Постанова № 8754205, 01.04.2010, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.04.2010
Номер справи
2а-1118/10/2470
Номер документу
8754205
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2010 р. м. Чернівці Справа №2а-1118/10/2470

          

          Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Ватаманюк Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора Шевченківського району м. Чернівці в інтересах держави в особі уповноваженого органу державної влади Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України довідкритого акціонерного товариства "Вижницька сільськогосподарська машинно-технологічна станція" про стягнення штрафів, -

ВСТАНОВИВ :

В поданому до суду 01.03.2010 року адміністративному позові прокурор Шевченківського району м. Чернівці в інтересах держави в особі уповноваженого органу державної влади Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Українипросить суд стягнути з відкритого акціонерного товариства "Вижницька сільськогосподарська машинно-технологічна станція" на користь Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України накладені штрафи за порушення на ринку цінних паперів у сумі 1 530 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив наступне.

Чернівецьким територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку виявлено, що відповідачем порушено вимоги законодавства про цінні папери, а саме –не опубліковано річний звіт за 2008 рік у офіційному друкованому виданні, даний звіт не розміщений в загальнодоступній базі даних Комісії, а також не надано до Чернівецького територіального управління. (а.с. 3)

          В судове засідання представники позивача та прокуратури не з’явився проте від них надійшло клопотання про розгляд справи без їх участі та підтримку.

          Відповідач всудове засіданняне з'явився, явку представника всудове засідання не забезпечив, про дату, час та місце проведення судового засідання відповідача повідомлено за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб –підприємців.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Продержавну реєстрацію юридичнихосіб та фізичних осіб - підприємців" відомості внесені до Єдиного державного реєстру вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Згідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою внесеною до відповідного реєстру.

Суд вважає за можливе та доцільне розглянути дану адміністративну справу без участі сторін на підставі наявних в ній доказів в порядку письмового провадження, що відповідає вимогам ч. 3 ст. 122, ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судом досліджені письмові докази позивачем.

Перевіривши матеріали адміністративної справи суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю, виходячи з наступного.

Судом встановлені такі обставини та відповідні їм правовідносини.

Комісією Чернівецького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України виявлено, що відповідачем порушено вимоги законодавства про цінні папери, а саме –не опубліковано річний звіт за 2008 рік у офіційному друкованому виданні, даний звіт не розміщений в загальнодоступній базі даних Комісії, а також не надано до Чернівецького територіального управління.

По факту правопорушення відносно товариства складено акти правопорушення на ринку цінних паперів від 14.07.2009 року № 113-ЧЦ, №114-ЧЦ, №115-ЧЦ. (а.с. 5, 9, 13)

За результатами розгляду справи, постановами № 119-ЧЦ, № 120-ЧЦ, № 121-ЧЦ, від 23.07.2009 року до відкритого акціонерного товариства "Вижницька сільськогосподарська машинно-технологічна станція" застосовано санкції у вигляді штрафу в розмірі 30-ти н.м.д.г. –510 грн. за кожне допущене правопорушення на ринку цінних паперів всього на загальну суму 1530 грн. (а.с. 4, 8, 12)

24.07.2009 року постанови відправлено на адресу відповідача рекомендованим листом. (а.с. 4, 8, 12)

Приведене підтверджується дослідженими доказами.

До вказаних правовідносин слід застосувати такі положення закону.

          Відповідно до статей 39, 40 Закону України від 23 лютого 2006 р. N 3480-IV "Про цінні папери та фондовий ринок",           емітенти, які здійснили відкрите (публічне) розміщення цінних паперів, зобов'язані своєчасно та в повному обсязі розкривати інформацію про фінансово-господарський стан і результати діяльності емітента у строки, встановлені законодавством. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до пунктів 1 та 5 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №1591, зареєстрованого Мінюстом України 5.02.2007 року за №97/13364, емітенти зобов’язані подавати річну інформацію до територіального управління.

          Згідно зі ст. ст. 8, 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та положень Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати штрафні санкції та інші санкції на юридичних осіб за порушення чинного законодавства на ринку цінних паперів.          

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 11 вказаного Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафів може бути оскаржено в суді.

Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Статтею 12 Цього ж Закону визначено порядок накладення штрафів за порушення юридичними особами правил діяльності на ринку цінних паперів. Зокрема встановлено, що штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.

Якщо під час проведення перевірки уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку проводилось вилучення документів, які підтверджують факт порушення, до акта про правопорушення додаються копії цих документів та копія протоколу про вилучення цих документів.

Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.

          Згідно з п. 5 розділу І «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2272 від 11.12.2007 року штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п’яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).

          Однак, відповідач доказів про сплату штрафу Чернівецькому територіальному управлінню ДКЦПФР не надав, що є підставою вважати штраф не сплаченим.

          Постанови про накладення санкції товариством також не оскаржена.

          Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

          Відповідач не надав належних і достатніх доказів в заперечення заявленого позову.

Виходячи з встановлених обставин та вимог Закону, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог, які відповідають дійсним обставинам, а тому позов підлягає задоволенню повністю.

          Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 112, 136, 159, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Вижницька сільськогосподарська машинно-технологічна станція" (с. Іспас, вул. Шевченка, Вижницький район, Чернівецька область, 59222, код ЄДРПОУ 30749734) на користь Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку, уповноваженим органам, якої у даних спірних правовідносинах діє Чернівецьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, до державного бюджету за кодом 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»на розрахунковий рахунок № 3111610670007 в УДК у Вижницькому районі, ОКПО 23246100, МФО 856135 штраф за порушення на ринку цінних паперів у сумі 1 530 грн. (тисяча п’ятсот тридцять гривень)

3.          Копію постанови направити сторонам.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                     Р.В. Ватаманюк