
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
________________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" січня 2020 р.м. ХарківСправа № 922/3205/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Рильової В.В.
при секретарі судового засідання Сіліній М.Г.
розглянувши в порядку загального позовного провадження справу
за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !", місто Харків до Акціонерного товариства "Харківміськгаз", місто Харків 3-я особа , яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Акціонерне товариство "Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", місто Київ про скасування оперативно-господарської санкції за участю представників:
позивача – Івіна В.В. довіреність № 1 від 18.09.2019 адвокат;
відповідача - Зубрич Д.О. довіреність № 007.Др-58-0619 від 03.06.2019 адвокат;
3-ї особи - Єфременко О.О. довіреність № 14-192 від 17.05.2019 адвокат;
ВСТАНОВИВ:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !" (позивач) звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до Акціонерного товариства "Харківміськгаз" (відповідач) про:
- визнання недійсним та скасування здійсненого ПАТ "Харківміськгаз" нарахування оперативно-господарської санкції у грошовій сумі, що дорівнює вартості обсягу природного газу, обчисленого за номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання за період з 01.03.2019 по 01.04.2019 в розмірі 52 849,6 м3, складеного відповідно до Розрахунку необлікованих об`ємів природного газу, Акту про порушення № 081/19 від 28.03.2019 року та Протоколу засідання комісії № 977 від 26.04.2019;
- визнання недійсним та скасування здійсненого ПАТ "Харківміськгаз" нарахування оперативно-господарської санкції у грошовій сумі, що дорівнює вартості обсягу природного газу, обчисленого за номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання за період з 01.04.2019 по 15.04.2019 в розмірі 28 272, 6 м3 складеного відповідно до Розрахунку необлікованих об`ємів природного газу, Акту про порушення № 081/19 від 28.03.2019 та Протоколу засідання комісії № 977 від 26.04.2019.
Також позивач просить суд покласти на відповідача витрати зі сплати судового збору в розмірі 3 842,00 грн. та витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 17 000,00 грн.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 15.10.2019 позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !" прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 922/3205/19; постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" та призначено підготовче засідання у справі.
04 листопада 2019 року до загального відділу діловодства Господарського суду Харківської області надійшов відзив Публічного акціонерного товариства "Харківміськгаз" на позовну заяву (за вх. № 26464), в порядку статей 165, 178 Господарського процесуального кодексу України.
15 листопада 2019 року до суду надійшла відповідь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !" на відзив на позовну заяву (вх. № 27725), в порядку статті 166 Господарського процесуального кодексу України.
Зазначені заяви по суті справи досліджено та прийнято судом до розгляду.
З метою належної підготовки справи для розгляду по суті ухвалою суду від 02.12.2019 строк підготовчого провадження у справі № 922/3205/19 продовжено на 30 днів - по 12 січня 2020 року.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 16.12.2019 підготовче провадження у справі № 922/3205/19 закрито; призначено справу до судового розгляду по суті на 13 січня 2020 року.
В судовому засіданні у справі № 922/3205/19 оголошено перерву до 27 січня 2020 року, на підставі статті 216 Господарського процесуального кодексу України. Про перерву в судовому засіданні постановлено ухвалу, яку занесено до протоколу від 13 січня 2020 року.
Представник позивача, який брав участь в судовому засіданні 27.01.2020, позовні вимоги підтримував в повному обсязі, просив суд їх задовольнити посилаючись, зокрема, на те, що згідно визначення, наданого у пункті 6 глави 6 розділу X Кодексу ГРМ, наявність різниці між показами в лічильнику газу та коректору без наявності ознак позаштатного режиму роботи ЗВТ (виток газу, відсутність зміни показань лічильника газу тощо) само по собі не є позаштатним режимом роботи ЗВТ. Також позивач вказував на безпідставність складання Акту про порушення та подальшого направлення лічильника газу на позачергову повірку; зазначив, що Акт про порушення № 081/19 від 28.03.2019, Акт № 2803БЗ З контрольного огляду вузла обліку від 28.03.2019, Протокол засідання комісії від 26.04.2019 складено у відсутності повноважного представника ОСББ "Успіх !".
Представник відповідача в судовому засіданні 27.01.2020 проти позову ОСББ "Успіх !" заперечував, просив відмовити в його задоволенні, оскільки у АТ "Харківміськгаз" були наявні правові підстави для здійснення перерахунку обсягу спожитого позивачем газу в силу положень Кодексу газорозподільних систем.
Представник третьої особи в судовому засіданні 27.01.2020 проти задоволення позову ОСББ "Успіх !" також заперечував, просив суд відмовити в його задоволенні.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти них, об`єктивно оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Чинне законодавство України у сфері газопостачання визначене, зокрема: Законом України № 329-VIII від 09.04.2015 "Про ринок природного газу", Кодексом газотранспортної системи, затвердженим постановою НКРЕКП України № 2493 від 30.09.2015 "Про затвердження Кодексу газотранспортної системи" (далі - Кодекс ГТС), Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП України № 2494 від 30.09.2015 "Про затвердження Кодексу газорозподільних систем" (Кодекс ГРМ), Правилами постачання природного газу, затвердженими Постановою НКРЕКП України № 2496 від 30.09.2016 "Про затвердження Правил постачання природного газу", Постановою НКРЕКП України № 2498 від 30.09.2015 "Про затвердження Типового договору розподілу природного газу", Законом України "Про теплопостачання".
Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 2494 від 30.09.2015, відповідно до Закону України "Про ринок природного газу", затверджено Кодекс газорозподільних систем, який визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб`єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем, зокрема умови забезпечення комерційного, у тому числі приладового обліку природного газу в газорозподільній системі та визначення його об`ємів і обсягів передачі до/з газорозподільної системи, у тому числі в розрізі суб`єктів ринку природного газу. Дія цього Кодексу поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників. (пункти 1, 2, 3 глави 1 розділу І "Загальні положення" Кодексу).
Відповідно до розділу 1 глави VI Кодексу газорозподільних систем (далі - Кодекс ГРС) суб`єкти ринку природного газу (у тому числі споживачі), які в установленому законодавством порядку підключені до газорозподільних систем, мають право на отримання/передачу природного газу зазначеними газорозподільними системами за умови дотримання ними вимог цього Кодексу та укладення договору розподілу природного газу.
Доступ споживачів, у тому числі побутових споживачів, до ГРМ для споживання природного газу надається за умови та на підставі укладеного між споживачем та Оператором ГРМ (до ГРМ якого підключений об`єкт споживача) договору розподілу природного газу, що укладається за формою Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року № 2498 (далі – типовий договір розподілу природного газу), в порядку, визначеному цим розділом.
Згідно пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу ГРС договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України за формою Типового договору розподілу природного газу.
Відповідно до пункту 4 глави 3 розділу VI Кодексу ГРС договір розподілу природного газу між Оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті Регулятора та Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору.
Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !" підписано заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) № 09420YKYQBAT016, тим самим позивачем прийнято умови Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2498, що укладається з урахуванням статей 633, 634, 641 та 642 Цивільного кодексу України. Оператор газорозподільної системи (Оператор ГРМ): Публічне акціонерне товариство "Харківміськгаз".
Предмет договору визначено Розділом ІІ Типового договору розподілу природного газу. За цим Договором Оператор ГРМ зобов`язується надати Споживачу послугу з розподілу природного газу, а Споживач зобов`язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим Договором. При вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, Сторони зобов`язуються керуватися Законом України "Про ринок природного газу" та Кодексом газорозподільних систем (п.п. 2.1., 2.3 Договору).
Порядок обліку природного газу, що передається Споживачу, передбачений у розділі V Договору. Облік (у тому числі приладовий) природного газу, що передається Оператором ГРМ та споживається Споживачем на межі балансової належності об`єкта Споживача, здійснюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем. Визначення об`єму розподілу та споживання природного газу по Споживачу здійснюється на межі балансової належності між Оператором ГРМ та Споживачем на підставі даних комерційного вузла обліку (лічильника газу), визначеного в заяві-приєднанні, та з урахуванням регламентних процедур, передбачених Кодексом газорозподільних систем та цим Договором (п.п. 5.1., 5.2. Договору).
Відповідно до пункту 7.2. Договору, Оператор ГРМ має право, зокрема, перевіряти роботу комерційного вузла обліку (лічильника газу), у тому числі встановленого на об`єкті Споживача, у порядку, визначеному Кодексом газорозподільних систем.
28 березня 2019 року представниками Публічного акціонерного товариства "Харківміськгаз" проведено контрольний огляд комерційного вузла обліку, який належить ОСББ "Успіх !" (Акт № 2803 Б33). За результатами обстеження цілісності газового обладнання та ЗВТ (засіб вимірювальної техніки) виявлено ознаки порушення, визначеного підпунктом 1 пункту 3 глави 2 розділу ХІ Кодексу ГРС - робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно: встановлено різницю показів механічного лічильника GMS-G65-50-10-УЗ-НЧ (покази 509697,21) та коректору КПЛГ-1.02 Р (покази 509761,5). Різниця показів між лічильником газу GMS зав. № 067292 (лічильник газу) і коректором газу КПЛГ -1.02 Р зав. № 00826 (коректор газу) склала 64 м3, що в свою чергу стало підставою для складання Акту про порушення № 081/19 від 28.03.2019.
Також ОСББ "Успіх !" було необхідно організувати роботи з демонтажу комерційного вузла обліку газу для проведення позачергової повірки ЗВТ (засобу вимірювальної техніки).
04 квітня 2019 року на засіданні постійно діючої комісії з питань, пов`язаних з розглядом актів про порушення, складених у разі виявлення порушень, споживачем (несанкціонованим споживачем), що не є побутовим, вимог Кодексу газорозподільних систем розглянуто Акт про порушення та прийнято рішення, оформлене Протоколом № 970: обсяг спожитого газу за березень 2019 року закрити згідно даних з роздруківки. Остаточне рішення за Актом про порушення № 081/19 від 28.03.2019 буде прийнято після отримання результатів позачергової повірки. Засідання комісії провести 26.04.2019.
15 квітня 2019 року були проведені роботи по демонтажу комерційного вузла обліку ОСББ "Успіх !"; складено Акт № 150419Р1 обстеження вузла обліку газу та СПГ та Протокол № 499/19 щодо направлення ЗВТ на позачергову чи експертну повірку.
16 квітня 2019 року проведено позачергову повірку лічильника газу GMS-G65-50-10-УЗ-НЧ та коректору газу КПЛГ-1.02 Р зав. № 00826. За результатами проведеної позачергової повірки лічильника газу зазначений лічильник визнано непридатним до подальшого використання, про що ДП "Укрметртестстандарт" видано Довідку № 39-1-4/8780 ЦСБ 095ПЕ про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки. Причиною визнання лічильника непридатним є відсутність зміни показів при пропусканні повітря через лічильник. До Довідки також складений Протокол повірки лічильника газу від 16.04.2019.
Коректор газу, разом з тим, визнано придатним, що підтверджується Свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 39- 4/8775 ЦСБ 132ПК від 16.04.2019.
Водночас 22 квітня 2019 року на комерційному вузла обліку газу, який належить ОСББ "Успіх!", було встановлено новий лічильник газу, що підтверджується Актом № 2204/ВОЗ обстеження вузла обліку газу та СПГ від 22.04.2019.
На засіданні постійно діючої комісії з питань, пов`язаних з розглядом актів про порушення, складених у разі виявлення порушень, споживачем (несанкціонованим споживачем), що не є побутовим, вимог Кодексу газорозподільних систем, 26 квітня 2019 року прийнято рішення, оформлене Протоколом № 977, про задоволення Акту про порушення від 28 березня 2019 року та проведення нарахування згідно Кодексу ГРМ. На виконання Протоколу № 977 від 26.04.2019, ПАТ "Харківміськгаз" складено та надано ОСББ "Успіх !" Розрахунок необлікованих об`ємів природного газу:
- за період з 01.03.2019 07:00 по 01.04.2019 07:00 на 52 849,6 м.куб.;
- за період з 01.04.2019 07:00 по 15.04.2019 10:00 на 28 272,6 м.куб.
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !" не погодилося із наданими розрахунками об`ємів природного газу та не оплатило відповідні нарахування, внаслідок чого ПАТ "Харківміськгаз" припинено газопостачання на комерційному вузлі обліку газу за адресою: вул. Ярослава Мудрого, буд. 30, літера А у м. Харків, про що 15.05.2019 складено Акт № 20/19 про припинення (обмеження) газопостачання та пломбування вхідної засувної арматури газопроводу або газорозподільного пункту (за наявності).
Звертаючись до суду із даним позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !" зазначає, що Рішення засіданні постійно діючої комісії з питань, пов`язаних з розглядом актів про порушення, складених у разі виявлення порушень, споживачем (несанкціонованим споживачем), що не є побутовим, вимог Кодексу газорозподільних систем, оформлене Протоколом № 977 від 26.04.2019 року та прийняті на його виконання розрахунки необлікованих об`ємів природного газу за період з 01.03.2019 по 01.04.2019 на 52 849,6 м.куб. та за період з 01.04.2019 по 15.04.2019 на 228 272,6 м.куб. складені з порушенням діючого законодавства, а отже такими, що підлягають скасуванню.
Вирішуючи питання про правомірність та обґрунтованість заявлених в межах даної справи позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 40 Закону України "Про ринок природного газу" розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами.
Пунктом 4 глави 1 розділу I Кодексу ГРС у цьому Кодексі терміни вживаються, зокрема, у таких значеннях:
- вузол обліку природного газу/вузол обліку/ВОГ – сукупність засобів вимірювальної техніки, зокрема лічильник газу або звужуючий пристрій, та допоміжних засобів, призначених для вимірювання, реєстрації результатів вимірювання та розрахунків об`єму природного газу, зведених до стандартних умов, визначених законодавством;
- засіб вимірювальної техніки/ЗВТ – технічний засіб, включаючи лічильник газу, який застосовується під час вимірювань і має нормовані метрологічні характеристики;
- комерційний вузол обліку/комерційний ВОГ - вузол обліку природного газу, організований відповідно до вимог цього Кодексу для комерційного обліку природного газу при визначенні об`єму (обсягу) передачі та розподілу (споживання/постачання) природного газу в точці комерційного обліку;
- комерційний облік природного газу - визначення об`ємів (обсягів) передачі та розподілу (споживання/постачання) природного газу в точках комерційного обліку на підставі даних комерційних вузлів обліку та інших регламентних процедур у передбачених цим Кодексом випадках;
- коректор об`єму газу - сукупність засобів вимірювальної техніки, які вимірюють тиск і температуру газу, що протікає у вимірювальному трубопроводі, обчислюють об`єм газу за стандартних умов, перетворюючи вихідні сигнали від лічильника газу;
- лічильник газу - засіб вимірювальної техніки, який використовується для вимірювання, запам`ятовування та відображення об`єму (обсягу) природного газу, що проходить через нього, та є складовою комерційного (дублюючого) вузла обліку.
Згідно пункту 4 глави 1 розділу X Кодексу ГРС передача (розподіл, споживання) природного газу до/з газорозподільної системи здійснюється за умови наявності комерційного вузла обліку природного газу.
Відповідно до пунктів 1, 2 глави 6 розділу X Кодексу ГРС власник комерційного ВОГ або суб`єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема ЗВТ), а також проведення періодичної повірки ЗВТ (крім населення) в порядку, визначеному главою 7 цього розділу, та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ). Технічне обслуговування елементів комерційного ВОГ, зокрема здійснення ревізії запірних пристроїв та фільтрів, повірки та ремонту ЗВТ, проводить власник цього комерційного ВОГ або суб`єкти господарювання, що здійснюють його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, згідно з експлуатаційними документами в спеціалізованих сервісних центрах.
Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових Оператор ГРМ та споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.
Контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу) здійснюється Оператором ГРМ відповідно до власного графіка обходу споживачів та позапланово (за необхідності).
Контрольний огляд вузла обліку здійснюється Оператором ГРМ за необхідності, але не рідше ніж один раз на шість місяців.
В пункті 4 глави 1 розділу I Кодексу ГРС надається наступне визначення поняття "контрольний огляд вузла обліку" – виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності ЗВТ (корпусу, скла, кріплення, з`єднання тощо), цілісності встановлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показань ЗВТ, а також з метою виявлення без використання спеціальних технічних засобів та/або часткового демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів несанкціонованого втручання в роботу ГРМ та/або ЗВТ/лічильника газу.
Пунктом 6 глави 6 розділу X Кодексу ГРС визначено, що позаштатний режим роботи комерційного ВОГ, зокрема, включає: витоки газу з елементів та конструкції комерційного ВОГ, у тому числі імпульсних ліній манометрів, датчиків тиску і температури тощо; відсутність зміни показань лічильника газу (обчислювача або коректора об`єму газу), загальмованість або рух з ривками зчитувального механізму при фактичній витраті (споживанні) природного газу; наявність сторонніх шумів та нехарактерних звуків при роботі лічильника газу чи іншого ЗВТ; індикація або наявність повідомлень про порушення в роботі ЗВТ, в тому числі про необхідність зміни елементів живлення; забруднення або відкладання осадів, потрапляння сторонніх предметів до внутрішньої порожнини вимірювального трубопроводу або лічильника газу чи на робочі поверхні первинних перетворювачів; інші ознаки порушень вимог щодо експлуатації ЗВТ, які можуть вплинути на результати вимірювання.
Якщо внаслідок позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових буде підтверджено факт необлікованого чи облікованого частково об`єму розподіленого (спожитого, переданого) природного газу, розрахунок необлікованих (облікованих частково) об`ємів природного газу за період несправності комерційного ВОГ чи його складових здійснюється відповідно до вимог цього Кодексу.
Виходячи з наведеного, суд зазначає, що визначений Кодексом газорозподільних систем перелік підстав позаштатної роботи лічильника не є вичерпним та передбачає "інші ознаки порушень вимог щодо експлуатації ЗВТ, які можуть вплинути на результати вимірювання". У даному випадку Оператор ГРМ посилається на те, що різниця між показниками лічильника газу та коректора, встановлена АТ "Харківміськгаз" під час контрольного огляду вузла обліку 28 березня 2019 року могла вплинути на результати вимірювання.
Пунктом 4 глави 9 розділу X Кодексу ГРС також передбачено, що Оператор ГРМ при проведенні контрольного огляду вузла обліку має право: оглядати комерційний ВОГ та його складові на предмет відсутності ознак пошкодження ЗВТ, пошкодження пломб, несанкціонованого втручання в ЗВТ, несанкціонованого газопроводу та/або несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу); здійснювати перевірку параметрів параметризації обчислювача чи коректора об`єму газу (за їх наявності); перевіряти наявність діючих свідоцтв про повірку ЗВТ (відміток про повірку в паспортах ЗВТ), що входять до складу комерційного ВОГ.
За підсумками перевірки комерційного ВОГ та за умови відсутності зауважень представник Оператора ГРМ на місці перевірки повинен скласти відповідний акт обстеження/акт контрольного огляду вузла обліку (по одному екземпляру для кожної сторони), що має бути підписаний споживачем (абзац перший пункту 6 глави 9 розділу X Кодексу ГРС).
Позивач, разом з тим, обґрунтовуючи позовні вимоги посилається на абзац другий пункту 6 глави 9 розділу X Кодексу ГРС та зазначає, що між сторонами не виникло сумніву щодо результатів вимірювання об`єму природного газу та/або метрологічних характеристик комерційного ВОГ чи його складових, а сумніву лише однієї сторони - Оператора ГРМ, недостатньо для проведення позачергової чи експертної повірки, а отже і висновки, які були прийняті за результатами такої позачергово повірки є протиправними.
Так, пунктом 6 глави 9 розділу X Кодексу ГРС визначено: якщо під час перевірки комерційного ВОГ (за умови відсутності ознак порушень, передбачених розділом ХІ цього Кодексу) між сторонами виникає сумнів щодо результатів вимірювання об`єму природного газу та/або метрологічних характеристик комерційного ВОГ чи його складових, за домовленістю сторін або за ініціативою однієї зі сторін – Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) може бути ініційована їх позачергова чи експертна повірка у порядку, визначеному цим розділом. При цьому в акті обстеження/акті контрольного огляду вузла обліку (або в акті про порушення) Оператор ГРМ має зазначити про проведення певних дій щодо позачергової чи експертної повірки комерційного ВОГ чи його складових.
Разом з тим, з Акту про порушення № 081/19 від 28 березня 2019 року вбачається, що Оператором ГРМ - ПАТ "Харківміськгаз" встановлено порушення Кодексу газорозподільних систем, а саме: підпункту 1 пункту 3 глави 2 розділу ХІ - робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно. Враховуючи наведене, суд не приймає посилання позивача на абзац 2 пункту 6 глави 9 розділу X Кодексу ГРС, оскільки вказана норма може застосовуватися тільки за умови відсутності ознак порушень, передбачених розділом ХІ Кодексу ГРС.
Водночас відповідно до пункту 7 глави 9 розділу X Кодексу ГРС у разі виявлення під час перевірки комерційного ВОГ чи його складових або контрольного огляду вузла обліку ознак нижченаведених порушень представник Оператора ГРМ на місці перевірки складає у порядку, визначеному цим Кодексом, акт про порушення, зокрема про: пошкодження пломб; пошкодження ЗВТ (лічильника газу); наявність зміни параметрів параметризації обчислювача чи коректора об`єму газу; непрацездатність комерційного ВОГ чи його складових та/або його (їх) невідповідність умовам експлуатації чи узгодженій проектній документації або умовам договору; наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ; наявність несанкціонованого газопроводу; несанкціоноване підключення газових приладів, внаслідок чого перевищується діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу).
Розрахунок необлікованого або облікованого частково об`єму природного газу внаслідок порушення здійснюється за наявності акта про порушення та у порядку, визначеному в розділі ХІ цього Кодексу.
При виявленні ознак пошкодження пломб (крім факту їх відсутності чи розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломбу) та/або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, що має бути зазначено в акті про порушення, за домовленістю сторін або за ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) може бути ініційована їх експертиза у порядку, визначеному цим розділом. При виявленні ознак пошкодження ЗВТ (лічильника газу) за умови відсутності ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ за ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) може бути ініційована його позачергова чи експертна повірка у порядку, визначеному цим розділом. До отримання результатів експертизи або позачергової чи експертної повірки розрахунок необлікованого або облікованого частково об`єму природного газу внаслідок порушення не здійснюється.
Отже право Оператора ГРМ ініціювати проведення експертизи ЗВТ при виявленні ознак пошкодження пломб та/або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, а також ініціювати позачергову чи експертну повірку при виявленні ознак пошкодження ЗВТ (лічильника газу) встановлено пунктом 7 глави 9 розділу X Кодексу ГРС. При цьому, якщо за результатами експертизи та/або позачергової чи експертної повірки підтверджено наявність порушення, у всіх випадках за відсутності дублюючого ВОГ (ЗВТ) об`єм розподіленого в точці вимірювання природного газу за період порушення та відсутності комерційного ВОГ (ЗВТ) розраховується у порядку, визначеному розділом XI цього Кодексу, зі складанням акта про порушення (абзац тринадцятий пункту 7 глави 9 розділу X Кодексу ГРС).
Також позивач звертає увагу на те, що позачерговою повіркою коректор газу КПЛГ-1.02 Р визнано придатним, що підтверджується Свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 39-1-4/8775 ЦСБ 132ПК від 16.04.2019. При цьому згідно відповіді на адвокатський запит СП "Радміртех" вих. № 2188 від 17.09.2019, при настанні ситуації, коли витрати газу, що проходять скрізь лічильник, перевищує Qmax лічильника коректор КПЛГ-1.02Р фіксує час початку та час закінчення позаштатної ситуації "Q більше Qmax".
Так, за твердженням позивача, якщо проаналізувати Звіти за періоди з 01.03.2019 по 31.03.2019 та з 01.04.2019 по 30.04.2019, то вказані Звіти не містять інформації щодо роботи лічильника газу в максимальному режимі обліку газу (позаштатної ситуації "Q більше Qmax"). Отже лічильник газу в березні, квітні 2019 року коректно відображав об`єм газу, який проходить через комерційний вузол обліку ОСББ "Успіх !", що в свою чергу свідчить про коректні дані коректора газу щодо відображення об`єму газу та достатність цих даних для визначення об`єму природного газу по об`єкту споживача.
Крім того, позивач зазначає, що ПАТ "Харківміськгаз", в порушення вимог глави 4 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, провів нарахування об`єму природного газу не за період з 01.04.2019 по 22.04.2019, а за березень 2019 року (з 01.03.2019 по 01.04.2019. Такий розрахунок необлікованих об`ємів природного газу на 52 849,6 м3 є протиправним, винесеним без правових підстав, а тому підлягає скасуванню.
Надаючи оцінку зазначеним обставинам, суд зазначає, що відповідно до глави 3 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем визначення об`єму споживання (розподілу/постачання) природного газу по об`єкту споживача, що не є побутовим, здійснюється на межі балансової належності між оператором газорозподільної мережі а споживачем на підставі даних комерційних вузлів обліку газопостачання, визначених договором розподілу природного газу між оператором ГРМ і споживачем, та з урахуванням вимог цього Кодексу та договору.
Відповідно до Правил обліку природного газу під час його транспортування газорозподільними мережами, постачання та споживання, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 27 грудня 2005 року № 618 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 26 січня 2006 року за № 67/11941 (далі - Правила), вузол обліку газу - сукупність засобів вимірювальної техніки та допоміжних засобів, що призначена для вимірювання, реєстрації результатів вимірювання та розрахунків об`єму газу, зведеного до стандартних умов (об`єм газу), і складається з одного або декількох вимірювальних комплексів та/або: з лічильника газу в комплексі з реєструвальними приладами температури і тиску газу; з лічильника газу в комплекті з показувальними приладами температури і тиску газу; лічильника газу згідно з ДСТУ 3336-96 "Лічильники газу побутові. Загальні технічні вимоги".
Пунктом 2 глави 2 розділу X Кодексу газорозподільних систем визначений склад комерційного ВОГ на базі лічильника газу в комплекті з вбудованим чи окремим коректором або обчислювачем об`єму газу входять: лічильник газу; коректор або обчислювач об`єму газу; датчик тиску та/або температури газу; фільтр газу; потоковипрямляч (за необхідності); вимірювальний трубопровід з прямими ділянками та місцевими опорами, розташованими безпосередньо до і після лічильника газу; обвідний газопровід (за необхідності); вимикаючі засувки на вході та на виході з комерційного ВОГ; автоматизовані пристрої передачі результатів вимірювання вузла обліку, лінії зв`язку між складовими комплексу та допоміжні пристрої до ліній зв`язку; захисні шафи комерційного ВОГ та/або його елементів.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" у сфері законодавчо регульованої метрології застосовуються засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам щодо точності, регламентованим для таких засобів, у встановлених умовах їх експлуатації. Експлуатація засобів вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі - законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки), здійснюється з дотриманням правил застосування таких засобів, встановлених у нормативно-правових актах, і вимог щодо їх експлуатації, встановлених в експлуатаційних документах на такі засоби. Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, які мають елементи або функції настроювання, повинні мати захист від вільного доступу до зазначених елементів і функцій (включаючи програмне забезпечення) з метою запобігання несанкціонованому втручанню. Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувати, випускати з виробництва, ремонту та в продаж і видавати напрокат лише за умови їх відповідності цьому Закону та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.
Матеріали справи свідчать, що вузол обліку газу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !" складається із лічильника газу GMS-G65-50-10-УЗ-НЧ та коректору газу КПЛГ-1.02 Р зав. № 00826, який вимірює тиск і температуру газу і обчислює об`єм газу за стандартних умов, перетворюючи вихідні сигнали від лічильника газу.
Як вже зазначалось вище, 28 березня 2019 року представниками ПАТ "Харківміськгаз" проведено контрольний огляд комерційного вузла обліку, який належить ОСББ "Успіх !", за результатами якого виявлено ознаки порушення: встановлено різницю показів механічного лічильника GMS-G65-50-10-УЗ-НЧ (покази 509697,21) та коректору КПЛГ-1.02 Р (покази 509761,5). Різниця показів між лічильником газу GMS зав. № 067292 (лічильник газу) і коректором газу КПЛГ -1.02 Р зав. № 00826 (коректор газу) склала 64 м3, що в свою чергу стало підставою для складання Акту про порушення № 081/19.
Таким чином, Актом про порушення № 081/19 від 28.03.2019 встановлено факт роботи вузла обліку газу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !" в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.
Доводи позивача, щодо можливості використовувати показники коректору газу коректору газу КПЛГ-1.02 Р для обчислення витрати та об`єму газу, зважаючи на той факт, що коректор на протязі всього спірного періоду березень - квітень 2019 року був справним, а відповідачем не спростовано факт відображення коректором вірних показників та не зазначено про його роботу у позаштатному режимі, не приймаються судом, зважаючи на наступне.
Як вже зазначалось вище частиною четвертою статті 1 Кодексу ГРС передбачено, що вузол обліку природного газу / вузол обліку / ВОГ - сукупність засобів вимірювальної техніки, зокрема лічильник газу або звужуючий пристрій, та допоміжних засобів, призначених для вимірювання, реєстрації результатів вимірювання та розрахунків об`єму природного газу, зведених до стандартних умов, визначених законодавством. В свою чергу, коректор об`єму газу це - сукупність засобів вимірювальної техніки, які вимірюють тиск і температуру газу, що протікає у вимірювальному трубопроводі, обчислюють об`єм газу за стандартних умов, перетворюючи вихідні сигнали від лічильника газу.
Наведені вище положення законодавства свідчать, що коректор об`єму газу вимірює тиск і температуру газу і обчислює об`єм газу за стандартних умов, при цьому таке вимірювання здійснюється шляхом перетворення вихідних сигналів від лічильника газу. Тобто, невірна робота лічильника газу, в тому числі і його робота в позаштатному режимі в будь-якому випадку впливає на показники коректора газу.
Враховуючи той факт, що комерційний вузол обліку газу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !" включає лічильник газу та коректор газу, останні є єдиним вузлом, який здійснює комерційний облік природного газу, у зв`язку із чим існування достовірних показників коректора газу неможливе без достовірних показників лічильника газу.
З огляду на вищевикладене, зважаючи на встановлення факту позаштатного режиму роботи вузла обліку газу Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !", що зафіксовано в відповідному акті про порушення № 081/19 від 28.03.2019, суд зазначає про відсутність підстав приймати показники коректора газу КПЛГ-1.02 Р, що перетворює дані лічильника газу GMS-G65-50-10-УЗ-НЧ, який в спірний період працював в позаштатному режимі.
Доводи позивача щодо відсутності фактичних та правових підстав для здійснення відповідачем перерахунку обсягу природного газу, спожитого Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !", з огляду на положення пункту 8 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРС також не приймаються господарським судом.
Так, абзацом 2 пункту 8 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРС передбачено, що при порушеннях, пов`язаних з пошкодженням ЗВТ та/або пломб на ЗВТ, за наявності по об`єкту споживача даних дублюючого ВОГ, а також в ситуації, коли наявні дані в обчислювачі/коректорі об`єму газу є достатніми для визначення об`єму природного газу по об`єкту споживача, процедура, передбачена цією главою, не застосовується.
Разом з тим, наявні в матеріалах справи докази свідчать, що в даному спорі не було зафіксовано пошкодження ЗВТ та/або пломб на ЗВТ, по об`єкту споживача відсутній дублюючий ВОГ, а споживач не проінформував ПАТ "Харківміськгаз" про наявність позаштатного режиму роботи вузлу обліку газу.
При цьому суд зазначає, що дані в обчислювачі/коректорі об`єму газу не є достатніми для визначення об`єму природного газу по об`єкту споживача, з огляду на встановлені вище в даному рішенні обставини, що свідчить про відсутність правових підстав для застосування положень пункту 8 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРС.
У главі 2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем визначені види порушень, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу або зміна їх режиму нарахування, зокрема, пунктом 3 передбачено, що до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як "не з вини споживача"), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належать:
1) пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно;
2) фіксація коректором чи обчислювачем об`єму газу даних щодо збоїв в роботі комерційного ВОГ або його складових, внаслідок чого об`єм розподіленого (спожитого) природного газу за попередній період визначений некоректно;
3) виявлення помилок в конфігурації даних обчислювача об`єму газу, що були введені при його первинному програмуванні, чи в протоколі параметризації (діаметр газопроводу звужуючого пристрою, кількість імпульсів, параметрів ФХП тощо), внаслідок чого об`єм розподіленого (спожитого) природного газу за попередній період визначений некоректно;
4) перевищення діапазону обчислення вузла обліку тощо.
Відповідно до пунктів 1, 8, 11, 12 глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРС у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 11 до цього Кодексу. Акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення. За результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення. При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості. Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу, яка пред`являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі. Якщо об`єм та/або вартість необлікованого (донарахованого) природного газу буде оскаржуватися споживачем (несанкціонованим споживачем) у судовому порядку, тоді до винесення остаточного рішення у судовій справі заборгованість за необлікований (донарахований) об`єм природного газу не вважається простроченою.
З матеріалів справи вбачається, що Акт про порушення № 081/19 від 28 березня 2019 року без жодних зауважень підписаний від імені споживача Овчаровим В.О. При цьому, за твердженням позивача, Овчаров В.О. не є належним представником ОСББ "Успіх !" на представництво інтересів під час проведення контрольного огляду, складання Акту про порушення, участь на засіданні комісії; Овчарову В.О. ніколи не видавалась довіреність на представництво інтересів Позивача у тому числі перед ПАТ "Харкііміськгаз".
Разом з тим, пунктом 2 глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРС визначено, що акт про порушення після пред`явлення представником Оператора ГРМ службового посвідчення складається в присутності споживача/несанкціонованого споживача та/або незаінтересованої особи (представника власника/користувача, на території чи об`єкті якого сталося порушення, або органу місцевого самоврядування) за умови посвідчення його особи та засвідчується їх особистими підписами.
Отже, Кодексом газорозподільних систем не визначено обов`язку Оператора ГРМ перевіряти повноваження представника споживача на представництво інтересів такої особи, у тому числі представництво інтересів споживача під час проведення контрольного огляду, складання Акту про порушення, чи інше. Акт про порушення засвідчується підписом представника споживача за умови посвідчення його особи. Крім того, Овчаровим В.О. підписано і Акт № 2803БЗ 3 контрольного огляду вузла обліку від 28.03.2019, і Акт про порушення № 081/19 від 28.03.2019, і Протокол засідання комісії від 26.04.2019, в той час, як позивачем не подано до суду доказів на підтвердження наявності відповідних повноважень у іншої особи (довіреності чи інш.).
З огляну на викладене, суд приходить до висновку, що позивач, своїми діями - підписанням Акту про порушення № 081/19 від 28.03.2019, фактично визнав факт роботи лічильника газу у позаштатному режимі. За таких обставин, у Публічного акціонерного товариства "Харківміськгаз" в силу положень розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем були наявні правові підстави для здійснення перерахунку обсягу спожитого газу.
При цьому, згідно з підпунктом 1 пункту 4 глави 4 розділу ХІ Кодексу ГРС у разі виявлення оператором ГРМ несправності лічильника газу або звужуючого пристрою (перетворювача різниці тиску), що сталася внаслідок його пошкодження або позаштатного режиму роботи чи пропущеного терміну періодичної повірки, за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ перерахунок об`єму розподіленого (спожитого) природного газу проводиться з урахуванням такого: при визначенні лічильника газу або звужуючого пристрою (перетворювача різниці тиску) непридатними до застосування за результатами позачергової або експертної повірки об`єм переданого (прийнятого) газу розраховується за номінальною потужністю неопломбованого газоспоживаючого обладнання - перерахунок проводиться за період з дати виходу з ладу ЗВТ до моменту встановлення та опломбування справного і повіреного ЗВТ. У разі якщо дату виходу з ладу ЗВТ неможливо достовірно визначити, перерахунок проводять з початку розрахункового періоду до дати встановлення та опломбування справного та повіреного ЗВТ.
Перерахунок, у даному випадку, проведено Публічним акціонерним товариством "Харківміськгаз" за період з 01 березня 2019 року (початок розрахункового періоду) до 15.04.2019 (момент відключення), з огляду на неможливість визначити точну дату виходу з ладу ЗВТ, що цілком узгоджується із підпунктом 1 пункту 4 глави 4 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем.
Отже, доводи Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !", викладені в позовній заяві, спростовуються наявними в матеріалах справи документами.
Статтею 129 Конституції України унормовано, що до основних засад судочинства відносяться, зокрема, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до приписів статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно зі статтею 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.
Відповідно до статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.
Приймаючи до уваги наведене вище у сукупності, враховуючи обставини, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги, оцінивши надані Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !" докази, суд дійшов до висновку, що вони не можуть бути прийняті судом як належні, оскільки не є беззаперечними у взаємному зв`язку та не дають змогу повно, чітко, об`єктивно та достовірно встановити ті обставини, на підтвердження яких вони надані, а саме: наявність підстав для скасування здійсненого Публічним акціонерним товариством "Харківміськгаз" нарахування оперативно-господарської санкції у грошовій сумі, що дорівнює вартості обсягу природного газу, обчисленого за номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання за період з 01.03.2019 по 01.04.2019 в розмірі 52 849,6 м3, складеного відповідно до Розрахунку необлікованих об`ємів природного газу, Акту про порушення № 081/19 від 28.03.2019 року та Протоколу засідання комісії № 977 від 26.04.2019 та скасування здійсненого ПАТ "Харківміськгаз" нарахування оперативно-господарської санкції у грошовій сумі, що дорівнює вартості обсягу природного газу, обчисленого за номінальною потужністю неопломбованого газового обладнання за період з 01.04.2019 по 15.04.2019 в розмірі 28 272, 6 м3 складеного відповідно до Розрахунку необлікованих об`ємів природного газу, Акту про порушення № 081/19 від 28.03.2019 та Протоколу засідання комісії № 977 від 26.04.2019.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !" є такими, що задоволенню не підлягають.
Частиною четвертою статті 11 Господарського процесуального кодексу України також унормовано, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Європейський суд з прав людини у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" від 10.02.2010 вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 09.12.1994).
Так, решта доводів учасників процесу, їх письмових пояснень, поданих до матеріалів справи документів та наданих усних пояснень представників сторін були ретельно досліджені судом, і наведених вище висновків суду не спростовують.
Витрати Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !" на професійну правничу допомогу, а також витрати зі сплати судового збору за подання позовної заяви, відповідно приписів статті 129 Господарського процесуального кодексу України, залишаються за позивачем.
Керуючись ст.ст. 124, 129, Конституції України, ст. ст. 1, 13, 73-80, 86, 123, 129, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Успіх !" – відмовити.
Судові витрати залишити за позивачем.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку, передбаченому статтею 256 Господарського процесуального кодексу України та п. 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено "05" лютого 2020 р.
Суддя В.В. Рильова
справа № 922/3205/19