Постанова № 8734315, 25.02.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.02.2010
Номер справи
2а-23689/09/0570
Номер документу
8734315
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

<Список >

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 лютого 2010 р.                                                             Справа № 2а-23689/09/0570

                                                                                          

          15 год. 50 хв. Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого- судді Шальєвої В.А.

суддів Галатіної О.О., Козаченка А.В.

при секретарі Химич М.В.

за участю представника позивача Скубченко І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Акціонерного товариства закритого типу страхова компанія „Євросібінвест” до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України про визнання недійсними рішень, зобов’язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

          Акціонерне товариство закритого типу страхова компанія „Євросібінвест” звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України про визнання недійсними рішень, зобов’язання вчинити певні дії. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що рішенням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України в особі члена комісії – директора інспекційного департаменту Чурсіна О.В. від 15.12.2009 р. № 1315-л „Про схвалення рішення члена комісії – директора інспекційного департаменту про виключення інформації про АТЗТ страхова компанія „Євросібінвест” з Державного реєстру фінансових установ та анулювання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи, схваленим розпорядженням відповідача від 24.12.2009 р. № 996 та розпорядженням від 17.12.2009 р. позивач виключений з Державного реєстру фінансових установ та анульоване свідоцтво про реєстрацію фінансової установи та всі ліцензії на здійснення страхової діяльності. Підставою для прийняття зазначених рішень, як вказано в них, є порушення позивачем вимог п. 2.2 Положення про внесення інформації про юридичних осіб, які мають намір набути статусу страховиків (перестраховиків), до Державного реєстру фінансових установ, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг № 4934 від 22.11.2005 р., щодо невідповідності заявника вимогам цього Положення як на дату подання заяви про внесення інформації до реєстру, так і протягом усього строку перебування інформації в реєстрі; вимог п. 13 розділу 1 Положення про Державний реєстр фінансових установ, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг № 41 від 28.08.2003 р., в частині невиконання вимог, встановлених законодавством щодо діяльності, пов’язаної з наданням відповідних видів фінансових послуг, фінансовою установою протягом усього строку перебування інформації про неї в реєстрі.

          Позивач вказує, що в рішенні № 1315-л не визначено, в чому саме полягає порушення, яка саме інформація є недостовірною. З акту перевірки, за наслідками якої прийняте оскаржуване рішення, вбачається, що порушення полягає у тому, що місцезнаходження позивача (м. Донецьк, вул. Лабутенка, 16-а), яке вказане у заяві та документах, наданих для переоформлення ліцензії, не відповідає дійсності, що полягає у наявності в користування позивача певної кімнати (№ 18), яка не зазначена позивачем при здійсненні реєстрації, що є порушенням п. 1.13 Ліцензійних умов провадження страхової діяльності.

          Позивач вважає необґрунтованими доводи відповідача, вказує, що відомості про його місцезнаходження зазначені повні та достовірні. Факт відсутності зазначення кімнати пояснюється тим, що нумерація кімнат є неофіційною та в подальшому можливо орендування декількох кімнат. Позивач зазначає, що не є недостовірною інформація внаслідок незазначення номеру кімнати.

          Крім того, позивач зазначає, що оскаржувані рішення прийняті відповідачем з перевищенням повноважень, оскільки відповідачем не були видані будь-які приписи з приводу порушень, викладених у рішення № 1315-л.

          Позивач просить визнати нечинним, недійсним та незаконним рішення від 15.12.2009 р. № 1315-л, визнати нечинним та незаконним розпорядження від 24.12.2009 р. № 996, визнати нечинним та незаконним розпорядження про анулювання ліцензій на страхову діяльність від 17.12.2009 р., зобов’язати відповідача включити позивача до Державного реєстру фінансових установ та поновити дію свідоцтва про реєстрацію фінансової установи.

          Позивач доповнив предмет позову, подавши відповідну заяву, в якій просив визнати незаконним, нечинним та недійсним рішення від 15.12.2009 р. № 1315-л, розпорядження від 17.12.2009 р. № 962, рішення № 1332-л від 22.12.2009 р., розпорядження від 24.12.2009 р. № 996, зобов’язати відповідача включити позивача до Державного реєстру фінансових установ та поновити дію свідоцтва про реєстрацію фінансової установи та всіх ліцензій на здіснення страхової діяльності.

          В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

          Представник відповідача до судового засідання не з’явився, про день, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання судової повістки, клопотання про відкладення розгляду справи не надав. Суд у відповідності до ч. 4 ст. 128 КАС України визнав за можливе розглянути справу за відсутністю представника відповідача на підставі наявних доказів.

          Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

          Позивач Акціонерне товариство закритого типу страхова компанія „Євросібінвест” зареєстроване в якості юридичної особи на підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, державна реєстрація проведена виконавчим комітетом Харківської міської ради 15.05.2000 р., 22.07.2009 р. проведена заміна свідоцтва у зв’язку зі зміною місцезнаходження (а.с. 38), включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за № 30986539 (а.с. 39), здійснює господарську діяльність на підставі статуту (а.с. 31-37). Відповідно до свідоцтва СТ № 58, виданого 17.09.2009 р. Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України, АТЗТ СК „Євросібінвест” зареєстроване як фінансова установа (а.с. 14). Позивач здійснює страхову діяльність на підставі ліцензій на страхову діяльність серії АВ №№ 483320, 483321, 483322, 483323, 483324, 483325, виданих Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України 14.08.2009 р. (а.с. 8-13).

Статтею 35 Закону України „Про страхування” встановлено, що державний нагляд за страховою діяльністю здійснюється з метою дотримання вимог законодавства України про страхування, ефективного розвитку страхових послуг, запобігання неплатоспроможності страховиків та захисту інтересів страхувальників. Державний нагляд за страховою діяльністю на території України здійснюється Уповноваженим органом та його органами на місцях.

Відповідно до ст. 4 Закону України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” послуги у сфері страхування вважаються фінансовими послугами.

Відповідач Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України відповідно до Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента України від 4 квітня 2003 року № 292/2003, є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом. Комісія - це спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.

Актом про порушення Акціонерним товариством закритого типу страхова компанія „Євросібінвест” вимог чинного законодавства від 11.12.2009 р. № 1592/42/5-1, складеним за наслідками інспекції, встановлено, що АТЗТ страхова компанія „Євросібінвест” порушені вимог п. 1.13 Ліцензійних умов провадження страхової діяльності, затверджених розпорядженням комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 28.08.2003 р. № 40, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.09.2003 р. за № 805/8126, в частині невиконання страховиком вимог, встановлених законодавством України у сфері регулювання страхової діяльності протягом дії ліцензії. Як випливає зі змісту акту, „в ході інспекції встановлено, що місцезнаходження АТЗТ СК „Євросібінвест”, а саме, м. Донецьк, вул. Лабутенка, 16-а, яке вказано в заяві та документах, поданих для переоформлення ліцензії, не відповідає дійсності, а саме, за наявності у АТЗТ СК „Євросібінвест” кімнати (офісу) дана інформація зазначена не була, що є порушенням вимог п. 1.13 Ліцензійних умов” (а.с. 23-26).

Інспекційна група не була допущена до проведення інспекції головою правління АТЗТ СК „Євросібінвест”, про що свідчить акт про відмову від проведення інспекції (а.с. 18-19).

За наслідками розгляду акту Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України в особі члена комісії – директора Інспекційного департаменту Чурсіна О.В., прийняте рішення № 1315-л від 15.12.2009 р. про виключення інформації по АТЗТ СК „Євросібінвест” з Державного реєстру фінансових установ та анулювання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи (а.с. 15-16). Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України № 962 від 17.12.2009 р. схвалене рішення № 1315-л від 15.12.2009 р. члена комісії – директора Інспекційного департаменту Чурсіна О.В. про виключення інформації по АТЗТ СК „Євросібінвест” з Державного реєстру фінансових установ та анулювання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи (а.с. 55).

Крім того, Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України в особі члена комісії – директора Інспекційного департаменту Чурсіна О.В., прийняте рішення № 1332-л від 22.12.2009 р. про анулювання дії всіх виданих АТЗТ СК „Євросібінвест” ліцензій на здійснення страхової діяльності (а.с. 65-68). Розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України № 996 від 24.12.2009 р. схвалене рішення № 1332-л від 22.12.2009 р. члена комісії – директора Інспекційного департаменту Чурсіна О.В. про анулювання дії всіх виданих АТЗТ СК „Євросібінвест” ліцензій на здійснення страхової діяльності (а.с. 69).

Суд вважає зазначені рішення Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України протиправними з наступних підстав.

Загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю з надання фінансових послуг регулюються Законом України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”.

Відносини у сфері страхування регулюються Законом України „Про страхування”.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 34 Закону України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” уповноважений орган у межах своєї компетенції видає ліцензії для здійснення фінансовими установами страхової діяльності.

У відповідності до ст. 38 Закону України „Про страхування” уповноважений орган видає страховикам ліцензію на проведення конкретних видів страхування.

Ліцензійні умови провадження страхової діяльності, які встановлюють вимоги, обов'язкові для виконання під час провадження страхової діяльності та на день отримання ліцензії, затверджені розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 28.08.2003 р. № 40, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 вересня 2003 р. за № 805/8126.

Пунктом 1.7 Ліцензійних умов провадження страхової діяльності встановлено, що дія ліцензії може бути зупинена або анульована відповідно до цих Ліцензійних умов.

          Як зазначалося вище, підставою для анулювання ліцензій позивача, як це зазначено в акті інспекції та оскаржуваних рішеннях, є порушення позивачем п. 1.13 Ліцензійних умов в частині подання недостовірної інформації при подачі заяви та документів для видачі (переоформлення) ліцензії.

          Відповідно до п. 1.13 Ліцензійних умов провадження страхової діяльності вимоги, установлені законодавством України у сфері регулювання страхової діяльності, повинні виконуватись страховиками протягом дії ліцензії.

          Підставами для анулювання ліцензії, як це встановлено п. 8.1 Ліцензійних умов, є: заява страховика про анулювання ліцензії; рішення про скасування державної реєстрації страховика; виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих страховиком для одержання ліцензії; рішення про застосування заходу впливу; неможливість страховика забезпечити виконання ліцензійних умов, установлених для страхової діяльності, зокрема початок відповідно до вимог нормативно-правових актів процедури ліквідації страховика; нездійснення страховиком страхової діяльності відповідно до виданої ліцензії протягом 12 місяців з дати її видачі.

          З тексту акту та оскаржуваних рішень вбачається, що під недостовірними відомостями відповідач має на увазі не зазначення у документах, поданих страховиком для одержання (переоформлення) ліцензії, номеру кімнати (офісного приміщення), в якій безпосередньо розташоване АТЗТ СК „Євросібінвест” за адресою: м. Донецьк, вул. Лабутенка, 16-а.

Місцезнаходженням юридичної особи, відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України, є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.

Як вбачається з установчих документів АТЗТ СК „Євросібінвест”, органом чи особою, яка виступає від його імені, є правління на чолі з головою правління. Згідно зі статутом позивача, його місцезнаходженням є наступна адреса: 83023, м. Донецьк, вул. Лабутенка, 16-а.

У відповідності до ст. 17 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України. В Єдиному державному реєстрі містяться, зокрема, такі відомості щодо юридичної особи – місцезнаходження юридичної особи.

В свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи Акціонерного товариства закритого типу страхова компанія „Євросібінвест” місцезнаходженням особи зазначена наступна адресу: 83023, м. Донецьк, вул. Лабутенка, 16-а.

Згідно з ч. 1 ст. 18 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Таким чином, відомості про місцезнаходження АТЗТ СК „Євросібінвест”, з огляду на приписи ч. 1 ст. 18 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців”, є достовірними.

Незазначення у документах, поданих позивачем для одержання (переоформлення) ліцензії, номеру кімнати (офісного приміщення), в якій безпосередньо розташоване АТЗТ СК „Євросібінвест” за адресою: м. Донецьк, вул. Лабутенка, 16-а, не може вважатися поданням недостовірних відомостей в розумінні п. 8.1 Ліцензійних умов.

Як зазначалось вище, позивачем правильно, у відповідності до ст. 93 Цивільного кодексу України, було зазначено в усіх документах своє місцезнаходження – м. Донецьк, вул. Лабутенка, 16-а. Номер кімнати (офісного приміщення) не є обов’язковим реквізитом місцезнаходження юридичної особи відповідно до його установчих документів, а тому не зазначення такої інформації взагалі неможливо вважати недостовірною інформацією.

Факт знаходження позивача за зазначеною у всіх документах адресою підтверджується тією обставиною, що інспекційні заходи посадовими особами відповідача здійснювались саме за цією адресою, а також тим, що за цією адресою знаходився голова правління позивача.

Оскільки підставою для видання рішення від 22.12.2009 р. № 1332-л про анулювання дії всіх виданих АТЗТ СК „Євросібінвест” ліцензій на здійснення страхової діяльності та розпорядження від 24.12.2009 р. № 996 про схвалення рішення № 1332-л є подання недостовірної інформації про місцезнаходження страхової компанії, з урахуванням відсутності факту подання позивачем недостовірної інформації, суд вважає зазначені рішення протиправними.

Крім того, суд вважає, що у відповідача були відсутні підстави для виключення позивача з Державного реєстру фінансових установ та анулювання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи.

Порядок та підстави для виключення фінансової установи з Державного реєстру фінансових установ та анулювання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи визначені Положенням про Державний реєстр фінансових установ, затвердженим розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 28.08.2003 р. № 41 (в редакції розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 16.01.2007 р. № 6640), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11 вересня 2003 р. за № 797/8118.

Згідно з п. 1 розділу VІІІ „Виключення інформації про фінансову установу з Реєстру та анулювання Свідоцтва” цього Положення підставами для виключення інформації про фінансову установу з Реєстру та анулювання Свідоцтва є: заява про виключення інформації про фінансову установу з Державного реєстру фінансових установ у зв'язку з припиненням надання фінансових послуг; припинення юридичної особи, крім перетворення; виявлення недостовірної інформації в поданих заявником документах, що передбачені пунктом 1 розділу IV цього Положення; інші підстави, передбачені нормативно-правовими актами для окремих видів фінансових установ.

Раніше судом встановлено, що АТЗТ СК „Євросібінвест” не надавалась відповідачу недостовірна інформація щодо свого місцезнаходження.

Відтак, відсутні передбачені зазначеним Положенням підстави для виключення інформації про позивача з Державного реєстру фінансових установ та анулювання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначати, що відповідачем при прийняті оскаржуваних рішень не були дотримані вимоги нормативних актів, які регулюють діяльність Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 39 Закону України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, Уповноважений орган застосовує заходи впливу відповідно до закону. Уповноважений орган обирає та застосовує заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення, враховуючи наслідки порушення та наслідки застосування таких заходів.

Перелік видів заходів впливу встановлені ст. 40 цього Закону, а саме, зобов'язання порушника вжити заходів для усунення порушення; вимагання скликання позачергових зборів учасників фінансової установи; накладення штрафи в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону; тимчасове зупинення або анулювання ліцензії на право здійснення діяльності з надання фінансових послуг; відсторонення керівництва від управління фінансовою установою та призначення тимчасової адміністрації; затвердження плану відновлення фінансової стабільності фінансової установи; порушення питання про ліквідацію установи.

          Умови, порядок і строки провадження у справах про порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність із надання фінансових послуг, порядок прийняття рішень про застосування заходів впливу та процедуру їх оскарження визначаються Положенням про застосування Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України заходів впливу, затвердженим розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 13.11.2003 р. № 125 (в редакції розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 17.09.2004 р. № 2384), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 3 грудня 2003 р. за № 1115/8436.

Пунктом 1.5 цього Положення встановлено, що Держфінпослуг обирає і застосовує заходи впливу на основі аналізу даних та інформації стосовно порушення законодавства про фінансові послуги, враховуючи наслідки порушення та наслідки раніше застосованих заходів впливу (за наявності).

У відповідності до п. 3 ст. 37 Закону України „Про страхування” уповноважений орган центрального органу виконавчої влади у справах нагляду за страховою діяльністю має право видавати приписи страховикам про усунення виявлених порушень вимог законодавства про страхову діяльність, а у разі їх невиконання зупиняти чи обмежувати дію ліцензій цих страховиків до усунення виявлених порушень або приймати рішення про відкликання ліцензій та виключення з державного реєстру страховиків (перестраховиків).

Підпунктом 9 пункту 5 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Указом Президента України від 4 квітня 2003 р. № 292/20039, встановлено, що комісія має право в межах своїх повноважень видавати приписи страховикам про усунення виявлених порушень законодавства про страхову діяльність, а у разі їх невиконання зупиняти чи обмежувати дію ліцензій цих страховиків до усунення виявлених порушень або приймати рішення про відкликання ліцензій та виключення з державного реєстру страховиків (перестраховиків).

Аналіз зазначених норм дає суду підстави для висновку, що анулювання дії ліцензій страховика та виключення з державного реєстру страховиків (перестраховиків) як захід впливу можливе застосовувати тільки у разі невиконання страховиком раніше виданого припису про усунення виявлених порушень.

Судом встановлено, що до прийняття оскаржуваних рішень Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України не видавались АТЗТ СК „Євросібінвест” приписи про усунення порушень.

Відтак, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України при прийнятті оскаржуваний розпоряджень та рішень діяла на підставі, але не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; необґрунтовано, тобто без врахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); упереджено; недобросовісно; нерозсудливо; без дотримання принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; непропорційно, без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); без урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.

Отже, зазначені обставини дають суду підстави для висновку про протиправність рішень, які оскаржує позивач, тому суд задовольняє позовні вимоги.

Позивачем заявлені вимоги про визнання незаконним, нечинним та недійсним рішення від 15.12.2009 р. № 1315-л, розпорядження від 17.12.2009 р. № 962, рішення № 1332-л від 22.12.2009 р., розпорядження від 24.12.2009 р. № 996.

Обираючи спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне визнати оскаржувані рішення протиправними, оскільки це є тотожним з визнанням рішень незаконними або недійсними.

Крім того, з метою поновлення порушеного права позивача суд вважає за необхідне зобов’язати Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України включити до Державного реєстру фінансових установ АТЗТ СК „Євросібінвест” та поновити дію свідоцтва про реєстрацію фінансової установи та всіх ліцензій на здійснення страхової діяльності, виданих АТЗТ СК „Євросібінвест”.

Згідно ст. 94 КАС України з Державного бюджету України на користь позивача підлягають стягненню судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

          Позов Акціонерного товариства закритого типу страхова компанія „Євросібінвест” до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України про визнання недійсними рішень, зобов’язання вчинити певні дії задовольнити.

          Визнати протиправним рішення Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 15.12.2009 р. № 1315-л про виключення інформації про Акціонерне товариство закритого типу страхова компанія „Євросібінвест” з Державного реєстру фінансових установ та анулювання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи.

          Визнати протиправним розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 17.12.2009 р. № 962 про схвалення рішення № 1315-л від 15.12.2009 р. про виключення інформації про Акціонерне товариство закритого типу страхова компанія „Євросібінвест” з Державного реєстру фінансових установ та анулювання свідоцтва про реєстрацію фінансової установи.

          Визнати протиправним рішення Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 22.12.2009 р. № 1332-л про анулювання дії всіх виданих Акціонерному товариству закритого типу страхова компанія „Євросібінвест” ліцензій на здійснення страхової діяльності.

          Визнати протиправним розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 24.12.2009 р. № 996 про схвалення рішення № 1332-л від 22.12.2009 р. про анулювання дії всіх виданих Акціонерному товариству закритого типу страхова компанія „Євросібінвест” ліцензій на здійснення страхової діяльності.

          Зобов’язати Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України включити до Державного реєстру фінансових установ Акціонерне товариство закритого типу страхова компанія „Євросібінвест” та поновити дію свідоцтва про реєстрацію фінансової установи і всіх ліцензій на здійснення страхової діяльності, виданих Акціонерному товариству закритого типу страхова компанія „Євросібінвест”.

          Стягнути з Державного бюджету України на користь Акціонерного товариства закритого типу страхова компанія „Євросібінвест” судові витрати в розмірі 3 (три) грн. 40 коп.

          Повний текст постанови виготовлений 2 березня 2010 р.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

                    

Головуючий суддя                                                                       Шальєва В.А.           

Судді                                                                                          < Призвище судді >

                                                                                          < Призвище судді >