Рішення № 87454256, 28.01.2020, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2020
Номер справи
340/2523/19
Номер документу
87454256
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2020 року м. Кропивницький Справа №340/2523/19

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого – судді Момонт Г.М., розглянув у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в м. Кропивницькому адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1

до відповідача: Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області

про визнання незаконною відмови та зобов`язання вчинити певні дії,

за участю:

секретаря судового засідання – Костенко А.В.,

позивача – ОСОБА_2 Ю.О.,

представників:

позивача – Усатенка В.Ю.,

відповідача – Борисенко Н.В.

Альохін ОСОБА_3 звернувся з позовом до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області про:

- визнання незаконною відмови Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області у видачі ОСОБА_1 номерного знаку «ВА НОМЕР_1 »;

- зобов`язання Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області видати ОСОБА_1 номерний знак « НОМЕР_2 .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 23.07.2019 р. він звернувся до Регіонального сервісного центру МВС в Кіровоградській області із заявою про отримання державних автомобільних номерних знаків ВА 3333 та відповідно до отриманого рахунку-фактури здійснив оплату у розмірі 10 409,15 грн. Позивач вказує, що 03.09.2019 р. звернувся до відповідача із заявою про причини затримки видачі оплачених номерних знаків. Листом №31/114007 від 11.09.2019 р. відповідач відмовив у видачі автомобільних номерних знаків мотивуючи це тим, що Кабінетом Міністрів України 24.07.2019 р. прийнято постанову №663 «Про внесення змін до постанови КМУ від 04.06.2007 р. №795 і від 30.08.2007 р. №1076», з огляду на яку збільшено вартість номерних знаків, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр з 10 000,00 грн. до 30 000,00 грн. При цьому у листі зазначено, що подальша видача номерного знаку ВА 3333 можлива за умови дотримання вимог п.392 постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 р. №795. Позивач наголошує на тому, що на час оплати за номерні знаки за рахунком-фактурою наданим відповідачем, п.392 постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 р. №795 взагалі був відсутній.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву відповідно до якого позовні вимоги не визнаються (а.с.27-33). Відповідач зазначає, що РСЦ МВС в Кіровоградській області не здійснює безпосереднє виготовлення бланкової продукції, в тому числі номерних знаків, а отримує бланкову продукцію централізовано в ГСЦ МВС відповідно до потреб Територіальних сервісних центрів МВС області чи замовляє виготовлення номерних знаків у передбачених законом випадках (індивідуальні номерні знаки, номерні знаки з комбінацією цифр, передбачених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.10.2007 р. №432). Відповідач вказує, що 23.07.2019 р. позивач звернувся до РСЦ МВС в Кіровоградській області з приводу виготовлення номерного знаку з комбінацією цифр на знаку « 3333», оскільки на складі такої комбінації не виявилося. 24.07.2019 р. РСЦ МВС в Кіровоградській області направлено замовлення до Головного сервісного центру МВС на виготовлення державного номерного знаку з комбінацією « 3333». Відповідач наголошує на тому, що виготовлення номерного знаку, який має комбінацію з чотирьох однакових цифр, що видаються за бажанням власника легкового автомобіля, попередня оплата не вимагається, однак позивач самостійно, за власною волею та бажанням здійснив попередню оплату за виготовлення номерного знаку з комбінацією « 3333» в сумі 10 000 грн. Відповідач зауважує, що номерний знак з комбінацією цифр « 3333» виготовлений на замовлення позивача, надійшов до РСЦ МВС в Кіровоградській області після набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 р. №663, якою розширено перелік платних номерних знаків, які користуються підвищеним попитом серед автовласників, а також збільшено вартість номерних знаків, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів та мають комбінацію з чотирьох однакових цифр і в межах від 0001 до 0009, що не є самостійною послугою та видаються виключно під час надання адміністративних послуг з державної реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів. На думку відповідача, позовні вимоги щодо визнання незаконною відмови у видачі номерного знаку з комбінацією « 3333» є необґрунтованими та такими, що не відповідають дійсності, оскільки позивач не звертався до сервісних центрів МВС Кіровоградської області в період з 23.07.2019 р. по 03.09.2019 р. з приводу реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу із закріпленням номерного знаку з комбінацією цифр « 3333». Окрім того, відповідач з посиланням на висновки Верховного Суду викладені у постанові від 26.09.2018 р. у справі №808/1340/17, вказує, що позовні вимоги про зобов`язання видати номерний знак « НОМЕР_2 » не підлягають задоволенню, оскільки номерний знак не є об`єктом права власності у розумінні ст.316 Цивільного кодексу України, а є ідентифікаційним знаком в процесі державної реєстрації транспортного засобу. Натомість, вільний обіг номерного знаку у цивільному обороті не передбачено, а тому реалізація щодо нього права вільного володіння та розпорядження не може здійснюватися. При цьому власник транспортного засобу при його реєстрації фактично здійснює відшкодування встановленої нормативним актом вартості номерних знаків, а не придбає їх у власність незалежно від розміру такого відшкодування. Відповідач вважає, що оскільки адміністративну послугу територіальними органами сервісних центрів РСЦ МВС у Кіровоградській області позивачу в термін до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України №663 від 24.07.2019 р. не було надано, так як він за такою не звертався, то відповідно до роз`яснень Головного сервісного центру МВС від 30.07.2019 р. №31/15536, передбачено повернення суб`єкту звернення на підставі написаної ним заяви, раніше оплаченої суми за адміністративну послугу, яка включає розмір плати за надання послуг та вартості бланку і номерного знаку з комбінацією з чотирьох однакових цифр.

Представником позивача подано відповідь на відзив (а.с.92-94) у якій зазначено, що наказ МВС України від 29.10.2007 р.№432 «Про встановлення вартості номерних знаків легкових автомобілів, виготовлених відповідно до вимог державних стандартів, які мають комбінацію з чотирьох цифр і в межах від 0001 до 0009, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів». На підставі якого позивачеві встановлено вартість адміністративної послуги з виготовлення номерного знаку «ВА 3333» у розмірі 10 409,15 грн. втратив чинність лише 29.11.2019 р. на підставі наказу МВС України від 16.10.2019 р. №864. Представник позивача вказує, що незаконною відмовою Регіонального сервісного центру МВС в Кіровоградській області у видачі ОСОБА_1 автомобільних номерних знаків «ВА 3333» порушуються принципи державної політики у сфері надання адміністративних послуг, а саме: принцип верховенства права, принцип оперативності та своєчасності, принцип неупередженості та справедливості.

Відповідачем подано заперечення на відзив (а.с.103-106) у яких зазначено, що в переліку адміністративних послуг, які надають сервісні центри МВС відсутня така послуга, як «Виготовлення знаку тип 1-1 (авто)», що зазначена в заяві позивача від 23.07.2019 р., а тому твердження позивача про порушення строку надання адміністративної послуги є помилковим та безпідставним, оскільки останній не звертався з приводу надання адміністративної послуги – реєстрація (перереєстрація транспортного засобу. Натомість, заяву позивача на виготовлення номерного знаку «ВА 3333» РСЦ МВС в Кіровоградській області задоволено, номерний знак виготовлено, однак з приводу подальшої реєстрації транспортного засобу з видачею номерного знаку « НОМЕР_2 » позивач до Територіальних сервісних центрів МВС області не звертався.

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 15.10.2019 р. позовну заяву ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області про визнання незаконною відмови та зобов`язання вчинити певні дії – залишено без руху (а.с.16).

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 04.11.2019 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження (а.с.1-2).

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 24.12.2019 р. закрито підготовче провадження у справі та призначено до розгляду по суті (а.с.97).

В судовому засіданні 16.01.2020 р. представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги з підстав, зазначених у позовній заяві та відповіді на відзив. Представник відповідача заперечила проти задоволення позову з підстав, зазначених у відзиві на позовну заяву та запереченні на відзив.

У судовому засіданні 16.01.2020 р. оголошено перерву на підставі ч.2 ст.223 КАС України (а.с.115-116).

На підставі ч.3 ст.243 КАС України в судовому засіданні 28.01.2020 р. проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Виготовлення повного рішення відкладено у строк до 07.02.2020 р., про що повідомлено під час проголошення вступної та резолютивної частини.

Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача і відповідача, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області із заявою від 23.07.2019 р. про виготовлення знака типу 1-1 (авто) для реєстрації транспортного засобу ВА 3333. Зазначена заява зареєстрована відповідачем 24.07.2019 р. за номером 3289 (а.с.63).

На підставі рахунка-фактури №515276-9 від 23.07.2019 р. (а.с.7) ОСОБА_1 оплачено послугу «Реєстрація, перереєстрація автомобіля, автобуса іноземного виробництва з видачею свідоцтва про реєстрацію або його дубліката та номерного знака (номерні знаки легкових автомобілів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр 1111, 2222, 3333, 4444, 8888, 9999)» в розмірі 10 409,15 грн., що підтверджується квитанцією №2 від 23.07.2019 р. (а.с.8).

Листом від 24.07.2019 р. №31/113369 Регіональним сервісним центомр Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області подано замовлення Головному сервісному центру МВС на виготовлення державних номерних знаків, зокрема, ВА 3333 (а.с.64).

03.09.2019 р. ОСОБА_1 звернувся до Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області із заявою щодо повідомлення причин затримки в одержанні державних автомобільних номерних знаків ВА 3333, оплачених 23.07.2019 р. (а.с.9).

Листом від 11.09.2019 р. №31/114007 Регіональний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області повідомив ОСОБА_4 , що з врахуванням прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 р. №663, здійснити закріплення номерного знаку ВА 3333 за транспортним засобом не надається можливим, оскільки законодавством суттєво було змінено вартість такого номерного знаку з 10 000,00 грн. на 30 000,00 грн. Також зазначено, що оскільки адміністративну послугу Територіальними органами сервісних центрів РСЦ МВС в Кіровоградській області Альохіну Ю.О. в термін до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 р. №663 (31 липня 2019 році) не надано, то відповідно до роз`яснень Головного сервісного центру МВС від 30.07.2019 р. №31/15536, як головного органу у системі територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ, передбачено повернення суб`єкту звернення, на підставі написаної ним заяви, раніше оплаченої суми за адміністративну послугу, яка включає розмір плати за надання послуг та вартості будинку і номерного знака з комбінацією з чотирьох однакових цифр (а.с.10-13).

З огляду на п.п.1, 3 ст.1 Закону України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 р. №5203-VI (далі за текстом – Закон №5203) адміністративна послуга – результат здійснення владних повноважень суб`єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов`язків такої особи відповідно до закону; суб`єкт надання адміністративної послуги – орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, державний реєстратор, суб`єкт державної реєстрації, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.

Відповідно до ч.ч.1, 4 ст.9 Закону №5203 адміністративні послуги надаються суб`єктами надання адміністративних послуг безпосередньо або через центри надання адміністративних послуг.

Заява на отримання адміністративної послуги (далі – заява) подається в письмовій, усній чи електронній формі.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.10 Закону №5203 граничний строк надання адміністративної послуги визначається законом.

У разі якщо законом не визначено граничний строк надання адміністративної послуги, цей строк не може перевищувати 30 календарних днів з дня подання суб`єктом звернення заяви та документів, необхідних для отримання послуги.

Частиною 1 статті 11 Закону №5203 встановлено, що при наданні адміністративних послуг у випадках, передбачених законом, справляється плата (адміністративний збір).

При цьому, зважаючи на вимоги ч.5 ст.11 Закону №5203, плата за надання адміністративної послуги (адміністративний збір) вноситься суб`єктом звернення одноразово за весь комплекс дій та рішень суб`єкта надання адміністративних послуг, необхідних для отримання адміністративної послуги (включаючи вартість бланків, експертиз, здійснюваних суб`єктом надання адміністративної послуги, отримання витягів з реєстрів тощо).

Механізм надання підрозділами МВС, Національної поліції та ДМС платних послуг, у тому числі адміністративних, фізичним і юридичним особам визначений Порядком надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби платних послуг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. №1098 (далі за текстом – Порядок №1098).

Згідно з п.п.2-4 Порядку №1089 послуги надаються за письмовою заявою фізичних або юридичних осіб із зазначенням їх прізвища, імені, по батькові (найменування), місця реєстрації/проживання (місцезнаходження) та виду послуги, а також за постановою (ухвалою) суду в цивільних та господарських справах (далі – замовники).

Оплата наданих послуг здійснюється шляхом перерахування замовником коштів через банки, відділення поштового зв`язку, програмно-технічні комплекси самообслуговування або через електронний платіжний засіб у безготівковій формі.

У разі надання послуги, що передбачає видачу бланка або номерного знака, розмір плати за її надання визначається з урахуванням витрат, пов`язаних з придбанням відповідної продукції, у тому числі вартості персоналізації.

Обсяг таких витрат визначається МВС.

Відповідно до п.1 Положення про регіональний сервісний центр МВС в Кіровоградській області, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07.11.2015 р. №1410, Регіональний сервісний центр МВС в Кіровоградській області підпорядковується Міністерству внутрішніх справ України та є територіальним органом з надання сервісних послуг МВС (а.с.37-43).

З огляду на пп.1 п.4 Положення про регіональний сервісний центр МВС в Кіровоградській області, РСЦ МВС в Кіровоградській області відповідно до покладених на нього завдань надає платні та безоплатні послуги.

Згідно з п.1 розділу І Положення про територіальний сервісний центр №3541 Регіонального сервісного центру МВС в Кіровоградській області, затвердженого наказом Регіонального сервісного центру МВС в Кіровоградській області від 08.11.2017 р. №159 з/д, Територіальний сервісний центр №3541 РСЦ МВС є структурним підрозділом територіального органу МВС – регіонального сервісного центру МВС (а.с.45-47).

Відповідно до розділу ІІ Положення про територіальний сервісний центр №3541 Регіонального сервісного центру МВС в Кіровоградській області, ТСЦ №3541 МВС відповідно до чинного законодавства надає платні та безоплатні послуги.

В інформаційній картці адміністративної послуги «Реєстрація, перереєстрація колісних транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва з видачею свідоцтва про реєстрацію та номерних знаків, зняття з обліку транспортного засобу з видачею облікової картки та номерних знаків для разових поїздок», затвердженій наказом РСЦ МВС в Кіровоградській області від 22.08.2017 р. №127 з/д, визначено вичерпний перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, а також вимоги до них та перелік підстав для відмови в наданні адміністративної послуги (а.с.107).

Так, однією із підстав для відмови в наданні адміністративної послуги є подання до суб`єкта надання адміністративної послуги неповного пакету документів (а.с.107, зі зворотного боку).

Як встановлено судом, ОСОБА_1 23.07.2019 р. відповідно до квитанції №2 оплачено адміністративну послугу «Реєстрація, перереєстрація автомобіля, автобуса іноземного виробництва з видачею свідоцтва про реєстрацію або його дубліката та номерного знака (номерні знаки легкових автомобілів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр 1111, 2222, 3333, 4444, 8888, 9999)» в сумі 10 409,15 грн. (а.с.8). Копію квитанції №2 від 23.07.2019 р. (а.с.8) ним додано до заяви від 23.07.2019 р. про виготовлення знаку для реєстрації транспортного засобу (а.с.63).

Представник відповідача в судовому засіданні 28.01.2020 р. підтвердила, що виготовлення номерного знаку є складовою послуги «Реєстрація, перереєстрація автомобіля, автобуса іноземного виробництва з видачею свідоцтва про реєстрацію або його дубліката та номерного знака (номерні знаки легкових автомобілів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр 1111, 2222, 3333, 4444, 8888, 9999)», а тому позивач подавши заяву про виготовлення номерного знаку та оплативши послугу, фактично замовив таку послугу.

Суд враховує, що в листі від 24.07.2019 р. №31/113369 Регіональний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області як підставу для відмови у здійсненні закріплення номерного знаку ВА 3333 за транспортним засобом вказано, що адміністративна послуга не надана ОСОБА_1 . Територіальними органами сервісних центрів РСЦ МВС в Кіровоградській області в термін до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 р. №663 (31.07.2019 р.), натомість законодавцем суттєво змінено вартість такого номерного знаку з 10 000,00 грн. до 30 000,00 грн. При цьому зауважено, що подальша видача (закріплення) номерного знаку ВА 3333 за транспортним засобом можлива за умови дотримання вимог пункту 392 постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 р. №795 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України №663 від 24.07.2019 р.) (а.с.10-13).

Водночас, зазначений лист не містить посилань, що позивач не звертався до сервісних центрів МВС Кіровоградської області з приводу реєстрації (перереєстрації) належних йому транспортних засобів, оскільки не мав їх на момент замовлення номерного знаку ВА 3333.

У судовому засіданні позивач пояснив суду, що у липні 2019 р. ним придбано автомобіль LEXUS RX 350, однак договір купівлі-продажу не укладав та не здійснював його перереєстрацію, оскільки бажав встановити номерний знак із чотирьох однакових цифр.

Судом встановлено, що 01.10.2019 р. Територіальним сервісним центром №3541 РСЦ МВС проведено перереєстрацію на ОСОБА_1 транспортного засобу – ОСОБА_5 350 та видано номерний знак НОМЕР_3 (а.с.71, 72, 212).

Представник відповідача під час розгляду справи пояснила, що під час перереєстрації автомобіля ОСОБА_6 не було видано номерний знак НОМЕР_2 , оскільки ОСОБА_1 не сплатив його вартість – 30 000,00 грн.

Таким чином, відсутність у ОСОБА_1 транспортного засобу на час замовлення виготовлення номерного знаку в складі послуги «Реєстрація, перереєстрація автомобіля, автобуса іноземного виробництва з видачею свідоцтва про реєстрацію або його дубліката та номерного знака (номерні знаки легкових автомобілів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр 1111, 2222, 3333, 4444, 8888, 9999)» не було підставою для відмови у наданні такої адміністративної послуги.

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 29.10.2007 р. №432 «Про встановлення вартості номерних знаків легкових автомобілів, виготовлених відповідно до вимог державних стандартів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр і в межах від 0001 до 0009, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів», чинним до 29.11.2019 р. (далі за текстом – Наказ №432), встановлено вартість номерних знаків легкових автомобілів, виготовлених відповідно до вимог державних стандартів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр і в межах від 0001 до 0009, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів.

Так, вартість номерного знаку легкового автомобіля « 3333» становила 10 000,00 грн.

Пунктом 2 Наказу №432 встановлено, що видачу зазначених номерних знаків здійснювати відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.09.98 №1388 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів».

Постановою Кабінету Міністрів від 24.07.2019 р. №663 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 червня 2007 р. №795 і від 30 серпня 2007 р. №1076», чинною з 31.07.2019 р. (далі за текстом – Постанова №663), розділ II переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2007 р. №795, доповнено пунктом 392.

З огляду на п. 392 розділу ІІ Переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміри плати за їх надання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 р. №795, в редакції чинній з 31.07.2019 р., розмір плати за надання послуги «Видача (заміна) номерних знаків, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів та містять визначену комбінацію із чотирьох однакових цифр» становить 30 000,00 грн.

З аналізу зазначених норм суд дійшов висновку, що з 31.07.2019 р. Кабінетом Міністрів України встановлено нову адміністративну послугу «Видача (заміна) номерних знаків, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів та містять визначену комбінацію», яка надається Територіальними органами з надання сервісних послуг МВС. Натомість, до 31.07.2019 р. видача номерних знаків легкових автомобілів, виготовлених відповідно до вимог державних стандартів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр і в межах від 0001 до 0009, була складовою послуги «Реєстрація, перереєстрація колісних транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва з видачею свідоцтва про реєстрацію та номерних знаків, зняття з обліку транспортного засобу з видачею облікової картки та номерних знаків для разових поїздок» і надавалася за бажанням власника легкового автомобіля за умови оплати вартості номерних знаків у розмірах встановлених Наказом №432.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 замовлено та оплачено адміністративну послугу «Реєстрація, перереєстрація автомобіля, автобуса іноземного виробництва з видачею свідоцтва про реєстрацію або його дубліката та номерного знака (номерні знаки легкових автомобілів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр 1111, 2222, 3333, 4444, 8888, 9999)» 23.07.2019 р., тобто до набрання чинності Постановою №663. При цьому сплачена позивачем сума в розмірі 10 409,15 грн. відповідала розміру визначеному Наказом №432.

Таким чином, у відповідача не було правових підстав вимагати від позивача сплати 30 000,00 грн. за видачу номерного знаку «ВА 3333», оскільки така вартість встановлена саме за адміністративну послугу «Видача (заміна) номерних знаків, що видаються за бажанням власників легкових автомобілів та містять визначену комбінацію» введену з 31.07.2019 р. і з приводу надання такої послуги ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру МВС в Кіровоградській області не звертався.

На підставі викладеного суд дійшов висновку, що відповідачем безпідставно та необґрунтовано не надано ОСОБА_1 адміністративну послугу «Реєстрація, перереєстрація автомобіля, автобуса іноземного виробництва з видачею свідоцтва про реєстрацію або його дубліката та номерного знака (номерні знаки легкових автомобілів, які мають комбінацію з чотирьох однакових цифр 1111, 2222, 3333, 4444, 8888, 9999)», а тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Водночас, задовольняючи позов, суд враховує назву замовленої позивачем адміністративної послуги, а не назву вказану ним у позові.

Згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем понесені судові витрати зі сплати судового збору в сумі 768,40 грн. (а.с.6), а тому суд стягує на користь позивача документально підтверджені судові витрати (судовий збір) в розмірі 768,40 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області.

Також суд бере до уваги, що в судовому засіданні представник позивача заявив, що відповідно до ч.7 ст.139 КАС України докази понесених судових витрат будуть подані протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду.

Відповідно до ч.1 ст.382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Зважаючи на те, що рішення суду зобов`язує відповідача – суб`єкта владних повноважень вчинити певні дії, суд вважає за необхідне встановити відповідачу строк для подання звіту про виконання постанови – один місяць з дня набрання законної сили рішенням суду.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297, 382 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області щодо відмови у реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу належного ОСОБА_1 на номерний знак « НОМЕР_2 ».

3. Зобов`язати Регіональний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 40112170, м. Кропивницький, вул. Юрія Бутусова, 22) зареєструвати (перереєструвати) транспортний засіб Lexus RX 350, що належить на праві власності ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ) на номерний знак « НОМЕР_2 ».

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 , АДРЕСА_1 ) понесені ним судові витрати (судовий збір) у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім грн. 40 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Регіонального сервісного центру Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ 40112170, м. Кропивницький, вул. Юрія Бутусова, 22).

Зобов`язати Регіональний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області подати звіт про виконання рішення суду у строк – один місяць з дня набрання чинності рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 28 січня 2020 року у справі №340/2523/19.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Дата складання повного рішення суду – 07 лютого 2020 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.М. Момонт