
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
27 січня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4558/19
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді - Шембелян В.С.,
за участю секретаря судового засідання - Полякової В.К.,
розглянувши у судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
18 жовтня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради (далі - відповідач, управління), в якій, з урахуванням уточненої позовної заяви від 28.11.2019, позивач просить:
- визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради щодо відмови ОСОБА_1 як уповноваженому представнику своєї сім`ї у наданні щомісячної адресної допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на його дружину - ОСОБА_2 - з 06 липня 2016 року;
- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради призначити та виплатити ОСОБА_1 як уповноваженому представнику своєї сім`ї щомісячну адресну допомогу, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг", на його дружину - ОСОБА_2 , починаючи з дня звернення за її призначенням з 06 липня 2016 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач та його дружина - ОСОБА_2 є внутрішньо переміщеними особами, що перемістилися з м. Вахрушеве Луганської області до м. Сєвєродонецьк. 02.10.2019 позивач звернувся із заявою про поновлення виплати щомісячної адресної допомоги, яка передбачена постановою Кабінету Міністрів України "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг" № 505 від 01.10.2014 року (надалі - Порядок). Листом Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради № 10982/10 від 15.10.2019 було відмовлено у подовженні щомісячної адресної допомоги на наступний шестимісячний термім. В своєму листі відповідач вказує, шо за даними особової справи, яку було надано управлінням праці соціального захисту населення Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації, де дружина позивача перебувала на обліку внутрішньо перемішених осіб з 02.12.2014, їй було призначено грошову допомогу як працездатній непрацюючій особі, відповідно до п. 7 Порядку призначення шомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів № 505 від 01.10.2014 із скороченням терміну призначення та зменшення суми. 26.10.2015 дружину позивача було взято на облік внутрішньо перемішених осіб у м. Сєвєродонецьку.
06.07.2016, 06.01.2017, 11.07.2017, 11.01.2018, 12.07.2018, 08.01.2019, 05.07.2019 позивач звертався до відповідача із заявами, як уповноважений представник своєї сім`ї щодо надання щомісячної адресної допомоги ВПО дружині - ОСОБА_2 , як працюючій особі надавши Управлінню праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради довідку про її працевлаштування з 17.06.2016, але, керуючись п. 3 Порядку, відповідачем було надано відповідь, що дружині відмовлено у поновленні щомісячної адресної допомоги ВПО.
Позивач вважає, що відповідачем необгрунтовано та з порушенням норм законодавства не здійснено нарахування та виплата щомісячної адресної допомоги.
21 листопада 2019 року від представника відповідача надійшов відзив на позов від 21.11.2019 № 12227/03 (а.с.28,29), в якому зазначено, що управління позовних вимог не визнає з таких підстав.
26.10.2015 позивача разом з дружиною, ОСОБА_2 , було взято на облік внутрішньо переміщених осіб у м.Сєвєродонецьку. 18.02.2016 позивач надав заяву про призначення щомісячної адресної допомоги ВПО. Заяву було розглянуто та призначено щомісячну адресну допомогу позивачу як працездатній працюючій особі, а дружині позивача як працездатній непрацюючій особі, (з огляду на довідку-атестат УПтаСЗН Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації та п.З Порядку, дружину позивача не було включено до розрахунку призначення щомісячної адресної допомоги ВПО), а саме: з 18.02.2016 по 26.04.2016 у розмірі 442,00 грн в місяць.
Заяви позивача від 06.07.2016, 06.01.2017, 11.07.2017, 11.01.2018, 12.07.2018, 08.01.2019 та 05.07.2019 про подовження щомісячної адресної допомоги було розглянуто та призначено допомогу таким чином: позивачу як працездатній працюючій особі, а дружину позивача не було включено до розрахунку допомоги ВПО, згідно п.З Порядку.
02.10.2019 позивач надав заяву про перерахунок щомісячної адресної допомоги, до якої було надано довідку про працевлаштування дружини позивача з 17.06.2016. Заяву було розглянуто, але, враховуючи п. 3 Порядку, позивачу було відмовлено у перерахунку щомісячної адресної допомоги ВПО.
Відповідач з посиланнями на вимоги п. 3 Порядку просив відмовити в позовних вимогах в повному обсязі.
Ухвалою суду від 23.10.2019 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення її недоліків (а.с.18).
Ухвалою від 06.11.2019 відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін (ар.с.1,2).
Ухвалою суду від 26.11.2019 призначено розгляд справи в порядку загального позовного провадження у підготовчому засіданні на 05.12.2019 (а.с.80).
Ухвалою суду від 05.12.2019 продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів (а.с.89).
Ухвалою суду від 19.12.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 27.01.2020 (а.с.98).
Керуючись положеннями статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 КАС України, суд встановив такі обставини справи.
Позивач - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ) як уповноважений представник сім`ї 18.02.2016 звернувся до управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради із заявою про призначення грошової допомоги для покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг собі як працюючій особі, дружині ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ) як працездатній непрацюючій особі (а.с.30,31).
Рішенням відповідача від 21.03.2016 була призначена допомога переміщеним особам на проживання: ОСОБА_1 як працездатній особі, яка не здійснює догляду, працює - в розмірі 442,00 грн, ОСОБА_2 як працездатній особі, яка не здійснює догляду, не працює - не включено до розрахунку відповідно до постанови КМУ № 212 від 31.03.2015 на період з 18.02.2016 по 26.04.2016 (а.с.42).
В подальшому за заявами позивача від 06.07.2016, від 06.01.2017, від 11.07.2017, від 11.01.2018, від 12.07.2018, від 08.01.2019 та від 05.07.2019 про продовження виплати грошової допомоги для покриття витрат на проживання та на оплату житлово-комунальних послуг (а.с.43, 48, 53, 58, 63, 67, 71) рішеннями від 01.12.2016, від 07.02.2017, від 02.08.2017, від 22.01.2018, від 03.08.2018, від 30.01.2019, від 30.07.2019 (а.с.47, 52, 57, 62, 66, 70, 74) ОСОБА_2 адресна допомога як переміщеній особі не призначалась. ОСОБА_2 не була включена до розрахунку відповідно до постанови КМУ від 31.03.2015 як особа працездатна, яка не здійснює догляду та не працює.
З заяв від 06.07.2016, від 06.01.2017, від 11.07.2017, від 11.01.2018, від 12.07.2018, від 08.01.2019 та від 05.07.2019 вбачається, що позивачем зазначалося, що змін, що впливають на призначення грошової допомоги (в складі сім`ї, майнового та фінансового стану, працевлаштування, встановлення або зняття інвалідності, виповнення дитині 18 років) не відбулося.
02.10.2019 позивач звернувся до відповідача з заявою про прерахунок допомоги у зв`язку з працевлаштуванням дружини ОСОБА_2 (а.с.75).
До зазначеної заяви позивачем було надано довідку Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради від 02.10.2019 № 1536, в якій зазначено, що ОСОБА_2 з 17.06.2016 по теперішеій час працює в Управлінні праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради (а.с.76).
Отже, про зміни, що впливають на призначення грошової допомоги, а саме працевлаштування дружини, позивач повідомив управління лише 02.10.2019.
Відповідно до розпорядження управління від 03.10.2019 заяву позивача від 02.10.2019 розглянуто та зазначено, що звернення не підлягає перерахунку знідно з п. 3 постанови КМУ № 505 від 01.10.2014 (а.с.77).
Доказів ознайомлення позивача як заявника з вказаними вище рішеннями 01.12.2016, від 07.02.2017, від 02.08.2017, від 22.01.2018, від 03.08.2018, від 30.01.2019, від 30.07.2019 та розпорядженням від 03.10.2019 чи надіслання цих рішень засобами поштової кореспонденції, відповідачем не надано. Отже не доведено факт того, що позивачу було повідомлено про підстави прийняття таких рішень. За таких обставин суд дійшов висновку, що позивачем не пропущено строк звернення до суду з вимогами про оскарження відмови в призначенні цієї допомоги на члена сім`ї за його заявою.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд керується такими вимогами чинного законодавства.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Законом України від 02.09.2014 "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", що набрав чинності 15.10.2014, яким визначено тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб`єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення.
З метою обліку осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509, якою затверджений Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік переміщених осіб (далі - Порядок № 509).
Згідно з пунктом 1 Порядку № 509 довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції.
Кабінетом Міністрів України 01.10.2014 прийнята постанова № 505, якою затверджено Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - Порядок № 505).
Цей Порядок визначає механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - грошова допомога).
Відповідно до абзацу 1 пункту 2 Порядку № 505 грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, їх дітям, які народилися після дати початку проведення антитерористичної операції, тимчасової окупації або заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації та взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
Згідно з пунктом 3 Порядку № 505 Грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім`ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім`ї (далі - уповноважений представник сім`ї) у таких розмірах:
для осіб, які отримують пенсію, та інших осіб, які досягли пенсійного віку (крім осіб з інвалідністю), дітей, осіб, які досягли 18-річного віку та продовжують навчання за денною формою в закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної) або вищої освіти, до закінчення таких закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, - 1000 гривень на одну особу (члена сім`ї);
для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;
для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім`ї).
Загальний розмір допомоги на сім`ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім`ї та не може перевищувати 3000 гривень, для сім`ї, до складу якої входить одна особа з інвалідністю або дитина з інвалідністю, - 3400 гривень, для багатодітної сім`ї - 5000 гривень. Загальний розмір допомоги на сім`ю, до складу яких входять двоє і більше осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю), максимальним розміром не обмежується.
Якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім`ї або інформацією, поданою компетентним органом.
Особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до пункту 7 цього Порядку, грошова допомога не призначається, крім осіб, які після припинення виплати грошової допомоги втратили працездатність.
Відповідно до абзаців першого, другого пункту 7 Порядку № 505 якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або та дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім`ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється. Особи працездатного віку, яким призначено грошову допомогу, зобов`язані інформувати у триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування або перебування на обліку як безробітних.
Уповноважений представник сім`ї, якому призначено грошову допомогу, зобов`язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин (абзац перший пункту 11 Порядку № 505).
З вищенаведених норм Порядку № 505 слідує, що щомісячна адресна допомога призначається внутрішньо переміщеним особам на сім`ю для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за заявою уповноваженого представника сім`ї з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців, та може бути продовжена за заявою уповноваженого представника сім`ї на наступний шестимісячний строк. Порядком № 505 визначений вичерпний перелік підстав, з яких щомісячна адресна допомога не призначається або її виплата припиняється.
Комплексний аналіз положень Порядку № 505 надає суду підстави дійти висновку, що абзацом десятим пункту 3 Порядку № 505 визначена заборона у призначенні допомоги саме працездатній особі, яка не працевлаштована (безробітна).
Отже, для призначення грошової допомоги позивач, як уповноважений представник сім`ї, повинен був повідомити управління про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, а саме: працевлаштування дружини.
Таким чином, грошова допомога не призначається тільки тим особам, які продовжують перебувати у статусі непрацевлаштованої (безробітної) особи. В разі ж, якщо така особа працевлаштувалася і її статус не суперечить пунктам 2-7, 12 Порядку № 505, то вона знову набуває право на призначення щомісячної адресної допомоги.
Судом встановлено, що 02.10.2019 позивач звернувся до управління з заявою про перерахунок грошової допомоги, у зв`язку зі зміною обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, а саме: працевлаштування дружини, додавши до заяви довідку від 02.10.2019 № 1536 (а.с.75,76).
Відповідно до довідки Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради від 02.10.2019 № 1536 ОСОБА_2 з 17.06.2016 по теперішній час працює в Управлінні праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради (а.с.76).
Таким чином, зміни обставин, які впливають на призначення грошової допомоги (працевлаштування дружини) відбулися у червні 2016 року.
Відповідно до пункту 3 Порядку № 505, якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім`ї.
Тому на підставі заяви позивача та вказаної довідки відповідач в силу вимог пункту 3 Порядку № 505 зобов`язаний був здійснити перерахунок допомоги позивачу з липня 2016 року (з 06.07.2016 - дати звернення позивача до відповідача за призначенням такої допомоги).
Розпорядженням управління від 03.10.2019 відмовлено у перерахунку грошової допомоги згідно з п. 3 Постанови 505 КМУ від 01.10.2014 (а.с.77).
Суд зазначає, що положення Порядку № 505 не містять норми, яка б у подібних правовідносинах назавжди позбавляла права особу працездатного віку, яка працевлаштувалась та як і раніше має статус внутрішньо переміщеної особи, на отримання грошової допомоги. Також Порядком № 505 не встановлено жодного обмеження особи звернутись з новою заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Отже, враховуючи зазначене, управлінням протиправно відмовлено позивачу у перерахунку грошової допомоги шляхом прийняття відповідного рішення (розпорядження).
Відповідно до частини другої статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Частинами першою та другою статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За встановлених обставин заявлені позовні вимоги суд визнає обґрунтованими, такими, що підтверджені належними доказами, що є підставою для постановлення судового рішення про задоволення адміністративного позову.
З метою ефективного захисту прав позивача, про захист яких він просить, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, самостійно обравши спосіб захисту, який відповідає об`єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім і необхідним (ефективним), а саме: визнати протиправними та скасувати розпорядження управління від 03.10.2019 про відмову у перерахунку грошової допомоги та зобов`язати управління здійснити перерахунок грошової допомоги за заявою позивача від 02.10.2019 з липня 2016 року, тобто, з місяця, наступного за місяцем виникнення обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, а також виплатити заборгованість із цієї допомоги, що виникла за період її несплати.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд керується такими вимогами чинного законодавства.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем за подання до суду даного позову сплачено судовий збір у розмірі 768,40 грн як за одну вимогу немайнового характеру, що підтверджено квитанцією про сплату від 17.10.2019 № 20 (а.с. 3).
Оскільки суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, судові витрати, понесені позивачем, мають бути відшкодувані позивачу за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 205, 132, 133, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити певні дії - задовільнити.
Визнати протиправними та скасувати розпорядження Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради від 03.10.2019 про відмову у перерахунку ОСОБА_1 як уповноваженому представнику своєї сім`ї щомісячної адресної допомоги, виплата якої передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг".
Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради (код ЄДРПОУ: 24179564; місцезнаходження: 93414, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Новікова, 15-Б) здійснити перерахунок - з 06 липня 2016 року щомісячної адресної допомоги, виплата якої передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг", ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ; місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) як уповноваженому члену сім`ї з урахуванням виплат такої допомоги на його дружину - ОСОБА_2 як працездатного члена сім`ї, яка працює, а також виплатити заборгованість із цієї допомоги, що виникла за період її несплати.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім гривень 40 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення суду складено та підписано 06 лютого лютого 2020 року.
Суддя В.С. Шембелян