Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 березня 2010 р. справа № 2а-3221/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Христофорова А.Б.
при секретарі Малая С.Ю.,
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Христофорова А.Б.,
за участю:
представника позивача Капустинської О.А.
представника відповідача не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до Комерційно-виробничої приватної фірми «Тамерлан» про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 2486,14 гривень,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя звернувся до суду з позовною заявою до Комерційно-виробничої приватної фірми «Тамерлан» про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 2486,14 гривень.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має податкову заборгованість у загальному розмірі 2486,14 гривень, яка після закінчення терміну добровільної сплати податкового зобов’язання платником податків склалася в недоїмку, з якої :
податкові зобов’язання з податку на додану вартість та податку на прибуток у розмірі 2466,32 гривень та 19,82 гривень відповідно.
Позивачем вживалися заходи щодо погашення податкового боргу, передбачені п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», направлялися перша та друга податкові вимоги.
Зазначає, що відповідач своїми діями порушує інтереси держави.
Оскільки дії позивача не призвели до самостійного погашення відповідачем суми заборгованості до бюджету, позивач просить стягнути вказану суму за рішенням суду.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача суду не надавав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що комерційно-виробнича приватна фірма «Тамерлан», згідно свідоцтва про державну реєстрацію від 15.01.2003 року, виданого виконкомом Маріупольської міської ради,- є юридичною особою (а.с.7).
Згідно довідки від 19.01.2010 № 9, наданої позивачем, комерційно-виробничу приватну фірму «Тамерлан» взято на облік Державною податковою інспекцією у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя у якості платника податків 24.01.2003 року за номером 1490 (а.с.10).
Комерційно-виробничу приватну фірму «Тамерлан» (Далі за тексом КВПФ «Тамерлан») 03.02.2003 року зареєстровано у якості платника податку на додану вартість (а.с.19).
Згідно розрахунку заборгованості КВПФ «Тамерлан» по платежам до бюджету загальна сума боргу станом на 27.01.2010 року становить 2486,14 гривень (а.с.6), яка складається з наступного.
Заборгованість з податку на прибуток, з урахуванням переплати у розмірі 17,12 гривень, складає 19,82 гривень, що утворилась внаслідок:
- донарахованих штрафних фінансових санкцій за несвоєчасну сплату, згідно повідомлення-рішення № 0004991500 від 25.11.2009- у розмірі 36,94 гривень.
Заборгованість з податку на додану вартість, з урахуванням переплати у розмірі 237,50 гривень, складає 2466,32 гривень, що утворилась внаслідок:
- донарахування 12.10.09 р. основного платежу за актом перевірки, згідно повідомлення-рішення № 0004561500 від 01.10.09. -2056,78 гривень;
- донарахування 12.10.09р. штрафної санкції за актом перевірки, згідно повідомлення-рішення № 0004561500 від 01.10.09. -1028,39 гривень;
- нарахованого податку згідно декларації № 27026 від 20.11.2009р. - 163,00 гривень;
- сплати податку згідно платіжного доручення № 1 від 24.21.2009р. у розмірі 300,00 гривень:
та сплати податку згідно платіжного доручення № 1 від 02.12.09р. у розмірі 600,00 гривень;
- погашеної пені на суму 0,96 гривень;
- нарахованого податку згідно декларації № 27820 від 21.12.09 у розмірі 341,00 гривень;
- залишку несплаченої пені у розмірі 13,69 гривень.
Заявлені позовні вимоги підтверджуються податковими деклараціями з податку на додану вартість на загальну суму 504,00 гривень (а.с.22-27); корінцем податкового повідомлення рішення форми «Р» № 0004561500/0 від 01.10.2009 на суму податкового зобов’язання з ПДВ у розмірі 3085,17 гривень (а.с.29); корінцем податкового повідомлення рішення форми «Р» № 0004991500/0 від 25.11.2009 на суму податкового зобов’язання з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 36,94 гривень (а.с.31).
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція в Орджонікідзевському районі м. Маріуполя є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Щодо податку на додану вартість, спеціальним законом є Закон України „Про податок на додану вартість”, згідно з п. 1.6 ст. 1 якого податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.
Стосовно податку на прибуток підприємств, то відповідно до п. 2.1.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” платниками податку на прибуток підприємств є з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами. Пунктом 16.4 ст. 16 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.
У відповідності до ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування” податок на додану вартість, податок на прибуток підприємств є загальнодержавними податками.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
З метою погашення заборгованості, що утворилась, на юридичну адресу відповідача було направлено першу та другу податкові вимоги № 1/201 від 27.08.09 року на суму 1662,02 гривень та № 2/212 від 02.10.09 року на суму 1062,43 гривень, зазначені вимоги були отримані посадовою особою відповідача, про що свідчать підписи на їх корінцях (а.с. 32-33).
Як встановлено у судовому засіданні загальна суму заборгованості відповідачем у розмірі 2486,14 гривень станом на момент розгляду справи не погашена.
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж Закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Так, відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов’язання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначеного Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
Суми, яки визначені податковими вимогами відповідачем сплачені не були.
У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив узгоджені суми податкового боргу, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Задовольнити позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м. Маріуполя до Комерційно-виробничої приватної фірми «Тамерлан» про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 2486,14 гривень.
Стягнути з Комерційно-виробничої приватної фірми «Тамерлан» (87543, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Лютнева,44, кв.101, ЄДРПОУ 32320814) на користь Державного бюджету України заборгованість перед бюджетом по податку на прибуток в сумі 19,82 гривень (дев’ятнадцять гривень вісімдесят дві копійки ) код платежу 11021000, одержувач- Державний бюджет - Орджонікідзевський район м. Маріуполя, код ЗКПО: 34686694, банк ГУДКУ у Донецькій області МФО 834016, р/р 31115009700054.
Стягнути з Комерційно-виробничої приватної фірми «Тамерлан» (87543, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Лютнева,44, кв.101, ЄДРПОУ 32320814) на користь Державного бюджету України заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість в сумі 2466,32 гривень (дві тисячі чотириста шістдесят шість гривень тридцять дві копійки) код платежу 014010100, одержувач - Державний бюджет - Орджонікідзевський район м. Маріуполя, код ЗКПО: 34686694, банк ГУДКУ у Донецькій області МФО 834016, р/р 31117029700054.
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 03 березня 2010 року.
Повний текст постанови складений 08 березня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Христофоров А.Б.