
Справа № 541/263/20
Номер провадження3/541/107/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2020 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Куцин В.М., розглянувши з участю секретаря Прус Т. В., прокурора Передерій А.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 матеріали, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Зубівка Миргородського району, Полтавської області, громадянина України, пенсіонера, депутата Хомутецької сільської ради, Миргородського району, Полтавської області, жителя АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий Миргородським МРВ УМВС України в Полтавській області
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 будучи депутатом сьомого скликання Хомутецької сільської ради Миргородського району Полтавської області, відповідно до рішення першої сесії сьомого скликання Хомутецької сільської ради Про визнання повноважень депутатів сільської ради від 06.11.2015 року, є суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України Про запобігання корупції, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, із внесеними змінами, був ознайомлений щодо подання декларації за 2017 рік в період до 01.04.2018 року. Несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (до 01.04.2018), а саме 19.05.2018 року, опублікував на офіційному веб-сайті (https://public.nazk.gov.ua) Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.
Крім того ОСОБА_1 являчись депутатом Хомутецької сільської ради, будучи 28.01.2020 року, ознайомлений про подання декларації за 2018 рік в період до 01.04.2019 року, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (до 01.04.2019), а саме 25.01.2020 року, опублікував на офіційному веб-сайті (https://public.nazk.gov.ua) Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Вказані правопорушення було виявлено 04 лютого 2020 року.
В ході судового засідання провадження №3/541/107/2020 та провадження №3/541/108/2020 об`єдані в одне провадження .
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєнні правопорушення визнав частково. Суду пояснив, що він не володіє навиками роботи на персональному комьютері.Він раніше ,як сільський голова подавав декларації в паперовому вигляді, а подавати електронну декларацію йому допомагають родичі. Вчасно подати декларацію за 2017 рік він не зміг,так як коли родич допомагав у поданні декларації не було доступу на сайт НАЗК. За 2018 рік він не мав наміру подавати декларації, оскільки його матеріальне становище не змінилося. В 2020 році подав декларацію в зв`язку з отриманням доходів. Просив звільнити його від відповідальності,оскільки збитки державі не заподіяні, умислу на неподання декларації він не мав.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, який вважав доведеною вину ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення та враховуючи дані про особу останнього пропонував призначити мінімальне стягнення, дослідивши докази, суд встановив
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 1 Закону України Про запобігання корупції встановлено, що суб`єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Також, згідно зі ст. 8 вищевказаного Закону депутат місцевої ради є представником інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження повинен дотримуватися таких правил депутатської етики, а саме не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах, керуватися у своїй діяльності загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності.
Відповідно до пункту 5 ч.І ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно- правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Згідно вимог ч.І ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до рішення першої сесії сьомого скликання від 06.11.2015 року Про визнання повноважень депутатів сільської ради та посвідчення №3 ОСОБА_1 є депутатом Хомутецької сільської ради Миргородського району Полтавської області сьомого скликання.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Хомутецької сільської ради, був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік до 01 квітня 2018 року та за 2018 рік до 01 квітня 2019 року
Згідно інформації Хомутецької сільської ради ОСОБА_1 під підпис було ознайомлено щодо подання декларації за 2017 рік до 01 квітня 2018 року, за 2018 рік в період до 01.04.2019 року.
Відповідно повідомлення КНП «Миргородська ЦРЛ» Миргородської районної ради за № 01-13/204 від 27.01.2020 року ОСОБА_1 в період з 01.01.2018 року по 01.04.2019 року не перебував на стаціонарному та амбулаторному лікуванні в КПН «Миргородська ЦРЛ».
Згідно інформації КНП «Миргородський ЦПМСД» Миргородської районної ради за № 57 від 28.01.2020 року ОСОБА_1 в період з 01.01.2018року по 01.04.2019 року за медичною допомогою не звертався.
Відповідно до витягу (скриншоту) є Єдиного державного реєстру декларацій депутат Хомутецької сільської ради ОСОБА_1 подав щорічну електронну декларацію за 2017рік-19 травня 2018 року та щорічну електронну декларацію про доходи за 2019 рік 25.01.2020 року.
Відповідно до повідомлення УСБУ України в Полтавській області 03.02.2020 року повідомлено УСР в Полтавській області ДСР Національної поліції України виявлено не своєчасне подання депутатом Хомутецької сільської ради ОСОБА_1 електронної декларації про доходи за 2017 та несвоєчасне подання електронної декларації про доходи за 2018 рік, яке отримане 04.02.2020 року.
ОСОБА_1 , як депутат місцевої ради є суб`єктом декларування відповідно до підпункту «б» пункту 1 ч.1 ст. 3 ЗУ Про запобігання корупції. Допустив порушення вимог підпункту «б» пункту 1 ч. 1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" не своєчасно без поважних причин подавши до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 та 2018 рік вчинив два правопорушення передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП,тому повинен нести відповідальність передбачену законом.
При цьому суд не може взяти до уваги заперечення ОСОБА_1 , оскільки вони не підтверджені будь-якими доказами та спростовуються вище вказаними обґрунтуваннями доведеності винуватості останнього у вчиненні правопорушення.
Відповідно до положень ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більших адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом(посадовою особою),стягнення накладається в межах санкції встановленої для більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне із додаткових стягнень передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При визначенні стягнення суд враховує що ОСОБА_1 вчинив правопорушення вперше, наміру на ухилення від декларування не мав, раніше до адміністративної відповідальності не притягався є пенсіонером.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент винесення постанови становить 420 гривні 40 копійок.
Керуючись ст.ст. 172-6,245,247,283,284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати виним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ( за двома епізодами ) з застосуванням ст. 36 КУпАП піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень (вісімсот п`ятдесят) гривень, р/р для сплати штрафу н/р (IBAN) UA108999980313040106000016012, код ЄДРПОУ 37845125, код вид платежу 21081100, МФО 899998, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), одержувач коштів УК Миргородський р-н/ м. Миргород/21081100.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 гривень 40 копійок (призначення платежу Судовий збір; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, н/р (IBAN) UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ суду 26436309) .
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на оскарження.
Суддя Миргородського
міськрайонного суду В. М. Куцин