
Справа № 438/49/19
Номер провадження 2/438/46/2020
У Х В А Л А
про закриття провадження
04 лютого 2020 року Бориславський міський суд Львівської області
в складі: головуючого судді Слиша А.Т.,
при секретарі судових засідань Наминанік О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бориславі цивільну справу за правилами спрощеного позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейською служби України, треті особи Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області про стягнення коштів,-
в с т а н о в и в :
17 січня 2019 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просить суд стягнути на її користь з Держави Україна за рахунок коштів державного бюджету України шляхом списання державною казначейською службою України 83 122 (вісімдесят три тисячі сто двадцять дві) гривні 73 копійки майнової шкоди у вигляді недоотриманого щомісячного довічного грошового утримання, заподіяного внаслідок прийняття Верховною Радою України закону, визнаного неконституційним.
Ухвалою суду від 22 квітня 2019 року зупинено провадження по справі до закінчення касаційного перегляду об`єднаною палатою Касаційного цивільного сулу у складі Верховного Суду по справі №686/6775/18.
14 листопада 2019 року від представника Державної казначейської служби України П.І.Ожипко надійшло клопотання про поновлення провадження по справі та закриття провадження по справі, у зв`язку з винесенням Об`єднаною палатою Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду постанови від 05.09.2019 з аналогічної справи, якою провадження у справі №686/6775/18 було закрито та повідомлено, що справа підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства.
Ухвалою від 18 листопада 2019 року поновлено провадження по справі.
Сторони у судове засідання з`явилися, про дату, час та місце слухання справи повідомлялися судом належним чином.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов наступного.
Згідно ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Позивач є суддею у відставці, а предметом спору є відшкодування майнової шкоди у вигляді утриманого податку з доходів фізичних осіб внаслідок прийняття Верховною Радою України неконституційного закону.
Публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування (п. 17 ч. 1 ст. 4 КАС України).
Відповідно до ч. 4 ст. 263 ЦПК України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Як вбачається з постанови Верховного суду у складі Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду від 05 вересня 2019 року справа № 686/6775/18 (провадження № 61-42631ск18), спір виник після звільнення публічного службовця з посади, однак пов`язаний з вирішенням питань, які стосуються його діяльності на публічній службі, такий спір має розглядатися за правилами адміністративного судочинства, незважаючи на те, що спірні відносини фактично виникли після припинення публічної служби.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи вищезазначене, та зважаючи на положення п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд доходить до висновку, що провадження у справі слід закрити, оскільки заявлені позовні вимоги підлягають розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 255, 260, 354 ЦПК України, суд,-
п о с т а н о в и в :
Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейською служби України, треті особи Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області про стягнення коштів.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Роз`яснити, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Головуючий: суддя А.Т.Слиш