
Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська
Справа № 209/253/20
Провадження № 3/209/162/20
ПОСТАНОВА
іменем України
"07" лютого 2020 р. Суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Лобарчук О.О. за участі особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , прокурора Малого С.С., розглянувши одночасно три справи про адміністративне правопорушення (протоколи № 42, 43, 44 від 14.01.2020 року), що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , яка працює в КП «Тепломережі» КМР на посаді комірника, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 з 23.07.2007 року працює на посаді комірника Комунального підприємства «Тепломережі» Кам`янської міської ради, тобто є посадовою особою юридичної особи публічного особою, на яку згідно п. п. «а» п.2 ч.1 ст.3, п.5 ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VІІ (в редакції станом на 16.09.2016 року) поширюється дія вказаного закону.
ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, що обіймає посаду, яка не віднесена до посад осіб, які згідно з ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції», займають відповідальне та особливо відповідальне становище, з 01 січня 2017 року набула обов`язку електронного декларування і повинна була подати щорічну декларацію за 2016 рік у термін - до 01 травня 2017 року, але в порушення вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, без поважних причин, порушила обов`язкові строки подання декларації за 2016 рік, подавши декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 27 грудня 2019 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № 45 від 14 січня 2020 року.
Крім того, ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, що обіймає посаду, яка не віднесена до посад осіб, які згідно з ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції», займають відповідальне та особливо відповідальне становище, яка з 01 січня 2017 року набула обов`язку електронного декларування і повинний був подати щорічну декларацію за 2017 рік у термін до 01 квітня 2018 року, всупереч вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, без поважних причин, порушила обов`язкові строки подання декларації за 2017 рік, подавши декларацію за 2017 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 31 серпня 2019 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № 46 від 14 січня 2020 року.
Крім того, ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, що обіймає посаду, яка не віднесена до посад осіб, які згідно з ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції», займають відповідальне та особливо відповідальне становище, який з 01 січня 2017 року набув обов`язку електронного декларування і повинний був подати щорічну декларацію за 2018 рік у термін - до 01 квітня 2019 року, всупереч вимог ч. 1 ст. 45 даного Закону, пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1153/29283, без поважних причин, порушила обов`язкові строки подання декларації за 2018 рік, подавши вказану декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 31 серпня 2019 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № 47 від 14 січня 2020 року.
ОСОБА_1 свою вину визнала повністю, в суді пояснила, що дійсно своєчасно не подала декларації про майновий стан за 2016, 2017 та 2018 роки, бо не до кінця розібралася в діючому законодавстві, декларацію за період 2016 року подала 27 грудня 2019 року, декларації за періоди за 2017, 2018 роки подала 31 серпня 2019 року.
Прокурор Малий С.С. в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, щодо несвоєчасного подання електронних декларацій та призначити їй адміністративне стягнення, з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП у вигляді 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Вислухавши ОСОБА_1 , думку прокурора, вивчивши матеріали справи, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 скоїла три адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-6 КУпАП, не подавши своєчасно без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016, 2017 та 2018 роки.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією, це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10 червня 2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №№ 959/29088, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29088 (зі змінами від 18 серпня 2016 року), така система розпочинає свою роботу в два етапи: другий етап – з 00 години 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування, до яких відносяться посадові особи публічного права, що обіймають посади, які не віднесені до посад осіб, які, які, згідно ст. 50 Закону займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Згідно ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1 підпунктах «а» та «в», п. 5 частини 1 ст. 3 Закону, зобов`язані щорічно до 01квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом встановлено що ОСОБА_1 наказом № 183-к від 23.07.2007 року призначена на посаду комірника КМ «Тепломережі» Кам`янської міської ради, власником за засновником якого є Кам`янська міська рада, і яке, згідно ст. 81 ЦК України, є юридичною особою публічного права.
Таким чином, ОСОБА_1 , є посадовою особою юридичної особи публічного права, який зобов`язаний подавати щорічну електронну декларацію про майновий стан до 01 квітня, а декларацію за 2016 рік – до 01 травня 2017 року.
Згідно результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, здійсненому 10 грудня 2019 року, було встановлено, що ОСОБА_1 декларації про майновий стан за 2016 рік подала 27 грудня 2019, за 2017 рік та 2018 рік подала 31 серпня 2019 року, порушивши обов`язкові строки подання декларацій.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Обставини, що викликають провадження по справі про адміністративне правопорушення визначені ст. 247 КУпАП.
Статтею 245 КпАП України передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено на винну особу не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Днем виявлення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є день, коли суб`єкт складання протоколу про адміністративне правопорушення отримав відомості, беззаперечні та достатні для встановлення складу адміністративного правопорушення.
Так, з матеріалів справ вбачається, що днем виявлення правопорушень є 14 січня 2020 року, тобто дата складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Проте, порушення ОСОБА_1 без поважних причин обов`язкових строків подання декларації за 2016 рік було вчинено нею 01 травня 2017 року, коли вона у встановлений законом строк не подала декларацію, а протокол № 42 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відносно ОСОБА_1 було складено 14 січня 2020 року, тобто після спливу двох років з дня вчинення адміністративного правопорушення.
Отже, на момент розгляду справи за вказаним фактом (несвоєчасне подання декларації за 2016 рік закінчився передбачений ч.3 ст. 38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення, тому провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, підлягає закриттю.
Вина у вчиненні адміністративних правопорушень за фактами порушення ОСОБА_1 без поважних причин обов`язкових строків подання декларації за 2017 рік та за 2018 рік, які вчинені нею 01 квітня 2018 року та 01 квітня 2019 року, підтверджується наявними у матеріалах справи та дослідженими судом доказами: протоколами № 43, 44, від 14 січня 2020 року про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією; листами в.о. начальника управління представництва інтересів держави в суді прокуратури Дніпропетровської області від 13 січня 2020 року № 05/32-38 вих.-20 та № 05/32-30 вих.-20; листами Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області ДСР НП України від 04 грудня 2019 року № 390/55-103/01-2019; листами КП КМР «Тепломережі» від 24 грудня 2019 року № 20.08.2226; наказом від 23 липня 2007 року № 183-к про прийняття ОСОБА_1 на посаду комірника КП КМР «Тепломережі»; наказами КП КМР «Тепломережі» від 15 грудня 2016 року № 127-к та від 11 грудня 2017 року № 95-к «Про вжиття заходів щодо подання електронних декларацій та інформування про суттєві зміни в майновому стані працівниками підприємства, що є суб`єктами декларування; інформацією щодо перебування ОСОБА_1 на лікарняному та у відпустці за 2017-2019 роки; штатним розписом КП КМР «Тепломережі»; результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) щодо поданих ОСОБА_1 декларацій за 2016-2018 роки; роздрукованими електронними деклараціями ОСОБА_1 за 2016-2018 роки.
Судом встановлено, що датою вчинення двох адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, є день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: 01 квітня 2018 року та 01 квітня 2019 року.
Вивчивши матеріали справ про два адміністративних правопорушення, з протоколами про адміністративне правопорушення № 43 та № 44 від 14 січня 2020 року, що відповідно ст. 36 КУпАП розглядаються судом одночасно, суд вважає доведеним, що ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно подавши без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік та за 2018 рік.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом. При накладенні адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, є визнання нею своєї вини.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
З урахуванням характеру вчинених правопорушень, вимог ч.2 ст. 36 КУпАП, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому ч.1 ст. 176-2 КУпАП.
Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 33, 36, 38, ч.1 ст. 172-6, 245, 247, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, за фактами порушення нею обов`язкових строків подання декларації за 2016, 2017 та 2018 роки.
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 за фактом порушення нею обов`язкових строків подання декларації за 2016 рік, у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 за фактами порушення нею обов`язкових строків подання декларації за 2017 та 2018 роки, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п`ятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк пред`явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.
Суддя: О.О.Лобарчук