
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2020 року м. Житомир справа № 240/12529/19
категорія 106030000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гуріна Д.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Житомирського обласного військового комісаріату, Військової частини А2960, про визнання неправомірними дій, зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
24 грудня 2019 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Житомирського обласного військового комісаріату (далі - Житомирський ОВК), Військової частини А2960, у якому просить:
- визнати неправомірними дії військової частини А2960 щодо нарахування та виплати за період з 1 січня 2016 року до 26 грудня 2016 року та ОСОБА_2 ) за період з 1 січня 2017 року до 1 березня 2018 року індексації грошового забезпечення;
- зобов`язати військову частину А2960 нарахувати та виплати за період з 1 січня 2016 року до 26 грудня 2016 року та ОСОБА_2 ) за період з 1 січня 2017 року до 1 березня 2018 року провести нарахування та виплату заборгованості по індексації грошового забезпечення.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що під час проходження служби у Військовій частині А2960, зокрема йому за період з 1 січня 2016 року до 26 грудня 2016 року та у Житомирському ОВК ОСОБА_3 ) за період з 1 січня 2017 року до 1 березня 2018 року не була виплачена індексація грошового забезпечення. Зазначив, що звернувся до відповідачів із заявами про нарахування та виплату йому індексації грошового забезпечення, однак у відповідь отримав листи відповідачів від 11 жовтня 2019 року №9/682/3 та від 19 жовтня 2019 року №805, якими відмовлено у виплаті індексації за вказаний період. Вважає дії відповідачів протиправними та такими, що не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 2 січня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи та надано відповідачам строк на подання відзиву на позов.
15 січня 2020 року на адресу суду від відповідача Житомирського ОВК надійшов відзив на позовну заяву (а.с.21-24). В обґрунтування заперечень останній зазначив, що відповідно до статті 5 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", пункту 6 Порядку проведення індексації грошових доходів населення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17 липня 2003 року індексація грошових доходів населення здійснюється в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів. Так, у межах наявного фінансового ресурсу можливості виплати індексації грошового забезпечення військовослужбовцям ЗС України у Міністерства оброни України не було. Окрім цього, відмічено, що механізму нарахування та виплати індексації грошового забезпечення військовослужбовців за попередні періоди не має. Крім того, зазначив, що відповідно до повідомлення Директора Департаменту фінансів МО України від 26 березня 2018 року №248/1485 надані наступні роз`яснення. Згідно з якими відповідно до статті 51 Бюджетного кодексу України керівники бюджетних установ здійснюють фактичні видатки на грошове забезпечення лише в межах фонду грошового забезпечення. Відповідно до статті 5 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», пункту 6 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ №1078, індексація грошових доходів населення здійснюється в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів. Зазначене підтверджено роз`ясненнями Міністерства соціальної політики України від 16 квітня 2015 року №1068580814-15/10, від 9 червня 2016 року №252/10/136-16, вхідний від 8 серпня 2017 року №13700/з та від 8 серпня 2017 року №78/0/66-17.
У межах наявного фінансового ресурсу можливості виплати індексації грошового забезпечення військовослужбовцям ЗС України у січні 2016 року - лютому 2018 року у Міністерства оборони України - не було.
Відповідачу - Військовій частині А2960 була надіслана ухвала про відкриття провадження за адресою, зазначеною у позовній заяві, та отримана відповідачем 16 січня 2020 року про що свідчить підпис уповноваженої особи відповідача у поштовому повідомленні про отримання поштового відправлення (а.с.36).
Враховуючи наведене, Військова частина А2960 вважається такою, що повідомлена про розгляд справи належним чином.
Військова частина А2960 вимоги ухвали суду від 2 січня 2020 року у частині надіслання відзиву на адміністративний позов не виконала.
Відповідно до довідки у справі головуючий суддя Гурін Д.М. у період з 31 січня 2020 року до 4 лютого 2020 року перебував на амбулаторному лікуванні, у зв`язку з чим судове рішення у справі ухвалено 5 лютого 2020 року (а.с.37).
Згідно з частиною 4 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Відповідно до положень частини 5 статті 262, частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Згідно з частиною 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що 27 жовтня 2016 року ОСОБА_1 відповідно до наказу командувача військ оперативного командування «Північ» (по особовому складу) №602 та наказом командира військової частини - польова пошта В2254 №352 від 26 грудня 2016 року (а.с.8) було увільнено від посади заступника командира батальйону з озброєння - начальника технічної частини та направлено до нового місця служби з 31 грудня 2016 року наказом військового комісара Ємільчинського РВК (по стройовій частині) №276 прийняв посаду начальника відділення забезпечення Ємільчинського РВК (а.с.9).
20 березня 2018 року ОСОБА_1 відповідно до наказу командувача військ оперативного командування «Північ» (по особовому складу) №54 було звільнено з військової служби у запас та наказом військового комісара Ємільчинського РВК (по стройовій частині) №73 від 8 травня 2018 року виключено із списків особового складу частини (а.с.10-12).
Під час служби у Військовій частині А2960 за період з 1 січня 2016 року до 26 грудня 2016 року та під час служби в Житомирському ОВК ( ОСОБА_4 ) за період з 1 січня 2017 року до 1 березня 2018 року ОСОБА_1 не нараховувалась та не була виплачена індексація грошового забезпечення.
3 жовтня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Житомирського ОВК із заявою про проведення нарахування індексації грошового забезпечення за період з 1 січня 2017 року до 1 березня 2018 року та виплати заборгованості по індексації грошового забезпечення, а також надати довідку за вищевказаний період (а.с.13).
Крім того, 10 жовтня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Військової частини А2960 із заявою про проведення нарахування індексації грошового забезпечення за період з 1 січня 2016 року до 26 грудня 2016 року та виплати заборгованості по індексації грошового забезпечення, а також надати довідку за вищевказаний період (а.с.15).
11 листопада 2019 року ОСОБА_1 отримав відмови відповідачів у задоволенні його вимог за вих. №805 від 19 жовтня 2019 року (Військова частина А2960) та за вих. №3/682/3 від 11 жовтня 2019 року (Житомирський ОВК), з одночасними роз`ясненнями, що відповідно до пункту 6 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 липня 2003 року №1078, виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких провадяться відповідні грошові виплати. Індексація грошових доходів населення здійснюється в межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів (а.с.14, 16).
Позивач, вважаючи дії відповідачів щодо невиплати йому індексації грошового забезпечення за період з 1 січня 2016 року до 26 грудня 2016 року та за період з 1 січня 2017 року до 1 березня 2018 року протиправними та такими, що суперечать вимогам законів України та порушують його конституційні права, звернувся до суду з цим адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам та перевіряючи дії відповідача на відповідність частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України та наявність права у позивача на проведення індексації його доходів, суд зазначає наступне.
Відповідно до абзацу другого частини 4 статті 9 Закону України від 20 рудня 1991 року №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон №2011-XII) встановлено, що порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.
Частинами 2, 3 статті 9 Закону №2011-XII визначено, що до складу грошового забезпечення входять посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця та підлягає індексації відповідно до закону.
Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.
Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.
Преамбулою Закону України від 3 липня 1991 року №1282-XII "Про індексацію грошових доходів населення" (далі - Закон №1282-XII) встановлено, що цей Закон визначає правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.
Приписами статті 1 Закону №1282-XII визначено, що індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення трудових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Частиною 1 статті 2 Закону №1282-XII, який визначає правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України, передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.
Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Індексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів (стаття 9 Закону №1282-XII).
Положеннями статті 18 Закону України від 5 жовтня 2000 року №2017-III "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" визначено, що індексацію доходів населення, яка встановлюється для підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін, віднесено до державних соціальних гарантій, що, згідно зі статтею 19 цього Закону є обов`язковими для всіх підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності.
Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення, що поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників визначає Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17 липня 2003 року, з наступними змінами та доповненнями (далі - Порядок №1078).
Пунктом 6 Порядку №1078, визначено, що виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких проводяться відповідні грошові виплати населенню, а саме:
1) підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів;
2) підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету;
3) об`єднання громадян підвищують розміри оплати праці за рахунок власних коштів;
4) індексація допомоги по безробіттю, що надається відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, проводиться за рахунок коштів Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття;
5) індексація стипендій особам, які навчаються, проводиться за рахунок джерел, з яких вони сплачуються;
6) індексація розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, проводиться за рахунок коштів платника аліментів;
7) індексація сум відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, а також сум, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їх сімей, проводиться за рахунок джерел, з яких вони сплачуються.
У разі коли грошовий дохід формується з різних джерел і цим Порядком не встановлено черговості його індексації, сума додаткового доходу від індексації виплачується за рахунок кожного джерела пропорційно його частині у загальному доході.
Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів та бюджетів фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування на відповідний рік.
Аналіз вищевикладених норм дає підстави вважати, що основною метою індексації грошових доходів населення є забезпечення достатнього життєвого рівня населення України за рахунок відшкодування подорожчання споживчих товарів і послуг.
Положеннями статті 4 Закону №1282-XII визначено, що індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Статтею 6 Закону №1282-XII передбачено, що у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін. Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до абзацу восьмого пункту 4 Порядку №1078 у разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян провадиться їх компенсація відповідно до законодавства.
Відповідно до пункту 5 Порядку №1078 у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.
Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що індексація грошового забезпечення є однією з основних державних гарантій щодо оплати праці. За вимогами вказаних нормативно-правових актів проведення індексації у зв`язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов`язковою для всіх юридичних осіб роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи. Крім того на підприємства, установи, організації незалежно від форм власності покладається обов`язок проводити індексацію заробітної плати (грошового забезпечення) у разі перевищення величини індексу споживчих цін встановленого порогу індексації, при цьому базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації слід вважати підвищення грошового забезпечення за рахунок зростання його складових, які не мають разового характеру.
Аналіз наведених правових норм свідчить на користь висновку, що заробітна плата підлягає обов`язковій індексації як державна соціальна гарантія, яка надається для підтримки населення в умовах зростання цін. Право на індексацію виникає тоді, коли індекс споживчих цін, розрахований наростаючим підсумком перевищить поріг індексації в 103%. У свою чергу обов`язок проводити індексацію заробітної плати у разі перевищення величини індексу споживчих цін встановленого порогу індексації покладається на всі державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності.
Базовим вважається місяць прийняття на роботу або місяць підвищення заробітної плати. Індекс споживчих цін наростаючим підсумком починає розраховуватися у місяці, наступному за базовим (крім місяця прийняття на роботу).
У зв`язку із чим, вказані відповідачами обставини не позбавляють їх обов`язку провести індексацію грошового забезпечення за періоди з 1 січня 2016 року до 26 грудня 2016 року та з 1 січня 2017 року до 1 березня 2018 року у встановленому законом порядку.
Проте, як вже зазначалося, позивачу за період з 1 січня 2016 року до 26 грудня 2016 року Військовою частиною А2960 та за період з 1 січня 2017 року до 1 березня 2018 року Житомирським ОСОБА_5 ) не нараховувалась та не виплачувалась індексація грошового забезпечення, що свідчить не про протиправність дій відповідачів, а про протиправну бездіяльність, оскільки будь-які дії стосовно вказаних виплат не вчинялися.
Із листів Військової частини А2960 від 19 жовтня 2019 року №805 та Житомирського ОВК від 11 жовтня 2019 року №9/682/3 слідує, що індексація за період з 1 січня 2016 року до 26 грудня 2016 року та відповідно за період з 1 січня 2017 року до 1 березня 2018 року не нараховувалась та не виплачувалась.
При цьому суд наголошує, що відповідачами не доведено відсутність обставин, передбачених статтею 4 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
Щодо посилання відповідачів у листах на відсутність коштів для виплати індексації грошового забезпечення, то суд акцентує увагу на наступному.
Положеннями статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до статті 17 Закону України від 23 лютого 2006 року №3477-IV "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", рішення Європейського суду з прав людини підлягають застосуванню судами як джерела права.
Європейський Суд з прав людини у рішенні по справі "Кечко проти України" зауважував, що реалізація особою права, що пов`язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
З огляду на вищевикладене, складна фінансово-економічна ситуація в державі жодним чином не впливає на наявність чи відсутність у позивача права на нарахування індексації грошового забезпечення, що є предметом спору у даній справі.
Таким чином, посилання відповідачів на відсутність коштів для виплати індексації судом не приймається до уваги, оскільки індексація заробітної плати (грошового забезпечення) є одним із способів забезпечення державних соціальних стандартів і нормативів, тому держава не може односторонньо відмовитись від взятих на себе зобов`язань шляхом не виділення на дані цілі бюджетних асигнувань, без внесення відповідних змін до чинного законодавства щодо зміни соціальних стандартів і нормативів.
Щодо обґрунтування Житомирським ОВК своєї позиції листами-роз`ясненнями Департаменту фінансів МОУ та Міністерства соціальної політики України від 16 серпня 2019 року №248/3/9/1/940 та 4 липня 2019 року №220/5140 за змістом яких, індексацію грошового забезпечення військовослужбовців слід не нараховувалась та не виплачувалась через відсутність коштів, а також на відсутність механізму нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за попередні періоди, то слід вказати, що відповідач має керуватися та діяти відповідно до Закону №1282-XII, який має вищу юридичну силу, ніж вказані роз`яснення чи інші роз`яснення Департаменту фінансів МОУ чи Міністерства соціальної політики України.
Отже, порушене право ОСОБА_1 підлягає судовому захисту шляхом визнання протиправною бездіяльності Військової частини А2960 та Житомирського ОВК (Ємільчинського РВК) щодо невиплати йому індексації грошового забезпечення за період з 1 січня 2016 року до 26 грудня 2016 року та з 1 січня 2017 року до 1 березня 2018 року.
Разом з тим, оскільки індексація грошового забезпечення не була проведена у встановлений Законом №1282-XII строк, що є порушенням права позивача, тому суд вважає за необхідне зобов`язати Військову частину А2960 та Житомирський ОВК (Ємільчинський ОСОБА_6 ) нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за вказані періоди.
З огляду на викладене, а також враховуючи обставини даної справи, суд приходить до висновку, що адміністративний позов необхідно задовольнити шляхом визнання протиправною бездіяльності Військової частини А2960 та Житомирського ОВК (Ємільчинського РВК) щодо ненарахування та невиплати позивачу індексації грошового забезпечення за періоди з 1 січня 2016 року до 26 грудня 2016 року та з 1 січня 2017 року до 1 березня 2018 року відповідно, та зобов`язання відповідачів нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за вказані періоди.
Частинами 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Положеннями статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Отже, відповідачами у порушення частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України не доведено, а позивачем та наявними у матеріалах справи доказами спростовано правомірність бездіяльності Військової частини А2960 та Житомирського ОВК (Ємільчинського РВК) щодо невиплати позивачу індексації грошового забезпечення, а тому його позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Зважаючи на відсутність документально підтверджених понесених судових витрат у даній адміністративній справі, питання про їх розподіл судом не вирішується.
Керуючись статтями 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 295, 382 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Житомирського обласного військового комісаріату (вул.1 Травня, м.Гайсин, Вінницька область, 23700, код ЄДРПОУ 00046663), Військової частини А2960 (вул.Сергія Параджанова, 4, м.Житомир, 10001, код ЄДРПОУ 07873079) про визнання неправомірними дій, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Військової частини А2960 щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 за період з 1 січня 2016 року до 26 грудня 2016 року індексації грошового забезпечення.
Визнати протиправною бездіяльність Житомирського обласного військового комісаріату (Ємільчинського РВК) щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 за період з 1 січня 2017 року до 1 березня 2018 року індексації грошового забезпечення.
Зобов`язати Військову частину А2960 нарахувати та виплати ОСОБА_1 за період з 1 січня 2016 року до 26 грудня 2016 року індексацію грошового забезпечення.
Зобов`язати Житомирський обласний військовий комісаріат (Ємільчинський РВК) нарахувати та виплати ОСОБА_1 за період з 1 січня 2017 року до 1 березня 2018 року індексацію грошового забезпечення.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Д.М. Гурін