Постанова № 87538725, 12.02.2020, Інгульський районний суд міста Миколаєва (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Миколаєва)

Дата ухвалення
12.02.2020
Номер справи
489/429/20
Номер документу
87538725
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №489/429/20

Провадження №3/489/407/20

ПОСТАНОВА

іменем України

12 лютого 2020 року м.Миколаїв

Суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва Кирильчук О.І., за участі прокурора Інгульського відділу Миколаївської місцевої прокуратурі №2 Горячева Ю.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали адміністративної справи, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року жовтня ІНФОРМАЦІЯ_2 01 дня народження, громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі- КУпАП),

встановив:

Відповідно до протоколу №23/2020 від 16.01.2020 року, про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , яка за власним бажанням припинила свою діяльність в обласному коммунальному підприємстві «Миколаївоблтеплоенерго» (надалі - ОКП «Миколаївоблтеплоенерго») на посаді начальника юридичного відділу відповідно до наказу ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» №275-п від 08.10.2018 р., несвоєчасно подала, без поважних причин, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням, а саме 16.10.2018 року. Дата виявлення особи, яка вчинила правопорушення є дата складання протоколу, датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, місцем вчинення правопорушення є м.Миколаїв, вул.Миколаївська,5-а. Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 вину не визнала і пояснила, що не відправила декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування у день звільнення 08.10.2018р., а зробила це лише 16.10.2018р., так як збирала необхідні документи для внесення достовірних даних до електронної декларації, оскільки рішення про звільнення нею було прийнято і трудові відносини припинено в один день 08.10.2018 року.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати винною ОСОБА_1 у порушенні вимог абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та накласти на неї адміністративне стягнення передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Абзацем 1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до наказу №13 від 19.01.2004р. ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» ОСОБА_1 призначено на посаду начальника юрисконсульта юридичного відділу зазначеного підприємства.

08.10.2018р. наказом №275-п ОСОБА_1 було звільнено за власним бажанням з посади начальника юридичної служби ОКП «Миколаївоблтеплоенерго».

Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» створене Миколаївською міською радою на комунальній власності територіальної громади. Таким чином, ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» є юридичною особою публічного права.

Згідно ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами декларування є особи, зазначені у п.1,пп. «а» і «в» п.2, п.4 ч.1 ст.3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до ст.1 та пп. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно до п.1 розділу «Загальні питання» Роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого 11.08.2016р. рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулось з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Оскільки ОСОБА_1 відповідно до вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» повинна була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше 08.10.2018 р., то днем вчинення нею адміністративного правопорушення є 09.10.2018 р. Днем виявлення адміністративного правопорушення слід вважати не дату складання протоколу 16.01.2020 р., а 26.12.2019р., коли оперуповноваженим УСР в Миколаївській області ДСР ОСОБА_2 було встановлено факт неподання ОСОБА_1 , як особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларації перед звільненням, про що було складено рапорт начальнику УСР в Миколаївській області ДСР НПУ.

Вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні за ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується протоколом №23/2020 від 16.01.2020р., поясненнями наданими ОСОБА_1 в судовому засіданні, копіє наказу про звільнення від 08.10.2018 р. №275-п, скрін-шотом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 26.12.2019р.

Враховуючи вищевикладене, належними та допустимими доказами підтверджено, що ОСОБА_1 порушила вимоги абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», а її дії кваліфіковано вірно за ч.1 ст.172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Керуючись ст. ст. 40-1, 172-6 ч.1, 278, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

постановив:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850(вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп. в дохід держави, який перерахувати на р/р UA 108999980313020106000014005, отримувач коштів: УК у м.Миколаїв/Інгульський р-н/21081100, МФО 899998, ЄДРПОУ 37992781, код класифікації доходів бюджету : 21081100.

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок, в дохід держави, який перерахувати на р/р UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Миколаєва.

Суддя