
Дата документу 04.02.2020
Справа № 334/7227/19
Провадження № 3/334/41/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 лютого 2020 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Турбіна Т.Ф., за участю представника Запорізької митниці ДФС Карпенка О.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за фактом порушення митних правил у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, ІПН НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.484 Митного кодексу України
ВСТАНОВИВ:
25.07.2019 року до Запорізької митниці ДФС надійшов лист Головного управління ДФС у Запорізькій області від 25.07.2019 № 5295/7/08-01-21-06 (вх. № 271/71-19 від 25.07.2019) з матеріалами перевірки у відношенні ОСОБА_1 .
Встановлено, що 25.06.2019 року в м. Запоріжжя заступником начальника відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області Шереметом Д.В. було складено Протокол огляду, згідно якого ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 1-А 25.06.2019 року здійснювала збут тютюнових виробів, які не марковані марками акцизного податку України та без дозвільних документів. В Протоколі огляду зазначено, що «Зауважень та доповнень не надходило», що було засвідчено особистим підписом ОСОБА_1
Згідно особистого пояснення ОСОБА_1 від 25.06.2019 року, вона приблизно з початку червня 2019 року займається реалізацією тютюнових виробів імпортного (іноземного) виробництва без марок акцизного податку України, вказану продукцію купляла у різних невідомих їй осіб на базарі «Анголенко» у м. Запоріжжі. 25.06.2019 року вона, як завжди здійснювала реалізацію тютюнових виробів без марок акцизного податку України, коли до неї підійшли співробітники податкової міліції, та пред`явили свої службові посвідчення, після чого, в присутності понятих, склали відповідний протокол, згідно якого було вилучено усі тютюнові вироби що знаходились на реалізації. У вищезазначеному протоколі, після ознайомлення поставили свої підписи вона та поняті. Більше за вказаним фактом додати вона нічого не змогла.
Разом з матеріалом від 25.07.2019 № 5295/7/08-01-21-06 (вх. № 271/71-19 від 25.07.2019) співробітниками ГУ ДФС у Запорізькій області до Запорізької митниці ДФС були передані тютюнові вироби іноземного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразка, а саме тютюнові вироби: цигарки «XLNC Excellent» - 10 пачок, цигарки «D&B Comfort» - 10 пачок.
З метою з`ясування обставин, за яких громадянка ОСОБА_1 придбала, зберігала та реалізовувала тютюнові вироби, вилучені у неї Протоколом огляду від 25.06.2019, Запорізькою митницею ДФС на адресу останньої було направлене запрошення про прибуття 21.08.2019 до митного органу для надання пояснень, яке відповідно до відомостей, наявних на інтернет-сайті ПАТ «Укрпошти», було особисто вручено останні, але ОСОБА_1 на виклик до Запорізької митниці ДФС для надання пояснень не з`явилась та повідомлень від неї не надходило.
Таким чином встановлено, що ОСОБА_1 зберігала та реалізовувала вищезазначені тютюнові вироби іноземного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразку, які ввезені на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.
21.08.2019 року Запорізькою митницею ДФС у відношенні ОСОБА_1 було складено протокол про порушення митних правил № 0125/11200/19 за ознаками, передбаченими ст.484 МК України.
Представник Запорізької митниці ДФС у судовому засіданні просив прийняти рішення щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у відповідності до ст.484 МК України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, про дату, час і місце розгляду справи повідомлена належним чином.
Вислухавши думку представника митниці, розглянувши матеріали справи, оцінивши та дослідивши у сукупності докази у справі, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 247 КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення, що повинно бути доведене шляхом надання доказів.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Положеннями ст.484 МК України передбачена адміністративна відповідальність за зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.
Матеріалами справи доведено, що ОСОБА_1 за адресою: м. Запоріжжя вул. Новокузнецька,1-А здійснювала реалізацію тютюнових виробів іноземного виробництва без марок акцизного збору України, що було зафіксовано співробітниками податкової міліції у протоколі огляду від 25.06.2019.
21.08.2019 року Запорізькою митницею ДФС у відношенні ОСОБА_1 за даним фактом було складено протокол про порушення митних правил № 0125/11200/19 за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ст.484 МК України.
21.08.2019 року на адресу реєстрації ОСОБА_1 рекомендованим поштовим відправленням було направлено протокол про порушення митних правил № 0125/11200/19. В супровідному листі до протоколу (вих. № 235/15/08-70-20-38 від 21.08.2019) ОСОБА_1 було запропоновано прибути до відділу провадження у справах про порушення митних правил управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Запорізької митниці ДФС з метою надання пояснень по змісту протоколу про порушення митних правил, а у разі неможливості прибуття, направити відповідні письмові пояснення на адресу Запорізької митниці ДФС. Однак, ОСОБА_1 не прибула в Запорізьку митницю ДФС, будь-яких пояснень від громадянки не надходило.
21.08.2019, відповідно до вимог ст.511 МК України, товари, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, були тимчасово вилучені протоколом про порушення митних правил № 0125/11200/19 та передані на зберігання на склад Запорізької митниці ДФС.
Відповідно до ст. 515 МК України, в справі про порушення митних правил № 0125/11200/19 було призначено товарознавчу експертизу. Вартість предметів правопорушення, відповідно до висновку № 142005901-1015 від 03.10.2019 Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, складає 754,20 грн.
Згідно вимог ч.1 ст.520, ст.541 МК України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення.
Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0125/11200/19, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 22.08.2019 становить 0,001458 Євро.
У відповідності до п.15 та п.61 ч.1 ст.4 МК України, товари в розумінні митного законодавства України, поділяються на іноземні - що не є українськими відповідно до п. 61 та українські - які повністю отримані (вироблені) на митній території України та які не містять товарів, ввезених із-за меж митної території України.
Іноземний статус походження товарів - предметів ПМП у справі, підтверджується маркуванням, нанесеним на самих товарах (країна виробництва, найменування виробника, штрих код країни походження, а в окремих випадках і акцизною маркою країни виробника).
Відповідно до Закону України від 19.12.95 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством (ч.4 ст.11 Закону); імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій (ст. 15 Закону).
Відповідно до п. 14.1.107 ст. 14 Податкового кодексу України, марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.
Згідно п. 226.2 ст. 226 Податкового кодексу України, наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу, є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.
У відповідності до вимог ст. 226.11 Податкового кодексу України, ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняється.
Відповідно до ст. 227.1 Податкового кодексу України, при ввезенні на митну території України маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється в установленому порядку марками акцизного податку встановленого зразка.
Відповідно до ст. 227.6 Податкового кодексу України, у разі порушення порядку маркування ввезених алкогольних напоїв і тютюнових виробів та/або неповної сплати податку товар не допускається до митного оформлення і ввезення його на митну територію України забороняється.
Згідно п. 3 ст. 228 Податкового кодексу України, у разі виявлення фактів ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування та продажу на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів без наявності марок акцизного податку встановленого зразка, контролюючі органи вилучають такі товари з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
Згідно вимог ч. 1 ст. 520, ст. 541 МК України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення.
Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0125/11200/19, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 22.08.2019 становить - 0,001458 Євро. За період з 22.08.2019 року (дата розміщення на складі митного органу вилучених тютюнових виробів) до дати розгляду справи минуло 167 календарних днів. Згідно офіційного курсу НБУ, станом на день розгляду справи курс Євро по відношенню до національної валюти (гривні) склав 27,7512 гривень за 1 (один) Євро.
А тому, з огляду на вказане, суд приходить до висновку, що з правопорушниці підлягають стягненню понесені митним органом витрати по зберіганню предметів порушення митних правил на складі у розмірі 6,76 грн. (0,001458 Євро Х 167 календарних днів Х 27,7512 грн.).
Відповідно до ст.458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, суд вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді конфіскації вилученого товару, що став предметом порушення митного законодавства України.
Кошти на відшкодування витрат на зберігання майна у справі про порушення митних правил № 0125/11200/19, необхідно перерахувати на рахунок: UA518201720313211003201162145, МФО: 820172, ЄДРПОУ: 43350935, отримувач: Дніпровська митниця Держмитслужби.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП суд стягує з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст. 484 МК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.484 МК України.
Накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді конфіскації на користь держави предметів порушення митних правил – тютюнових виробів: цигарок «XLNC Excellent» - 10 пачок, цигарок «D&B Comfort» - 10 пачок, які було вилучено протоколом про порушення митних правил №0125/11200/19 від 21.08.2019 року та знаходиться на зберіганні у Запорізькій митниці ДФС, вартість яких згідно Висновку № 142005901-1015 від 03.10.2019 Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, складає 754,20 грн.
На підставі ст. 519, 520 МК України стягнути з ОСОБА_1 на користь Дніпровської митниці Держмитслужби (рахунок: UA518201720313211003201162145, МФО: 820172, ЄДРПОУ: 43350935, отримувач: отримувач: Дніпровська митниця Держмитслужби), понесені митним органом витрати у розмірі 6,76 грн. (шість гривень 76 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень 40 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Турбіна Т. Ф.