
Дата документу 28.01.2020
Справа № 334/7594/19
Провадження № 3/334/66/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2020 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Баруліна Т.Є., за участю представника Дніпровської митниці Держмитслужби Матченка С.Б., розглянувши адміністративний матеріал за фактом порушення митних правил громадянкою України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження:м. Запоріжжя, паспорт громадянина України НОМЕР_1 виданий 22.01.2002 Заводським РВ УМВС України в Запорізькій області, зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ,
за статтею 484 Митного кодексуУкраїни
ВСТАНОВИВ:
30.07.2019 до Запорізької митниці ДФС надійшов лист Головного управління ДФС у Запорізькій області від 29.07.2019 № 5379/7/08-01-21-06 (вх. № 288/71-19 від 30.07.2019) з матеріалами перевірки у відношенні громадянки ОСОБА_1 , в діях якої вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 484 Митного кодексу України.
21.06.2019 в м. Запоріжжя заступником начальника відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій області Шереметом Д.В. було складено Протокол огляду, в якому зазначено що 21.06.2019 громадянка ОСОБА_1 , о 14:45 здійснювала за адресою: м. Запоріжжя, вул. Тенісна, б. 4 збут тютюнових виробів без дозвільних документів та не маркованих марками акцизного податку України. В Протоколі огляду від 21.06.2019 зазначено, що «Зауважень та доповнень не надходило», що громадянка ОСОБА_1 засвідчила особистим підписом. Копія Протоколу огляду від 21.06.2019 отримана громадянкою ОСОБА_1 , що засвідчено її особистим підписом.
Згідно Пояснення від 21.06.2019 громадянка ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, адреса проживання (реєстрації): АДРЕСА_1 ) пояснила наступне: «Вона, приблизно з початку червня 2019 року займається реалізацією тютюнових виробів імпортного [іноземного] виробництва без марок акцизного податку України, вказану продукцію вона купляла у різних невідомих їй осіб на базарі «Анголенко» у місті Запоріжжя. 21.06.2019 вона, як завжди здійснювала реалізацію тютюнових виробів без марок акцизного податку України, коли до неї підійшли співробітники податкової міліції, пред`явили свої службові посвідчення, після чого, в присутності понятих, склали відповідний протокол, згідно якого було вилучено усі тютюнові вироби, що знаходились на реалізації. У вищезазначеному протоколі, після ознайомлення поставили свої підписи вона та поняті. Більше за вказаним фактом додати вона нічого не може».
Разом з матеріалом від 29.07.2019 № 5379/7/08-01-21-06 (вх. № 288/71-19 від 30.07.2019) співробітниками ГУ ДФС у Запорізькій області були передані в Запорізьку митницю ДФС тютюнові вироби іноземного виробництва без марок акцизного податку України встановленого зразка, а саме: тютюнові вироби - цигарки «XLNC Excellent» у кількості 10 шт., тютюнові вироби - цигарки «ModernCigarettes» у кількості 10 пачок.
Таким чином, гр. ОСОБА_1 придбала, зберігала та реалізувала в вищезазначені тютюнові вироби без марок акцизного податку України встановленого зразку, які ввезені на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.
У судове засідання гр. ОСОБА_1 не з`явилась, про місце і час розгляду справи належним чином була сповіщена.
Представник Дніпровської митниці Держмитслужби у судовому засіданні просив прийняти рішення щодо притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у відповідності до ст. 484 МК України.
Відповідно до постанови КМУ України від 02.10.2019 № 858 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби» Дніпровська митниця Держмитслужби є правонаступником Запорізької митниці ДФС.
Представник Запорізької митниці ДФС у судовому засіданні просив прийняти рішення щодо притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 484 МК України.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши та дослідивши у сукупності докази у справі, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 247 КУпАП обов`язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення, що повинно бути доведене шляхом надання доказів.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Згідно до вимог ст. 491 МК України, підставами для порушення справи про порушення митних правил є: 1) безпосереднє виявлення посадовими особами органу доходів і зборів порушення митних правил; 2) офіційні письмові повідомлення про вчинення особою порушення митних правил, отримані від правоохоронних органів, а також органів, що здійснюють види контролю, зазначені у частині першій статті 319 цього Кодексу; 3) офіційні письмові повідомлення про вчинення порушення митних правил, отримані від митних та правоохоронних органів іноземних держав, а також від міжнародних організацій.
Відповідно до абзацу третього ч. 4 ст. 11 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Відповідно до п. 227.1 ст. 227 Податкового кодексу України, при ввезенні на митну території України маркування тютюнових виробів здійснюється в установленому порядку марками акцизного податку встановленого зразка.
Відповідно до п. 14.1.107 ст. 14 Податкового кодексу України марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.
Відповідно до п. 226.2 ст. 226 Податкового кодексу України наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.
Відповідно до п. 227.6 ст. 227 Податкового кодексу України, у разі порушення порядку маркування ввезених тютюнових виробів та/або неповної сплати податку товар не допускається до митного оформлення і ввезення його на митну територію України забороняється.
Відповідно до п. 226.11 ст. 226 Податкового кодексу України ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу на митній території України не маркованих в установленому порядку тютюнових виробів забороняється.
Відповідно до п. 3 ст. 228 Податкового кодексу України, у разі виявлення фактів ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування та продажу на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів без наявності марок акцизного податку встановленого зразка, контролюючі органи, вилучають такі товари з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
Таким чином, встановлено, що громадянка ОСОБА_1 придбала, зберігала та використовувала (реалізовувала) тютюнові вироби іноземного виробництва без марок акцизного податку України, які ввезені на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.
09.09.2019 Запорізькою митницею ДФС у відношенні громадянки України ОСОБА_1 складено протокол про порушення митних правил № 0139/11200/19 за ознаками, передбаченими ст. 484 МК України.
09.09.2019, відповідно до вимог ст. 511 МК України, товари, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, тимчасово вилучені протоколом про порушення митних правил № 0139/11200/19 та передані на зберігання на склад Запорізькоїмитниці ДФС.
Вартість предметів правопорушення, відповідно до висновку № 142005901-1040 від 09.10.2019 Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, складає 752,40 грн.
Факт вчинення правопорушення митних правил гр. ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами наявними у адміністративній справі: протоколом про порушення митних правил за № 0139/11200/19 від 09.09.2019 року, поясненнями гр. ОСОБА_1 від 21.06.2019, протоколом огляду від 21.06.2019.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді конфіскації товарів.
Згідно вимог ч. 1 ст. 520, ст. 541 МК України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення.
Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил № 0139/11200/19, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 10.09.2019 становить –0,001458 Євро.
Кошти на відшкодування витрат на зберігання майна у справі про порушення митних правил № 0139/11200/19, необхідно перерахувати на рахунок: р/рахунок: UA518201720313211003201162145, МФО: 820172, ЄДРПОУ: 43350935, отримувач: Дніпровська митниця Держмитслужби.
Відповідно до ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
У відповідності зі ст. 484 МК України - зберігання, перевезення, придбання чи використання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів або їх конфіскацію.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно ч.2 чт.4 Закону України «Про судовий збір» з гр. ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 384,40 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст. 484 Митного Кодексу України,ст. 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Громадянку України ОСОБА_1 , визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 484 МК України і призначити їй покарання у вигляді конфіскації товарів – предметів порушення митних правил: тютюнові вироби - цигарки «XLNC Excellent» у кількості 10 шт., тютюнові вироби - цигарки «ModernCigarettes» у кількості 10 пачок.
На підставі ст. ст. 519, 520 МК України стягнути з ОСОБА_1 на користь Запорізької митниці ДФС понесені митним органом витрати в сумі 5 (п`ять) гривень 58 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір у сумі 384,20 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Баруліна Т. Є.