
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2006 р.
Справа № 19/112
за позовом Державне міське підприємство "Івано-Франківськтеплокомуненерго" вул. Б.Хмельницького,59А,Івано - Франківськ,76007
до відповідача 417 управління начальника робіт вул.Довженка, 5а,Івано-Франківськ,76000
про немайнові спори (розгляд розбіжностей)
Cуддя Максимів Тетяна Володимирівна
При секретарі Вінтоняк Оксана Іванівна
Представники:
Від позивача: З.Р.Білий - юрисконсульт, (довіреність №03-2/06 від 03.01.06)
Від відповідача: І.Л.Залевський - представниик, (довіреність №105 від 06.06.06 )
Представникам сторін роз"яснено права та обов"язки, передбачені ст.20,22 ГПК України. Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу не поступало.
СУТЬ СПОРУ: про врегулювання розбіжностей при укладенні договору.
В судовому засіданні оголошувалася перерва до 14.06.06.
Позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідач проти позову заперечує з підстав, викладених у відзиві на позов.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив, що при укладенні договору "Про постачання теплової енергії" №56 від 26.01.06. між ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" та 417 управлінням начальника робіт не досягнуто згоди по чотирьох пунктах договору.
В пункті 1 протоколу розбіжностей відповідач запропонував термін "Виробник" замінити на "Виконавець".
Однак, відповідно до ст.1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" є виробником послуг централізованого опалення та постачання гарячої води.
Згідно ст.1 та 29 зазначеного вище Закону надавати вказані послуги має виконавець, яким у багатоквартирному будинку. відповідно до п.4.2. Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді, затвердженого наказом Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства №60 від 25.04.05. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.05.05. за №541/10821 є виконавець послуг з управління будинком, тобто його балансоутримувач.
ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" не є виконавцем послуг, оскільки відповідно до п.5,7 ч.2 ст.21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" і п.12 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної і гарячої води і водовідведення", затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.05 - виконавець послуг централізованого опалення та постачання гарячої води зобов"язаний експлуатувати і ремонтувати внутрішньобудинкові системи централізованого опалення і постачання гарячої води і ліквідовувати витоки з них та здійснювати заходи по утепленню місць загального користування будинку.
Крім того, згідно із п.2 ст. 13 вищезазначеного Закону та додатку "Типовий перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій" до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та утримання прибудинкових територій, затвердженого постановою КМ України №560 від 12.07.05 послуги по технічному обслуговуванню внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та постачання гарячої води і підготовка житлових будинків до експлуатації у осінньо-зимовий період, в тому числі і ліквідацію аварій, відносяться до послуг по утриманню будинків, та відповідно до п.13 та 22 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та утримання прибудинкових територій включаються у тариф на послуги з утримання будинків.
Пункт 6.3.1.договору, який передбачає відповідальність споживача за споживання теплової енергії понад встановлені договором максимальні погодинні навантаження у вигляді штрафу в розмірі 5-кратної вартості теплової енергії, спожитої із зазначеним порушенням, відповідачем запропоновано виключити, однак така відповідальність передбачена п.8.10. Правил користування тепловою енергією, затверджених наказом Міністерства енергетики і електрифікації СРСР №310 від 06.12.81. Таким чином, п.6.3.1. договору відповідає вимогам чинного законодавства.
Пунктом 5.6. договору у протоколі розбіжностей відповідачем запропоновано проводити розрахуки за теплову енергію, що постачається гуртожитку, за тарифами, встановленими для населення. Така пропозиція не відповідає вимогам ст.29 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", оскільки договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири та балансоутримувачем будинку.
Вимоги п.п.1 ч.3 ст.20 та п.п.3 ч.2 ст.21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", п.2 ст.208 ЦК України та п.8 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення передбачають надання житлово-комунальних послуг тільки на підставі договору, який повинен бути укладений у письмовій формі між споживачем та виконавцем послуг.
Відповідно до п.1.4., 4.1.,4.2. Порядку визначення виконавця житлово-комунальних послуг у житловому фонді, виконавцем послуг у відомчому житловому фонді є власник житлових будинків, якщо він не уклав відповідного договору на виконання послуг з іншою особою. Отже, договір про надання житлово-комунальних послуг має бути укладений між мешканцями гуртожитку та балансоутримувачем - відповідачем, а не з позивачем, оскільки спірний договір укладений між юридичними особами.
До повноважень органів місцевого самоврядування належить встановлення тарифів щодо оплати комунальних послуг, які надаються підприємствами комунальної власності - п.2ст.7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", ч.3 ст.13 Закону України "Про теплопостачання". Згідно п.5 Рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №478 від 28.12.04. в редакції п.3 Рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради №167 від 31.05.05. "Про внесення змін у рішення від 28.12.04. №478 послуги з теплопостачання всім споживачам (крім населення) повинні надаватися за тарифами, що формуються з врахуванням 50-%-го рівня рентабельності до економічно обгрунтованих витрат на надання послуг.
Таким чином, договір про надання комунальних послуг повинен бути укладений відповідно до норм чинного законодавства України та актів органів місцевого самоврядування.
Стосовно п.6.3.6, який відповідач запропонував виключити із тексту договору, сторони дійшли згоди про його виключення, отже в цій частині спору провадження слід припинити.
Додаток №1 до договору №56від 26.01.06. протоколу розбіжностей в редакції відповідача запропоновано розмежувати теплове навантаження на перший поверх-адміністративне приміщення та 1,2,3 поверхи - гуртожиток, визначивши теплове навантаження першого поверху в розмірі однієї четвертої частини від загальної кількості поверхів. Однак, таке визначення не може бути прийнятним, оскільки розрахунок теплових навантаженнь проводиться по визначеній методиці і його може проводити тільки спеціалізована організація, яка має відповідну ліцензію.
Виходячи з викладеного, позов є обгрунтованм та підлягає частковому задоволенню.
Відшкодування судових витрат позивачу,відповідно до ст.49 ГПК України слід покласти на відповідача.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов задоволити частково.
Протокол розбіжностей до договору №56 про постачання теплової енергії від 26 січня 2006 року викласти в наступній редакції:
1. ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" - "Виробник" у всіх пунктах договору та відмінках.
2. П.6.3.1. Споживання енергії без дозволу виробника або понад вастановлені договором максимальні погодинні навантаження за кожним з видів споживання- штраф у розмірі 5-кратної вартості енергії, спожитої із зазначеними порушеннями.
3. П.6.3.6. виключити.
4. П.5.6. Розрахунки за енергію, що споживається проводяться в грошовій формі відповідно до встановлених тарифів. Розрахунковим періодом є календарний місяць.
До додатку №1-викласти в редакції:
1. Адміністративне приміщення і гуртожиток вул.Довженка,5А -0,168 Гкал/год.
В решті позову провадження припинити.
Стягнути з 417 управління начальника робіт , вул.Довженка, 5а, м.Івано-Франківськ, код 07816704 на користь ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" , вул.Б.Хмельницького,59-а, м.Івано-Франківськ, код 03346058 - 85 грн. державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Максимів Тетяна Володимирівна
рішення підписане 19.06.06