
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2020 року ЛуцькСправа № 140/3625/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сорока Ю.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Державна екологічна інспекція у Волинській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Державна екологічна інспекція у Волинській області про визнання протиправними дій щодо не зарахування до стажу державної служби та не призначення пенсії державної служби, зобов`язання зарахувати до стажу державної служби зарахований до стажу державної служби постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07.05.2007 час перебування на посадах Ковельської міської Ради з 01.11.1994 по 31.12.1998 та час перебування на службі в органах внутрішніх справ з 16.08.1978 по 01.07.1980, період строкової військової служби з 24.11.1974 по 25.06.1976, період роботи в Ковельській міській раді з 04.07.2001 по 07.11.2002 та з 22.01.2003 по 30.09.2003, зобов`язання здійснити з 15.03.2019 перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач з 15.03.2015 року перебуває на обліку в Ковельському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області та отримує пенсію за віком, призначену згідно із Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
15.05.2019 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області із заявою про призначення пенсії за віком, відповідно до Закону України "Про державну службу", надавши для цього всі необхідні документи.
Однак, відповідачем було відмовлено у задоволенні заяви позивача мотивуючи це тим, що позивач станом на 01.05.2016 не перебував на державній службі та відсутній необхідний стаж служби для призначення даного виду пенсії.
Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки обставина наявності у позивача стажу державної служби більше 29-и років та загального трудового (страхового стажу) підтверджувався і записами в інших письмових документах, а саме: в трудовій книжці, в Постанові Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07 травня 2007 року, де періоди «...час перебування на посадах Ковельської міської Ради з 1 листопада 1994 року по 31 грудня 1998 року та час перебування на службі в органах внутрішніх справ з 16.08.1978 року по 01.07.1980 року зараховано до стажу державної служби...», довідки з ДЕІ у Волинській області від 15 травня 2019 року, оригінали яких надано відповідачу, тому просить позов задовольнити повністю.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 03.01.2020 прийнято дану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
У відзиві на позовну заяву від 17.01.2020 відповідач позовних вимог не визнає, вважає позов безпідставним та таким, що не підлягає задоволенню. В обґрунтування зазначає, що розділом XI Прикінцевих та перехідних положень Закону 889-VIII передбачено, що за наявності у особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу державної служби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Водночас, для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, стаття 37 Закону №3723-ХІІ передбачає додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.
Оскільки ОСОБА_1 станом на 01.05.2016 не перебував на державній службі, та відсутній необхідний стаж служби, Головним управлінням було прийнято рішення про відмову позивачу в призначенні пенсії за віком відповідно до вищевказаного Закону. Просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог позивача повністю.
Враховуючи вимоги статті 263 КАС України судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково, з таких підстав.
Судом встановлено, що позивачу призначено пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
15.05.2019 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області із заявою про призначення пенсії за віком, відповідно до Закону України "Про державну службу".
Однак, відповідачем листом було відмовлено у задоволенні заяви позивача мотивуючи це тим, що стаж державної служби позивача становить менше 20 років та станом на 01.05.2016 позивач не перебував на державній службі, тому відсутні підстави для призначення пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".
Також, Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області листом від 10.10.2019 №1048/Р-01 повідомило позивача про можливість зарахування до стажу державної служби періодів: з 01.11.1994 по 31.12.1998 - головний спеціаліст, завідуючий відділом екології Ковельської міської ради (4 роки 2 місяці 1 день); з 03.03.1999 по 03.07.2001 - головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства Ковельської міської ради (2 роки 2 місяці 2 дні); з 01.10.2003 по 08.12.2003 - головний спеціаліст Волинського обласного головного управління земельних ресурсів (2 місяці 8 днів); з 09.12.2003 по 19.03.2007 - головний спеціаліст Державного управління екології та природних ресурсів у Волинській області (3 роки 3 місяці 12 днів); з 20.03.2007 по 30.12.2011 та з 03.01.2012 по 10.03.2016 - головний спеціаліст Державної екологічної інспекції у Волинській області (8 років 11 місяців 19 днів).
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Згідно ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості й в інших випадках, передбачених законом (ст. 46 Основного Закону).
Відповідно до ст.46 Конституції України право на пенсійне забезпечення гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення. Зміст та обсяг права громадян на пенсійне забезпечення полягає у їх матеріальному забезпеченні шляхом надання трудових і соціальних пенсій, тобто щомісячних пенсійних виплат відповідного розміру в разі досягнення особою передбаченого законом віку чи визнання її інвалідом або отримання членами її сім`ї цих виплат у визначених законом випадках. Встановивши в законі правові підстави призначення пенсій, їх розміри, порядок обчислення і виплати, законодавець може визначати як загальні умови їх призначення, так і особливості набуття права на пенсію, включаючи для окремих категорій громадян пільгові умови призначення пенсії залежно від ряду об`єктивно значущих обставин, що характеризують трудову діяльність (особливості умов праці, професія, виконувані функції, кваліфікаційні вимоги, обмеження, ступінь відповідальності тощо). Законодавець повинен робити це з дотриманням вимог Конституції України, в тому числі принципів рівності та справедливості.
За приписами п.6 ч.1 ст.92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців, визначається Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII.
Преамбулою Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-ІУ (далі - Закон №1058-ІУ) визначено, що цей Закон розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади, механізми функціонування системи страхування, визначає принципи, засади, механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Згідно з частиною першою статті 10, частиною третьою статті 45 Закону №1058-ІУ особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку із втратою годувальника) призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів.
Відповідно до п.2 розд. ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон №3723-XII, крім ст.37, що застосовується до осіб, зазначених у п. 10 і 12 цього розділу.
Зокрема, п.10, 12 розд. ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст.25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Частиною 1 ст.37 Закону №3723-XII встановлено, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону №1058-IV, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз.1 ч.1 ст.28 згаданого Закону, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Як вбачається з матеріалів справи, спір між сторонами виник з приводу не зарахування до стажу державної служби для перерахунку позивачу пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" час перебування на посадах Ковельської міської Ради з 01.11.1994 по 31.12.1998 та час перебування на службі в органах внутрішніх справ з 16.08.1978 по 01.07.1980, період строкової військової служби з 24.11.1974 по 25.06.1976, період роботи в Ковельській міській раді з 04.07.2001 по 07.11.2002 та з 22.01.2003 по 30.09.2003.
Щодо не зарахування до стажу державної служби для перерахунку позивачу пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" час перебування на посадах Ковельської міської Ради з 01.11.1994 по 31.12.1998 та час перебування на службі в органах внутрішніх справ з 16.08.1978 по 01.07.1980, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що питання зарахування до стажу державної служби позивача періоду роботи в Ковельській міській раді з 01.11.1994 по 31.12.1998 та час перебування на службі в органах внутрішніх справ з 16.08.1978 по 01.07.1980 було предметом розгляду Ковельським міськрайонним судом Волинської області в межах адміністративної справи №2а-42/07 за позовом ОСОБА_1 до державного управління охорони навколишнього природного середовища у Волинській області про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити дії.
Постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07.05.2007 позовні вимоги задоволено повністю.
Визнано відмову Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Волинській області, прийняту 07.03.2007, згідно якої ОСОБА_1 не зараховано до стажу державної служби час перебування на посадах Ковельської міської ради з 01.11.1994 по 31.12.1998 та час перебування на службі в органах внутрішніх справ з 16.08.1978 по 01.07.1980 неправомірною та зобов`язано Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Волинській області дані періоди зарахувати до стажу державної служби.
Таким чином, постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07.05.2007, яка набрала законної сили 18.05.2007 визнано, що час перебування ОСОБА_1 на посадах Ковельської міської ради з 01.11.1994 по 31.12.1998 та час перебування на службі в органах внутрішніх справ з 16.08.1978 по 01.07.1980 підлягає зарахуванню до стажу держаної служби, а відтак суд вважає безпідставною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області у зарахуванні вищевказаних періодів роботи позивача до стажу державної служби. (а.с.13-14)
Також, відповідачем не зараховано до стажу державної служби ОСОБА_1 період строкової військової служби з 24.11.1974 по 25.06.1976, на що суд зазначає наступне.
Для призначення пенсії державного службовця відповідно до Закону №3723, стаж державної служби обраховувався відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283 "Про порядок обчислення стажу державної служби" (далі - Порядок №283).
Підпунктом 4 пункту 3 Порядку №283 встановлено, що до стажу державної служби включається також час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.
Згідно з частиною першою статті 2 закону України від 25.03.1992 №2232-ХІІ "Про військовий обов`язок і військову службу", військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Статтею 8 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" зазначено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Отже, час проходження військової служби зараховується громадянам до загального трудового стажу, до стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Таким чином, відповідач безпідставно не врахував позивачу до стажу державної служби період проходження строкової військової служби з 24.11.1974 по 25.06.1976.
Щодо не зарахування до стажу державної служби періодів роботи ОСОБА_1 в Ковельській міській раді з 04.07.2001 по 07.11.2002 та з 22.01.2003 по 30.09.2003, суд зазначає, що згідно п.2 Порядку №283 до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування, а відтак відповідачем протиправно не зараховано період роботи позивача в Ковельській міській раді з 04.07.2001 по 07.11.2002 та з 22.01.2003 по 30.09.2003 до стажу державної служби.
Враховуючи те, що матеріалами справи підтверджується наявність у ОСОБА_1 стажу на посаді державної служби понад 20 років, а саме: з 24.11.1974 по 25.06.1976 - період проходження строкової військової служби; з 16.08.1978 по 01.07.1980 - перебування на службі в органах внутрішніх справ; з 01.11.1994 по 31.12.1998 - головний спеціаліст, завідуючий відділом екології Ковельської міської ради (4 роки 2 місяці 1 день); з 03.03.1999 по 03.07.2001 - головний спеціаліст відділу житлово-комунального господарства Ковельської міської ради (2 роки 2 місяці 2 дні); з 04.07.2001 по 07.11.2002 - період роботи на посадах в органах місцевого самоврядування (Ковельській міській раді); з 01.10.2003 по 08.12.2003 - головний спеціаліст Волинського обласного головного управління земельних ресурсів (2 місяці 8 днів); з 09.12.2003 по 19.03.2007 - головний спеціаліст Державного управління екології та природних ресурсів у Волинській області (3 роки 3 місяці 12 днів); з 20.03.2007 по 30.12.2011 та з 03.01.2012 по 10.03.2016 - головний спеціаліст Державної екологічної інспекції у Волинській області (8 років 11 місяців 19 днів), тому суд вважає протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України Волинській області у перерахунку ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу".
При цьому, суд звертає увагу, що перерахунок пенсії позивача відповідно до Закону України "Про державну службу" повинен бути проведений з 15.05.2019, а не з 15.03.2019, як зазначив позивач у позовній заяві, оскільки із заявою про призначення/перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" до органу Пенсійного фонду останній звернувся саме 15.05.2019. (а.с.44)
Відповідно до ч.2 ст.245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне, визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо не зарахування до стажу державної служби зарахований до стажу державної служби постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07.05.2007 час перебування на посадах Ковельської міської Ради з 01.11.1994 по 31.12.1998 та час перебування на службі в органах внутрішніх справ з 16.08.1978 по 01.07.1980, період строкової військової служби з 24.11.1974 по 25.06.1976, період роботи в Ковельській міській раді з 04.07.2001 по 07.11.2002 та з 22.01.2003 по 30.09.2003 та не призначення пенсії державної служби, зобов`язання зарахувати до стажу державної служби зарахований до стажу державної служби постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07.05.2007 час перебування на посадах Ковельської міської Ради з 01.11.1994 по 31.12.1998 та час перебування на службі в органах внутрішніх справ з 16.08.1978 по 01.07.1980, період строкової військової служби з 24.11.1974 по 25.06.1976, період роботи в Ковельській міській раді з 04.07.2001 по 07.11.2002 та з 22.01.2003 по 30.09.2003, зобов`язання здійснити з 15.05.2019 перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу".
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом подання звіту, то суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
При цьому, встановлення строку на подачу звіту про виконання судового рішення є правом суду, який ухвалив судове рішення, а не його обов`язком.
Поряд із цим, суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю за виконання зазначеного рішення, оскільки у суду відсутні підстави вважати, що відповідач уникатиме виконання судового рішення.
Відповідно до частин першої, третьої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відтак, оскільки при зверненні до суду, позивач сплатив судовий збір в розмірі 2 305, 20 грн. згідно з квитанцією №128 від 06.12.2019 на суму 841 грн. (а.с.2) та квитанцією від 18.12.2019 на суму 1464, 20 грн., а також зважаючи на задоволення позовних вимог, часткове лише в частині дати проведення перерахунку пенсії, на користь позивача необхідно стягнути судові витрати у сумі 2 305, 20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України Волинській області.
Керуючись статтями 243-246, 250, 262, 290, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України Волинській області щодо не зарахування до стажу державної служби зарахований до стажу державної служби постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07.05.2007 час перебування на посадах Ковельської міської Ради з 01.11.1994 по 31.12.1998 та час перебування на службі в органах внутрішніх справ з 16.08.1978 по 01.07.1980, період строкової військової служби з 24.11.1974 по 25.06.1976, період роботи в Ковельській міській раді з 04.07.2001 по 07.11.2002 та з 22.01.2003 по 30.09.2003 та не призначення пенсії державної служби.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України Волинській області зарахувати до стажу державної служби зарахований до стажу державної служби постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 07.05.2007 час перебування на посадах Ковельської міської Ради з 01.11.1994 по 31.12.1998 та час перебування на службі в органах внутрішніх справ з 16.08.1978 по 01.07.1980, період строкової військової служби з 24.11.1974 по 25.06.1976, період роботи в Ковельській міській раді з 04.07.2001 по 07.11.2002 та з 22.01.2003 по 30.09.2003.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України Волинській області здійснити з 15.05.2019 перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу".
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України Волинській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 2 305 (дві тисячі триста п`ять) гривень 20 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області, адреса: 43026, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Кравчука, 22В.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Державна екологічна інспекція у Волинській області, адреса: 43025, м. Луцьк, вул. С. Бандери, 20.
Суддя Ю.Ю. Сорока