
Справа № 570/230/20
Номер провадження 3/570/229/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 лютого 2020 року м. Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Таргоній М.В., з участю прокурора Рівненської місцевої прокуратури Краснолюби Р.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки НП України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, реєстр. та прож. АДРЕСА_1 , з середньою спеціальною освітою, прайюючу медсестрою у відділенні Рівненської районної лікарні в с. Дядьковичі, ід.н. НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , будучи в період з 25.10.2015 р. до 03.01.2019 р. депутатом Дядьковицькоїсільської ради Рівненського району Рівненської області та суб`єктом, на якого відповідно до п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" № 1700 від 14.10.2014 р. (далі - Закон № 1700) поширюється дія цього Закону, зокрема в частині обов`язку подавати шляхом заповнення на офіційному сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (далі декларація), порушила вимоги фінансового контролю, встановлені ч. 1 ст. 45 Закону № 1700 - несвоєчасно подала без поважних причин декларацію за 2018 рік.
При встановленому строку подання декларації - з 01.01.2019 р. по 01.04.2019 р. щорічна декларація ОСОБА_1 за 2018 рік зареєстровано у відповідному Реєстрі на офіційному веб-сайті НАЗК о 17 год 42 хв. 12.01.2020 року.
Крім того, відповідно до Рішення НАЗК від 10.06.2016 №3 «Про порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті 1, підпункті «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, до такого припинення повноважень, але не пізніше дня припинення, подають декларацію, що охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими такими особами.
Повноваження ОСОБА_1 , як депутата Дядьковицької сільської ради, обраних за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 25.10.2015 р. закінчились 03.01.2019 р.
ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», - несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями (за період з 1 січня 2019 року по 03 січня 2019 року включно).
При встановленому строку подання декларації - до 00:00 год. 04.01.2019 року декларація ОСОБА_1 за період з 1 січня 2019 року по 03 січня 2019 року включно,зареєстровано у відповідному Реєстрі на офіційному веб-сайті НАЗК о 18 год 00 хв. 12.01.2020 року.
Такими діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність, за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , який роз`яснено права передбачені ст. 268 КУпАП, визнала свою вину у вчиненні зазначених правопорушень, та дала суду пояснення якими підтвердила вказані обставини вчинення нею вказаних діянь. Поважності причин пропуску строку подання декларацій не вказала. Усвідомлює протиправність своїх дій. Причиною того, що нею допущено зазначені порушення вважає також недосконале знання нею усіх вимог Закону.
Із досліджених в судовому засіданні документів, навних у матеріалах справи вбачається, що за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 25.10.2015 року ОСОБА_1 обрана депутатом Дядьковицької сільської ради. Повноження депутата ОСОБА_1 визнані 19.11.2015 року на засіданні першої сесії Дядьковицької сільської ради 7 скликання (спр. № 570/230/20, а.с. 31). 03.01.2019 року закінчились повноваження ОСОБА_1 , як депутата Дядьковицької сільської ради (спр. № 570/230/20, а.с. 38).
За даним відповідного реєстру на офіційному сайті НАЗК (https://public.nazk.gov.ua/) щорічну декларацію ОСОБА_1 за 2018 рік зареєстровано о 17 год 42 хв. 12.01.2020 року, а за період з 1 січня 2019 року по 03 січня 2019 року - о 18 год 00 хв. 12.01.2020 року, тобто пізнше строків встановлених Законом № 1700.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення, а в даному випадку про корупційне правопорушення, серед інших визначених законом обставин зобов`язаний з`ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, передбаченого ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції»; чи є особа винною в його вчиненні, отже чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також іншими документами.
Згідно вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, суд приходить до висновку про наявність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.
Оскільки судом розглядаються дві справи відносно однієї і тієї ж особи, то вони підлягають об`єднанню в одне провадження.
Відповідно до ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до вимог ст. 33 та ст. 34 КУпАП, при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, особу правопорушника, беруться до уваги обставини справи, в тому числі ставлення правопорушника до своїх дій, наслідки правопорушення. Суд вважає застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі, визначеному в межах санкції ч. 1 ст. ст. 172-67 КУпАП достатнім для забезпечення вимог ст. 23 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП особою, на яку накладено адміністративне стягнення сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283-284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Справу № 570/232/20 щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в одне провадження зі справою № 570/230/20 щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106. Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 37993783. Банк отримувача Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку UA908999980313111256000026001. Код класифікації доходів бюджету 22030106. Найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення, в порядку ст. 294 КУпАП.
Суддя Таргоній М.В.