Рішення № 87413311, 05.02.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.02.2020
Номер справи
360/5200/19
Номер документу
87413311
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

05 лютого 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/5200/19

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Басової Н.М.

при секретарі судового засідання: Бутенко К.В.

за участю:

представника позивача: Краснобаєва О.А.,

представника 1-го відповідача: Трофименко М.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Техекспрес-М» до Головного управління ДПС у Луганській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Техекспрес-М» (далі - позивач, ТОВ «Техекспрес-М») до Головного управління ДПС у Луганській області (далі - 1-й відповідач), Державної податкової служби України (далі - 2-й відповідач), в якому позивач просив суд:

-визнати протиправним та скасувати Рішення комісії Головного Управління ДПС у Луганській області від 07.11.2019 № 1324746/39107466 про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 03.10.2019;

-зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 03.10.2019 на суму 682000,00 грн (а.с.4-10).

Позовні вимоги обґрунтовував тим, що 28.10.2019 ТОВ «Техекспрес-М» подало на реєстрацію податкову накладну за №9250948466 від 03.10.2019.

Позивачем було отримано квитанцію, в якій зазначено, що «документ прийнято, реєстрацію зупинено» відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК від 03.10.2019 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

03.11.2019 ТОВ «Техекспрес-М» надав пояснення та копії документів в кількості 22 шт.

07.11.2019 ТОВ «Техекспрес-М» отримало відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", де в переліку «Ненадання платником податку копій документів» вказано, що ТОВ «Техекспрес-М» не надав «Розрахункові документа, банківські виписки з особових рахунків» або документів які засвідчують наявність заборгованості.

16.11.2019 ТОВ «Техекспрес-М» подало скаргу до ДПС України та пояснення до скарги №7 від 17.11.2019.

19.11.2019 ТОВ «Техекспрес-М» отримало Рішення від ДПС України за результатами розгляду скарги, в якій було відмовлено у реєстрації податкової накладної.

ТОВ «Техекспрес-М» згідно Рішення надав документи які засвідчують наявність заборгованості, Журнал-ордер і відомість по рахунку 361, та Журнал-ордер і відомість по рахунку 631.

ТОВ «Техекспрес-М» зазначив, що згідно Рішення не мав можливості надати «Розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків», так як згідно Договору №191173/НЮ від 27.08.2019 п.4 п.п.4.1 оплата за наданні послуги здійснюються «Замовником» по факту наданих послуг протягом 30 банківських днів після підписання актів-приймання наданих послуг та пред`явлення «Виконавцем» рахунку, але не раніше реєстрації податкової накладної не пізніше двох робочих днів з дати її реєстрації.

На підставі вищевикладеного, позивач вказує, що надав всі потрібні документи, що підтверджують реальність здійснення господарської операції, а тому вважає рішення комісії ГУ ДПС у Луганській області від 07.11.2019 протиправним.

Враховуючи викладене, просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

1-й відповідач надав 28.12.2019 до канцелярії суду відзив, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог (а.с.80-87).

В обґрунтування відзиву зазначив, що 28.10.2019 ТОВ «Техекспрес-М» через автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» подано до Єдиного реєстру податкових накладних на реєстрацію податкову накладну від 30.10.2019 №1 щодо ремонту гідромеханічної передачі типу Львів-3 дрезини ДЕКУ на загальну суму 682000 грн.

Листом ДПС України від 07.08.19 № 1962/99-99-29- 01-01 було визначено Критерії ризиковості платника податку. Згідно з пунктом 1.6 Критеріїв комісії головних управлінь ДПС в областях можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків у випадках, коли платник податків зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим). В результаті моніторингу Єдиного реєстру податкових накладних встановлено, що ознаку ризиковості згідно критеріям, визначеним у п.1.6 Критеріїв ризиковості платника податку, затверджених ДПС України на виконання п.10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН до Постанови №117 має ТОВ «Техекспрес-М» (код 39107466), де керівник підприємства та головний бухгалтер в одній особі, що має право підпису ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ) зареєстрований за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованій території - АДРЕСА_1 .

23.09.2019 комісією Головного управління ДПС у Луганській області було прийнято рішення про відповідність ТОВ «Техекспрес-М» п.1.6 Критеріїв ризиковості платника податків - керівник платника податку та/або головний бухгалтер, та/або особа, що має право підпису, згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, зареєстровані (перереєстровані) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території, в розумінні закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України, та внесено до Переліку ризикових суб`єктів господарювання.

1-й відповідач зазначив, що підставою для зупинення реєстрації податкової накладної ТОВ «Техекспрес-М» від 30.10.2019 №1 стала відповідність платника податків пункту 1.6. критеріїв ризиковості платника податків.

28.10.2019 позивачу було надіслано квитанцію про те, що відповідно до пункту 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної від 30.10.2019 №1 зупинена.

03.11.2019 ТОВ «Техекспрес-М» було подано пояснення та повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК разом з документами.

07.11.2019 Комісією ГУ ДПС у Луганській області прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної від 30.10.2019 №1 у зв`язку з ненаданням платником податку розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків, а також у зв`язку з тим, що умовами договору не передбачено залучення до робіт субпідрядної організації, та в акті виконаних робіт також не зазначено, що роботи виконувались субпідрядною організацією.

1-й відповідач вказує, що подати контролюючому органу документи, достатні для реєстрації податкової накладної є обов`язком платника податку.

Щодо вимоги в частині зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 30.10.2019 № 1 складені ТОВ «ТЕХЕКСПРЕС - М» датою їх подання, 1-й відповідач зазначив, що дані дії ДПС України є похідними від скасування чи визнання правомірними рішень комісії ГУ ДПС у Луганській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 07.11.2019 № 1324746/39107466.

Таким чином вважає, що рішення про відмову у реєстрації податкових накладних у відношенні ТОВ «Техекспрес-М» прийняті з дотриманням норм податкового законодавства, в порядку передбаченому законом, адже платником податків в порушення вимог законодавства не здійснено дій, які б надали змогу Комісії підтвердити дійсність господарських операцій та прийняти рішення про реєстрацію зупинених податкових накладних в ЄРПН.

2-й відповідач надав 28.12.2019 до канцелярії суду відзив, в якому також просив відмовити у задоволенні позовних вимог. Викладені в ньому аргументи ідентичні аргументам 1-го відповідача (а.с.145-152).

24.01.2020 до канцелярії суду представником позивача надано відповідь на відзив, в якій просив задовольнити позовні вимоги, а також зазначив про те, що фактичне місце проживання директора ТОВ «Техекспрес-М» ОСОБА_1 на момент зупинення реєстрації податкової накладної, поданої ТОВ «Техекспрес-М» та до теперішнього часу є: - Харківська область, місто Харків, проспект Людвіга Свободи, будинок 42 А, квартира 5.

Цей факт підтверджується довідкою від 23.03.2017 № 6326 - 22239 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Щодо наведених у оскаржуваному рішенні підстав для відмови в реєстрації податкової накладної, вказав, що у рішенні комісії Головного управління ДПС у Луганській області від 07.11.2019 року за № 1324746/39107466 про відмову ТОВ «Техекспрес-М» в реєстрації податкової накладної від 30 жовтня 2019 року № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено підстави прийняття вказаного рішення, а саме ненадання платником податку копій документів: - розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.

При цьому платник податків не міг надати контролюючому органу такі документи внаслідок їх відсутності, оскільки умовами договору від 27 серпня 2017 року № ГІ/Ш- 191173-НЮ передбачено, що оплата за надані послуги здійснюється по факту наданих послуг протягом 30 банківських днів після підписання актів здачі- приймання наданих послуг та пред`явлення Виконавцем рахунку, але не раніше реєстрації Виконавцем податкової накладної, а також, що оплата за послуги по даному Договору проводиться замовником при наявності податкової накладної, оформленої та зареєстрованої відповідно до вимог чинного законодавства України в Єдиному державному реєстрі податкових накладних. Отже, на час подання ТОВ «Техекспрес-М» на реєстрацію податкової накладної від 30 жовтня 2019 року № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних оплата наданих послуг не була здійснена. Оскільки в межах спірних правовідносин першою сталася подія щодо постачання платником податку товарі в/послуг, що підтверджується складеним та підписаним між Акціонерним товариством «Українська залізниця» та ТОВ «Техекспрес-М» відповідно до умов договору від 27 серпня 2019 року № П/Ш-191173/НЮ актом від 30 жовтня 2019 року № ОУ- 0000023 здачі-прийняття робіт (надання послуг) з ремонту гідромеханічної передачі типу Львів-3 дрезини ДГКУ, а не дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, позивач зобов`язаний був на дату виникнення податкових зобов`язань (30 жовтня 2019 року) скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Податковим кодексом України термін (а.с.172-177).

Правом на подачу заперечень на відповідь на відзив відповідачі не скористались.

Ухвалою суду від 13.12.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи в порядку загального позовного провадження з визначенням дати підготовчого засідання (а.с.1-2).

Ухвалою суду від 31.01.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті (а.с.183).

В судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги в повному обсязі, просив суд задовольнити позов з підстав зазначених у позовній заяві та відповіді на відзив.

Представник 1-го відповідача позовні вимоги не визнав, заперечував проти їх задоволення, надав пояснення аналогічні викладеним у відзиві на позовну заяву, просив відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Вислухавши пояснення представника позивача, представника 1-го відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79,90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Техекспрес-М» є юридичною особою, ідентифікаційний код 39107466, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, просп. Центральний, буд. 23, оф. 213, основний вид діяльності 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля, як платників податків перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Луганській області, Сєвєродонецьке управління, ДПІ у м. Сєвєродонецьку (м. Сєвєродонецьк), про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 04 лютого 2020 року за № 1006286601 (а.с.196-198). Також з вказаного витягу вбачається, що зміна реєстрації місцезнаходження юридичної особи на м.Сєвєродонецьк відбулась ще 15.04.2015. З 22.04.2015 керівником підприємства є ОСОБА_1 .

Судом також встановлено, що ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою та місцем його фактичного проживання/перебування є АДРЕСА_2 , що підтверджується довідкою від 23.03.2017 №6326-22239 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданою Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради (а.с.178).

Відповідно до протоколу засідання комісії Головного управління ДПС у Луганській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації, від 23 вересня 2019 року за № 14 на виконання пункту 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117, на підставі підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку, затверджених листом Державної фіскальної служби України від 07 серпня 2019 року № 1962/99-99-29-01-01, ТОВ «Техекспрес-М» визначено ризиковим платником податків, оскільки керівник платника податку та/або головний бухгалтер, та/або особа, що має право підпису ОСОБА_1 зареєстрований за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованій території (а.с.88-89).

Судом також встановлено, що 27 серпня 2019 року між Акціонерним товариством «Українська залізниця» (Замовник) та ТОВ «Техекспрес-М» (Виконавець) укладено договір № П/Ш-191173/НЮ, відповідно до пункту 1.1 якого Виконавець зобов`язується надати на свій ризик власними силами та своїми засобами послуги з ремонту гідромеханічних передач мотовозу МПТ-6 типу ГМПМ-220-1 (ЛОТ № 1) та дрезини ДГКУ типу Львів-3 (ЛОТ № 2) згідно специфікації на надання послуг з ремонту гідромеханічних передач мотовозу МПТ-6 типу ГМПМ-220-1 (ЛОТ № 1) та дрезини ДГКУ типу Львів-3 (ЛОТ № 2), які є власністю Замовника, а замовник зобов`язується прийняти та оплатити послуги, надані Виконавцем відповідно до умов даного Договору (а.с.16-21,22,23,24).

Згідно з умовами вказаного договору сума цього договору визначається протоколом погодження вартості з ремонту гідромеханічних передач мотовозу МПТ-6 типу ГМПМ-220-1 (ЛОТ № 1) та дрезини ДГКУ типу Львів-3 (ЛОТ № 2) та планової калькуляції на надання послуг з ремонту гідромеханічних передач мотовозу МПТ-6 типу ГМПМ-220-1 (ЛОТ № 1) та дрезини ДГКУ типу Львів-3 (ЛОТ № 2) і складає - 1680000,00 грн, у тому числі ПДВ 20 % - 280000,00 грн (пункт 3.1); форма розрахунків: безготівкова. Оплата за надані послуги здійснюється Замовником по факту наданих послуг протягом 30 банківських днів після підписання актів здачі-приймання наданих послуг та пред`явлення Виконавцем рахунку, але не раніше реєстрації Виконавцем податкової накладної. Виконавець має повідомити Замовника про реєстрацію податкової накладної не пізніше двох робочих днів з дати її реєстрації. Разом з актом здачі-приймання наданих послуг Виконавець надає замовнику фактичні калькуляції на надані послуги з розшифровками по статтям витрат (матеріальних витрат, трудомісткості послуг, заробітної плати та накладних витрат) (пункт 4.1); оплата за послуги по даному Договору проводиться замовником при наявності податкової накладної, оформленої та зареєстрованої відповідно до вимог чинного законодавства України в Єдиному державному реєстрі податкових накладних (абзац шостий пункту 4.4) (а.с.25).

13 вересня 2019 року між Акціонерним товариством «Українська залізниця» та ТОВ «Техекспрес-М» відповідно до умов договору від 27 серпня 2019 року № П/Ш-191173/НЮ складено акт передачі в ремонт гідромеханічну передачу типу «Львів-3» виробничого підрозділу «Гребінківська дистанція сигналізації та зв`язку» регіональної філії «Південна залізниця» акціонерного товариства «Українська залізниця» (а.с.35).

Товарно-транспортною накладною від 13 вересня 2019 року, актом наданих послуг від 13 вересня 2019 року № 341 та рахунком на оплату №341 від 13.09.2019 підтверджено транспортування гідромеханічної передачі типу «Львів-3» (а.с.36,37,38).

09.09.2019 між ТОВ «Техекспрес-М» (замовник) та ТОВ «Профіт стар груп» (виконавець) складено договір про виконання роботи №0909, відповідно до якого виконавець зобов`язується виконати за завданням заявника наступну роботу, а саме ремонт гідромеханічної передачі типу Львів-3 дрезини ДГКУ у строк з 13 вересня 2019 до 03 жовтня, а замовник зобов`язується виконати роботу. Відповідно до п.2.1 Договору - за виконану роботи замовник сплачує виконавцеві її ціну у розмірі 648000,00 грн, у тому числі ПДВ 108000,00 грн (а.с.39-40).

13 вересня 2019 року між ТОВ «Техекспрес-М» (Замовник) та ТОВ «Профіт стар груп» (Виконавець) відповідно до умов договору від 09.09.2019 № 0909 складено акт прийому-передачі обладнання та прийнято Виконавцем в ремонт гідромеханічну передачу до мотовозу типу «Львів-3» (а.с.41).

03 жовтня 2019 року між ТОВ «Техекспрес-М» (Замовник) та ТОВ «Профіт стар груп» (Виконавець) відповідно до умов договору від 09.09.2019 № 0909 складено акт прийому-передачі обладнання та Виконавцем передана Заявнику мотовоз типу «Львів-3» була передана (а.с.42).

Відповідно до Акту №ОУ-310 здачі-прийняття робіт (надання послуг) ТОВ «Профіт стар груп» були проведені роботи по договору №0909 від 09.09.2019 з ремонту гідромеханічної передачі типу Львів-3 дрезини ДГКУ з загальної вартістю робіт (послуг) без ПДВ 540000,00 грн, ПДВ 20% - 108000,00 грн, загальна вартість робіт (послуг) з ПДВ 648000,00 грн (а.с.43).

Рахунком - фактури №СФ-310 від 03.10.2019 підтверджується сплата ремонту гідромеханічної передачі типу-3 резини ДГКУ відповідно до договору №0909 від 09.09.2019 на суму всього з ПДВ 648000,00 грн (а.с.44).

03 жовтня 2019 року між Акціонерним товариством «Українська залізниця» в особі виробничого підрозділу «Гребінківська дистанція сигналізації та зв`язку» регіональної філії «Південна залізниця» та ТОВ «Техекспрес-М» відповідно до умов договору від 27.08.2019 № П/Ш-191173/НЮ складено акт приймання з ремонту гідропередачу типу «Львів-3» передано гідромеханічної передачі типу «Львів-3» Замовнику (а.с.45).

Рахунком на оплату №434 від 03.10.2019, Актом №ОУ-0000023 здачі-прийняття робіт (надання послуг) та рахунком-фактури №СФ -311 від 03.10.2019 підтверджено транспортування гідромеханічної передачі типу «Львів-3» на виконання умов договору від 27.08.2019 № П/Ш-191173/НЮ (а.с.47,48,49).

На підставі договору від 27 серпня 2019 року № П/ІІШ-191173/НЮ ТОВ «Техекспрес-М» складено податкову накладну від 03 жовтня 2019 року №1, в якій зазначено постачальник (продавець) - ТОВ «Техекспрес-М», отримувач (покупець) - Акціонерне товариство «Українська залізниця» регіональна філія «Південна залізниця» виробничий підрозділ «Гребінківська дистанція сигналізації та зв`язку» регіональної філії «Південна залізниця» Акціонерне товариство «Укрзалізниця», опис товару - ремонт гідромеханічних передач типу Львів-3 дрезини ДГКУ, код послуги згідно з ДКПП 33.12.12-10.00, одиниця виміру - шт, код 2009, кількість - 1,0; ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ - 568333,33 грн, код ставки - 20, обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ - 568333,33 грн; сума ПДВ - 113666.666 (а.с.51).

Вищевказану податкову накладну ТОВ «Техекспрес-М» направлено на реєстрацію до Державної податкової служби України через автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронної звітності» засобами телекомунікаційного зв`язку 28 жовтня 2019 року, і відповідно до квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, податкову накладну прийнято, але її реєстрацію зупинено із зазначенням такої підстави для зупинення: «Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30 вересня 2019 року № 5 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (а.с.52-53).

03.11.2019 за №6 позивачем подано до ДПІ в м.Сєвєродонецьку пояснення до повідомлення подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, в якому зазначив, що оплати рахунку не відбулось, але відбулась реалізація послуги оформлена актом виконання робот №ОУ-0000023 від 03.10.2019, послуга заявлена в номенклатурі податкової накладної була отримана згідно акту надання послуг ТОВ «Профіт стар груп», згідно договору 209 від 02.09.2019, транспортні послуги були виконанні підприємством ТОВ «Хартехнотрейд». Оплати за виконані роботи не було, тому банк не додається. Також у поясненнях вказано, що копії документів, що підтверджують факт реальності здійснення операцій додаються в повному обсязі (а.с.54-56).

Комісією Головного управління ДПС у Луганській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення від 07 листопада 2019 року за № 1324746/39107466, якими ТОВ «Техекспрес-М» відмовлено в реєстрації податкової накладної від 03 жовтня 2019 року № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.57-58).

У вищевказаному рішенні про відмову в реєстрації податкової накладної зазначено підстави прийняття вказаного рішення, а саме ненадання платником податку копій документів - розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; додаткова інформація - відсутня інформація щодо проведення розрахунків, до поданого повідомлення не надано банківських документів по розрахунках за отримані послуги (надані послуги) або документів які засвідчують наявність заборгованості.

16.11.2019 позивачем до ДПС України подано скаргу на рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.59).

17.11.2019 за №7 позивачем до ДПС України подано пояснення до скарги на рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в яких просив прийняти відповідне рішення, відповідно до якого буде зареєстрована податкова накладна №1 від 03.10.2019 та надано копії документів, що підтверджують факт реальності здійснення операцій (а.с.60-62).

Рішенням ДПС України від 19.11.2019 №42077/39107466/2 залишено без задоволення скаргу та рішення Комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін (а.с.63-64).

Вирішуючи адміністративний позов по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.

Спірні правовідносини врегульовано нормами Податкового кодексу України, постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», чинної на час виникнення спірних правовідносин (надалі - Постанова № 117) та постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі - Порядок № 1246).

Абзацами першим-третім пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України визначено, що датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до абзацу першого пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з підпунктом 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Згідно з абзацом першим пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Відповідно до вимог абзацу першого пункту 201.7 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (абзац другий пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України).

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження (абзац третій пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України).

Абзацом п`ятим пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Відповідно до абзацу дев`ятого пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Згідно з абзацом десятим пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних (абзац тринадцятий пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України).

Підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Так, пунктом 12 Порядку № 1246 передбачено здійснення в автоматичному режимі розшифрування та проведення перевірки поданих податкових накладних, серед іншого, на відповідність критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 Порядку № 1246, податковим органом формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція). Така квитанція надсилається платнику податку в автоматичному режимі (в електронному вигляді у текстовому форматі) протягом операційного дня і є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Положення підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України визначають, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Листом Державної фіскальної служби від 07 серпня 2019 року № 1962/99-99-29-01-01 «Про критерії ризиковості платника податку» (далі - Критерії) затверджений перелік критеріїв, які впливають на ризиковість платників податків.

Підпункт 1.6 пункту 1 Критеріїв передбачає розгляд комісіями головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС питання щодо встановлення ризиковості платника податків у випадках, коли:

керівник платника податку та/або головний бухгалтер, та/або особа, що має право підпису, згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зареєстровані (перереєстровані) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території, в розумінні Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»;

платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);

платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;

платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;

платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);

в органах ДФС наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі поточної діяльності при реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданій на реєстрацію податковій накладній/розрахунку коригування.

Відповідно до пункту 5 Постанови № 117 податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Пунктом 6 Постанови № 117 визначено, що у разі коли за результатами моніторингу платника податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пункту 7 Постанови № 117 у разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Пунктами 12-14 Постанови № 117 передбачено, що у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складання податкової накладної/розрахунку коригування;

2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТ ЗЕД/послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрації яких зупинена;

3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Пунктами 19-21 Постанови №117 визначено, що Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). Зазначені комісії приймають рішення, серед іншого, про реєстрацію податкової накладної в Реєстрі або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.

Абзацом першим пункту 27 Постанови № 117 надано можливість платнику податків оскаржити рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в адміністративному або судовому порядку.

Таким чином, у Головного управління ДПС у Луганській області наявні повноваження на здійснення моніторингу податкових накладних, зупинення їх реєстрації та прийняття подальшого рішення про відмову у реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

При цьому, надання контролюючому органу відповідних повноважень є лише передумовою подальшої реалізації його управлінських функцій, результатом якої у даній справі є прийняття рішення, законність та обґрунтованість якого повинна бути перевірена.

Підставами для зупинення реєстрації податкової накладної ТОВ «Техекспрес-М» від 03 жовтня 2019 року № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено те, що платник податку відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку.

Вирішуючи питання щодо законності рішення комісії Головного управління ДПС у Луганській області про відмову у реєстрації податкової накладної, суд має надати оцінку рішенню (діям) щодо зупинення реєстрації цієї податкової накладної, які за своїм змістом є передумовою для прийняття відповідачем оскаржуваного у даній справі рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.

Суд, надаючи оцінку підставам зупинення реєстрації податкової накладної, поданої ТОВ «Техекспрес-М», враховує, що акти, які затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов`язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством. Листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, не є джерелом права відповідно до статті 7 КАС України.

Отже, зупинення реєстрації податкової накладної на підставі критеріїв ризиковості, встановлених листом Державної фіскальної служби України, порушує принцип правової визначеності та передбачуваності, а відтак, є неправомірним.

Вказані правові висновки викладено Верховним Судом, зокрема, у постанові від 2 квітня 2019 року у справі № 822/1878/18, від 21 травня 2019 року у справі № 815/2791/18, від 9 липня 2019 року у справі № 140/2093/18 та від 30 липня 2019 року у справі № 320/6312/18.

Окрім того, ГУ ДПС у Луганській області на час прийняття рішення про віднесення позивача до ризикових підприємств не врахувало того факту, що керівник підприємства ОСОБА_1 є внутрішньо переміщеною особою та місцем його фактичного проживання/перебування є АДРЕСА_2 , що вже унеможливлює віднесення підприємства по вказаним контролюючим органом критеріям ризиковості.

Щодо наведених у оскаржуваному рішенні підстав для відмови в реєстрації податкової накладної, суд зазначає таке.

У рішенні комісії Головного управління ДПС у Луганській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, від 07 листопада 2019 року за № 1324746/39107466 про відмову ТОВ «Техекспрес-М» в реєстрації податкової накладної від 03 жовтня 2019 року № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено підстави прийняття вказаного рішення, а саме ненадання платником податку копій документів, а саме розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків, додаткова інформація - відсутня інформація щодо проведення розрахунків, до поданого повідомлення не надано банківських документів по розрахунках за отримані послуги (надані послуги) або документів, які засвідчують наявність заборгованості.

Щодо ненадання платником податків розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків суд зазначає, що платник податків апріорі не міг надати контролюючому органу такі документи внаслідок їх відсутності, оскільки умовами договору від 27 серпня 2017 року № П/Ш-191173-НЮ передбачено, що оплата за надані послуги здійснюється по факту наданих послуг протягом 30 банківських днів після підписання актів здачі-приймання наданих послуг та пред`явлення Виконавцем рахунку, але не раніше реєстрації Виконавцем податкової накладної, а також, що оплата за послуги по даному Договору проводиться замовником при наявності податкової накладної, оформленої та зареєстрованої відповідно до вимог чинного законодавства України в Єдиному державному реєстрі податкових накладних. Отже, на час подання ТОВ «Техекспрес-М» на реєстрацію податкової накладної від 03 жовтня 2019 року № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних оплата наданих послуг не була здійснена.

Оскільки в межах спірних правовідносин першою сталася подія щодо постачання платником податку товарів/послуг, що підтверджується складеним та підписаним між Акціонерним товариством «Українська залізниця» та ТОВ «Техекспрес-М» відповідно до умов договору від 27 серпня 2019 року № П/Ш-191173/НЮ актом від 03 жовтня 2019 року № ОУ-0000023 здачі-прийняття робіт (надання послуг) з ремонту гідромеханічної передачі мотовозу типу Львів-3, а не дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, позивач зобов`язаний був на дату виникнення податкових зобов`язань (03 жовтня 2019 року) скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений Податковим кодексом України термін.

Щодо ненадання платником податків документів, які засвідчують наявність заборгованості, то вказана підстава є неприйнятною, оскільки пункт 14 Порядку № 117 передбачає надання платником податків розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків, до яких неможливо віднести надання документів, які засвідчують наявність заборгованості.

Оглядом протоколу засідання Комісії Головного управління ДПС у Луганській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації від 07.11.2019 №30, судом встановлено, що ГУ ДПС у Луганській області, хоча це і не було відображено в рішенні про відмову в реєстрації податкової накладної, також виходило з того, що умовами договору не передбачено залучення субпідрядної організації та в акті виконаних робіт також не зазначено, що роботи виконувалися субпідрядною організацією.

При цьому суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Частиною першою статті 837 Цивільного кодексу України визначено, що за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Згідно з частиною другою статті 837 Цивільного кодексу України договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.

Відповідно до частини першої статті 838 Цивільного кодексу України підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником - як замовник.

Генеральний підрядник відповідає перед субпідрядником за невиконання або неналежне виконання замовником своїх обов`язків за договором підряду, а перед замовником - за порушення субпідрядником свого обов`язку. Замовник і субпідрядник не мають права пред`являти один одному вимоги, пов`язані з порушенням договорів, укладених кожним з них з генеральним підрядником, якщо інше не встановлено договором або законом (частина друга статті 838 Цивільного кодексу України).

Умови договору підряду від 27 серпня 2019 року № П/Ш-191173/НЮ, укладеного між Акціонерним товариством «Українська залізниця» та ТОВ «Техекспрес-М», не містять жодних обмежень щодо залучення позивачем субпідрядників до виконання робіт, що є предметом договору.

Отже, системно проаналізувавши вказані вище норми права у сукупності з зібраними по справі доказами, суд дійшов висновку про те, що позивачем повністю доведено реальність господарської операції, а рішення комісії Головного управління ДПС у Луганській області від 07 листопада 2019 року №1324746/39107466 про відмову в реєстрації податкової накладної Товариства з обмеженою відповідальністю «Техекспрес-М» від 03 жовтня 2019 року № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Як наслідок, позовна вимога про визнання протиправним та скасування рішення про відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є обґрунтованою і такою, що слід задовольнити.

Стосовно позовної вимоги про зобов`язання Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну від 03 жовтня 2019 року № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання до Державної податкової служби України, суд зазначає таке.

Згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:

а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Пунктами 19, 20 Порядку № 1246 визначено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: 1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду). У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

З огляду на викладене, позовна вимога про зобов`язання Державну податкову службу України зареєструвати спірну податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних є також правомірною та підлягає задоволенню, оскільки зазначене є забезпеченням гарантій того, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Щодо розподілу судових витрат суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем за подання до суду адміністративного позову сплачений судовий збір за двома квитанціями у загальному розмірі 3842,00 грн (а.с.3).

При цьому позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру, інша є похідною, у зв`язку з чим в такому випадку судовий збір сплачується лише щодо однієї вимоги немайнового характеру.

Таким чином, судом встановлено, що позивачем при зверненні до суду з даним позовом сплачено судовий збір у розмірі більшому, ніж встановлено законом, на 1921,00 грн.

Разом з тим, за приписами пункту 1 частини першої, частини другої статті 7 Закону України «Про судовий збір» в разі внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом, переплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду.

У зв`язку з цим суд вважає за необхідне роз`яснити позивачу право звернення до суду із клопотанням про повернення судового збору, внесеного в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

З огляду на те, що позовні вимоги носять немайновий характер і позов підлягає повному задоволенню, суд присуджує позивачу понесені ним і документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1921,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Луганській області, яким допущено порушення прав платника податків.

Керуючись статтями 2, 3, 5, 9,72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, п.15.5 Розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Техекспрес-М» до Головного управління ДПС у Луганській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Луганській області від 07 листопада 2019 року №1324746/39107466 про відмову в реєстрації податкової накладної Товариства з обмеженою відповідальністю «Техекспрес-М» від 03 жовтня 2019 року № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Техекспрес-М» від 03 жовтня 2019 року № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її подання до Державної податкової служби України - 28 жовтня 2019 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Луганській області (ідентифікаційний код 43143746, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Техекспрес-М» (ідентифікаційний код 39107466, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, проспект Центральний, будинок 23, офіс 213) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1921(одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) гривня 00 копійок.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Текст повного судового рішення складено 06 лютого 2020 року.

Суддя Н.М. Басова