Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 березня 2010 р. справа № 2а-1493/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Головіної К.І.
при секретарі Потапенко О.М.
за участю представника позивача Чебаненка Є.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «Літера» про стягнення адміністративно – господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені, -
ВСТАНОВИВ:
Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Літера» про стягнення адміністративно – господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач у порушення вимог Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” і Постанови Кабінету Міністрів України „Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 31.01.2007 року за № 70 не виконав нормативи по створенню 1 робочого місця по працевлаштуванню інвалідів. Згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік, складеного відповідачем, середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу становила 8 осіб, тобто на підприємстві повинно бути працевлаштовані 1 інвалід. Фактично ж, за даними звіту жодного інваліду не працювало. Таким чином, відповідач має сплатити адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 році у розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві у розмірі 3300 грн. Враховуючи, що відповідач не сплатив ці санкції, йому за станом на 18 січня 2010 року нарахована пеня у розмірі 314,16 грн. Просили стягнути з відповідача вказані суми адміністративно-господарських санкцій і пені.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги. Просив стягнути з відповідача на користь Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів 3614,16 грн.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що Фонд соціального захисту інвалідів відповідно до п.1 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1434 від 26.09.2002р. є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінпраці та підпорядковується йому.
Згідно п.3 зазначеного Положення, одним із завдань Фонду соціального захисту інвалідів є контроль за виконанням підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами і організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, які використовують найману працю (далі - підприємства), нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, установленого Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".
Також, відповідно до пп. 3 п. 4 цього Положення Фонд соціального захисту інвалідів відповідно до покладених на нього завдань здійснює контроль за виконанням підприємствами нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та сплатою ними адміністративно-господарських санкцій і пені, а також відповідно до пп. 3 п. 5 Положення має право проводити перевірку підприємств щодо реєстрації, подання ними звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів, виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та сплати адміністративно-господарських санкцій і пені, цільового використання наданих Фондом коштів.
Позивач Донецьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів відповідно до п. 9 зазначеного Положення є територіальним органом Фонду соціального захисту інвалідів, і діє на підставі Положення про Донецьке відділення Фонду соціального захисту інвалідів.
Відповідач ТОВ «Літера» є юридичною особою, зареєстрованою в Єдиному Державному реєстрі підприємств і організацій України (а. с. 9).
Відповідно до ст. 7 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів” законодавство про соціальну захищеність інвалідів в Україні складається з цього Закону та інших актів законодавства, що видаються відповідно до нього.
Так, згідно ст. 17 цього Закону метою реалізації творчих і виробничих здібностей інвалідів та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою ті іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.
Статтею 19 зазначеного Закону встановлено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
У судовому засіданні встановлено, що 08.12.2009 року позивачем була проведена перевірка щодо дотримання відповідачем вимог ст. ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» за 2008 рік.
Перевіркою встановлено, що ТОВ «Літера» не надало до Фонду документи про його реєстрацію. Крім того, відповідачем не виконано норматив по працевлаштуванню інвалідів за 2008 рік та не сплачені адміністративно-господарські санкції в сумі 3300 грн. ( а. с. 7).
Згідно акту перевірки від 08.12.2009 року середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу відповідача становить 8 осіб.
Таким чином, у 2008 році у ТОВ «Літера» повинно бути працевлаштовано 1 інвалід. Фактично ж, за даними акту, на підприємстві не працювало жодного інваліда.
Згідно Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70, обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з порядком заповнення звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженим Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.
Судом встановлено, що відповідачем до Фонду не надані ні документи про його реєстрацію, ні звіт по формі 10-ПІ за 2008 рік з розрахунком адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць. У зв’язку з цим Фондом соціального страхування інвалідів при перевірці самостійно була нарахована сума санкцій, що склала 3300 грн. ( а. с. 7).
Відповідно до ст. 20 Закону та п. 4 Порядку порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України за кожний календарний день прострочення.
У судовому засіданні встановлено, що сума адміністративно-господарських санкцій у розмірі 3300 грн. ТОВ «Літера» сплачена не була, у зв'язку з чим позивачем нарахована пеня, яка станом на 18.01.2010 року склала 314,16 грн., що підтверджується розрахунком суми пені (а. с. 8).
Таким чином, загальна сума заборгованості ТОВ «Літера» за невиконання нормативу створення робочих місць для інвалідів складає 3614,16 грн.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 році та пені у розмірі 3614,16 грн., оскільки відповідачем частково сплачено суму боргу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 8 - 11, 158 – 163, 167, 185, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «Літера» про стягнення адміністративно – господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та пені.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Літера» (факт. адреса 83000, м. Донецьк, вул. Постишева, 117а, юр. адреса: 83110, м. Донецьк, вул. Роздольна, 40/40, р/р 26001050576000 в ДОД «Райффайзен Банк Аваль», МФО 335076, ЄДРПОУ 33756037) на користь Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (83073 м. Донецьк, вул. Університетська, 91, р/р 31216230700001 в ГУ ДКУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 34686537, МФО 834016, код платежу 50070000) адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 році та пені у загальному розмірі 3614 (три тисячі шістсот чотирнадцять) грн. 16 коп.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 23 березня 2010 року.
Повний текст постанови складений 26 березня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Головіна К.І.