
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 756/9437/19
провадження № 2/753/3331/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" лютого 2020 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Мицик Ю.С., розглянувши у судовому засіданні в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу за позовом Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ
У липні 2019 року Київський міський центр зайнятості звернувся до Оболонського районного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 20.02.2017 Оболонською районною філією Київського міського центру зайнятості за заявою відповідача ОСОБА_1 надано статус безробітної та призначено допомогу по безробіттю на період з 27.02.2017 по 21.02.2018.
Згідно звірки ДПА, було виявлено порушення умов перебування ОСОБА_1 на обліку як безробітної особи в Оболонському РЦЗ, а саме подання нею недостовірних даних та документів.
Оскільки відповідач умисно приховала відомості про те, що вона під час перебування на обліку в Оболонському районному центрі зайнятості була зайнятою особою, позивач просить стягнути з ОСОБА_1 2501 грн. 61 коп. та суму сплаченого судового збору.
Ухвалою Оболонського районного суду м. Києва від 07.08.2019 вказану позовну заяву було передано для розгляду до Дарницького районного суду м. Києва.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями вказану справу передано для розгляду судді Мицик Ю.С.
Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 08.10.2019 відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено в порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін, відповідачу надано строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, надано строк для направлення відзиву на позовну заяву.
ОСОБА_1 відзив на позовну заяву у встановлений судом строк не подала.
Оскільки розгляд справи відбувається в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи, особи, які беруть участь у справі, не викликались.
Відповідно до ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Суд, у порядку спрощеного позовного провадження без виклику у судове засідання сторін, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.
Судом встановлено, що 20.02.2017 відповідач ОСОБА_1 звернулася до Оболонського районного центру зайнятості з заявою, в якій просила до вирішення питання про її працевлаштування надати статус безробітного відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» затвердженого постановою КМУ від 20.03.2013 року № 198 та призначити виплату допомоги по безробіттю у розмірі передбаченому Законом України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Витягом з наказів про прийнятті рішення по особі ОСОБА_1 . ПК № 027817022000017 вбачається, що Наказом від 20.02.2017 року № НТ170220 ОСОБА_1 надано статус безробітного.
Наказом від 27.02.2017 № НТ170227 призначено ОСОБА_1 допомогу по безробіттю та розпочато виплату допомоги по безробіттю з 27.02.2017 по 21.02.2018.
Наказом від 27.02.2017 № НТ170227 прийнято рішення скоротити виплату допомоги по безробіттю з 27.02.2017 по 27.05.2017.
23.02.2017 на підставі поданої ОСОБА_1 заяви про направлення її на навчання за професією, спеціальністю "водій тролейбуса" до Навчально-курсового комбінату КП "Київпастранс" між відповідачем та позивачем було укладено Договір про професійне навчання безробітного № 027817022300001 від 23.02.2017.
Згідно звірки ДПА, було виявлено порушення умов перебування ОСОБА_1 на обліку як безробітної особи в Оболонському РЦЗ, а саме подання нею недостовірних даних та документів.
Відповідно до Акту розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення № 61 від 29.03.2017, який складений Дарницьким районним центром зайнятості в результаті перевірки встановлено, що ОСОБА_1 перебувала в трудових відносинах з ПП "Білла-Україна" з 04.07.2014.
Крім того, відповідно до Акту розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення № 251 від 25.04.2017, який складений Печерським районним центром зайнятості в результаті перевірки встановлено, що ОСОБА_1 перебувала в трудових відносинах з ТОВ "Сушия" в період з 02.12.2016 по 28.02.2017.
Наказом від 13.04.2017 № НТ170413 ОСОБА_1 припинено виплату по безробіттю з 13.04.2017.
Відповідно до Наказу КП "Київпастранс" Навчально-курсового комбінату від 13.04.2017 № 41/1-у ОСОБА_1 відрахували з 13.04.2017 за вимогою центру зайнятості.
Наказом від 26.06.2017 № НТ170426 прийнято рішення про стягнення з ОСОБА_1 коштів за надані послуги у розмірі 2501, 61 грн., які включають вартість навчання та вартість мадичного огляду.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Закону України «Про зайнятість населення» та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнародних договорів України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно до ст. 2 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» страхування на випадок безробіття здійснюється за принципом, зокрема, обов`язковості страхування на випадок безробіття всіх працюючих на умовах трудового договору (контракту) та на інших підставах, передбачених законодавством про працю, за цивільно-правовим договором, військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби), осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, фізичних осіб - підприємців, а також добровільності такого страхування громадянами України, які працюють за межами України, членами особистого селянського та фермерського господарства, якщо вони не є найманими працівниками.
Як встановлено ст.ст. 5, 6 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» страхуванню на випадок безробіття підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, включаючи тих, які проходять альтернативну (невійськову) службу, а також тих, які працюють неповний робочий день або неповний робочий тиждень, та на інших підставах, передбачених законодавством про працю, військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи - підприємці. Право на забезпечення та соціальні послуги відповідно до цього Закону має також молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яка потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце у разі реєстрації в установленому порядку відповідних осіб як безробітних.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про безробіття населення» безробіття - соціально-економічне явище, за якого частина осіб не має змоги реалізувати своє право на працю та отримання заробітної плати (винагороди) як джерела існування; безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
Відповідно до ст. 22 Закону України «Про зайнятість населення» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, його територіальні органи відповідно до покладених на них завдань проводить розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері соціальної політики, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та Пенсійним фондом України. Таке розслідування здійснюється шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та Пенсійного фонду України, а у разі потреби - шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників.
Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов`язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов`язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси.
Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленні сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у х сукупності. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Результати оцінки доказів суд відображає і рішенні, в якому наводяться мотиви їх прийняття чи відмови у прийняття. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказами в цілому, так і кожного доказу.
Відповідно до п. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановленим цим Кодексом.
Враховуючи, що судом на підставі досліджених доказів встановлено, що ОСОБА_1 порушила умови Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», не повідомивши орган, який здійснює управління у сфері загальнообов`язкового державного соціального страхування України, про те, що вона під час перебування на обліку в Оболонському районному центрі зайнятості була зайнятою особою, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача та їх задоволення.
Оскільки позовні вимоги підлягають задоволенню, відповідно до ст. 141 ЦПК України судові витрати у виді судового збору підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 5, 12, 13, 81, 141, 259, 263, 264, 265, 280-282, 289 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Київського міського центру зайнятості (адреса: м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, код ЄДРПОУ 03491091) 2501 грн. 61 коп. (дві тисячі п`ятсот одна гривня шістдесят одна копійка) та 1 921 (одну тисячу дев`ятсот двадцять одну) грн. 00 коп. судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
СУДДЯ Ю.С. МИЦИК