
Справа № 173/188/20
Провадження № 3/173/67/2020
ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 лютого 2020 р. м. Верхньодніпровськ
Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області відносно
ОСОБА_1
ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
ідентифікаційний номер – НОМЕР_1 ;
місце проживання:
АДРЕСА_1 ;
місце роботи: ПАТ "Дніпровський КПК", оператор
про вчинення адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України.
встановив:
Відповідно до абзацу 10 ч.1 ст.1 Закону України "Про запобігання корупції" (далі по тексту - Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Рішенням першої сесії сьомого скликання Дніпровської селищної ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області "Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрації депутатів Дніпровської селищної ради" № 1-1/VII від 12.11.2015 року, визначено повноваження депутатів Дніпровської селищної ради сьомого скликання, в тому числі ОСОБА_1 (том справи 1, а.с.40).
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Дніпровської селищної ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, відповідно до п.п. "б" ч.1 ст.3 Закону є суб`єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі по тексту - НАЗК), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Пунктом 5 ч.1 ст.12 Закону передбачено, що НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону.
Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" № 2 від 10.06.2016 р. (зареєстрованим Міністерством юстиції України 15.07.2016 р. за № 958/29088) із змінами згідно рішення НАЗК № 1 від 18.08.2016 р. (зареєстрованим Міністерством юстиції України 19.08.2016 р. за № 1153/29283), така система розпочинає свою роботу в два етапи.
Перший етап — з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 р. для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:
- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 р. займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
- декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 р. чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України "Про запобігання корупції" шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, гр. ОСОБА_1 , будучи депутатом Дніпровської селищної ради Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, набув обов`язку електронного декларування з 01.01.2017 року. Таким чином, гр. ОСОБА_1 зобов`язаний щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Згідно письмового пояснення ОСОБА_1 встановлено, що йому було відомо про порядок та кінцеві терміни подання щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018 роки (том справи 1, а.с.43). Даним фактом підтверджено обізнаність гр. ОСОБА_1 з вимогами фінансового контролю, передбаченими Розділом VII Закону України "Про запобігання корупції", з порядком роботи Єдиного державного реєстру декларацій та його вміння користуватися ним при заповненні і подання декларації.
Однак, відповідно до результатів пошуків у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search) встановлено, що ОСОБА_1 щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018 роки подав лише 08.01.2020 року, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічних декларацій (том справи 1, а.с.49).
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав свою вину та щиро розкаявся у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, та пояснив, що йому було відомо про порядок та кінцеві терміни подання щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018 роки. При цьому гр. ОСОБА_1 визнав, що маючи можливість, шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті НАЗК з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій, він дійсно без поважних причин несвоєчасно подав щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018 роки. А також підтвердив, що електроні форми щорічних декларацій за 2017, 2018 роки він подав лише 08.01.2020 року.
Вислухавши пояснення, дослідивши в судовому засіданні зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, знайшла своє підтвердження в ході судового розгляду справи, зокрема:
- згідно письмового пояснення ОСОБА_1 встановлено, що йому було відомо про порядок та кінцеві терміни подання щорічних декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018 роки. При цьому гр. ОСОБА_1 визнав, що маючи можливість, шляхом вчинення відповідних дій спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті НАЗК з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій, він дійсно без поважних причин несвоєчасно подав щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018 роки. А також підтвердив, що електроні форми щорічних декларацій за 2017, 2018 роки він подав лише 08.01.2020 року (том справи 1, а.с.43);
- згідно результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті НАЗК встановлено, що ОСОБА_1 щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018 роки подав лише 08.01.2020 року, тобто поза межами строку встановленого для подачі щорічних декларацій (том справи 1, а.с.49).
Надані докази узгоджуються в цілому, не викликають сумніву та вказують на винуватість ОСОБА_1 у вчиненні даних правопорушень.
Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.1 ст.172-6 КпАП України, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
З урахуванням наведеного, призначаючи адміністративне стягнення гр. ОСОБА_1 , суд враховує характер вчинених правопорушень, котрі стосуються засад запобігання та протидії корупції, а тому, вважає за необхідне накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.1 ст.172-6 КпАП України.
Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1, ст.36 КпАП України
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розмірі 1000 (одна тисяча) гривень на користь держави.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ІНН ОСОБА_2 ), судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. (Верхньодніпров.УК/В-Дніпр.р-н/22030101; код за ЄДРПОУ 37677195; Р/р UA398999980313121206000004063).
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Дніпровського апеляційного суду на протязі 10 днів.
Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя С.М. Бурхан
Постанова набрала законної сили _____