Ухвала суду № 87385676, 30.01.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
30.01.2020
Номер справи
640/21240/18
Номер документу
87385676
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про заміну сторони виконавчого провадження

30 січня 2020 року м. Київ № 640/21240/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Кузьменко А.І., при секретарі судових засідань Прокопенко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника Приватного підприємства "Сармат" про заміну сторони виконавчого провадження у виконавчому листі, виданому в адміністративній справі

за позовом Приватного підприємства "Сармат"

до Державної фіскальної служби України

про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії

за участі представників сторін:

від позивача - не з`явився,

від відповідача - не з`явився

В С Т А Н О В И В :

Представник Приватного підприємства "Сармат" звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із заявою про заміну сторони виконавчого провадження за виконавчими листами, виданими у справі №640/21240/18, яка вмотивована тим, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 682-р всі функції Державної фіскальної служби України передано до Державної податкової служби України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 січня 2020 року заяву Приватного підприємства "Сармат" призначено до розгляду в судовому засіданні.

Розглянувши подану заяву, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для її розгляду та вирішення, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

Так, з матеріалів справи вбачається, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 квітня 2019 року адміністративний позов Приватного підприємства "Сармат" до Державної фіскальної служби України задоволено, а саме: визнано протиправними дії Державної фіскальної служби України щодо зменшення суми, на яку Приватне підприємство "Сармат" має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на суму від`ємного значення у розмірі 393 179,00 грн, відображену в податковій декларації з податку на додану вартість за листопада 2015 року від 18 грудня 2015 року, реєстраційний номер 9256882797; зобов`язано Державну фіскальну службу України збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку Приватне підприємство "Сармат" має право зареєструвати податкові накладні, на величину від`ємного значення, відображену в податковій декларації з податку на додану вартість за листопад 2015 року від 18 грудня 2015 року, реєстраційний номер 9256882797, у розмірі 393 179,00 грн; визнано протиправними дії Державної фіскальної служби України щодо зменшення суми, на яку Приватне підприємство "Сармат" має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних, на суму від`ємного значення у розмірі 605 366,00 грн, відображену в податковій декларації з податку на додану вартість за грудень 2016 року від 20 січня 2017 року, реєстраційний номер 9267653606; зобов`язано Державну фіскальну службу України збільшити у системі електронного адміністрування податку на додану вартість суму, на яку Приватне підприємство "Сармат" має право зареєструвати податкові накладні, на величину від`ємного значення, відображену в податковій декларації з податку на додану вартість за грудень 2016 року від 20 січня 2017 року, реєстраційний номер 9267653606, у розмірі 605 366,00 грн. Також ухвалено стягнути на корить Приватного підприємства "Сармат" (53700, Дніпропетровська область, смт Широке, вулиця Соборна, будинок 114, код ЄДРПОУ 31037360) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, місто Київ, Львівська площа, будинок 8, код ЄДРПОУ 39292197) судовий збір в сумі 3524 (три тисячі п`ятсот двадцять чотири) гривень 00 копійок.

У відповідності до частини 1 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Частиною 4 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Частиною 5 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" від 02 червня 2016 року №1404-VIII встановлено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року № 1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.

Установлено, що: Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску; Державна митна служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну митну політику, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування митного законодавства; Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності; забезпечення діяльності Державної податкової служби та Державної митної служби у 2018 та 2019 роках здійснюватиметься в межах видатків, передбачених Державній фіскальній службі; Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби та Державної митної служби.

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 21 серпня 2019 року № 682-р погодився з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

Отже, з 28 серпня 2019 року всі функції Державної фіскальної служби України передано до Державної податкової служби України.

Тобто, судом встановлено, що Державна податкова служба України є процесуальним правонаступником Державної фіскальної служби України.

Враховуючи положення статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням того, що правонаступником Державної фіскальної служби України є Державна податкова служба України суд приходить до висновку про наявність правових підстав для заміни боржника у виконавчому провадженні його правонаступником до відкриття виконавчого провадження.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 72-77, 241-243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Заяву Приватного підприємства "Сармат" про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.

2. Замінити боржника до відкриття виконавчого провадження за виконавчими листами, виданими в адміністративній справі №640/21240/18 за позовом Приватного підприємства "Сармат" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, а саме, боржника з Державної фіскальної служби України на його правонаступника Державну податкову службу України (04053, місто Київ, Львівська площа, будинок 8, код ЄДРПОУ 43005393).

Ухвала набирає законної сили згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя А.І. Кузьменко