Постанова № 8736010, 22.03.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.03.2010
Номер справи
2а-2318/10/0570
Номер документу
8736010
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 березня 2010 р. справа № 2а-2318/10/0570

час прийняття постанови: 14 год. 20 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Тарасенка І.М.

при секретаріСкокіні О.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Іллічівському районі м. Маріуполя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 600,00 грн.,-

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Іллічівському районі м. Маріуполя звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 600,00 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач був зареєстрований 12.08.2008 року виконкомом Маріупольської міської ради Донецької області в якості субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи. Відповідач перебуває на податковому обліку в Державній податковій інспекції у Іллічівському районі м. Маріуполя з 13.08.2008 р. Згідно заяви від 06.08.2008 р, відповідача було переведено на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності на 2008 р. починаючи з моменту реєстрації. Ставка єдиного податку, відповідно до виду діяльності складає 200,00 грн. на календарний місяць. Відповідачем не було сплачено єдиний податок, у звязку з чим, станом на 21.01.2010 року за ним числиться заборгованість з єдиного податку за період за 2009 р у розмірі 600,00 грн. Просили стягнути з відповідача на користь бюджету вказану заборгованість.

В судове засідання представник позивача не зявився, надіслав заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час і місце судового розгляду повідомлялася належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Оскільки належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не зявився і не повідомив про причини неявки, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у Іллічівському районі м. Донецька є субєктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є субєктом підприємницької діяльності фізичною особою, зареєстрованою виконкомом Маріупольської міської ради Донецької області 12.08.2008 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності фізичної особи (а.с.5) та довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.6).

13.08.2008 року відповідач знаходиться на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Іллічівському районі м. Маріуполя та на підставі заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності є платником єдиного податку (а.с.11,13).

Станом на 21.01.2010 року у відповідача існує податковий борг з єдиного податку у розмірі 600,00 грн., що підтверджується розрахунком суми податкового боргу (а.с.17).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»

податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;

податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;

платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).

Щодо єдиного податку, то такими нормативно-правовими актами є Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» та Закон України «Про державну підтримку малого підприємництва».

Так, у відповідності до ст. 11 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва» для суб'єктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватися спрощена система оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності, яка передбачає заміну сплати встановлених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) сплатою єдиного податку; застосування спрощеної форми бухгалтерського обліку та звітності.

Згідно п. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

У Згідно з п. 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

У відповідності до п. п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, оскільки відповідач не сплатив самостійно суму податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Іллічівському районі м. Маріуполя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку у розмірі 600,00 грн. задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету Іллічівського району м. Маріуполя (рахунок № 34218379700053, код платежу 16050200, одержувач ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694) заборгованість перед бюджетом з єдиного податку у сумі 600 (шістсот) грн. 00 коп. за рахунок майна відповідача.

Постанова прийнята і підписана у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 22 березня 2010 року.

Повний текст постанови складений 25 березня 2010 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Тарасенко І.М.