Постанова № 8752155, 01.02.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.02.2010
Номер справи
2а - 3345/09/1470
Номер документу
8752155
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

01.02.2010 р. Справа № 2а - 3345/09/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складi суддi Єнтіної А.П., при секретарi Гомонюк Є.Д.,

за участю представників:

прокурор Брезицький В.С.

від позивача: не з"явився

від відповідача:не з"явились

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомВознесенський міжрайонний прокурор Миколаївської області, вул. Урсулова, 2,Вознесенськ,Миколаївська область,56500

в інтересах держави в особіДП "Національна енергетична компанія "Укренерго", вул. Комінтерну, 25,Київ,01032

доПП "Промбутматеріали", вул. Комарова, 76 (вул. Леніна, 1, с. Нова долина,,,Трикратне,Вознесенський район, Миколаївська область,56534

простягнення штрафних санкцій, В С Т А Н О В И В: Вознесенським міжрайонним прокурором Миколаївської області в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” предявлено позов про стягнення з Приватного підприємства "Промбутматеріали" штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.

У судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав повністю.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, до суду надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Представник відповідача, повідомлений належним чином, у судове засідання не зявився, про причину не прибуття суд не повідомив.

Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців свідчить, що відповідач юридичну адресу не змінював. Отже, судом здійснені усі дії щодо належного повідомлення відповідача про дату, час і місце розгляду справи.

Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважних представників сторін, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.

Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, суд встановив.

Згідно статті 9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці, зокрема, за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики, здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та тепловоїенергії

Відповідно Указу Президента України "Про Міністерство палива та енергетики України" від 14.04.2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.

Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України- державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, підрозділом якої в південному регіоні є відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Південному регіоні"

ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні" здійснює свою діяльність відповідно до положення про ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні" та на підставі довіреності, яку видає ДП "НЕК "Укренерго". Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Миколаївській області є одним із структурних підрозділів ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні".

Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці, а також застосовувати у встановленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.

Державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду у Миколаївській області була проведена перевірка, відповідача з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії за результатами перевірки був винесен припис №621 від 16.11.2007 року. Згідно припису відповідач повинен був надати план заходів щодо виконання Припису та письмову інформацію про виконання кожного пункту припису в термін до 23 листопада 2007 року.

З акту перевірки № 3-28/1 від 06 березня 2008 року вбачається, що жоден з пунктів припису №621 від 16.11.2007 року ПП "Промбутматеріали" не виконано.

Відповідно до ч.3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за порушення в електроенергетиці в тому числі, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії . Всупереч вимог статті 27 Закону України “Про електроенергетику” відповідач не виконав припис щодо усунення порушень законодавства про електроенергетику.

Згідно пунктів 2,5,6 Положення про накладення на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання від 21.07.1999 року №1312 (далі Положення №1312), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2006 року №1312 старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на субєктів господарювання штрафи за: неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування обєднаної енергетичної системи, технічного стану та організації експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж споживання енергії; ухилення від виконання або несвоєчасного виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії за порушення умов ліцензій.

Постановою № З-28/1 від 25.03.2008 року відповідача було притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 15368 грн.

Відповідно до пункту 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику субєкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики на протязі 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

До теперішнього часу відповідач Постанову №З-28/1 від 25.03.2008 року не оскаржив, штраф у добровільному порядку не сплатив.

За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158, 160-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства "Промбутматеріали" (код ЄДРПОУ 33189358) на користь державного бюджету (код ЄДРПОУ 23411600) штраф у сумі 15368 грн. (п'ятнадцять тисяч триста шістдесят вісім гривень).

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 20-ти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження, яка має бути подана протягом 10-ти днів з дня проголошення постанови, а разі складання постанови в повному обсязі, відповідно до ст. 160 КАС України, з дня складання в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова складена в повному обсязі 04.02.2010 року.

Суддя А. П. Єнтіна