
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
05 лютого 2020 року м. Київ № 640/18796/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пащенко К.С., за участю секретаря судового засідання Легейди Я.А., розглянувши у письмовому провадженні заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у адміністративній справі за позовом
Публічного акціонерного товариства "Одесагаз"
до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
енергетики та комунальних послуг
про визнання неправомірними дій, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Одесагаз" (адреса: 65003, м. Одеса, вул. Одарія, буд. 1, ідентифікаційний код - 03351208) (далі - позивач або ПАТ "Одесагаз" або Товариство або Заявник) подало на розгляд Окружному адміністративному суду міста Києва позов до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, буд. 19, ідентифікаційний код - 39369133) (надалі - відповідач або Національна комісія або НКРЕКП або Регулятор), у якому, з урахуванням поданих уточнень згідно заяви № 21/17-05 від 21.01.2019 "Про зміну підстав позову (у порядку ст. 47 КАСУ)", просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг з перегляду тарифу на послуги розподілу природного газу для ПАТ "Одесагаз" до економічно обґрунтованого;
- зобов`язати Регулятора встановити для Товариства економічно обґрунтований тариф на послуги розподілу природного газу.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.04.2019, залишеним постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 23.07.2019 без змін, позов задоволено повністю, ухвалено:
визнати протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послу з перегляду тарифу на послуги розподілу природного газу для Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" до економічно обґрунтованого;
зобов`язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (ідентифікаційний код - 39369133, адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, буд. 19) встановити для Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" (ідентифікаційний код - 03351208, адреса: 65003, Одеська обл., м. Одеса, вул. Одарія, буд. 1) економічно обґрунтований тариф на послуги розподілу природного газу;
стягнути на користь Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" (ідентифікаційний код - 03351208, адреса: 65003, Одеська обл., м. Одеса, вул. Одарія, буд. 1) за рахунок бюджетних асигнувань Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (ідентифікаційний код - 39369133, адреса: 03057, м. Київ, вул. Смоленська, буд. 19) понесені ПАТ "Одесагаз" витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 524,00 грн. (три тисячі п`ятсот двадцять чотири гривні).
19.11.2019 до канцелярії Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення у справі, в обґрунтування якого зазначено, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг з 23.07.2019 не виконує рішення суду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.11.2019 заяву представника ПАТ «Одесагаз» про встановлення судового контролю призначено до розгляду у судовому засіданні на 04.12.2019.
02.12.2019 до канцелярії Окружного адміністративного суду міста Києва надійшло пояснення відповідача з зазначенням, що НКРЕКП вчинено дії на виконання рішення суду у справі № 640/18796/18 та триває законодавчо визначена процедура встановлення (перегляду) тарифу для АТ «Одесагаз» на послуги розподілу природного газу.
04.12.2019 та 19.12.2019 судом оголошувались перерви, заяву призначено до розгляду на 05.02.2020.
28.01.2020 відповідачем надано додаткові пояснення з повідомленням про прийняття НКРЕКП постанови № 3036 від 24.12.2019 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Одесагаз».
28.01.2020 позивачем заявлено клопотання про відкладення розгляду справи з повідомленням про неможливість представника взяти участь у судовому засіданні 05.02.2020.
05.02.2020 представник відповідача був присутній, представник позивача у судове засідання не з`явився, хоча про дату, час та місце його проведення був належним чином повідомлений.
Відповідно до приписів п. 1 ч. 3 ст. 205 КАС України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Беручи до уваги відсутність у клопотанні позивача пояснень з приводу поважності причин неявки представника у судове засідання, а також інших обґрунтувань необхідності відкладення розгляду справи з посиланням на відповідні обставини та положення процесуального закону, суд прийшов до висновку про неявку представника позивача у судове засідання без поважних причин.
Представником відповідача заявлено клопотання про розгляд даної справи за його відсутності у порядку письмового провадження.
Згідно ч. 4 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), неприбуття у судове засідання сторін, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Розглянувши подану позивачем заяву, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
З наведеного вбачається, що встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень суд може під час ухвалення рішення у справі. Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов`язання подати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання судового рішення, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.
Тобто зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення, є правом, а не обов`язком суду, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі.
Таким чином, з урахуванням того, що заявником у відповідній заяві не наведено обґрунтувань необхідності застосування процесуального інституту судового контролю за виконанням рішення, а також беручи до уваги вчинення відповідачем усіх необхідних дій на виконання рішення суду, суд приходить до висновку про відсутність підстав для встановлення судового контролю за виконання рішення суду у даній справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 241-243, 248, 256, 382 України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" про встановлення судового контролю відмовити.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.С. Пащенко