Ухвала суду № 87450365, 05.02.2020, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.02.2020
Номер справи
757/5309/20-к
Номер документу
87450365
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/5309/20-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 лютого 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Вовк С.В., при секретарі Шевченко О.В., за участю слідчого Лазорчика І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого першого слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань Лазорчика І.В. про продовження строку досудового розслідування № 42018101070000225,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий першого слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань Лазорчика І.В. звернувся до суду із клопотанням в якому просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018101070000225 від 10.08.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, на шість місяців, тобто до 10.08.2020.

Означене клопотання обґрунтовано наступним.

Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42018101060000062 від 03.03.2018 за фактом розтрати державного майна в особливо великих розмірах, службовому підробленні, ухилення від сплати податків та фіктивного підприємництва, за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч.ч. 1, 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366 КК України.

У клопотанні слідчий зазначає, що службові особи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за попередньою змовою зі службовими особами Державного підприємства «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» (код ЄДРПОУ 02568182), Державного підприємства «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (код ЄДРПОУ 04725906), упродовж 2016-2018 років, під приводом закупки обладнання в рамках урядової угоди «Сприяння взаємній торгівлі, шляхом усунення технічних бар`єрів у торгівлі між Україною та ЄС», вчинили розтрату бюджетних коштів в особливо великому розмірі.

Так встановлено, що в схемі розтрати бюджетних коштів використовувалось ТОВ «ХІМЛАБОРРЕАКТИВ» (код ЄДРПОУ 23522853, адреса: Київська обл., м. Бровари, вул. Січових Стрільців, 8). Дане товариство, в період 2016-2018 рр., виступало постачальником обладнання для ДП «Харківстандартметрологія». Встановлено, що, 19.10.2017, ТОВ «ХІМЛАБОРРЕАКТИВ» на підставі договору купівлі-продажу поставило обладнання платформу для проведення випробувань вартістю 13,3 млн. грн. У той же час, Головним управлінням одержано інформацію, за результатами моніторингу цін через ДП «Держзовнішінформ», що дійсна вартість закупленого обладнання складає 4 млн. грн.

Крім того, в схемі розтрати бюджетних коштів використовувалось ТОВ «Науково-виробниче об`єднання «РОМСАТ» (код ЄДРПОУ 39689490, адреса: м. Київ, вул. Василя Стуса, 35/37). Дане товариство, в період 2016-2018 рр., виступало постачальником обладнання для ДП «Укрметртестстандарт». Встановлено, що ТОВ «НВО «РОМСАТ» 15.09.2017 на підставі договору купівлі-продажу поставило обладнання - систему для забезпечення проведення випробувань радіообладнання вартістю 18,3 млн. грн. У той же час, встановлено, що ринкова вартість зазначеного обладнання складає 7,9 млн. грн.

В ході досудового розслідування спеціалістом Держаудитслужби України проведено вивчення та перевірку окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Харківський регіональний науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» та ДП «Всеукраїнський державний науково - виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів».

Так, здійснено перевірку дотримання Закону України «Про публічні закупівлі» при проведенні процедур публічних закупівель: UA-2018-07-27-000787-a; UA-2017-06-30-000347-c; UA-2016-09-21-000261-a; UA-2018-03-28-000362-c; UA-2017-08-11-001282-b; UA-2017-07-18-000484-c; UA-2017-07-18-001440-b; UA-2017-07-18-000386-c; UA-2017-08-03-001151-b; UA-2017-08-03-001189-b; UA-2017-07-19-000533-c; UA-2017-08-04-000156-a; UA-2017-08-03-000231-c; UA-2017-06-23-000614-c; UA-2017-07-19-001372-b; UA-2017-07-17-000233-a; UA-2017-08-04-000219-с та в результаті вивчення спеціалістом документів фінансово-господарської діяльності установ виявлено ряд порушень бюджетного та тендерного законодавства.

В порушення п. 13 ч.2 ст.22 ЗУ «Про публічні закупівлі» та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.04.2016 № 680 «Про затвердження примірної тендерній документації для процедури закупівлі - відкриті торги» в Розділі 4 «Подання та розкриття тендерних пропозицій» тендерні документації не визначали дату і час кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Вивчено документи процедури закупівлі по відкритих торгах «Випробувальні та вимірювальні пристрої і апарати (обладнання для модернізації автоматизованої системи для випробувань радіообладнання щодо вимірювання небажаних і побічних випромінювань та стійкості до дії електромагнітних випромінювань)» (ДК 021:2015: 38540000-2 - Випробувальні та вимірювальні пристрої і апарати ) UA-2018-07-27-000787-a, проведеної Державним підприємством «Всеукраїнський державний науково - виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» (ДП «Укрметртестстандарт»).

За результатами моніторингу встановлено, що тендерна документація Замовника не містить вимоги щодо надання учасниками інформації в довільній формі про відсутність підстав, визначених у пунктах 3, 8 та 9 ч.1 ст.17 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі - ЗУ «Про публічні закупівлі», Закон), чим порушено норми ч.3 ст.17 Закону. Крім того, тендерна документація Замовника не містить вимогу щодо надання переможцем процедури закупівлі документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстави, передбаченої ч.2 ст.17 Закону. Отже, зміст тендерної документації Замовника не відповідає нормам п. 2 ч. 2 ст.22 Закону.

За результатами проведеної процедури закупівлі Замовник уклав з переможцем - ТОВ «Науково-виробниче об`єднання «Ромсат» договір поставки товару від 26.09.2018 № 03-16/413. Висновок про результати моніторингу закупівлі оприлюднений в електронній системі закупівель.

Також вивчено документи процедури закупівлі по відкритих торгах «Система для забезпечення проведення випробувань радіообладнання» (ДК 021:2015:38540000-2 - Випробувальні та вимірювальні пристрої іі апарати CPV: 38540000-2), оголошення UA-2017-06-30-000347-c.

За результатами моніторингу встановлено, що тендерна документація (зі змінами) (далі - ТД) затверджена протоколом засідання тендерного комітету ДП «Укрметртестстандарт» від 28.07.2017 №3-23/162.

Відповідно до умов ТД:

- строк поставки товарів (надання послуг, виконання робіт: до 22.12.2017;

- місце, кількість, обсяг поставки товарів (надання послуг, виконання робіт): Місце поставки: 03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 4;

- забезпечення пропозиції конкурсних торгів: не вимагається;

- критерії оцінки пропозицій: ціна (100 балів);

- кінцевий строк подання пропозицій 07.08.2017 року до 10.00 год;

Перевіркою повноти та правильності відображення інформації у ТД встановлено наступне.

Відповідно до ч.2 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов`язкових платежів).

Крім того, ч. 3 ст. 17 Закону передбачено, що замовник у тендерній документації зазначає, що інформація про відсутність підстав, визначених у частинах першій та другій цієї статті, надається в довільній формі. Спосіб документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстав, передбачених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої та частиною другою цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації, що міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

Однак, у додатку 5 до тендерної документації «Документи, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції учасника - переможця вимогам замовника» Замовником не передбачено надання довідки з податкового органу про відсутність заборгованості по сплаті обов`язкових податків, зборів та платежів до бюджету.

Отже, Замовником в порушення ч. 3 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.04.2016 № 680 «Про затвердження примірної тендерній документації для процедури закупівлі - відкриті торги» тендерна документація не містить вимогу щодо надання переможцем процедури закупівлі документального підтвердження згідно із законодавством відсутності підстави, передбаченої ч. 2 ст. 17 Закону.

Вказане порушення свідчить, про те, що зміст тендерної документації Замовника не відповідає нормам пункту 2 ч. 2 ст. 22 Закону.

Перевіркою дотримання вимог законодавства про закупівлі в частині прозорості встановлено, що оголошення про проведення відкритих торгів опубліковано у системі Prozorro за номером UA-2017-06-30-000347-c.

Згідно з реєстром отриманих пропозицій від 28.08.2017 на участь у торгах надійшли пропозиції від 2 Учасників:

№1 - ТОВ «НВО «РОМСАТ» з остаточною ціною пропозиції -18 360 600,00 грн. з ПДВ;

№2 - ТОВ «РКІ КОНСАЛТИНГ» з остаточною ціною пропозиції - 18 383 000,00 грн. з ПДВ.

Протоколом засідання тендерного комітету ДП «Укрметртесстандарт» щодо розгляду та відхилення тендерної пропозицій від 19.08.2017 №3-23/202 відхилено пропозицію учасника BMP & GMB Group OU, яка не відповідає умовам тендерної документації.

Перевіркою відхилення пропозиції учасника BMP & GMB Group OU порушень не встановлено.

Таким чином, до аукціону були допущенні пропозиції двох учасників:

ТОВ «НВО «РОМСАТ» та ТОВ «РКІ КОНСАЛТИНГ».

Протоколом розкриття тендерних пропозицій від 29.08.2017 пропозицію ТОВ «НВО «РОМСАТ» (далі - Переможець) визнано переможцем.

Повідомлення про намір укласти договір опубліковано 29.08.2017 в електронній системі публічних закупівель Prozorro за ID:

№ UA-2017-06-30-000347-c.

Порушень з відповідного питання не встановлено.

Фактів наявності інших критеріїв оцінки конкурсної пропозиції, крім ціни пропозиції, перевіркою не встановлено.

Перевіркою відповідності пропозиції переможця відкритих торгів -

ТОВ «НВО «РОМСАТ» кваліфікаційним критеріям, установленим ч.2 ст.16 Закону порушень не встановлено.

При цьому, шляхом співставлення технічних та якісних характеристик предмета закупівлі передбачених Додатком 3 Тендерної документації з характеристиками зазначеними в тендерній пропозиції переможця - ТОВ «НВО «РОМСАТ» згідно встановлено розбіжності, а саме: назва розділу Тендерна документація Пропозиція переможця ТОВ «НВО РОМСАТ».

Вимоги до конструкцій камери:

Геометричні розміри 5,00х3,86х3,86 4590х3860х3860

4420х3760х3760

3540х2890х3095

Двері: Отвір 900х2000 1200х2130

Освітлення:

Потужність 4х60 4х70

Отже, Замовником (ДП «Укрметртестстандарт») в порушення п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону не відхилено тендерну пропозицію переможця ТОВ «НВО «РОМСАТ».

Крім того, пунктом 5 розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» Тендерної документації на закупівлю товарів «Система для забезпечення проведення випробувань радіообладнання» (ДК 021:2015:38540000-2 - Випробувальні та вимірювальні пристрої іі апарати CPV: 38540000-2), оголошення UA-2017-06-30-000347-c передбачено кваліфікаційні критерії для учасників та вимоги, встановлені статтею 17

Закон України «Про публічні закупівлі», а саме: «…Учасник має надати у довільній формі інформацію про відсутність підстав, визначених у частинах першій та другій статті 17 Закону…».

Крім того, згідно пункту 2 розділу V «Оцінка тендерної пропозиції» зазначеної Тендерної документації Тендерна пропозиція відхиляється замовником у разі якщо учасник не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону.

При цьому, перевіркою документів та інформації, опублікованої в електронній системі публічних закупівель Prozorro за номером ID: UA-2017-06-30-000347-c встановлено, що пропозиція ТОВ «НВО «РОМСАТ» не містить довідки з податкового органу про відсутність заборгованості по сплаті обов`язкових податків, зборів та платежів до бюджету.

Відповідно до роз`яснення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.01.2019 №3304-04/1983-06 щодо інформації про перелік відкритих державних реєстрів доступ до яких є вільним та листа Державної фіскальної служби України від 03.12.2018 №22575/5/99-99-09-07-01-16: «…необхідність підтвердження відсутності заборгованості перед бюджетом у суб`єктів господарювання шляхом видачі їм довідок залишається…».

Отже, в порушення абз. 2 ч. 3 ст.1 7 Закону переможцем ТОВ «НВО «РОМСАТ» у строк, що не перевищує п`яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, не розміщено на електронному майданчику довідку з податкового органу про відсутність заборгованості по сплаті обов`язкових податків, зборів та платежів до бюджету.

Крім того, в порушення п. 2 ч. 1 ст. 30 та ч. 3 ст. 32 Закону Замовником ДП «Укрметртестстандарт» не відхилено тендерну пропозицію учасника ТОВ «НВО «РОМСАТ» внаслідок ненадання переможцем документів, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 цього Закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону за порушення вимог, установлених цим Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально.

Так, Тендерна документація затверджена Протоколом тендерного комітету від 28.07.2017 № 3-23/162 та підписана головою тендерного комітету ОСОБА_1

Протокол розгляду тендерних пропозицій від 19.08.2016, Протокол засідання тендерного комітету ДП «Укрметртестстандарт» щодо розгляду та відхилення тендерної пропозиції від 19.08.2017 підписані головою тендерного комітету ОСОБА_2 , заступником голови тендерного комітету ОСОБА_3 та членами тендерного комітету ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .

Повідомлення про намір укласти договір підписано головою тендерного комітету ОСОБА_1 .

За результатами процедури закупівлі між ДП «Всеукраїнський державний науково - виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів», в особі генерального директора ОСОБА_6 (Покупець) та переможцем ТОВ «Науково - виробниче об`єднання «РОМСАТ», в особі директора ОСОБА_7 (Постачальник) укладено договір від 15.09.2017 № 03-16/301.

Відповідно до п.1 договору, Постачальник зобов`язується поставити Покупцеві товар, зазначений в додатку №1 (Специфікація), а замовник прийняти і оплатити його.

Ціна договору становить 18 360 600,00 грн з ПДВ (п.3.1 договору).

Відповідно до п. 5.1. Договору строк поставки Товару - 22.12.2017.

Цей договір набирає чинності з моменту його укладання і діє до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань, але не пізніше 31.12.2017 (п. 10.1 договору).

Відповідно до видаткової накладної від 20.12.2017 №RM-1220001 та товаро - транспортної накладної від 20.12.2017 №1220001 ТОВ «НВО «РОМСАТ» поставлено ДП «Укрметртестстандарт» систему для забезпечення проведення випробувань радіообладнання на загальну суму 18 360 600,00 грн. з ПДВ.

Згідно даних бухгалтерського обліку ДП «Укрметртестстандарт», а саме оборотно - сальдової відомості по рахунку 6312 за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 кошти в сумі 18 360 600,00 грн з ПДВ перераховано на рахунок ТОВ «НВО «РОМСАТ» в повному обсязі.

Перевіркою відповідності умов договору від 15.09.2017 № 03-16/301 пропозиції переможця відкритих торгів «Система для забезпечення проведення випробувань радіообладнання» (ДК 021:2015:38540000-2 - Випробувальні та вимірювальні пристрої іі апарати CPV: 38540000-2), оголошення UA-2017-06-30-000347-c - ТОВ «НВО «РОМСАТ» порушень не встановлено.

При цьому, як зазначено вище перевіркою встановлено не відповідність пропозиції ТОВ «НВО «РОМСАТ» тендерній документації Замовника.

Також в матеріалах кримінального провадження від 10.08.2018 №42018101070000225 був наявний Звіт про незалежну оцінку вартості рухомого майна - системи для забезпечення випробувань радіообладнання, яке належить ДП «Укрметртестстандарт» станом на 15.09.2017 (далі - Звіт) проведений ТОВ «Інжиніринговий Центр «ЕКСКОН» та підписаний директором та оцінювачем ТОВ «Інжиніринговий Центр «ЕКСКОН» ОСОБА_8 .

Відповідно до Звіту ринкова вартість рухомого майна - W1480D системи для забезпечення проведення випробувань радіообладнання, в складі: екранованої безехової камери, опозиціонеру антени, поворотного столу опозиціонеру для обладнання, яке випробується, контролеру, яке налужить ДП «Укрметртестстандарт» станом на 15.09.2017 становить 7 985 706,77 грн. з ПДВ.

Отже, різниця між сумою договору від 15.09.2017 № 03-16/301 та сумою відповідно до Звіту складає 10 374 893,23 грн. з ПДВ (18 360 600,00 - 7 985 706,77).

Також в ході досудового розслідування встановлено, що за результатами тендерних закупівель 22.08.2017 між ДП «Харківстандартметрологія» та ТОВ «Хімлаборреактив» укладений договір № Т47/08-17, відповідно до якого ТОВ «Хімлаборреактив» зобов`язується поставити ДП «Харківстандартметрологія» товар - Системи реєстрації медичної інформації та дослідне обладнання (Іммунохемілюмінісцентний аналізатор) по ціні 1 585 580,00 грн. з ПДВ.

На виконання умов договору підписано видаткову накладну від 25.09.2017 № Х0041990 на суму 1 585 580,00 грн та акт приймання-передачі внутрішнього переміщення основних засобів, відповідно до якого ТОВ «Хімлаборреактив» передав в експлуатацію ДП «Харківстандартметрологія» Іммунохемілюмінісцентний аналізатор CL-1000i у комплектації; Іммунохемілюмінісцентний аналізатор з робочим місцем; ПК4 Джерело безперебійного живлення; стартовий набір реагентів. Відповідно до декларації ТОВ «Хімлаборреактив» про відповідність технічному регламенту щодо медичних виробів для лабораторної діагностики in vitro від 23.12.2016, медичний виріб: Хемілюмінесцентний імунологічний аналізатор CL-1000i, який виготовлений Shenzehen Mindray Bio-Medical Electronics Co., Ltd відповідає Технічному регламенту щодо медичних виробів для лабораторної діагностики in vitro, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 02.10.2013 № 754.

Одночасно встановлено, що відповідно до плану заходів, що здійснюються за рахунок коштів за бюджетною програмою 1201440 «Виконання програми «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар`єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом» та отриманих від Європейського Союзу в рамках виконання Угоди про фінансування програми «Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар`єрів у торгівлі між Україною та Європейський Союзом», який затверджено Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 19.11.2012 № 1303 (у редакції наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 31.05.2017 № 801) державне підприємство «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації метрології та сертифікації» повинно було закупити Іммунохемілюмінісцентний аналізатор що відповідає вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 753, орієнтовною вартістю 1600,00 тис. гривен.

Також із листа від 06.12.2018 № 01-19/381 Державне Українське об`єднання «Політехмед» вбачається, що використання медичного виробу «Емілюмінесцентний імунологічний аналізатор CL-1000i, виробництва Shenzehen Mindray Bio-Medical Electronics Co., Ltd в лабораторії з метою проведення випробувань медичної продукції на відповідність вимог до медичних виробів, визначених у Технічному регламенті щодо медичних виробів для діагностики, затвердженому Постановою КМУ від 02.10.2013 № 753 не можливо. Вказаний виріб відноситься до виробів, що підпадають під дії Технічного Регламенту щодо медичних виробів для діагностики in vitro, затвердженому Постановою КМУ від 02.10.2013 № 754.

Тим самим, в порушення вимог п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі», ДП «Харківстандартметрологія», не відхилено пропозицію ТОВ «Хімлаборреактив», яка не відповідає умовам, зазначеним в Тендерній документації.

Враховуючи вищевикладене, розрахункова різниця між надбавкою нарахованою ТОВ «Хімлаборреактив» (до закупівельної ціни) при реалізації ДП «Харківстандартметрологія» іммунохемілюмінісцентного аналізатора CL-1000i по договору від 22.08.2017 № Т47/08-17 та надбавкою визначеною Постановою № 955 становить 938 230,00 грн.

Зважаючи на викладене, з метою забезпечення повноти та всебічності досудового розслідування наразі під час досудового розслідування необхідно провести такий комплекс слідчих (розшукових) дій:

- встановити і допитати як свідків членів тендерних комітетів ДП «Харківський регіональний науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» та ДП «Всеукраїнський державний науково - виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» щодо обставин проведених засідань тендерних комітетів, проведених закупівель та обставин при яких приймались рішення щодо визначення переможців торгів;

- встановити і допитати посадових осіб ДП «Харківський регіональний науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» та ДП «Всеукраїнський державний науково - виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» щодо проведених закупівель;

- встановити і допитати службових осіб НВО «Ромсат», ТОВ «Хімлаборреактив» інших суб`єктів господарської діяльності щодо обставин участі останніх у тендерних закупівлях що проводились ДП «Харківський регіональний науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» та ДП «Всеукраїнський державний науково - виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів»;

- провести детальний аналіз та аналітику витребуваної в порядку тимчасового доступу до речей та документів інформації;

- відібрати зразки підписів і почерків осіб, причетних до скоєння злочину, а також відтиску печаток підприємств; відшукати місця зберігання з подальшим вилученням їх вільних зразків; призначити судові почеркознавчі та технічні експертизи документів;

- завершити проведення призначених експертних досліджень;

- провести комплексну судову економічну експертизи;

- провести комплекс інших слідчих (розшукових) дій, спрямованих на забезпечення повноти та всебічності досудового розслідування.

Указані слідчі та процесуальні дії не могли бути виконані слідчими Державного бюро розслідувань раніше з об`єктивних причин у зв`язку з тим, що необхідність у проведення зазначених слідчих дій виникла в ході досудового розслідування після отримання інформації в результаті проведених обшуків, виїмок, допитів та експертних досліджень.

У судовому засіданні слідчий Лазорчик І.В. клопотання підтримав, просить задовольнити.

Слідчий суддя, вислухавши пояснення прокурора та дослідивши матеріали провадження приходжу до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Як визначено положеннями ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 вказаного Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

З урахуванням доводів викладених у клопотанні та враховуючи те що у кримінальному провадженні необхідно вчинити ряд слідчих дій, слідчий суддя приходить до переконання про обґрунтованими підставами для продовження строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018101070000225 від 10.08.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, на шість місяців, тобто до 10.08.2020.

Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання слідчого першого слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань Лазорчика І.В. про продовження строку досудового розслідування № 42018101070000225 - задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018101070000225 від 10.08.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, на шість місяців, тобто до 10.08.2020.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя С.В. Вовк