Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2010 р. справа № 2а-475/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Головіної К.І.
при секретарі Потапенко О.М.
за участю представника позивача Лукащук Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Генмаск» про стягнення заборгованості з податку на прибуток, з податку на додану вартість, з комунального податку у розмірі 1662,57 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м. Маріуполя звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Генмаск» про стягнення заборгованості з податку на прибуток, з податку на додану вартість, з комунального податку у розмірі 1662,57 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що станом на 15.12.2009 р. відповідач має податкову заборгованість у загальному розмірі 1662,57 грн., що складається з:
- податку на прибуток у сумі 309 грн.;
- комунального податку у сумі 338,81 грн.;
- податку на додану вартість у сумі 1000,88 грн.
Відповідно до ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу були направлені податкові вимоги за № 1/269 від 09.01.2009 р. і № 2/323 від 19.06.2009 р., але станом на 15.12.2009 р. погашення податкового боргу не здійснено.
Просили стягнути з відповідача на користь держави зазначену суму податкової заборгованості з податку на прибуток, з податку на додану вартість, комунального податку.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином у порядку ст. 39 КАС України шляхом повідомлення у засобі масової інформації за останнім відомим місцем знаходження – газеті «Работа и обучение в Мариуполе» від 02.02.2010 року № 5 (381). Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності від представника відповідача не надходило. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Генмакс» є юридичною особою, знаходиться на обліку у Жовтневій МДПІ, як платник податків (а.с.7,8-10).
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Жовтнева МДПІ є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов’язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
У відповідності до ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування” податок на прибуток підприємств, податок на додану варість є загальнодержавними податками, згідно ст. 15 Закону України „Про систему оподаткування” комунальний податок є місцевим податком.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Щодо податку на прибуток підприємств, то відповідно до п. 2.1.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” платниками податку на прибуток підприємств є з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами. Пунктом 16.4 ст. 16 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.
Наявність податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 309,00 грн. підтверджується податковим повідомленням-рішенням, актом перевірки № 626/15-114-1 від 06.07.2009 року, зворотнім боком облікової картки платника податків (а.с.18,19,25-27).
Вказана заборгованість утворилась внаслідок накладення штрафних санкцій на відповідача за неподання податкових декларацій з податку на прибуток за 2008 рік та перший квартал 2009 року, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Позивачем на відповідача були накладені такі штрафні санкції, та відповідач має сплатити суму штрафу за несвоєчасне надання декларації у розмірі 340,00 грн. Позивачем було виставлено податкове повідомлення – рішення № 0006631540/0 від 07.07.2009 року на суму 340 грн.
У зв’язку з переплатою за попередні періоди сума штрафних санкцій зменшена та складає 309, 00 грн.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню на користь державного бюджету податковий борг з податку на прибуток підприємства 309,00 грн.
Щодо порядку обчислення і сплати комунального податку, то відповідно до ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів „Про місцеві податки і збори” комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Встановлення і визначення порядку сплати такого податку згідно ст. 18 зазначеного Декрету здійснюють органи місцевого самоврядування відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Наявність податкового боргу з комунального податку у розмірі 338,81 грн. підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків, податковим повідомленням – рішенням, актом невиїзної документальної перевірки № 405/15-311-1/33157181 від 12.10.2009 року (а.с.12,13-14,25-27).
Борг з комунального податку виник в результаті застосування штрафних санкцій за несвоєчасність подання податкового розрахунку з комунального податку за 2 квартал 2009 року, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Позивачем на відповідача були накладені такі штрафні санкції, та відповідач має сплатити суму штрафу за несвоєчасне подання податкового розрахунку у розмірі 340 грн. Позивачем були виставлені податкові повідомлення – рішення № 0004671840/0 від 13.10.2009 року на суму 170 грн., № 0004681840/0 від 13.10.2009 року на суму 170 грн.
У зв’язку з переплатою за попередні періоди сума штрафної санкції зменшена та складає 338,81 грн.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню на користь місцевого бюджету податковий борг з комунального податку у сумі 338,81 грн.
Щодо податку на додану вартість, то таким законом є Закон України „Про податок на додану вартість”, згідно з п. 1.6 ст. 1 якого податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.
Наявність податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 1000,88 грн. підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків, податковим повідомленням-рішенням, актом невиїзної документальної перевірки № 625/15-114-1 від 06.07.2009 року (а.с. 15,16,25-27).
Вказана заборгованість утворилась внаслідок накладення штрафних санкцій на відповідача за несвоєчасне подання податкових декларацій, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.
Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, сплата (стягнення) штрафних санкцій,
Позивачем на відповідача були накладені такі штрафні санкції, та відповідач має сплатити суму штрафу за несвоєчасне надання декларації у розмірі 1020 грн. Позивачем було виставлено податкове повідомлення – рішення № 0006621540/0 від 07.07.2009 року на суму 1020 грн.
У зв’язку з переплатою за попередні періоди сума штрафних санкцій зменшена та складає 1000, 88 грн.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства з відповідача підлягає стягненню на користь державного бюджету податковий борг з податку на додану вартість у сумі 1000,88 грн.
Загальна сума податкової заборгованості відповідача перед бюджетом становить 1662,57 грн.
Відповідно до ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу були направлені податкові вимоги за № 1/269 від 09.01.2009 р. і № 2/323 від 19.06.2009 р. (а.с.21,24), але станом на 15.12.2009 р. погашення податкового боргу не здійснено.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив суми податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Генмаск» про стягнення заборгованості з податку на прибуток, з податку на додану вартість, з комунального податку у розмірі 1662,57 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м. Маріуполя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Генмаск» про стягнення заборгованості з податку на прибуток, з податку на додану вартість, з комунального податку у розмірі 1662,57 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Генмаск» (87500, Донецька область, м. Маріуполь, пров. Аеродромний, буд. 7, ЄДРПОУ 33157181) податкову заборгованість:
з податку на прибуток у розмірі 309 (триста дев’ять) грн. на р/р 31117009700052, банк ГУДКУ в Донецькій області, отримувач - Державний бюджет, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу – 11021000;
з податку на додану вартість у розмірі 1000 (одну тисячу) грн. 88 коп. на р/р 31119029700052, банк ГУДКУ в Донецькій області, отримувач - Державний бюджет, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу – 14010100;
з комунального податку у розмірі 338 (триста тридцять вісім) грн. 81 коп. на р/р 33211828700052, банк ГУДКУ в Донецькій області, отримувач - Місцевий бюджет Жовтневого району, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу – 16010200.
Постанова ухвалена у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 25 лютого 2010 року.
Повний текст постанови виготовлений 02 березня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Головіна К.І.