
Справа № 539/5034/19
Провадження № 3/539/47/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 лютого 2020 року м. Лубни
Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Даценко В.М. розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, працюючого ПАТ «УкрПошта», особи з інвалідністю ІІІ групи
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
11 грудня 2019 року о 02 год. 47 хв. в м. Лубни проспект Володимирський, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 210994 д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння проведено у встановленому законом порядку у КП «ЛЛІЛ Лубенської міської ради». Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 2.9а ПДР України.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав, в скоєному кається, згідний заплатити визначений судом штраф, але прохає не позбавляти його права керування транспортними засобами, оскільки це призведе до втрати роботи.
Представник ОСОБА_1 – адвокат Чабаненко В.О. прохає суд при визначенні міри покарання врахувати виключно позитивні характеристики ОСОБА_1 , те що він раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, є особою з інвалідності ІІІ групи та єдиним доглядальником для матері, яка хворіє на гіпертонічну хворобу, серцеву недостатність та тітки онкохворої, яка потребує стороннього догляду, про що надав відповідні документи. Враховуючи всі обставини справи прохає, призначити основне стягнення нижче від найнижчої межі, встановленої ч.1 ст.130 КУпАП, тобто у вигляді штрафу без позбавлення права керування. Вважає, що дане покарання може бути призначено з урахуванням положень Конституції України та практики Європейського суду з прав людини. При цьому, хоча у КУпАП відсутня стаття, яка б передбачала можливість призначення більш м`якого покарання, ніж передбачено законом, про те діючим Кримінальний кодекс має відповідну статтю про призначення більш м`якого покарання, ніж передбачений законом, а при розгляді даних матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності слід застосовувати аналогію права.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Зазначені обставини випливають із протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №087456 від 11.12.2019, пояснень ОСОБА_1 , висновку щодо результатів медичного огляду №249 від 11.12.2019 та відеозапису з нагрудної камери працівника поліції щодо обставин даної події.
Беручи до уваги зібрані по справі докази, керуючись нормами законодавства, що регулює вищезазначені правовідносини, приходжу до висновку, що протиправність поведінки ОСОБА_1 доведена.
Відповідно до ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Відповідно до ч.1 ст. 130 КУпАП, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, яке становить значну суспільну небезпеку в сфері безпеки дорожнього руху та є грубим порушенням порядку керування транспортним засобом, особу правопорушника, ступінь його вини та свідоме ігнорування особою-порушником норм Правил дорожнього руху, відсутність обтяжуючих та наявність пом`якшуючої відповідальність обставини, а саме щире розкаяння винного, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, у вигляді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами.
При цьому суд враховує, що санкція ч.1 ст.130 КУпАП, для водіїв, тобто особи, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія відповідної категорії не передбачає альтернативної міри покарання, а призначення більш м`якого покарання, ніж передбачено законом не передбачено чинними нормами КУпАП.
При цьому суд не вбачає можливим застосування за аналогією норми КК України, оскільки вказані нормативно-правові акти охоплюють різні суспільні правовідносини.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
Враховуючи дану норму законодавства та виходячи з положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст. ст. 24, 33, 40-1, 279, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 10 200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. (Отримувач: УК у Лубенському р-ні/м.Лубни/22030101 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37710415 Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.) Номер рахунку (IBAN): UA948999980313161206000016011 Код класифікації доходів бюджету: 22030101 Найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050 Наявність відомчої ознаки «00» Без деталізації за відомчою ознакою).
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з моменту її винесення через Лубенський міськрайонний суд Полтавської області.
Постанова набирає чинності після закінчення строку її оскарження (опротестування).
Суддя Лубенського
міськрайонного суду В.М.Даценко