Рішення № 87414435, 06.02.2020, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.02.2020
Номер справи
738/1998/19
Номер документу
87414435
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 лютого 2020 року Чернігів Справа № 738/1998/19

Чернігівський окружний адміністративний суд під головуванням судді Житняк Л.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Менський комунальник» до Менської міської ради Менського району Чернігівської області про зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Менський комунальник» звернулося до Менського районного суду Чернігівської області з позовом до Менської міської ради Менського району Чернігівської області, в якому просить зобов`язати виконавчий комітет Менської міської ради прийняти рішення щодо встановлення розміру внеску за встановлення вузла комерційного обліку у будівлі по вулиці Чернігівський шлях,39, м.Мена співвласник ОСББ «Надія-39».

Ухвалою Менського районного суду Чернігівської області від 15.11.2019 дана адміністративна справа передана на розгляд Чернігівському окружному адміністративному суду у зв`язку з предметною підсудністю. Ухвалою від 09.12.2019 справу прийнято до провадження та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Також встановлено відповідачу 15-дений строк з дня вручення вказаної ухвали для надання відзиву на позов.

В обґрунтування позову позивач зазначає, що відповідач ігноруючи значимі вимоги і надані йому обов`язки, як суб`єкту владних повноважень, листом не погодив розмір внесків, мотивуючи свою відмову тим, що Менська міська рада не встановлює розмір внесків за встановлення вузла комерційного обліку по вулиці Чернігівський шлях №39, до часу підписання договору оренди цілісного майнового комплексу комунального водопостачання та водовідведення з Менською міською радою, пропонуючи при цьому звернутися повторно після укладення договору оренди.

У строк визначений судом, відповідачем подано відзив на позов, в якому останній просить суд відмовити у задоволенні позову, зазначаючи, що відповідно до ч. 8 ст.3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» органи місцевого самоврядування згідно із затвердженими відповідно до законодавства програмами можуть приймати рішення про виділення коштів з місцевого бюджету на оснащення вузлами комерційного обліку будівель, які на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж, а також на забезпечення охорони вузлів комерційного обліку. На такі вузли обліку після їх встановлення поширюється дія законодавства про спільне майно багатоквартирного будинку. Внесок за встановлення вузла комерційного обліку, встановленого відповідно до цієї частини, споживачами не сплачується. При цьому, внески за встановлення вузлів комерційного обліку не визначаються та не нараховуються для власників (співвласників) відповідної будівлі, якщо обладнання будівлі вузлом комерційного обліку здійснюється: самостійно власником (співвласниками) за власний рахунок або за рахунок коштів місцевого бюджету.

Позивачем подано відповідь на відзив, в якій він вказує, що п.6.7 затвердженої Методики, зобов`язує визначати розміри внесків на основі загального обсягу витрат за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та розподілені між споживачами оператором зовнішніх інженерних мереж, що і було підприємством належним чином зроблено, які підлягають встановленню органами місцевого самоврядування для споживачів відповідної територіальної громади, шляхом прийняття відповідного рішення.

Відповідачем подані заперечення, згідно яких відповідач не погоджується з думкою ТОВ «Менський комунальник» та наголошує на безпідставності позовних вимог.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає про таке.

ТОВ «Менський комунальник» надає комунальні послуги за видом діяльності КВЕД-2010, а саме : 36.00 збір, очищення та постачання холодної води.

06.08.2019 ТОВ «Менський комунальник» за вих. №778 надіслав на адресу Менської міської ради з додатком на 14 аркушах заяву, в якій просив відповідача встановити розмір внеску за встановлення вузла комерційного обліку у будівлі по вул.Чернігівський шлях,39 виходячи з можливостей розстрочення його сплати споживачами протягом п`яти років (а.с.11-24, 26-27).

У відповідь на звернення, відповідачем було надіслано лист від 02.09.2010 №1909/04-09, в якому Менська міська рада повідомила позивача про те, що Менська міська рада не встановлює розмір внесків за встановлення вузла комерційного обліку по вулиці Чернігівський шлях №39, до часу підписання договору оренди цілісного майнового комплексу комунального водопостачання та водовідведення з Менською міською радою, пропонуючи при цьому звернутися повторно після укладення договору оренди (а.с.25).

03.10.2019 позивачем було надіслано претензію щодо невиконання зобов`язання вчинити певні дії, в якій пропонувало відповідача виконати вимоги законодавства та встановити розмір внесків (а.с.35).

10.10.2019 на адресу позивача було надіслано лист, в якому відповідач наголосив на тому, що внески за встановлення вузлів комерційного обліку не визначаються та не нараховуються для власників (співвласників) відповідної будівлі, якщо обладнання вузлом комерційного обліку здійснюється самостійно власником (співвласниками) за власний рахунок; за рахунок коштів місцевого бюджету. Одночасно відповідач послався на умови «Програми підтримки ОСББ Менської міської об`єднаної територіальної громади на 2019-2020 роки», відповідно до якої ОСББ самостійно сплачують за оснащення вузлами комерційного обліку будівель, що приєднані до зовнішніх інженерних мереж з водопостачання та водовідведення - за власний рахунок, а Менська міська об`єднана територіальна громада компенсує їм 50% витрат на вказані цілі за рахунок місцевого бюджету тому внески за встановлення вузлів комерційного обліку не визначаються і не нараховуються.

18.10.2019 позивач направив на адресу відповідача лист за №1384, в якому вказав, щов даному випадку розмір внесків підлягає встановленню органами місцевого самоврядування для споживачів відповідної територіальної громади, шляхом прийняття відповідного рішення в силу п.6.7 затвердженої Методики та звернувся до суду за захистом охоронюваних законом прав та інтересів.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд зважає на таке.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно пп.19 п. «а» ст.30 Закону України від 21.05.1997 №280/97 «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну будинкових вузлів обліку споживачам комунальних послуг відповідної територіальної громади.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.1 Закону України від 22.06.2017 №2119 «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі - Закон №2119) внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку це регулярні платежі, визначені окремо для кожної будівлі, що враховують витрати на обслуговування вузлів комерційного обліку за кожною комунальною послугою та витрати операторів зовнішніх інженерних мереж, пов`язані із встановленням, обслуговуванням або заміною вузлів комерційного обліку (за наявності).

При цьому, вузол комерційного обліку це вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під`їзді), обладнаній окремим інженерним вводом (п.4 ч.1 ст.1).

Згідно ч.1 ст.3 Закону №2119 оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Таке оснащення та відповідна проектна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

Частиною 3 згаданої вище статті визначено, що оператор зовнішніх інженерних мереж не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку повідомляє власників (співвласників) будівлі про намір встановити такий вузол, вартість такого встановлення, розмір та порядок сплати передбаченого цим Законом внеску за встановлення вузла комерційного обліку.

Порядок такого інформування визначається Кабінетом Міністрів України.

Власник (співвласники) будівлі протягом двох місяців має право повідомити оператору зовнішніх інженерних мереж (за своїм вибором) про:

згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах;

намір погодити з оператором зовнішніх інженерних мереж відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку;

намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку.

Так, відповідно до ч.6 ст.3 цього Закону №2119 витрати на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку, здійснені оператором зовнішніх інженерних мереж, відшкодовуються споживачами відповідних комунальних послуг, а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у такій будівлі, шляхом сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку, який сплачується виконавцеві відповідної послуги.

Виконавець комунальної послуги, який не є оператором відповідних зовнішніх інженерних мереж, зобов`язаний перераховувати сплачені споживачами внески за встановлення вузла комерційного обліку оператору зовнішніх інженерних мереж у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За визначенням оператор зовнішніх інженерних мереж це власник зовнішніх інженерних мереж, а в разі якщо зовнішні інженерні мережі використовуються іншою, ніж власник, особою або є безхазяйними - особа, якій такі мережі власником передано у користування (управління, господарське відання, оренду, концесію) або яка здійснює фактичне користування такими мережами для транспортування відповідно теплової енергії, гарячої води, питної води.

Власник (співвласники) будівлі, яка на день набрання чинності цим Законом була приєднана до зовнішніх інженерних мереж або яка приєднується до зовнішніх інженерних мереж, має право самостійно обладнати таку будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку. У такому разі внесок за встановлення вузла комерційного обліку таким споживачам не нараховується. Виконавець послуг та оператор зовнішніх інженерних мереж не можуть перешкоджати власнику (співвласникам) будівлі в оснащенні її вузлом комерційного обліку. На вимогу власника (співвласників) будівлі оператор зовнішніх інженерних мереж зобов`язаний самостійно встановити вузол комерційного обліку, придбаний ним (ними) (ч.7 ст.3 Закону №2119).

Суд зазначає про помилковість міркувань відповідача щодо регулювання положеннями ч.3 ст.6 Закону №2119 правовідносин, що стосуються індивідуальних систем опалення та/або гарячого водопостачання, оскільки вони також розповсюджуються і на споживачів комунальних послуг, якими у розумінні ст.5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» є послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

З аналізу наведених вище норм слідує, що правовідносини, які стосуються встановлення вузлів комерційного обліку виникають між надавачем послуг, оператором зовнішніх інженерних мереж та власниками (співвласниками) будівлі. При цьому, витрати на встановлення вузлів комерційного обліку здійснюються власником (оператором) зовнішніх інженерних мереж, або особою, якій такі мережі передані у користування або яка здійснює фактичне користування.

Також, на міську раду покладено обов`язок виключно встановити внески за встановлення вузла комерційного обліку оператором зовнішніх інженерних мереж, яким виступає позивач.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.08.2018 №129 затверджено Методику визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання.

За цією Методикою визначається розмір внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподіл між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання (далі - споживачі).

Ця Методика застосовується оператором зовнішніх інженерних мереж під час визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами, а також виконавчими органами сільських, селищних, міських рад (далі - органи місцевого самоврядування) під час встановлення відповідних внесків.

У цій Методиці терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Внесками за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку є регулярні платежі, визначені окремо для кожної будівлі, що враховують витрати операторів зовнішніх інженерних мереж, пов`язані із встановленням, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку (за наявності), за кожною комунальною послугою окремо.

Витрати, пов`язані із встановленням, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку, для включення їх до складу відповідних внесків розраховує оператор зовнішніх інженерних мереж відповідно до вимог цієї Методики.

Вказані витрати розраховуються окремо для кожної будівлі та за видами діяльності - встановлення вузлів комерційного обліку, обслуговування вузлів комерційного обліку, заміна вузлів комерційного обліку.

Облік витрат ведеться окремо за видами діяльності.

Розміри внесків, визначені на основі загального обсягу витрат за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та розподілені між споживачами оператором зовнішніх інженерних мереж, підлягають встановленню органами місцевого самоврядування для споживачів відповідної територіальної громади.

Для встановлення внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку оператор зовнішніх інженерних мереж подає органу місцевого самоврядування у паперовому і електронному вигляді заяву про встановлення внесків та розрахунки внесків, здійснені окремо за кожним видом діяльності на планований період для кожної будівлі окремо, а також додатки, передбачені пунктом 8 цього розділу Методики, для встановлення внесків за встановлення вузлів комерційного обліку.

Розмір внесків за встановлення вузлів комерційного обліку перед поданням до органу місцевого самоврядування доводиться до відома власників (співвласників) будівлі відповідно до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Розмір внесків за встановлення вузлів комерційного обліку для доведення їх до відома власників (співвласників) будівлі (під час інформування оператором зовнішніх інженерних мереж про намір встановити вузол(ли) комерційного обліку у будівлі) визначається відповідно до цієї Методики, виходячи з витрат, пов`язаних із оснащенням відповідної будівлі вузлом(ами) комерційного обліку та можливості їх сплати споживачами протягом п`яти років.

Визначені оператором зовнішніх інженерних мереж внески за встановлення вузлів комерційного обліку, виходячи з можливості розстрочення їх сплати протягом п`яти років, перераховуються за умови, якщо сторони узгодили інший строк розстрочення внесків, зокрема під час інформування оператором зовнішніх інженерних мереж про намір встановити вузол(ли) комерційного обліку у будівлі.

Для встановлення органами місцевого самоврядування внесків за встановлення вузлів комерційного обліку до заяви про встановлення внесків та розрахунку цих внесків додатково додаються:

копія повідомлення оператора зовнішніх інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановити у відповідній будівлі вузол (вузли) комерційного обліку, у якому обов`язково вказується вартість такого встановлення, розмір та порядок сплати передбаченого Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» внеску за встановлення вузла(ів) комерційного обліку у відповідній будівлі;

копія рішення власників (співвласників) будівлі (копія протоколу) про згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах (у разі наявності);

копія повідомлення власників (співвласників) будівлі, отримана оператором зовнішніх інженерних мереж, про зміну розміру та порядку сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку, яка відбулася за результатами обговорення умов встановлення вузла комерційного обліку та погодження з оператором зовнішніх мереж умов встановлення вузла комерційного обліку, відмінних від запропонованих (у разі наявності);

інформація, що підтверджує факт того, що власник (співвласники) протягом двох місяців з дня отримання від оператора зовнішніх інженерних мереж повідомлення про намір встановити у відповідній будівлі вузол (вузли) комерційного обліку не повідомив(ли) оператора зовнішніх інженерних мереж про намір погодити з ним відмінні від запропонованих умови встановлення вузла комерційного обліку або про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку (у разі наявності);

інформація, що підтверджує факт того, що власник (співвласники) повідомив(ли) про намір погодити відмінні від запропонованих оператором зовнішніх мереж умови встановлення вузла комерційного обліку або про намір самостійно обладнати будівлю вузлами комерційного обліку в установленому законодавством порядку, але не зробив(ли) цього протягом чотирьох місяців з дня повідомлення оператором про намір встановити вузли комерційного обліку (у разі наявності);

копія рішення суду про встановлення сервітуту щодо частини будівлі, в/на якій обладнується вузол комерційного обліку, для встановлення та обслуговування такого вузла обліку, що набрало законної сили (у разі наявності).

Внески за обслуговування вузлів комерційного обліку для подання їх органу місцевого самоврядування визначаються відповідно до цієї Методики, виходячи з витрат, пов`язаних з обслуговуванням вузла(ів) комерційного обліку у відповідній будівлі з розрахунку на один рік.

Внески за заміну вузлів комерційного обліку для подання їх органу місцевого самоврядування визначаються відповідно до цієї Методики, виходячи з витрат, пов`язаних із заміною вузла(ів) комерційного обліку у відповідній будівлі та можливості сплати їх споживачами протягом п`яти років.

Як вбачається з заяви позивача, направленої до Менської міської ради, ним було дотримано наведені вище норми Методики та подані всі необхідні документи, з огляду на що, суд вважає відмову відповідача, викладену в листах, протиправною.

При цьому, суд критично оцінює посилання відповідача на п.9 Методики та зазначає, що у відповідності до ч.8 та ч.9 ст.3 Закону №2119 органи місцевого самоврядування згідно із затвердженими відповідно до законодавства програмами можуть приймати рішення про виділення коштів з місцевого бюджету на оснащення вузлами комерційного обліку будівель, які на день набрання чинності цим Законом були приєднані до зовнішніх інженерних мереж, а також на забезпечення охорони вузлів комерційного обліку.

На такі вузли обліку після їх встановлення поширюється дія законодавства про спільне майно багатоквартирного будинку. Внесок за встановлення вузла комерційного обліку, встановленого відповідно до цієї частини, споживачами не сплачується.

У разі приєднання до зовнішніх інженерних мереж будівлі, яка не була приєднана до таких мереж, або відновлення приєднання після відключення оснащення будівлі вузлами комерційного обліку відповідних комунальних послуг здійснює власник (співвласники) такої будівлі за власний рахунок.

З наведеного слідує, що у разі виділення коштів з місцевого бюджету на оснащення вузлами комерційного обліку певних будівель, внесок за встановлення вузла комерційного обліку, споживачами не сплачується.

При цьому, п.9 Методики визначає, що внески за встановлення вузлів комерційного обліку не визначаються та не нараховуються для власників (співвласників) відповідної будівлі, якщо обладнання будівлі вузлом комерційного обліку здійснюється: самостійно власником (співвласниками) за власний рахунок; за рахунок коштів місцевого бюджету.

В даному ж випадку, ОСББ «Надія-39» за власний рахунок встановлення вузла комерційного обліку не проводила. Будь-які кошти на встановлення вузла комерційного обліку відповідачем також не виділялись, у відповідності до ч.8 та ч.9 ст.3 Закону №2119. А тому такі посилання на увагу не заслуговують.

Враховуючи все вищевикладене, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо відмови у прийнятті рішення щодо встановлення розміру внеску за встановлення вузла комерційного обліку у будівлі по вулиці Чернігівський шлях,39, м.Мена співвласник ОСББ «Надія-39».

В силу ч.1 та ч.2 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Враховуючи, що прийняття рішення про встановлення розміру внеску за встановлення вузла комерційного обліку у будівлі по вулиці Чернігівський шлях, 39, м.Мена співвласник ОСББ «Надія-39» належить до дискреційних повноважень відповідача, суд зазначає, що принцип розподілу влади заперечує надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень - ключовим завданням якого є - здійснення правосуддя. Тому завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішення.

На думку суду, позовна вимога є формою втручання в дискреційні повноваження відповідача та виходить за межі завдань адміністративного судочинства.

При розгляді даної адміністративної справи, суд вправі зобов`язати відповідний орган розглянути зазначене питання, з урахуванням висновків суду, а не приймати рішення, що не належить до компетенції суду.

Суд зауважує, що судовий захист повинен сприяти відновленню порушеного права особи, яка звернулася за таким захистом. Суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

При цьому, при встановленні порушення права позивача у спірних правовідносинах суд має вирішити питання про відновлення такого права, а тому, з огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для прийняття рішення про визнання протиправними дій Менської міської ради та зобов`язання її повторно розглянути питання щодо встановлення розміру внеску за встановлення вузла комерційного обліку у будівлі по вулиці Чернігівський шлях, 39, м.Мена співвласник ОСББ «Надія-39», з урахуванням висновків суду.

Згідно ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову частково.

Згідно ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 72-74, 77, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Менський комунальник» до Менської міської ради Менського району Чернігівської області про зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Менської міської ради Менського району Чернігівської області щодо відмови у прийнятті рішення щодо встановлення розміру внеску за встановлення вузла комерційного обліку у будівлі по вулиці Чернігівський шлях, 39, м.Мена співвласник ОСББ «Надія-39».

Зобов`язати Менську міську раду Менського району Чернігівської області повторно розглянути питання щодо встановлення розміру внеску за встановлення вузла комерційного обліку у будівлі по вулиці Чернігівський шлях, 39, м.Мена співвласник ОСББ «Надія-39», з урахуванням висновків суду.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Менської міської ради Менського району Чернігівської області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Менський комунальник» судові витрати в розмірі 1 921,00 грн (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна гривня).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Менський комунальник» (вул. Чехова, 35, м. Мена, Менський район, Чернігівська область, 15600, код 03357978).

Відповідач: Менська міська рада Менського району Чернігівської області (вул. Титаренка Сергія, 7, м. Мена, Менський район, Чернігівська область, 15600, код ЄДРПОУ 835592).

Повний текст рішення суду складено 06.02.2020.

Суддя Л.О. Житняк