Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
03.02.2010 р. Справа № 2а - 7361/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П. при секретарі Гомонюк Є.Д., за участю сторін:
від позивача: Щукін І.І.., довіреність № 06-1/1 від 11.01.10 року
від відповідача: Адєєв В.Г., довіреність від 01.02.2010 року
Галдин В.О., довіреність від 01.02.2010 року
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомМиколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46,Миколаїв,54001
доПП "ІНТЕРФЛОТ", вул. Чкалова, 47, кв. 2 (вул. Новосельська, 26, 54,4Миколаїв,54017
простягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 91529,20 грн., В С Т А Н О В И В: Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду із позовною заявою про стягнення з Приватного малого підприємства "Інтерфлот" адміністративно-господарських санкцій та пені за нестворення робочих місць для працевлаштування інвалідів.
У судовому засіданні представник позивача уточнив позовні вимоги, та просив суд про стягнення з відповідача 21546,61 грн. адміністративно-господарських санкцій за не працевлаштування інвалідів у 2008 році.
Представники відповідача у судовому засіданні уточнені позовні вимоги визнали в повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи суд встановив.
Відповідно до ст. 19 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” та п. п. 3, 5, 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих.
Згідно з п. 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був повинен інформувати державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільне робоче місце та вакантну посади, на яких може використовуватись праця інваліда.
Протягом 2008 року відповідач звіти за формою 3-ПН із вакансіями для осіб з обмеженими фізичними можливостями до Заводського районного центру зайнятості не надавав.
Статтею 20 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” передбачено, що підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч. ч. 1, 2 ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Середньорічна заробітна плата на підприємстві відповідача у 2008р. складала 20038,10 грн. Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, відповідач до 16.04.2009 р. повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі 20038, 10 грн.
Стягнення штрафу за не створення робочих місць для інвалідів передбачена п. 3 Порядку сплати підприємствами (об’єданнями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду України соціального захисту інвалідів.
У відповідності до ч.2 ст. 20 Закону порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 % річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Отже, загальна сума штрафу складає 21546 грн.61 коп., з яких:
- адміністративно господарські санкції в сумі 20038,10 грн.;
- пені в сумі 1508,51 грн.
Сума заборгованості підтверджується звітом 159 від 29.10.2009 року та розрахунком заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій.
Відповідач суму штрафних санкцій не заперечив, у встановлені строки добровільно не сплатив.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийнятті його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Керуючись ст. ст. 112, 158, 160 –163, КАС України, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного малого підприємства "Інтерфлот" (код ЄДРПОУ 20862643) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів ( код ЄДРПОУ 23626096) адміністративно-господарських санкцій у сумі 21546 гривні 61 коп. (двадцять одну тисячу п'ятсот сорок шість гривень 61 коп.)
Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 20-ти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, яка має бути подана протягом 10-ти днів з дня проголошення постанови, а разі складання постанови в повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАС України, з дня складання в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова складена в повному обсязі 08.02.2010 року.
Суддя А. П. Єнтіна