
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття справи до провадження
05 лютого 2020 року ЛуцькСправа № 803/931/16
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лозовського О.А.,
вивчивши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Луцької міської ради, Комунального підприємства «Луцькводоканал», Державної фінансової інспекції у Волинській області про визнання незаконною постанови,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися з адміністративним позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) про визнання незаконною постанови від 12 листопада 2015 року № 2769 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП «Луцькводоканал».
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 31.08.2016 позовну адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Луцької міської ради, Комунального підприємства «Луцькводоканал», Державної фінансової інспекції у Волинській області про визнання незаконною постанови, яка залишена без змін ухвалою Львівського апеляц3ійного адміністративного суду від 25.10.2016, - залишено без розгляду.
Постановою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 22.01.2020 ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 31.08.2016 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 25.10.2016 у справі №803/931/16 скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції на новий розгляд.
Програмою діловодства спеціалізованого суду автоматизованим розподілом справи між суддями відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено суддю Лозовського О.А. для розгляду вказаної справи, тому дану справу слід прийняти до провадження.
Разом з тим, суд звертає увагу, що провадження у даній справі було відкрито та розгляд справи було здійснено до набрання 15.12.2017 чинності Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 №2147-VIII, яким Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) викладено у новій редакції та визначені форми адміністративного судочинства (зокрема, загальне або спрощене позовне провадження).
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 12 КАС України виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Главою 11 розділу ІІ КАС України передбачені особливості позовного провадження в окремих категоріях адміністративних справ.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 264 КАС України правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, інших суб`єктів владних повноважень.
Згідно з частинами четвертою-сьомою статті 264 КАС України у разі відкриття провадження в адміністративній справі щодо оскарження нормативно-правового акта суд зобов`язує відповідача опублікувати оголошення про це у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи. Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання, а у випадку, визначеному частиною десятою цієї статті, - у строк, визначений судом. Якщо оголошення опубліковано своєчасно, вважається, що всі заінтересовані особи належним чином повідомлені про судовий розгляд справи. Скарги на судові рішення в цій справі заінтересованих осіб, якщо вони не брали участі у справі, залишаються без розгляду.
Отже, з урахуванням положень статей 12, 257, 264 КАС України та враховуючи характер спірних правовідносин, суд приходить до висновку про необхідність прийняти до провадження та розгляд цієї справи за правилами загального позовного провадження з урахуванням особливостей, визначених статтею 264 КАС України.
Крім того, відповідно до статті 55 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Крім того, Кабінетом Міністрів України 28.10.2015 прийнято постанову №868 «Про утворення Державної аудиторської служби України». Вказаною постановою Державну фінансову інспекцію реорганізовано шляхом перетворення в Державну аудиторську службу України.
06.04.2016 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №266 «Про утворення міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби», якою утворено як юридичні особи публічного права міжрегіональні територіальні органи Державної аудиторської служби за переліком згідно з додатком 1 та реорганізовано територіальні органи Державної фінансової інспекції шляхом їх приєднання до відповідних міжрегіональних територіальних органів Державної аудиторської служби за переліком згідно з додатком №2. Відповідно до вказаної постанови утворено, зокрема, Західний офіс Держаудитслужби до якого приєднано Державну фінансову інспекцію у Львівській області, Державну фінансову інспекцію у Волинській області, Державну фінансову інспекцію в Закарпатській області, Державну фінансову інспекцію в Івано-Франківській області, Державну фінансову інспекцію в Рівненській області, Державну фінансову інспекцію в Тернопільській області, Державну фінансову інспекцію в Чернівецькій області та Державну фінансову інспекцію в Хмельницькій області.
25.10.2016 за №1415103002038841 проведена державна реєстрація юридичної особи Західний офіс Держаудитслужби.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що у даній справі слід допустити заміну третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Державної фінансової інспекції у Волинській області її правонаступником Управлінням Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області (43005, місто Луцьк, проспект Президента Грушевського, будинок 3а).
Керуючись статтями 31, 257, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти до провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Луцької міської ради, Комунального підприємства «Луцькводоканал», Державної фінансової інспекції у Волинській області про визнання незаконною постанови.
Допустити заміну третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Державну фінансову інспекцію у Волинській області її правонаступником - Управлінням Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області (43005, місто Луцьк, проспект Президента Грушевського, будинок 3а).
Судовий розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження, з урахуванням особливостей, визначених статтею 264 КАС України.
Призначити підготовче засідання у даній адміністративній справі на 11:00 03 березня 2020 року в залі судових засідань Волинського окружного адміністративного суду, розташованого за адресою: м. Луцьк, вул. Словацького, 3.
В підготовче засідання викликати учасників справи (їх представників), яким необхідно мати при собі документи, які посвідчують їх особу, а представникам, крім того, документ, що підтверджує повноваження на ведення справи у суді.
Зобов`язати відповідача Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не пізніше як за сім днів до підготовчого засідання, опублікувати оголошення у виданні, в якому постанова від 12 листопада 2015 року № 2769 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП «Луцькводоканал» була або мала бути офіційно оприлюднена, зазначивши в оголошенні вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце підготовчого засідання, та надати суду докази такого опублікування до підготовчого засідання.
Запропонувати сторонам надати суду всі наявні в них докази, що підтверджують позовні вимоги та заперечення.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя О.А. Лозовський