Постанова № 8738180, 02.02.2010, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.02.2010
Номер справи
2а-6609/09/0670
Номер документу
8738180
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-6609/09/0670

категорія 2.11.12

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 лютого 2010 р.                                                                                 м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Євпак В.В.,

при секретарі - Бєлоусовій Ю.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Малого приватного підприємства "Фурор" <Текст >

до Державної податкової інспекції у Житомирському районі <Текст >

про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом, просить скасувати рішення №0002382302 від 04.09.2009 року Державної податкової інспекції у Житомирському районі про застосування штрафних (фінансових) санкцій. Вимоги мотивують тим, що під час проведення перевірки було встановлено, що при здійсненні розрахункових операцій не видавались відповідні розрахункові документи встановленої форми та зразка; не забезпечено зберігання фіскальних звітних чеків (Z - звітів) № 38 та № 52. З виявленими порушенням не погоджується, оскільки під час проведення розрахунків касир при отримані готівки від покупця помилково натискала клавішу «ЧЕК», а не клавішу «ГОТІВКА» у зв'язку з чим при роздрукуванні фіскальних чеків №0137 від 17.06.2009 року на суму 162 грн. 50 коп.; 18.06.2009 року, №0187 від 18.06.2009 року на суму 650 грн. 00 коп.; №2325 від 13.07.2009 року на суму 8 грн. 80 коп. в них замість слова «ГОТІВКА» зазначалося слово «ЧЕК». По всіх трьох випадках, фіскальні чеки були роздруковані та видані покупцям, а готівка в касі була оприбуткована в повному обсязі на підставі пояснювальних записок касирів та актів інвентаризації готівки в касі, які проводились по кожному випадку окремо на кінець робочого дня. Також вважають, що перевірка проводилась без достатніх на те підстав та з порушенням вимог Закону, а саме: перевірка була проведена без відома директора підприємства, працівниками податкової адміністрації у Житомирській області не було надано керівнику підприємства направлення на перевірку, з результатами перевірки не було ознайомлено керівника підприємства, також не надано можливості внести свої зауваження та заперечення на відповідний акт. З вказаних підстав вважають рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій неправомірним та просять його скасувати в повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечує з тих підстав, що в результаті проведення перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності було встановлено порушення вимог п.п. 1, 2, 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: проведення розрахункових операцій неналежним чином оформлених та відсутність (не роздрукування) фіскальних звітних чеків. На підставі виявлених порушень було винесено рішення №0002382302 від 04.09.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4446,5 грн. Вважають вказане рішення правомірним та таким, що не підлягає скасуванню. Також вважають, що перевірка МПП "Фурор" проводилась на підставі повноважень, передбачених Законом України "Про державну податкову службу в Україні", порядок проведення перевірки порушено не було.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановив: на підставі плану проведення перевірок відділом контролю за розрахунковими операціями управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ в Житомирській області щодо контролю суб'єктів господарювання, з питань дотримання порядку проведення готівкових розрахунків, наявності торгових патентів, ліцензій, затвердженого 31.07.2009 року та направлень на проведення перевірки №1583 та №1531 від 03.08.2009 року - 21.08.2009 року проведено перевірку кіоску №1360, що розташований за адресою: вул. Клосовського 6, м. Житомир, що належить суб'єкту підприємницької діяльності МПП "Фурор", про що складено акт №0707/06/30/23/13579036.

В результаті проведення перевірки встановлено порушення вимог п.п. 1, 2, 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: проведення розрахункових операцій без видачі відповідних розрахункових документів та відсутність (не роздрукування) фіскальних звітних чеків.

На підставі виявлених порушень 04.09.2009 року винесено рішення №0002382302 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4446,5 грн., а саме: за проведення розрахункових операцій без роздрукування та видачі відповідного розрахункового документу - 4106,50 грн., за відсутність (не роздрукування) фіскальних звітних чеків - 340 грн.

Встановлено, що перевірка кіоску №1360, що розташований за адресою: вул. Клосовського 6, м. Житомир, що належить суб'єкту підприємницької діяльності МПП "Фурор" проводилась відповідно до вимог Закону України „Про державну податкову службу в Україні” на підставі плану - графіку проведення перевірок та направлень. Дії працівників державної податкової служби не визнано неправомірними. Порядок проведення перевірки не порушено.

Судом встановлено, що порушення, виявлені під час проведення перевірки, а саме: відсутність (не роздрукування) фіскальних звітних чеків, передбачені п.п. 9 ст. 3 Закону мали місце.

Зазначене порушення підтверджується письмовим поясненням продавця Черемісіною Л.А. та міститься в акті перевірки, який без зауважень підписала даний продавець.

Не оспорює даний факт і представник позивача в судовому засіданні.

Встановлено також, що штрафні санкції застосовані податковим органом відповідно до вимог ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон).

Тому вимоги позивача щодо скасування рішення №0002382302 від 04.09.2009 року в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 340 грн. задоволенню не підлягають.

Що стосується проведення розрахункових операцій без роздрукування та видачі відповідного розрахункового документу, то відповідно до Положення про форму та зміст розрахункових документів затверджене Наказом Державної податкової адміністрації України № 614 від 01.12.2000 року визначено форми і зміст розрахункових документів, які повинні видаватися при здійсненні розрахунків суб'єктами підприємницької діяльності для підтвердження факту продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім розрахунків при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Відповідно до пункту 3.1 розділу 3 Положення фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - касовий чек) - це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги).

Касовий чек повинен містити обов'язкові реквізити, зокрема позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та суму коштів за даною формою оплати.

Відповідно до статті 17 Закону за порушення вимог зазначеного Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються штрафні (фінансові санкції) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих) послуг на які виявлено невідповідність, - у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Судом встановлено, що фіскальні чеки, які видавались містили всі обов'язкові реквізити, передбачені Положенням, зокрема і форму оплати, але форма оплати була зазначена неправильно, а саме при роздрукуванні фіскальних чеків №0137 від 17.06.2009 року на суму 162 грн. 50 коп.; 18.06.2009 року, №0187 від 18.06.2009 року на суму 650 грн. 00 коп.; №2325 від 13.07.2009 року на суму 8 грн. 80 коп. в них замість слова «ГОТІВКА» позначено слово «ЧЕК».

З письмових пояснень бухгалтера Пилипчук Т.О. видно, що при позначенні форми оплати нею були допущені помилки.

Судом встановлено, що по всіх випадках фіскальні чеки були роздруковані та видані покупцям, а готівка в касі була оприбуткована в повному обсязі на підставі пояснювальних записок та актів інвентаризації готівки в касі, які проводились по кожному випадку окремо на кінець робочого дня. Це підтверджується актами інвентаризації наявних коштів №1 від 17.06.2009 року №2 від 18.06.2009 року, №3 від 13.07.2009 року, чеками, прибутковими касовими ордерами №15 від 17.06.2009 року, №17 від 18.06.2009 року, №35 від 13.07.2009 року та відповідними записами за ці дні в касовій книзі.

Суд вважає за таких обставин, що видані фіскальні чеки №0137 від 17.06.2009 року на суму 162 грн. 50 коп.; 18.06.2009 року, №0187 від 18.06.2009 року на суму 650 грн. 00 коп.; №2325 від 13.07.2009 року на суму 8 грн. 80 коп. мають форму розрахункових документів.

Помилкове визначення форми оплати, яке було виправлено, не потягнуло за собою негативних наслідків, є по суті формальним.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що рішення Державної податкової інспекції у Житомирському районі №0002382302 від 04.09.2009 року в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4106 грн. 50 коп. підлягає скасуванню.

Керуючись Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст.ст.86, 158-163 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити частково.

Скасувати рішення Державної податкової інспекції у Житомирському районі про застосування до малого приватного підприємства "Фурор" штрафних (фінансових) санкцій №0002382302 від 04.09.2009 року в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4106 грн. 50 коп.

В решті позовних вимог відмовити.

          Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:                                                                                В.В. Євпак

Повний текст постанови виготовлено: 05 лютого 2010 р.

присуджено до стягнення <сума >грн.

матеріальну шкоду <сума >грн.

моральну шкоду <сума >грн.