
Справа № 183/8045/19
№ 3/183/283/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 лютого 2020 року суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Лила В.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, керівника ТОВ "НВП "Союзтрансервіс" (код ЄДРПОУ 38231662) місце проживання: АДРЕСА_1 ,
встановив:
на розгляд до Новомосковського міськрайонного суду надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, 11.10.2019 року ОСОБА_1 , працюючи керівником ТОВ "НВП "Союзтрансервіс", несвоєчасно надав платіжне доручення до установи банку на перерахування належного до сплати ПДВ по ППР ф. Ш №157205341 від 28.08.2019 року по строку сплати 08.09.2019 року, ППР ф. ПС № НОМЕР_1 від 28.08.2019 року по строку сплати 04.08.2019 року, чим порушив п.203.2 статті 203 Податкового кодексу України.
У суді ОСОБА_1 пояснив, що правопорушення вчинено, через відсутність коштів.
Судом досліджені матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення № 104, акт за результатами камеральної перевірки від 18.11.2019 р. .
Дослідивши обставини справи, вважаю, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП підлягає закриттю за відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення з огляду на наступне.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення визначено форму й передбачено основні вимоги щодо змісту як протоколу про адміністративне правопорушення, так і рішення у справі про адміністративне правопорушення. У них, зокрема, необхідно викласти всі обставини вчинення правопорушення, встановлені на підставі сукупності дослідження доказів, і обґрунтувати наявність складу правопорушення за його кваліфікацією.
Правове значення протоколу про адміністративне правопорушення полягає в тому, що він не тільки визначає суть адміністративного правопорушення, поставленого особі у провину, а також відповідно до ст. 251 КупАП, є доказом в справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення у разі його оформлення, складається не пізніше 24 годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Всупереч вказаної норми закону посадовою Дніпровсько-Новомосковського управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області, а саме ОСОБА_2 правопорушення виявлено 18.11.2019 року (згідно акту про результати камеральної перевірки від 18.11.2019 року), однак протокол про адміністративне правопорушення № 104 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-2 КУпАП складено лише 16.12.2019 року.
Отже в силу вимог ст.251 КУпАП суд, позбавлений можливості ґрунтовно, повно, всебічно і об`єктивно, за відсутності доказів правильно вирішити справу, оскільки протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 суд вважає недопустимим доказом, остільки він був складений з порушенням вимог процесуального законодавства.
Відповідно до статті 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи вищенаведене належних доказів, які б давали можливість встановити склад адміністративного правопорушення матеріали справи не містять.
Стандарт доведення вини поза розумним сумнівом означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного розумного сумніву в цьому, тоді як наявність такого розумного сумніву у винуватості особи є підставою для його виправдання.
Отже в силу принципу презумпції невинуватості, діючого при розгляді справ про адміністративні правопорушення, всі сумніви у винності особи, що притягується до адміністративної відповідальності, тлумачаться на її користь, а недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.
Пунктом 1 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення. Тому справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП підлягає закриттю.
Керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП, -
постановив:
провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП - закрити у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення особою, щодо якої її винесено до Дніпровського апеляційного суду через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Постанова підлягає пред`явленню до виконання протягом 3 місяців.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Лила В.М.