Постанова № 8734216, 25.02.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.02.2010
Номер справи
2а-1520/10/0570
Номер документу
8734216
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.КОСТЯНТИНІВЦІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 лютого 2010 р. справа № 2а-1520/10/0570

час прийняття постанови: 15.30

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Бєломєстнова О. Ю.

при секретаріПітель В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Донецьку по вул. 50-ї Гвардійської Дивізії, 17 адміністративну справу

за позовом Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення податкового боргу на додану вартість у сумі 107,00грн., штрафних санкцій у сумі 530,25грн., пені у розмірі 7,76грн.

за участю

від представника позивача Дунда В.І. за довіреністю

від представника відповідача не зявився

ВСТАНОВИВ:

Костянтинівська обєднана державна податкова інспекція звернулася до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення податкового боргу на додану вартість у сумі 107,00грн., штрафних санкцій у сумі 530,25грн., пені у розмірі 7,76грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на несплату податкових зобовязань з ПДВ, які виникли на підставі уточнюючого розрахунку податкових зобовязань у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок від 03.04.2099р. № 9081грн. Також, за результатами документальної невиїзної перевірки відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності за жовтень 2008р.-грудень 2008р. були встановлені порушення абз. «а» п.п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.п. 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», про що був складений акт № 50/17-1-2486614362 від 28.01.2009р. На підставі вказаного акту та відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001781741/0-3222 від 09.02.2010р., яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 510грн. Крім того, за результатами документальної невиїзної перевірки відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності за квітень 2009р. були встановлені порушення абз. «а» п.п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.п. 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», про що був складений акт №514/17-1-2486614362 від 12.06.2009р. На підставі вказаного акту та відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0020061741/0-16788 від 25.06.2009р., яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 170грн. Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржені. Також за несвоєчасну сплату податку на додану вартість позивачем була нарахована пеня у розмірі 7,76грн. Відповідачем було частково сплачено суму заборгованості у розмірі 149,75грн. Загальна сума заборгованості у розмірі 645,01 грн., у тому числі - 107,00грн. за основним платежем, штрафні санкції - 530,25 грн. та пеня -7,76грн. відповідачем не сплачена.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити з підстав, що наведені у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не прибув, належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового засідання, заявою адміністративний позов визнав в повному обсязі та просив розстрочити сплату суми за позовом із розрахунку не більш як 100 грн. на місяць.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, суд встановив:

Відповідач, фізична особа-підприємець ОСОБА_1, зареєстрована органом державної реєстрації Костянтинівської міської ради 28.03.2007р., про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за № 22690000000003193. На податковому обліку Костянтинівської ОДПІ відповідач перебуває з 29.03.2007р. за № 239-07, тобто є платником податків, зборів та інших обовязкових платежів.

Згідно п. 1.6 ст. 1 Закону України „Про податок на додану вартість”, податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, податок на додану вартість є загальнодержавним податком.

Відповідачем до податкової інспекції надано уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок від 03.04.2009р. №9081грн.у сумі 107,00грн. по строку 03.04.2009р.

Станом на 23.12.2009р. відповідачем вищезазначена сума не сплачена.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж Закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Крім того, за результатами документальної невиїзної перевірки відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності за жовтень 2008р.-грудень 2008р. були встановлені порушення абз. «а» п.п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.п. 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме встановлено не подання звітності з податку на додану вартість за жовтень 2008р., листопад 2008р., грудень 2008р., про що був складений акт № 50/17-1-2486614362 від 28.01.2009р.

На підставі вказаного акту та відповідно до ст. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі, якщо платник податків не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку (17х10х3=510грн.). У з вязку з цим позивачем було прийняте податкове повідомленням-рішенням № 0001871741/0-3222 від 09.02.2010р. Вказане рішення отримано відповідачем, про свідчить відмітка на його корінці та не оскаржене. Відповідачем були частково сплачені штрафні санкції за даний рішенням у розмірі 149,75грн. Штрафні санкції у розмірі 360,25грн. відповідачем станом на 23.12.2009р. не сплачені.

Також, за результатами документальної невиїзної перевірки відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності за квітень 2009р. були встановлені порушення абз. «а» п.п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.п. 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме встановлено не подання звітності з податку на додану вартість за квітень 2009р., про що був складений акт №514/17-1-2486614362 від 12.06.2009р.

На підставі вказаного акту та відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі, якщо платник податків не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. (17х10х1=170грн.). У звязку з цим позивачем було прийняте податкове повідомлення-рішення № 0020061741/0-16788 від 25.06.2009р., яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 170грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем 25.06.2009р. про що мається відмітка на його корінці та не оскаржене. Штрафні санкції у розмірі 170грн. відповідачем станом на 23.12.2009р. не сплачені.

Відповідно до п. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами”, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідачем вказані суми заборгованості не сплачені.

Відповідно до п.16.1.1 п. 16.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановленого строку погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

У звязку з цим позивачем за несвоєчасне погашення податкового боргу з податку на прибуток нарахована пеня у розмірі 7,76грн. Зазначена сума пені також відповідачем не сплачена.

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Таким чином, станом на 23.12.2009р. загальна сума заборгованості перед бюджетом з податку на додану вартість складає 645,01 грн., у тому числі 107,00грн. за основним платежем, штрафні санкції - 530,25 грн. та пеня -7,76грн.

Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

У відповідності до п.п. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.00р. № 2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідач заявою позовні вимоги у розмірі 645,01 грн. визнав в повному обсязі.

Відповідно до ч.3 ст. 136 КАС України, судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примирення сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112,113 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України при повному визнанні відповідачем адміністративного позову і прийнятті його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

З урахуванням викладених обставин, суд, вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Що стосується заяви відповідача щодо надання розстрочення сплати суми за позовом із розрахунку не більш як 100грн. на місяць, суд зазначає наступне.

Відповідач в обґрунтування своєї заяви посилається на те, що він не в змозі сплатити суму заборгованості повністю за один раз з огляду на те, що його прибуток є малим, а крім того на його утриманні знаходиться три чоловіка.

Розстрочення це встановлення порядку оплати заборгованості, яке передбачає систематичне та регулярне погашення частини боргу. При цьому для встановлення строку, на який може бути дана розстрочка, суд повинен виходити з реальної можливості боржника сплачувати певну частину боргу.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач не надав до суду доказів тих обставин, на які він посилається, в обґрунтування прохання про розстрочку.

Зважаючи на наведене суд в задоволені заяви ФОП ОСОБА_1 щодо розстрочення сплати суми за позовом із розрахунку не більш як 100грн. на місяць відмовляє.

Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 160 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу на додану вартість у сумі 107,00грн., штрафних санкцій у сумі 530,25грн., пені у розмірі 7,76грн. задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь державного бюджету (код платежу 14010100 на бюджетний рахунок одержувача 31113029700058, УДК у м. Костянтинівка, банк ГУДКУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686631, МФО 834016) податковий борг з податку на додану вартість у сумі 107,00 (сто сім) грн., штрафні санкції -530 (пятсот тридцять) грн. 25коп., пеню -7(сім)грн. 76коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції позивачем шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови у повному обсязі, а відповідачем з дня отримання постанови, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 25 лютого 2010р. Постанова виготовлена у повному обсязі 01 березня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Бєломєстнов О. Ю.