Ухвала суду № 87584074, 13.02.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.02.2020
Номер справи
160/12013/19
Номер документу
87584074
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

13 лютого 2020 року Справа №160/12013/19

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Врони О.В. розглянувши в письмовому провадженні у місті Дніпрі клопотання Дніпровської міської ради про залучення третьої особи у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Караван-Дніпропетровськ” до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про визнання протиправними дії, визнання протиправними та скасування витягів, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Караван-Дніпропетровськ” звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області із застосування під час формування Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:03:054:0019 від 08.05.2019 року №0805-3307 коефіцієнту, що характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) зі значенням 2.0;

- визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області із застосування під час формування Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:03:054:0019 від 08.05.2019 року №0805-3308 коефіцієнту, що характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) зі значенням 3,0;

- визнати протиправними дії Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області із застосування під час формування Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:03:054:0020 від 13.05.2019 року №1305-3152 коефіцієнту, що характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) зі значенням 2,5;

- визнати незаконним та скасувати Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:03:054:0019 від 08.05.2019 року №0805-3307, сформований Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області;

- визнати незаконним та скасувати Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:03:054:0019 від 08.05.2019 року №0805-3308, сформований Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області;

- визнати незаконним та скасувати Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:03:054:0020 від 13.05.2019 року №1305-3152, сформований Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04.12.2019 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк, протягом п`яти днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.01.2020 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд адміністративної справи за правилами загального позовного провадження.

12.02.2020 від Дніпровської міської ради надійшло клопотання про залучення її до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.

В обгрунтування клопотання вказано, що плата за землю, встановлення пільг та розмірів сплати, відповідно до вимог Податкового кодексу України, відноситься до повноважень Дніпровської міської ради. Кошти, що отримані за рахунок сплати орендної плати від орендарів йдуть на потреби у різних галузях суспільного життя міста.

Недотриманням орендної плати місцевим бюджетом від оренди землі порушуються визначальні матеріальні потреби територіальної громади міста Дніпра.

Отже рішення по даній справі впливають на права та інтереси Дніпровської міської ради.

Вирішуючи питання залучення третьої особи до справи, суд виходить з наступного.

Згідно із ч.ч. 2, 4, 5 ст.49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.

Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Відповідно до пунктів "а", "б", "в" статті 12 Земельного кодексу України саме до повноважень сільських, селищних, міських рад належить розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності.

Плата за землю, встановлення пільг та розмірів сплати, відповідно до вимог Податкового кодексу України, відноситься до повноважень органів місцевого самоврядування, а саме Дніпровської міської ради.

Відповідно до п. 4 ст. 69 Бюджетного кодексу України, до доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягів боргу міжбюджетних трансфертів належить плата за землю, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 69 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду місцевих бюджетів, зокрема, належить находження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває у комунальній власності.

Судом встановлено, що між Дніпровською міською радою та ТОВ «Караван-Дніпропетровськ», 04.03.2005 укладено договір оренди, відповідно до умов якого ТОВ «Караван-Дніпропетровськ» отримало в оренду земельну ділянку площею 20,4710 га, кадастровий номер 1210100000:03:054:0020, яка розташована за адресою: м.Дніпро, ж/м Сокіл у районі вулиці Космічної, для проектування, будівництва та експлуатації багатофункціонального торговельно-розважального комплексу з паркінгом.

Земельна ділянка передана в оренду на 25 років, в тому числі - 5 років, для проектування та будівництва, 20 років - для експлуатації багатофункціонального торговельно-розважального комплексу з паркінгом (з можливим подальшим викупом земельної ділянки). Цільове використання земельної ділянки з а цим договором (УКЦВЗ) 1.11.3 (роздрібна торгівля та комерційні послуги).

Також, між Дніпровською міською радою та ТОВ «Караван-Дніпропетровськ» 01.06.2019 укладено договір оренди, відповідно до умов якого ТОВ «Караван-Дніпропетровськ» отримало в оренду земельну ділянку площею 0, 2055 га, кадастровий номер 1210100000:03:054:0019, яка розташована за адресою: м. Дніпро, бульвар Слави, 56-Б, по фактичному розміщенню автостоянки.

Земельна ділянка передана в оренду на 15 років. Цільове використання земельної ділянки за цим договором (УКЦВЗ) 1.14.2 (автомобільний транспорт).

Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Дніпровською міською радою 15.07.2015 прийнято рішення № 4/65 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Дніпропетровська», яким введено в дію нормативну грошову оцінку земель м. Дніпропетровська, базовою вартістю 1 кв.м. землі - 306,35 грн. Також вказано, що нормативна грошова оцінка земель м. Дніпропетровська підлягає щорічній індексації відповідно до вимог чинного законодавства.

Враховуючи те, що рішення по даній справі може вплинути на права та обов`язки Дніпровської міської ради, суд вважає за можливе з власної ініціативи залучити до участі у справі - Дніпровську міську раду в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Керуючись ст.ст.49, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-

УХВАЛИВ:

Залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Дніпровську міську раду (49000, місто Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, 75) до участі у справі.

Встановити третій особі строк для подання письмових пояснень протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються письмові пояснення та документів, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих на нього доказів позивачу та відповідачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.В. Врона