
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження
06 лютого 2020 року ЛуцькСправа № 140/1646/19 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Мачульського В.В.,
розглянувши у письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Волинської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 , позивач) звернувся з адміністративним позовом до Волинської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення від 19.03.2019 №UА205110/2019/000298/2 про коригування митної вартості товару.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 22.07.2019 у даній справі в задоволенні позову відмовлено повністю.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.11.2019 рішення Волинського окружного адміністративного суду від 22.07.2019 у справі №140/1646/19 скасовано та прийняти нове, яким позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Волинської митниці ДФС про коригування митної вартості товару №UА205110/2019/000298/2 від 19.03.2019 року. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Волинської митниці ДФС в користь ОСОБА_1 1912,60 грн. (одна тисяча дев`ятсот дванадцять гривень) 60 коп. судових витрат.
16.01.2020 позивачу видано виконавчий лист №108/2020 від 16.01.2020.
28.01.2020 за вх. №1934/20 на адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження, а саме боржника Волинську митницю ДФС на його правонаступника Волинську митницю Держмитслужби.
В судове засідання особи, які беруть участь у справі, не прибули, хоча належним чином були повідомлені про дату, час і місце розгляду справи. 05.02.2020 позивач звернувся до суду із клопотанням про розгляд заяви без його участі.
Частиною другою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Як передбачено частиною четвертою статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи вищевикладене, судовий розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження здійснювався у відсутності осіб, які були належним чином повідомлені, без фіксування судового засідання звукозаписувальним технічним засобом, в письмовому провадженні, на підставі наявних у суду матеріалів справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява про заміну боржника правонаступником підлягає до задоволення з огляду на таке.
Судом встановлено, що постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18.11.2019 рішення Волинського окружного адміністративного суду від 22.07.2019 у справі №140/1646/19 скасовано та прийняти нове, яким позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Волинської митниці ДФС про коригування митної вартості товару №UА205110/2019/000298/2 від 19.03.2019 року. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Волинської митниці ДФС в користь ОСОБА_1 1912,60 грн. (одна тисяча дев`ятсот дванадцять гривень) 60 коп. судових витрат.
На виконання вищевказаної постанови позивачу 16.01.2020 було видано виконавчий лист №108/2020 від 16.01.2020.
Згідно з частиною першою статті 379 КАС України У разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу; установлено, що Державна митна служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну митну політику, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування митного законодавства; Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 №858 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби» утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної митної служби за переліком згідно з додатком 1. Реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної митної служби за переліком згідно з додатком 2. Додатком 1 до вказаної постанови передбачено утворення Волинської митниці Держмитслужби, а згідно із додатком 2 до цієї ж постанови Волинську митницю ДФС визначено як територіальний орган ДФС, який реорганізується шляхом приєднання до територіального органу Державної митної служби - Волинської митниці Держмитслужби.
Відповідно до пункту 5 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074 (далі - Порядок №1074), орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Пунктом 12 Порядку №1074 передбачено, що орган виконавчої влади, утворений в результаті реорганізації, здійснює повноваження та виконує функції у визначених Кабінетом Міністрів України сферах компетенції з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення здійснення таким органом повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 №1217-р «Питання Державної митної служби» погоджено пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною митною службою з 08.12.2019 покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи.
Таким чином, з 08.12.2019 функції і повноваження Державної фіскальної служби з реалізації державної митної політики здійснює Державна митна служба України.
Згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 05.02.2020 за № 1006291642 державна реєстрація юридичної особи Волинської митниці Держмитслужби проведена 15.11.2019.
Відтак, оскільки Волинською митницею Держмитслужби розпочато виконання функцій і повноважень Волинської митниці ДФС, що припиняється, з реалізації державної митної політики, тому суд дійшов висновку про необхідність заміни боржника щодо примусового виконання виконавчого листа №108/2020 від 16.01.2020 а саме: Волинської митниці ДФС на Волинську митницю Держмитслужби у зв`язку із функціональним правонаступництвом.
Керуючись статтями 248, 256, 379 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити в адміністративній справі №140/1646/19 за позовом ОСОБА_1 до Волинської митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення сторону виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа № 108/2020 від 16.01.2020, а саме: боржника Волинську митницю ДФС (44350, Волинська область, Любомльський район, село Римачі, ідентифікаційний код юридичної особи 39472698) на його правонаступника - Волинську митницю Держмитслужби (44350, Волинська область, Любомльський район, село Римачі, вулиця Призалізнична, 13, ідентифікаційний код юридичної особи 43350888).
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 256 КАС України та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя В.В. Мачульський