Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 березня 2010 р. справа № 2а-5042/10/0570
час прийняття постанови: 12.00
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Бєломєстнова О. Ю.
при секретарі Аврамченко С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу
за позовом Костянтинівської об’єднаної державної податкової інспекції
до Підприємства колективної власності «Спецбуд»
про стягнення заборгованості перед бюджетом з податку з доходів фізичних осіб у сумі
352053,40грн.
за участю
від представника позивача Дунда В.І. за довіреністю
від представника відповідача Могиленець В.В. за довіреністю
ВСТАНОВИВ:
Костянтинівська об’єднана державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до Підприємства колективної власності «Спецбуд» про стягнення заборгованості перед бюджетом з податку з доходів фізичних осіб у сумі 352053,40грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що за результатами перевірки відповідача з питань своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб за період з 01.07.2008р. по 30.11.2009р. встановлені порушення п.п.8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», а саме не в повному обсязі перерахований до бюджету податок з доходів фізичних осіб за вищевказаний період. Загальна сума складає 352053,40 грн. Це також підтверджується податковими розрахунками сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), у зв’язку з цим просить стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом з податку з доходів фізичних осіб у сумі 352053,40 грн.
Представник позивача у судове засідання з’явився позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити з підстав, що наведені у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання з’явився, заявою від 29.03.2010р. наявність заборгованості у сумі 352053,40 грн. визнав повністю та просив суд розстрочити виконання судового рішення на 12 місяців.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, суд встановив:
Відповідач, Підприємство колективної власності «Спецбуд» здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, виданого виконкомом Костянтинівської міської ради м. Донецька, зареєстровано у ЄДРПОУ за № 03365535.
За результатами перевірки відповідача з питань своєчасності перерахування податку з доходів фізичних осіб за період з 01.07.2008р. по 30.11.2009р. встановлені порушення п.п.8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», а саме не в повному обсязі перерахований до бюджету податок з доходів фізичних осіб за вищевказаний період. Загальна сума складає 352053,40 грн. Це також підтверджується податковими розрахунками сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), у зв’язку з чим зобов’язання відповідача з податку з доходів фізичних осіб складає 352053,40 грн.
У відповідності до п. 1.11 ст. 1 Закону України «Про погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» №2181 ( із змінами та доповненнями) податковий розрахунок – це документ, який надає платник податків до контролюючого органу у строки, передбачені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та сплата податку, збору (обов’язкового платежу).
Згідно з п. 4.1 ст. 4, п.п. 4.2.14 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» загальний річний оподатковуваний дохід складається з суми загальних місячних оподатковуваних доходів звітного року, а також іноземних доходів, одержаних протягом такого звітного року.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до п.п.8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Підпуктом 9.2.2 п. 9.2 ст. 9 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» встановлено, що податковий агент, який нараховує проценти, надає податковий розрахунок загальної суми нарахованих процентів та загальної суми утриманих з них податків у складі податкової декларації з податку на прибуток підприємств у строки, встановлені законом для такого податку. При цьому інформація щодо окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного (у тому числі карткового) рахунку фізичної особи, суми нарахованих на нього процентів, а також відомостей щодо такої фізичної особи - вкладника не надається.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж Закону „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону передбачено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідач у встановлені законом строки не сплатив суму заборгованості.
Таким чином, заборгованість перед бюджетом з податку з доходів фізичних осіб складає 352053,40 грн.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.00р. № 2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Заявою від 29.03.2010р. відповідач визнав наявність заборгованості у розмірі 352053,40грн.
З урахуванням викладених обставин, суд, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Що стосується заяви відповідача про розстрочення виконання рішення на 12 місяців, суд зазначає наступне.
В обґрунтування своєї вимоги відповідач посилається на те, що у зв’язку з відсутністю коштів у підприємства, яке обумовлене несплатою з бюджету за виконані роботи і послуги, підприємство не в змозі погасити податковий борг до отримання боргів. На даний момент підприємству винні 1444137 грн., з яких ПП «Строй-Фактор»-559697грн., ДСУ-31 -786304 грн., ККП «Донецькелектроавтотранс»-19393 грн., УКГ м. Костянтинівна -85561 грн.
Представник позивача проти задоволення заяви відповідача про розстрочення виконання постанови на 12 місяців не заперечує.
З огляду на вищевикладене, вбачається наявність таких обставин, які ускладнюють виконання рішення.
Крім того, зазначені обставини підтверджуються продовженням дії мирової фінансової кризи, що є загальновідомою обставиною, яку не потрібно доказувати відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України.
Ці обставини також підтверджуються прийняттям Закону України «Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 30.10.2008р. № 639-VI, Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення» від 25.12.2008р. № 799- VI, Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо мінімізації впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості» та інших.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Втім, суд враховує, що вимоги про розстрочення також мають бути обґрунтовані, а судове рішення з наслідками їх розгляду – мотивованими.
З наданих відповідачем доказів не вбачається підстав для твердження про те, що обставини, які ускладнюють виконання судового рішення будуть усунуті саме протягом 12 місяців.
Тому суд, виходячи з сукупності наявних у матеріалах справи доказів вважає, розстрочення виконання постанови до 01.01.2011р. достатнім строком, після якого може бути з’ясовано продовження існування обставин, які є підставою для твердження про ускладненість виконання судового рішення.
Виходячи з сукупності наявних у матеріалах справи доказів, вважає, що заява відповідача про розстрочення виконання постанови на 12 місяців підлягає задоволенню частково шляхом розстрочення виконання постанови до 01.01.2011року, встановивши щомісячну суму оплати -39117,04 грн., а останню -39117,08грн.
При цьому суд звертає увагу на те, що після закінчення цього строку відповідач не втрачає права звернутися до суду з клопотанням про розстрочення (відстрочення) виконання постанови суду. У цьому разі ним мають бути надані достатні докази в обґрунтування строків, на які він може просити розстрочення (відстрочення) виконання рішення.
Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 112, 136, 158, 159, 160 -163, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Позов Костянтинівської об’єднаної державної податкової інспекції до Підприємства колективної власності «Спецбуд» про стягнення заборгованості перед бюджетом з податку з доходів фізичних осіб у сумі 352053,40грн. задовольнити.
Стягнути з Підприємства колективної власності «Спецбуд» (ЄДРПОУ 03365535; Донецька область, 85107, м. Костянтинівка, вул. Мірошниченко,79) на користь місцевого бюджету м. Костянтинівни заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у сумі 352053 (триста п’ятдесят дві тисячі п’ятдесят три) грн. 40 коп.
Розстрочити виконання постанови на 9 місяців з квітня 2010р. до 01.01.2011року, встановивши щомісячну суму оплати -39117,04 грн., а останню -39117,08грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 30 березня 2010 року.
Постанова виготовлена в повному обсязі 01 квітня 2010р.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Бєломєстнов О. Ю.