
Справа № 949/1931/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2020 року м. Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Сидоренко З.С., з участю прокурора Твердун Н.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , працюючої секретарем Осівської сільської ради Дубровицького району,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Права та обов`язки, передбачені ст.268 КУпАП, ОСОБА_1 , роз`яснені.
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді секретаря Осівської сільської ради Дубровицького району Рівненської області, згідно п.п. "б", "в" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" будучи суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно , без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 свою винуватість визнала повністю і пояснила, що з 1985 року вона перебуває на посаді секретаря Осівської сільської ради. Вона є депутатом 7 скликання Осівської сільської ради. Їй було відомо про те, що вона зобов`язана щорічно подавати декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Вона кожного року подавала декларацію. У 2019 році попросила сільського голову, щоб той подав декларацію за неї, так як вона не має доступу до мережі Інтернет, а в голови є ноутбук з доступом до мережі Інтернет. У березні 2019 року сільський голова ОСОБА_2 запевнив її, що він подав її декларацію. Вона особисто в даний реєстр не заходила і не перевіряла чи сільський голова дійсно подав декларацію. У липні 2019 року вона попросила свого онука, щоб він перевірив чи є її декларація в реєстрі. ОСОБА_3 їй повідомив, що декларація відсутня. Тоді вона попросила щоб онук допоміг подати декларацію до реєстру і в кінці липня 2019 року вона її подала. У вчиненому щиро кається.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушення стверджується протоколом про адміністративне правопорушення №3 від 23.12.2019 року, витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається, що ОСОБА_1 подала електронну декларацію про доходи за 2018 рік 24 липня 2019 року о 12 год. 27 хв., тобто після встановленого строку подання декларації (00 год. 00 хв. 01.04.2019 року); копією електронної декларації про доходи ОСОБА_1 та її письмовими поясненнями.
Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи наведене, вважаю, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, так як вона не навела поважних причин несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а тому, є всі підстави для притягнення її до адміністративної відповідальності.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , відсутні.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , є те, що вона у вчиненому щиро розкаюється.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеню її вини, вважаю, що стягнення у виді штрафу відповідає вимогам ст.ст. 23, 33 КУпАП і є співмірним скоєному.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
Як встановлено у судовому засіданні ОСОБА_1 до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору не відноситься, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 40-1, 284, 287, 294 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 судовий збір у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень сорок копійок) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:
отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень).
Суддя: підпис.
З оригіналом згідно.
Голова Дубровицького
районного суду Сидоренко З.С.