
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
10 лютого 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/5048/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., розглянувши в письмовому провадженні клопотання представника відповідача про залучення свіввідповідача в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональна група вин України № 1» до Головного управління ДФС у Луганській області , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача – «Луга-Трейд» Луганської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональна група вин України №1», про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональна група вин України № 1» до Головного управління ДФС у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача – «Луга-Трейд» Луганської філії Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтернаціональна група вин України №1», про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення.
Згідно з частиною першою статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до частин першої, другої статті 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
28 січня 2020 року представником відповідача заявлено клопотання про залучення у справу співвідповідача – Головне управління ДПС у Луганській області .
В обґрунтування зазначено, що однією зі сторін (відповідачем) у вказаній справі є Головне управління ДФС у Луганській області (ЄДРПОУ 39591445).
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України», реорганізовано ДФС України та утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» постановлено утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1.
Реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2.
Пунктом 4 зазначеної постанови визначено територіальні органи Державної податкової служби правонаступниками майна, прав та обов`язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності.
Так, згідно з додатком 2 до вищевказаної постанови Головне управління ДФС у Луганській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Луганській області.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби» погоджено з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
На виконання вищевказаного розпорядження наказом ДПС України від 28.08.2019 року № 36 «Про початок діяльності Державної податкової служби України» розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється. Відповідно до наказу Головного управління ДПС у Луганській області від 29.08.2019 № 5 «Про початок діяльності Головного управління ДПС у Луганській області», та з урахуванням листа ДПС України від 28.08.2019 № 528/7/99-00-01-01-02 розпочато виконання Головним управлінням ДПС у Луганській області функцій і повноважень Головного управління ДФС у Луганській області, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ГУ ДПС.
Наказом Державної податкової служби України від 12.07.2019 № 14 затверджене Положення про Головне управління ДПС у Луганській області. Відповідно до пункту 1 Положення Головне управління ДПС у Луганській області є правонаступником усіх прав та обов`язків Головного управління ДФС у Луганській області.
Отже, подальше адміністрування податків і зборів, контроль за сплатою податків і зборів, ведення обліку податків і зборів, застосування фінансових санкцій, супроводження процедур адміністративного та судового оскарження тощо передано до повноважень Головного управління ДПС у Луганській області, отже, подальше виконання функцій та повноважень по спірним правовідносинам буде здійснюватися Головним управлінням ДПС у Луганській області, у зв`язку з чим рішення по цій справі може вплинути на права, інтереси та обов`язки Головного управління ДПС у Луганській області.
Враховуючи викладене вище, вважає, що Головне управління ДПС у Луганській області повинен бути залучений як співвідповідача.
Розглянувши вищезазначене клопотання, суд виходив з такого.
Згідно частини третьої статті 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.
Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Клопотання про залучення співвідповідача заявлено представником відповідача, тобто особою, до право якої заявлення вказаного клопотання не віднесено.
Крім того, представником позивача не надано згоди на залучення співвідповідача у справі.
З огляду на те, що клопотання про залучення співвідповідача заявлено відповідачем у справі суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання про залучення до участі у справі співвідповідача.
Керуючись статтями 173, 180, 181, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання представника Головного управління ДФС у Луганській області про залучення до участі у справі співвідповідача – Головне управління ДПС у Луганській області.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяІ.В. Тихонов