
13.02.2020
ЄУН 389/248/20
Провадження № 3/389/120/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2020 року м. Знам`янка
Суддя Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області Богданова Олена Едуардівна, за участю: секретаря судового засідання Знам`янського міськрайонного суду Кіровоградської області Баланюк Т.В., прокурора Знам`янської місцевої прокуратури Дьячкова О.П., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли від Національної поліції України Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Полтава, громадянки України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , працює на посаді головного спеціаліста відділу культури і туризму Виконавчого комітету Знам`янської міської ради Кіровоградської області, не одружена, на утриманні має малолітню дитину, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , яка працюючи на посаді головного спеціаліста відділу культури і туризму Виконавчого комітету Знам`янської міської ради Кіровоградської області, а відтак, будучи суб`єктом декларування, особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (до 01.04.2017), а саме: 07.04.2017 року о 22 год. 52 хв., опублікувала на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2017 рік, тобто вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. По даному факту складено протокол №20/20 від 27 січня 2020 року, з яким ОСОБА_1 ознайомлена, права роз`яснені.
В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнала при цьому зазначила, що вчинила дане правопорушення через необережність та неуважність, оскільки перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею тритрічного віку. Також пояснила, що не подала декларацію за 2017 рік вчасно через технічну проблему з електронним ключем, а тому чекала відповідь з НАЗК.
Прокурор просив визнати ОСОБА_1 винуватою у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП при цьому зазначивши, що причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік нею вказаніне є поважними.
Вислухавши думку учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до вимог частини 1 статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина перша статті 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання, без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.п. «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є посадові особи місцевого самоврядування.
Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Суддя, вислухавши пояснення ОСОБА_1 та думку прокурора, дослідивши матеріали справи: протокол про адміністративне правопорушення №20/20 від 27.01.2020 року, рапорт, письмові пояснення ОСОБА_1 , розпорядження №488-к від 25.11.2013 року, попередження, розпорядження №26-к від 23.01.2018 року, лист непрацездатності, Витяг з Єдиного реєстру декларацій, посадову інструкцію, вважає, що вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП – доведена.
При накладенні стягнення, враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, відсутність обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність, вважаю за доцільне накладення на ОСОБА_1 стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки такий вид стягнення є необхідним та достатнім для виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до суспільних правил та запобігання вчиненню нею нових правопорушень.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в сумі 420 грн. 40 коп.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про виконавче провадження», за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.40-1, 221, 283, 284 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір», ЗУ «Про виконавче провадження», суддя -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п`ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн., який підлягає стягненню у дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена, протягом десяти днів з дня винесення, до Кропивницького апеляційного суду.
Постанова про накладення адміністративного стягнення є обов`язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями посадовими особами і громадянами (ст.298 КУпАП).
Відповідно до ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.
Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягувач за рішенням в частині стягнення штрафу – Держава в особі, Національна поліція України Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області, місцезнаходження: вул.Велика Перспективна,30 м.Кропивницький, 25006, Україна.
Реквізити для сплати штрафу:
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ:
Знам`ян.УК/м.Знам`янка/21081100
Знам`ян.УК/Знам`янський р-н/21081100
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 38011312
БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП)
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА (МФО): 899998
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА:
UA238999980313050106000011010 (місто Знам`янка)
UA218999980313090106000011180 (Знам`янський район)
КОД класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягувач за рішенням в частині стягнення судового збору - Держава в особі, Державної судової адміністрації України, місцезнаходження: вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, Україна, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (код ЄДРПОУ 26255795).
ОТРИМУВАЧ КОШТІВ:
ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
КОД ОТРИМУВАЧА (код за ЄДРПОУ): 37993783
БАНК ОТРИМУВАЧА: Казначейство України (ЕАП)
КОД БАНКУ ОТРИМУВАЧА(МФО): 899998
РАХУНОК ОТРИМУВАЧА:
UA908999980313111256000026001
КОД класифікації доходів бюджету: 22030106
Суддя Знам`янського міськрайонного суду
Кіровоградської області О.Е. Богданова