Рішення № 87379997, 27.01.2020, Пересипський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Суворовський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
27.01.2020
Номер справи
523/11312/17
Номер документу
87379997
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 523/11312/17

Провадження №2/523/1346/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" січня 2020 р. Суворовський районний суд міста Одеси в складі

головуючого судді Сувертак І.В.

за участю секретаря Круглікова О.О.

розглянув в відкритому судовому засіданні , в порядку загального позовного провадження, в залі суду №5 в місті Одесі , справу за позовом -

Одеської міської ради (65004, м. Одеса, Думська площа, 1) до Державного реєстратора прав на нерухоме майно комунального підприємства Новоселівської сільської ради «Регіональне бюро державної реєстрації» Щеплоцької Христини Богданівни, (67330, Одеська область, Березівський район, село Новоселівка, вул. Нова, 72А) , ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 ) , ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про скасування державної реєстрації права власності та знесення об`єкта самочинного будівництва.

В судовому засіданні приймав участь представник ОМР - Танасійчук І.М.

Установив:

Представник Одеської міської ради звернувся до суду з позовом до Державного реєстратора прав на нерухоме майно комунального підприємства Новоселівської сільської ради «Регіональне бюро державної реєстрації» Щеплоцької Христини Богданівни, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про скасування державної реєстрації права власності та знесення об`єкта самочинного будівництва.

Вимоги позову обґрунтовано тим, що 07.07.2017 року державним реєстратором прав на нерухоме майно комунального підприємства Новоселівської сільської ради «Регіональне бюро державної реєстрації» Щеплоцькою Христиною Богданівною прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 36044034 (з відкриттям розділу) про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення загальною площею 101,7 кв. м, розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Згідно з Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 21.07.2017 року № 92529834 однією з підставою виникнення права власності зазначено декларацію про готовність об`єкта до експлуатації від 31.05.2017 року № ОД 142171512380, видана департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області.

Одеська міська рада вважає, що Рішення 07.07.2017 року № 36044034 є протиправними та має бути скасоване, а об`єкт нерухомості, якого дане Рішення стосується, підлягає знесенню, оскільки порушує право територіальної громади на володіння, користування та розпорядження землями комунальної власності, які знаходяться під забудовою, виходячи з такого.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 року № 671 «Деякі питання діяльності органів державного архітектурно-будівельного контролю» повноваження щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та скасування реєстрації дозвільних документів здійснював департамент Державної архітектурно- будівельної інспекції України.

Поряд з цим, 03.10.2016 року відповідні повноваження передані управлінню державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, що засвідчено підписанням акта спільної комісії з передачі відповідної документації та вирішення питань, пов`язаних з утворенням та функціонуванням органу державного архітектурно-будівельного контролю.

26.07.2017 року на адресу юридичного департаменту Одеської міської ради надійшов лист управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради f від 25.07.2017 року № 01-18/1774/в, яким повідомлено про проведення 19.07.2017 року позапланової перевірки дотримання ОСОБА_2 та ОСОБА_1 вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання будівельних робіт з реконструкції квартири під нежитлове приміщення з улаштуванням вхідної групи без зміни геометричних розмірів фундаментів у плані за адресою: АДРЕСА_3 .

Так, в ході проведення позапланової перевірки з виїздом на місце встановлено, що за зазначеною адресою виконуються роботи з будівництва прибудови до житлової квартири, а саме з улаштування стрічкового фундаменту та встановлення стін з газобетонних блоків. При проведенні перевірки правовстановлюючі документи замовниками будівництва надані не були.

З наведеного вбачається, що реконструкція всупереч даним Декларації відбулась зі зміною геометричних розмірів у плані фундаменту.

Таким чином, ОСОБА_2 та ОСОБА_1 наведено недостовірні дані в декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД 082171362208 від 16.05.2017 року та декларації про готовність об`єкта до експлуатації № ОД 142171512380 від 31.05.2017 року з реконструкції квартири під нежитлове приміщення з улаштування вхідної групи без зміни геометричних розмірів фундаментів у плані за адресою: АДРЕСА_3 , чим порушено ч. 8 ст. 36 та ч. 10 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.п. 5 п. 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності».

Зазначені протиправні дії порушують не тільки публічний порядок, а й вимоги чинного законодавства України щодо підстав та порядку виконання будівельних робіт.

У зв`язку з вищевикладеним, зазначені будівельні роботи виконані

ОСОБА_2 та ОСОБА_1 за вищевказаною адресою за відсутності документів, що посвідчують право власності або користування земельною ділянкою, а тому вважаються самочинними.

Наказом управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради від 21.07.2017 року № 01-13/269ДАБК скасовано реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД 082171362208 від 16.05.2017 року з реконструкції квартири під нежитлове приміщення з улаштування вхідної групи без зміни геометричних розмірів фундаментів у плані за адресою: АДРЕСА_3 .

Наказом управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради від 21.07.2017 року № 01-13/270ДАБК скасовано реєстрацію декларації про готовність об`єкта до експлуатації № ОД 142171512380 від 31.05.2017 року з реконструкції квартири під нежитлове приміщення з улаштування вхідної групи без зміни геометричних розмірів фундаментів у плані за адресою: АДРЕСА_3 , замовник - ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .

За таких обставин, визнання та підтвердження державою факту набуття особою права власності на самочинно збудоване нерухоме майно є неприпустимим, оскільки прямо суперечить положенням законодавства та порушує права інших осіб (в даному випадку - територіальної громади м. Одеси).

За наявності підстав для відмови в державній реєстрації прав державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав.

З урахуванням наведеного для здійснення державної реєстрації речового права ОСОБА_1 та ОСОБА_2 подано пакет документів, який не відповідав вимогам чинного законодавства, містять недостовірні відомості, що виключає можливість державної реєстрації такого речового права як офіційного визнання і підтвердження державою факту виникнення у Відповідачів прав на вказане нерухоме майно у заявлених нею характеристиках.

Враховуючи, що оскаржуване рішення державного реєстратора прийнято на підставі декларації про готовність об`єкта до експлуатації, яка скасована, позивач просить також скасувати відповідне рішення про державну реєстрацію речових прав, прийняте на підставі скасованої Декларації.

За таких обставин, Одеська міська рада вважає, що для повного відновлення її порушених прав рішення про державну реєстрацію права власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на нежитлове приміщення загальною площею 101,7 кв.м, розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , від 07.07.2017 року № НОМЕР_1 підлягає скасуванню в судовому порядку.

Окрім того, як зазначив представник позивача, Одеська міська рада не надавала ані ОСОБА_1 , ані ОСОБА_2 земельну ділянку, розташовану за адресою: АДРЕСА_4 , у власність чи користування, питання відведення даної земельної ділянки для проектування, будівництва або реконструкції нежитлових будівель на пленарних засіданнях сесії ради відповідно до законодавства не вирішувалось.

Тобто, будівництво об`єкту нерухомого майна здійснено Відповідачами на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети, що безумовно свідчить про самочинність такої забудови.

Враховуючи зазначене, представник позивача просив зазначений позов задовольнити з мотивів, що викладені в позові, а також стягнути з відповідачів витрати по сплаті судового збору.

Ухвалою суду від 30 серпня 2017 року суддею прийнято до свого розгляду зазначену цивільну справу. (а.с. 66).

Представник позивача в судове засідання з`явився, просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі з обґрунтувань що викладені в позовній заяві.

Відповідачі в судове засідання не прибули, про розгляд справи обізнані та повідомлені судом належним чином, причин неявки суду не сповістили та з заявою прор відкладення розгляду справи не звертались.

Враховуючи вимоги ст. 223 ЦПК України та ст.6 Конвенції Про захист прав людини та основних свобод, ратифікованої Законом України 17.07.1997 року, з метою недопущення затягування розгляду справи, суд вважає за необхідне розгляд справи провести за відсутності відповідачів, котрі про розгляд справи сповіщені належним чином.

З`ясував обставини справи, вислухав представника позивача, дослідив та проаналізував матеріали справи, встановив факти та відповідні до них правовідносини, суд дійшов до висновку про те, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлено, що 07.07.2017 року державним реєстратором прав на нерухоме майно комунального підприємства Новоселівської сільської ради «Регіональне бюро державної реєстрації» Щеплоцькою Христиною Богданівною прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 36044034 (з відкриттям розділу) про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення загальною площею 101,7 кв. м, розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . (а.с. 14-18).

Згідно з Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 21.07.2017 року № 92529834 однією з підставою виникнення права власності зазначено декларацію про готовність об`єкта до експлуатації від 31.05.2017 року № ОД 142171512380, видана департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 року № 671 «Деякі питання діяльності органів державного архітектурно-будівельного контролю» повноваження щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та скасування реєстрації дозвільних документів здійснював департамент Державної архітектурно- будівельної інспекції України.

Поряд з цим, 03.10.2016 року відповідні повноваження передані управлінню державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради, що засвідчено підписанням акта спільної комісії з передачі відповідної документації та вирішення питань, пов`язаних з утворенням та функціонуванням органу державного архітектурно-будівельного контролю.

26.07.2017 року на адресу юридичного департаменту Одеської міської ради надійшов лист управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради f від 25.07.2017 року № 01-18/1774/в, яким повідомлено про проведення 19.07.2017 року позапланової перевірки дотримання ОСОБА_2 та ОСОБА_1 вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання будівельних робіт з реконструкції квартири під нежитлове приміщення з улаштуванням вхідної групи без зміни геометричних розмірів фундаментів у плані за адресою: АДРЕСА_3 .

Так, в ході проведення позапланової перевірки з виїздом на місце встановлено, що за зазначеною адресою виконуються роботи з будівництва прибудови до житлової квартири, а саме з улаштування стрічкового фундаменту та встановлення стін з газобетонних блоків. При проведенні перевірки правовстановлюючі документи замовниками будівництва надані не були.

З наведеного вбачається, що реконструкція всупереч даним Декларації відбулась зі зміною геометричних розмірів у плані фундаменту.

Таким чином, ОСОБА_2 та ОСОБА_1 наведено недостовірні дані в декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД 082171362208 від 16.05.2017 року та декларації про готовність об`єкта до експлуатації № ОД 142171512380 від 31.05.2017 року з реконструкції квартири під нежитлове приміщення з улаштування вхідної групи без зміни геометричних розмірів фундаментів у плані за адресою: АДРЕСА_3 , чим порушено ч. 8 ст. 36 та ч. 10 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п.п. 5 п. 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності».

Зазначені протиправні дії порушують не тільки публічний порядок, а й вимоги чинного законодавства України щодо підстав та порядку виконання будівельних робіт.

У зв`язку з вищевикладеним, зазначені будівельні роботи виконані

ОСОБА_2 та ОСОБА_1 за вищевказаною адресою за відсутності документів, що посвідчують право власності або користування земельною ділянкою, а тому вважаються самочинними.

Наказом управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради від 21.07.2017 року № 01-13/269ДАБК скасовано реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт № ОД 082171362208 від 16.05.2017 року з реконструкції квартири під нежитлове приміщення з улаштування вхідної групи без зміни геометричних розмірів фундаментів у плані за адресою: АДРЕСА_3 .

Наказом управління Державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради від 21.07.2017 року № 01-13/270ДАБК скасовано реєстрацію декларації про готовність об`єкта до експлуатації № ОД 142171512380 від 31.05.2017 року з реконструкції квартири під нежитлове приміщення з улаштування вхідної групи без зміни геометричних розмірів фундаментів у плані за адресою: АДРЕСА_3 , замовник - ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с. 19,20)

За таких обставин, визнання та підтвердження державою факту набуття особою права власності на самочинно збудоване нерухоме майно є неприпустимим, оскільки прямо суперечить положенням законодавства та порушує права інших осіб (в даному випадку - територіальної громади м. Одеси).

За наявності підстав для відмови в державній реєстрації прав державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав.

З урахуванням наведеного для здійснення державної реєстрації речового права ОСОБА_1 та ОСОБА_2 подано пакет документів, який не відповідав вимогам чинного законодавства, містять недостовірні відомості, що виключає можливість державної реєстрації такого речового права як офіційного визнання і підтвердження державою факту виникнення у Відповідачів прав на вказане нерухоме майно у заявлених нею характеристиках.

Згідно з ч. 2 ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав, документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування записів про проведену державну реєстрацію прав, а також у випадку, передбаченому пп. «а» п. 2 ч. 6 ст. 37 цього Закону, до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Враховуючи, що оскаржуване рішення державного реєстратора прийнято на підставі декларації про готовність об`єкта до експлуатації, яка скасована, також необхідно скасувати відповідне рішення про державну реєстрацію речових прав, прийняте на підставі скасованої Декларації.

Окрім того, Одеська міська рада не надавала ані ОСОБА_1 , ані ОСОБА_2 земельну ділянку, розташовану за адресою: АДРЕСА_4 , у власність чи користування, питання відведення даної земельної ділянки для проектування, будівництва або реконструкції нежитлових будівель на пленарних засіданнях сесії ради відповідно до законодавства не вирішувалось.

Тобто, будівництво об`єкту нерухомого майна здійснено Відповідачами на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети, що безумовно свідчить про самочинність такої забудови.

Відповідно до ч. 2 ст. 39-1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі виявлення інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні чи зареєстрованій декларації, які є підставою вважати об`єкт самочинним будівництвом, зокрема якщо він збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта, реєстрація такого повідомлення або декларації підлягає скасуванню інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно із ч. 9 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зареєстрована декларація про готовність об`єкта до експлуатації або сертифікат є підставою для оформлення права власності на нього.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Згідно із вимогами ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав є обов`язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав.

Водночас, ч. 2 ст. 376 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, що особа, яка здійснила або здійснює самочинне будівництво нерухомого майна, не набуває права власності на нього.

Згідно із ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав проводиться в такому порядку: 1) формування та реєстрація заяви в базі даних заяв; 2) прийняття документів, що подаються разом із заявою про державну реєстрацію прав, виготовлення їх електронних копій шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та розміщення їх у Державному реєстрі прав; 3) встановлення черговості розгляду заяв про державну реєстрацію прав, що надійшли на розгляд; 4) перевірка документів на наявність підстав для зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав, зупинення державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень; 5) прийняття рішення про державну реєстрацію прав або про відмову в такій реєстрації; 6) відкриття (закриття) розділу в Державному реєстрі прав та/або внесення до Державного реєстру прав відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об`єкти та суб`єктів цих прав; 7) формування інформації з Державного реєстру прав для подальшого використання заявником; 8) видача документів за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав.

Згідно із ч. 2 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав, та порядок державної реєстрації прав визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Відповідно до вимог ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав проводиться в такому порядку:

1. формування та реєстрація заяви в базі даних заяв;

2. прийняття документів, що подаються разом із заявою про державну реєстрацію прав, виготовлення їх електронних копій шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та розміщення їх у Державному реєстрі прав;

3.встановлення черговості розгляду заяв про державну реєстрацію прав, що надійшли на розгляд;

4. перевірка документів на наявність підстав для зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав, зупинення державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень;

5. прийняття рішення про державну реєстрацію прав або про відмову в такій реєстрації;

6. відкриття (закриття) розділу в Державному реєстрі прав та/або внесення до Державного реєстру прав відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об`єкти та суб`єктів цих прав;

7. формування інформації з Державного реєстру прав для подальшого використання заявником;

8. видача документів за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав.

Перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав, та порядок державної реєстрації прав визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Державній реєстрації підлягають виключно заявлені речові права на нерухоме майно та їх обтяження, за умови їх відповідності законодавству і поданим документам.

Відповідно до приписів ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо:

1. заявлене речове право, обтяження не підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону;

2. заява про державну реєстрацію прав подана неналежною особою;

3. подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом;

4. подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження;

5. наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями;

6. наявні зареєстровані обтяження речових прав на нерухоме майно;

7. заяву про державну реєстрацію обтяжень щодо попереднього правонабувача подано після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем;

8. після завершення строку, встановленого частиною третьою статті 23 цього Закону, не усунені обставини, що були підставою для прийняття рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав;

9. заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об`єктом незавершеного будівництва подано не до нотаріуса, який вчинив таку дію;

10. заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка згідно із законодавством не має повноважень подавати заяви в електронній формі;

11. заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене речове право, обтяження вже зареєстровано у Державному реєстрі прав.

Власник земельної ділянки, відповідно до ч. 1 ст. 319 ЦК України володіє, користується і розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Згідно з ч. 1 ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Одеська міська рада не приймала рішень щодо передачі будь-яким особам у власність або користування земельної ділянки, на якій розташоване нежитлове приміщення. А відтак, наявність державної реєстрації є перешкодою у здійсненні Одеською міською радою власних повноважень щодо володіння, користування і розпорядження землями комунальної власності, де розміщено вказане майно.

Відповідно до ст. 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності.

Згідно із ст. 145 Конституції України права місцевого самоврядування захищаються у судовому порядку.

Статтею 152 ЗК України встановлено, що держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю.

Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Таким чином, аналіз норм Закону та зазначених фактів і обставин свідчить про те, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 використовують земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_3 , самовільно, а відтак земельна ділянка не відводилась відповідачу для будівництва нежитлового приміщення.

Згідно із ч. 1 ст. 376 Цивільного кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги Одеської міської ради такими, що підлягають до задоволення в повному обсязі.

Відповідно до норм ст. 141 ЦПК України. з відповідачів на корить позивача підлягає стягненню судовий збір, котрий був сплачений позивачем, що підтверджується платіжними дорученнями.

Керуючись ст.ст. 3, 4-7,1-13,17- 18,109,131,137, 200, 211, 223, 263-265, 268, 352,354 ЦПК України, суд,-

Вирішив:

Позов Одеської міської ради (65004, м. Одеса, Думська площа, 1) до Державного реєстратора прав на нерухоме майно комунального підприємства Новоселівської сільської ради «Регіональне бюро державної реєстрації» Щеплоцької Христини Богданівни, (67330, Одеська область, Березівський район, село Новоселівка, вул. Нова, 72А) ОСОБА_1 , ( АДРЕСА_1 ) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про скасування державної реєстрації права власності та знесення об`єкта самочинного будівництва - задовольнити повністю.

Скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 07 липня 2017 року №36044034 ( з відкриттям розділу) про державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення , загальною площею 101,7 кв.м., розташоване за адресою : АДРЕСА_3 , за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН № НОМЕР_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН № НОМЕР_3 , прийняте державним реєстратором прав на нерухоме КП Новоселівської сільської ради «Регіональне бюро державної реєстрації» Щеплоцькою Христиною Богданівною.

Зобов,язати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН № НОМЕР_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН № НОМЕР_3 , знести за власний рахунок об,єкт самочинного будівництва - нежитлове приміщення , загальною площею 101,7 кв.м., розташоване за адресою : АДРЕСА_3 .

Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати по оплаті судового збору в сумі - 1333,35 грн. на користь Одеської міської ради ( УДК в Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23862106, на рахунок одержувача - ВДК у місті Одесі, ЄДРПОУ 23862106, код бюджетної класифікації 13050200).

Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати по оплаті судового збору в сумі - 1333,35 грн. на користь Одеської міської ради ( УДК в Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23862106, на рахунок одержувача - ВДК у місті Одесі, ЄДРПОУ 23862106, код бюджетної класифікації 13050200).

Стягнути з ОСОБА_3 ( АДРЕСА_5 ) судові витрати по оплаті судового збору в сумі - 1333,35 грн. на користь Одеської міської ради ( УДК в Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23862106, на рахунок одержувача - ВДК у місті Одесі, ЄДРПОУ 23862106, код бюджетної класифікації 13050200).

Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції - до Одеського апеляційного суду , протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Суворовський районний суд м. Одеси.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі проголошення у судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частин рішення суд повідомляє, коли буде складно повне рішення.

Складання повного рішення (постанови) суду відбувається згідно до ч.6ст259 ЦПК України.

Повний текст рішення складено 04 лютого 2020 року.

Суддя