
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№813/1091/18
У Х В А Л А
10 лютого 2020 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Карп`як О.О.,
секретар судового засідання Лубоцька Н.І.,
за участю:
представника позивача Бабух А.Б.,
представника відповідача Книш Р.М.,
представника третьої особи Хандин О.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні у м. Львові клопотання представника позивача про залучення правонаступника третьої особи у справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку “Свєнціцького-16” до Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, Міністерство культури України про визнання протиправним та скасування наказу,-
в с т а н о в и в:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку “Свєнціцького-16” звернулося з позовом до Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, Міністерство культури України про визнання протиправним та скасування наказу Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації від 20.11.2017 № 56-ос “Про внесення до Переліку об`єктів культурної спадщини щойно виявлених пам`яток”.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 23 березня 2018 року позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Свєнціцького-16» залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 30 березня 2018 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23 серпня 2018 року позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку “Свєнціцького-16” задоволено повністю - визнано протиправним та скасовано наказ Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації від 20.11.2017 № 56-ос “Про внесення до Переліку об`єктів культурної спадщини щойно виявлених пам`яток”.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 27 грудня 2018 року апеляційну скаргу Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації задоволено - рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23 серпня 2018 року у справі № 813/1091/18 скасовано та прийнято постанову, якою в задоволенні адміністративного позову Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Свєнціцького-16» відмовлено.
Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 21 листопада 2019 року касаційну скаргу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Свєнціцького-16» задоволено - постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 27 грудня 2018 року та рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23 серпня 2018 року скасовано; справу № 813/1091/18 за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Свєнціцького-16» до Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації, треті особи: Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, Міністерство культури України, про визнання протиправним і скасування наказу передано на новий розгляд до суду першої інстанції.
За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого суддю Карп`як О.О.
Ухвалою суду від 04 грудня 2019 року адміністративну справу № 813/1091/18 прийнято до провадження та призначено підготовче судове засідання.
В підготовчому судовому засіданні 10 лютого 2020 року представник позивача подав клопотання про залучення правонаступника третьої особи. В обґрунтування клопотання зазначає, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.2019 № 829 ліквідовано Міністерство культури та утворено Міністерство культури, молоді та спорту України.
Представник відповідача при вирішенні клопотання поклався на розсуд суду.
Представник третьої особи при вирішенні клопотання поклався на розсуд суду.
Розглянувши вказану заяву, суд вважає її такою, що підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до частини першої статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до пункту 3, 4, 7 постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.2019 № 829 «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» утворено Міністерство культури, молоді та спорту України, реорганізувавши шляхом перетворення Міністерство інформаційної політики та поклавши на утворений центральний орган виконавчої влади завдання та функції Міністерства культури і Міністерства молоді та спорту, що ліквідуються; ліквідовано Міністерство культури і Міністерство молоді та спорту; Міністерство культури, молоді та спорту є правонаступником майна, прав і обов`язків Міністерства культури і Міністерства молоді та спорту, що ліквідуються.
Відповідно до п.1 Положення про Міністерство культури, молоді та спорту України, затвердженого постановою КМ України №885 від 16.10.2019 року (далі – Положення), Міністерство культури, молоді та спорту України (МКМС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. МКМС є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури та мистецтв, державної мовної політики, охорони культурної спадщини, фізичної культури і спорту, національно-патріотичного виховання, популяризації України в світі, музейної справи, державного іномовлення, інформаційного суверенітету України та інформаційної безпеки, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, у молодіжній сфері, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах кінематографії, відновлення та збереження національної пам`яті, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні.
Відповідно до п.3 вказаного Положення, основними завданнями МКМС є, зокрема забезпечення формування та реалізація державної політики у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики; забезпечення формування та реалізації державної політики у сферах кінематографії, відновлення та збереження національної пам`яті, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин.
Пунктом 13 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074 визначено, що акт Кабінету Міністрів України про можливість забезпечення здійснення утвореним органом виконавчої влади повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється, видається після здійснення заходів, пов`язаних з державною реєстрацією утвореного органу виконавчої влади як юридичної особи публічного права, затвердженням положення про нього, структури та штатного розпису його апарату, кошторису та заповненням 30 відсотків вакансій.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 №1360-р «Питання Міністерства культури, молоді та спорту» визначено про можливість забезпечення здійснення з 01.01.2020 Міністерством культури, молоді та спорту покладених на нього функцій та повноважень.
Таким чином, Міністерство культури, молоді та спорту України є правонаступником Міністерства культури України.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання представника позивача про залучення правонаступника третьої особи, та заміни Міністерства культури України на його правонаступника – Міністерство культури, молоді та спорту України (код ЄДРПОУ 43220275).
Керуючись положеннями ст. ст. 52, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
у х в а л и в:
Клопотання представника позивача про залучення правонаступника третьої особи у справі – задоволити.
Замінити третю особу у справі № 813/1091/18, а саме - Міністерство культури України, його правонаступником - Міністерство культури, молоді та спорту України (01008, м. Київ, вул. М.Грушевського, 12/2; код ЄДРПОУ 43220275).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Повне судове рішення складено 13.02.2020 року.
Суддя Карп`як Оксана Орестівна