
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2020 року м. Житомир справа № 240/11921/19
категорія 112030500
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гуріна Д.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного військового комісаріату, Міністерства оборони України, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
26 листопада 2019 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Житомирського обласного військового комісаріату, Міністерства оборони України, у якому просить:
- визнати протиправним дії Житомирського обласного військового комісаріату від 9 вересня 2019 року, який діє від імені Міністерства оборони України про повернення документів для оформлення ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги як інваліду 2-ї групи, внаслідок отримання поранення, контузії, пов`язаних з виконанням обов`язків військової служби при перебуванні в країнах де велися бойові дії;
- зобов`язати Житомирський обласний військовий комісаріат направити завірені належним чином (комісаріатом) подані ОСОБА_1 документи до Міністерства оборони України на розгляд комісії щодо виплати одноразової грошової допомоги, як інваліду війни відповідно вимог постанови Кабінету Міністрів України №975 від 25 грудня 2013 року та Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” в розмірі 300 кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум викладених у витягу з протоколу №106 від 9 серпня 2019 року про повернення документів на доопрацювання, наданих у зв`язку з відсутністю в даних документах витягу з наказу командира військової частини про виключення із списків особового складу частини, наданих ОСОБА_1 для отримання одноразової грошової допомоги, як інваліду війни 2-їгрупи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №975 від 25 грудня 2013 року та Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, в розмірі 300 кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
- зобов`язати Міністерство оборони України розглянути на комісії в частині вирішення питання в порядку передбаченому Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року №975 щодо призначення та виплати ОСОБА_1 , як інваліду другої групи, одноразової грошової допомоги відповідно до порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення, (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних і резервістів, призваних на навчальні ( або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, з урахуванням статей 9, 16, 16-2 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, розмірі 300 кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що на виконання рішення суду від 15 лютого 2019 року рішенням комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 9 серпня 2039 року (витяг з протоколу комісії №106) документи на отримання одноразової грошової допомоги повернуто, на думку позивача, за надуманих підстав, з посиланням на пункт 10 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року №975, пункту 4.7 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2014 року №530, через відсутність витягу з наказу командира військової частини про виключення із списків особового складу. Після чого, на початку вересня 2019 року працівниками Житомирського обласного комісаріату всі документи на отримання одноразової грошової допомоги без будь на те підстав повернуто позивачу. Позивач вважає дії відповідачів незаконними та такими, що порушують його права.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 2 грудня 2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.
11 грудня 2019 року до відділу документального забезпечення суду у строк та у порядку, визначеному статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України від відповідача - Житомирського ОСОБА_2 надійшов відзив (а.с.21-22). У якому відповідач проти позову заперечує, в обґрунтування заперечень зазначив, що Житомирським ОВК будь-яких рішень щодо відмови у призначенні чи повернення документів позивачу не приймалось, оскільки це є виключна компетенція МОУ, тому вимоги позивача вважає безпідставними.
26 грудня 2019 року до відділу документального забезпечення суду у строк та у порядку, визначеному статтею 162 Кодексу адміністративного судочинства України від відповідача - МОУ надійшов відзив (а.с.29-30). У якому відповідач зазначив, що на нього, як розпорядника бюджетних коштів, покладено обов`язок щодо прийняття у місячний строк після надходження відповідних документів рішення про призначення або відмову у призначенні ОГД або про повернення документів на доопрацювання та надсилати його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або повернення на доопрацювання.
За змістом Порядку №975 та згідно пункту 4.7 наказу №530 допомогу в оформленні документів надає уповноважений орган. У МО України відсутній обов`язок додатково "збирати” документи, а лише має розглядати подані.
Відповідно до довідки у справі головуючий суддя Гурін Д.М. у період з 31 січня 2020 року до 4 лютого 2020 року перебував на амбулаторному лікуванні, у зв`язку з чим рішення у справі ухвалено 6 лютого 2020 року (а.с.33).
Відповідно до положень частини 5 статті 262, частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Згідно з частиною 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що 15 лютого 2019 року рішенням Житомирського окружного адміністративного суду у справі №240/6021/18 задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 , визнано протиправними дії Житомирського обласного військового комісаріату щодо повернення документів листом від 29 листопада 2018 року №СЗ 8026 на одержання одноразової грошової допомоги та зобов`язано Житомирський обласний військовий комісаріат оформити та подати до Міністерства оборони України документи ОСОБА_1 на одержання одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України “Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей” (а.с.19-20).
Рішенням комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 9 серпня 2039 року (витяг з протоколу комісії №106) документи на отримання одноразової грошової допомоги повернуті на доопрацювання з посиланням на пункт 10 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року №975, пункту 4.7 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2014 року №530 - відсутній витяг з наказу командира військової частини про виключення із списків особового складу (на звороті а.с.13).
На початку вересня 2019 року Житомирського обласного військового комісаріату документи на отримання одноразової грошової допомоги повернуто позивачу (на звороті а.с.12).
Позивач, вважаючи підстави повернення документів про призначення одноразової грошової допомоги, безпідставними та надуманими, звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку правовідносинам у даній справі, суд зазначає про таке.
У силу вимог частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 1 статті 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.
Згідно з підпунктом 2 пункту 1 статті 3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» дія цього Закону поширюється на військовослужбовців, які стали інвалідами внаслідок захворювання, пов`язаного з проходженням військової служби, чи внаслідок захворювання після звільнення їх з військової служби, пов`язаного з проходженням військової служби, та членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти.
Крім того, визначено, що одноразова грошова допомога є компенсаційним механізмом соціального захисту військовослужбовців, які спрямовані на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.
Пунктом 9 статті 16-3 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» встановлено, що порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року №975 (далі по тексту - Порядок №975) визначає механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - одноразова грошова допомога) військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - військовослужбовець, військовозобов`язаний та резервіст).
Пунктом 13 Порядку №975 визначено, що керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 10 і 11 цього Порядку.
Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.
Порядком №975 саме до дискреційних повноважень Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової допомоги, віднесена можливість або прийняти рішення про призначення, або відмовити у призначенні одноразової грошової допомоги позивачу.
Пунктом 4.7 Положення «Про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей», затвердженого Наказом Міністерства оборони України №530 14 серпня 2014 року (далі - Положення №530) встановлено, що у разі захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва) в період проходження військової служби військовослужбовець направляється на медичний огляд до ВЛК для визначення ступеня його придатності до військової служби та встановлення причинного зв`язку поранення (контузії, травми або каліцтва) чи захворювання з виконанням обов`язків військової служби або з проходженням військової служби. Рішення ВЛК про причинний зв`язок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва) військовослужбовця оформлюється свідоцтвом про хворобу, довідкою ВЛК, витягом з протоколу засідання ВЛК. Після проходження ВЛК у разі звернення військовослужбовця (особи, звільненої з військової служби) лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров`я оформляє необхідні документи на МСЕК для встановлення йому групи інвалідності та (або) відсотка втрати працездатності. На військовослужбовців строкової військової служби, стосовно яких винесена постанова ВЛК з формулюванням: "Поранення (травма, контузія, каліцтво), одержане в результаті нещасного випадку, ТАК, пов`язане з проходженням військової служби", командир військової частини подає документи на МСЕК тільки в тому разі, якщо поранення (травма, контузія, каліцтво) не пов`язане із вчиненням військовослужбовцем злочину чи адміністративного порушення та не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп`яніння або навмисного заподіяння собі тілесного ушкодження.
У разі якщо особа має право на одержання одноразової грошової допомоги відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та на інші допомоги або компенсаційні виплати у зв`язку з ушкодженням здоров`я, які установлені іншими нормативно-правовими актами, виплата грошових сум здійснюється за однією з підстав за її вибором.
Документи на одержання одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності особам, звільненим з військової служби (зборів, резерву), оформляє та подає в Департамент фінансів Міністерства оборони України обласний військовий комісар за місцем проживання цих осіб.
У разі настання інвалідності подаються такі документи: висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцю, який визнаний інвалідом (додаток 13); заява про виплату одноразової грошової допомоги (додаток 12); копія довідки МСЕК про встановлення групи та причинного зв`язку інвалідності; копії свідоцтва про хворобу, постанови чи довідки відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв`язку захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва); витяг з наказу командира військової частини про виключення зі списків особового складу частини (для військовослужбовців строкової військової служби - копія військового квитка); копії сторінок паспорта з даними про прізвище, ім`я, по батькові та місце реєстрації; копія документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копія сторінки паспорта з такою відміткою); копія акта про нещасний випадок, складеного за матеріалами розслідування військової частини, або довідки командира військової частини про причини та обставини поранення (контузії, травми, каліцтва), зокрема про те, що поранення (контузія, травма, каліцтво) не пов`язане з учиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення, не є наслідком учинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп`яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, - у разі якщо поранення (контузія, травма або каліцтво) не пов`язане з виконанням обов`язків військової служби.
Так відповідно до змісту пункту 10 Порядку №975 витяг з наказу військової частини про виключення із списків особового складу передбачений у переліку документів необхідних внаслідок настання смерті військовослужбовця під час проходження ним військової служби членам його сім`ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога.
Перелік документів для отримання одноразової грошової допомоги внаслідок отримання інвалідності військовослужбовцем, військовозобов`язаним, резервістом передбачений пунктом 11 Порядку №975.
У вказаному переліку документів відсутня взагалі така вимога, як надання витягу з наказу командира військової частини про виключення із списків особового складу. Даним переліком передбачено, подання заяви про виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку з встановленням інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності; завірену копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням причинного зв`язку інвалідності чи втрати працездатності.
До заяви додаються копії: постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв`язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов`язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп`яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження; сторінок паспорта з даними про прізвище, ім`я та по батькові і місце реєстрації; документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України; копію сторінки паспорта з такою відміткою).
Будь-яких додаткових документів даною постановою Кабінету Міністрів для отримання одноразової грошової допомоги не передбачено.
Усі необхідні документи для отримання позивачем одноразової грошової допомоги були подані до Житомирського обласного військового комісаріату.
Посилання Міністерства оборони України на те, що позивачем не надано витягу з наказу командира військової частини про виключення із списків особового складу, що є підставою повернення документів на доопрацювання, є неправомірними у зв`язку з тим, що витяг з наказу військової частини про виключення із списків особового складу передбачений у переліку документів необхідних внаслідок настання смерті військовослужбовця під час проходження ним військової служби членам його сім`ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, позивач не віднесений до категорії вказаних у цьому пункті осіб, тому звертався з заявою про призначення одноразової грошової допомоги з переліком документів, що передбачені пунктом 11 Порядку №975.
Таким чином, суд приходить до висновку, що рішення Міністерства оборони України, оформлене протоколом №106 від 9 серпня 2019 року, про повернення на доопрацювання документів ОСОБА_1 є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що належним способом захисту прав позивача є зобов`язання Міністерства оборони України повторно розглянути заяву щодо призначення одноразової грошової допомоги ОСОБА_1 , який визнаний інвалідом ІІ-ої групи внаслідок отримання поранення при виконанні інтернаціонального обов`язку та належним чином оформлений пакет документів, наданий ним з заявою про призначення і виплату одноразової грошової допомоги у зв`язку з інвалідністю у відповідності до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", "Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 року №975 та Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затверджене наказом Міністерства оборони України від 14 серпня 2014 року №530.
Стосовно позовних вимог до Житомирського ОСОБА_2 суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 12 Порядку № 975, призначення і виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов`язаним та резервістам, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, здійснюється, зокрема, Міністерством оборони України, (далі - розпорядник бюджетних коштів).
Згідно пункту 13 Порядку №975, керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 10 і 11 цього Порядку.
Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.
Прийняття рішення про виплату чи відмову у виплаті одноразової грошової допомоги є виключною компетенцією Міністерства оборони України, а на Житомирський обласний військовий комісаріат покладено лише обов`язок по оформленню та подачі відповідних документів для вирішення питання про виплату такої допомоги та реалізації рішення головного розпорядника коштів, що і було здійснено Житомирським ОВК.
Так, до Департаменту фінансів Міністерства оборони України Житомирським обласним військовим комісаріатом був поданий висновок від 12 липня 2019 року №СЗ 3746 щодо можливості виплати ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги.
Рішенням комісії з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, оформленим протоколом від 9 серпня 2019 року №106 ОСОБА_1 повернуті документи для доопрацювання.
Згідно з пунктом 15 Порядку №975 рішення про відмову у призначенні грошової допомоги може бути оскаржено в установленому порядку.
Таким чином, Житомирським ОВК, як уповноваженим органом, здійснені усі необхідні дії для вирішення питання отримання позивачем одноразової грошової допомоги, будь-яких порушень з боку Житомирського обласного військового комісаріату інтересів та прав позивача допущено не було, отже позовні вимоги ОСОБА_1 до Житомирського обласного військового комісаріату є необґрунтованими та безпідставними, тому позовні вимоги у цій частині задоволенню не підлягають.
Враховуючи наведене, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.
Зважаючи на відсутність документально підтверджених понесених судових витрат у даній адміністративній справі, питання про їх розподіл судом не вирішується.
Керуючись статями 77, 90, 139, 242-246, 250-251, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Житомирського обласного військового комісаріату (10001, м.Житомир, вул.Сергія Параджанова, 4, код ЄДРПОУ 07873079), Міністерства оборони України (проспект Повітрофлотський, 6, м.Київ, 03168, код ЄДРПОУ 00034022) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії — задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Міністерства оборони України, оформлене протоколом засідання комісії Міністерства оборони України з розгляду питань, пов`язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум від 9 серпня 2019 року №106, у частині повернення на доопрацювання ОСОБА_1 документів для призначення одноразової грошової допомоги у зв`язку із встановленням ІІ групи інвалідності з 28 травня 2012 року, внаслідок поранення при виконанні інтернаціонального обов`язку.
Зобов`язати Житомирський обласний військовий комісаріат направити подані ОСОБА_1 документи до Міністерства оборони України на розгляд комісії щодо виплати одноразової грошової допомоги, як інваліду війни відповідно вимог постанови Кабінету Міністрів України №975 від 25 грудня 2013 року та Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” в розмірі 300 кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
Зобов`язати Міністерство оборони України повторно розглянути заяву про призначення та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги, передбаченої Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов`язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженим Постановою КМУ від 25 грудня 2013 року №975, як особі з інвалідністю 2 групи з 28 травня 2012 року, інвалідність якого настала внаслідок поранення при виконанні інтернаціонального обов`язку, відповідно до пункту "б" статті 16-2 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" в розмірі 300-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня 2016 року, - з урахуванням правової оцінки, викладеної у рішенні суду.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.М. Гурін