Постанова № 8735264, 11.03.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.03.2010
Номер справи
2а-3018/10/0570
Номер документу
8735264
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.КОСТЯНТИНІВЦІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 березня 2010 р. справа № 2а-3018/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Козаченка А.В.

при секретаріШалагінової М.В.

за участю:

представника позивача Волобуєва А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В:

Костянтинівська обєднана державна податкова інспекція звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець та знаходиться на податковому обліку в Костянтинівській ОДПІ як платник податків, зборів та інших обовязкових платежів.

В результаті порушення відповідачем п.п.9, 10 «Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору», затвердженого постановою КМУ від 01.03.1999р. №303, у нього обліковується податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 954,61 грн., що виник на підставі узгоджених податкових зобовязань самостійно задекларованих платником в сумі 45,61 грн., узгоджених податкових зобовязань нарахованих за результатами документальної перевірки дотримання платіжної дисципліни та своєчасності надання звітності в сумі 900,00 грн. та нарахованої пені в сумі 8,95 грн.

Оскільки відповідачем сума заборгованості не була погашена, йому були направлені перша та друга податкові вимоги, прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу та рішення про стягнення податкового боргу з рахунку (рахунків) платників податків, а також виставлено платіжну вимогу.

На підставі викладеного просив стягнути з відповідача на користь місцевого бюджету податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 954,61 грн.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.

За таких підстав суд відповідно до ст. 128 КАС України визнав можливим розглянути справу без участі відповідача та на підставі доказів наданих у справі.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що відповідач 29.04.2002р. зареєстрований Виконавчим комітетом Костянтинівської міської ради Донецької області як фізична особа-підприємець та внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб. Відповідач знаходиться на податковому обліку Костянтинівської ОДПІ як платник податків, зборів та інших обовязкових платежів.

Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в України” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач є суб`єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

На підставі поданих відповідачем податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища №48545 від 06.02.2009р., №48420 від 06.02.2009р. та №49662 від 16.02.2009р., ним самостійно визначено податкове зобовязання на суму 45,66 грн.

В результаті невиїзної документальної перевірки відповідача було складено Акт №66/17-1-2627219871 від 06.02.2009р., яким виявлено порушення відповідачем ст.44 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», п.9 «Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору», затвердженого постановою КМУ від 01.03.1999р. №303, а саме, несвоєчасно надана звітність зі збору за забруднення навколишнього середовища.

На підставі зазначеного акту позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0002161741/0-2844 від 06.02.2009р. про застосування штрафних санкцій у розмірі 850,00 грн., яке отримано відповідачем та оскаржено не було.

В результаті невиїзної документальної перевірки відповідача було складено Акт №937/17-1-2627219871 від 14.10.2009р., яким виявлено порушення відповідачем п.10 «Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору», затвердженого постановою КМУ від 01.03.1999р. №303, а саме, порушено граничний строк сплати узгодженого податкового зобовязання зі збору за забруднення навколишнього середовища.

На підставі зазначеного акту позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення №00328017411/0-26981 від 14.10.2009р. про застосування штрафних санкцій у розмірі 50,00 грн., яке отримано відповідачем та оскаржено не було.

Таким чином, заборгованість відповідача, з урахуванням нарахованої пені в сумі 8,95 грн., склала 954,61 грн.

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання; податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).

За правилами пункту 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» обовязок юридичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати податкового боргу відповідач судові не надав. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом. Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобовязань, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Пунктом 6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181-111 від 21.12.2000р. передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

На виконання вимог ст. 6 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-111 відповідачу надіслані перша та друга податкові вимоги (№1/29 від 10.02.2009р. та №2/58 від 30.03.2009р.), які отримані відповідачем та оскаржені не були.

Пунктом 8.1 ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що з метою захисту інтересів бюджетних споживачів активів платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу.

Таким чином, позивачем в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна було зареєстровано податкову заставу (а.с.28).

Також, позивачем було прийнято рішення від 18.07.2009р. №18/10/24-012 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.22).

Крім цього, 06.10.2009р. позивачем було прийнято рішення за №19/10/24-012 про стягнення податкового боргу з рахунку (рахунків) платників податків (а.с.23), а також виставлено відповідачу платіжну вимогу №11 від 08.10.2009р.

Вжиті позивачем на виконання вимог Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” заходи не сприяли погашенню податкової заборгованості.

Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.

Згідно з п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у випадку, коли сума податкового зобовязання визначена контролюючим органом, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом 10 днів з дня отримання податкового повідомлення, окрім випадків, коди податківець починає процедуру апеляційного або судового узгодження. П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена протягом 10 днів, вважається сумою податкового боргу платника податків.

У відповідності до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про систему оподаткування» під податком збором (обовязковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обовязків внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суму податкового боргу в добровільному порядку, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 АДРЕСА_1, ІН НОМЕР_1) на корить місцевого бюджету (код платежу 50080300, на бюджетний рахунок одержувача 33112329700058, УДК у м. Костянтинівка, банк ГУДКУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686631, МФО 834016) податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 954,61 гривень.

Постанова в повному обсязі складена 12.03.2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Козаченко А.В.