Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2010 р. справа № 2а-2566/10/0570
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Логойди Т. В.
при секретарі Кузнецова К.В.,
з участю представника позивача Одегової Р.Г, представника відповідача Бабійчука В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Добропільського міського центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до державного підприємства «Добропіллявугілля», третя особа відокремлений підрозділ «Управління матеріально-технічного постачання» державного підприємства «Добропіллявугілля», про стягнення коштів,
в с т а н о в и в :
У листопаді 2010 року Добропільський міський центр зайнятості – робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України звернувся в суд з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначав, що з 18 грудня 2009 року по 25 грудня 2009 року була здійснена перевірка щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків в відокремленому підрозділі «Управління матеріально-технічного постачання» державного підприємства «Добропіллявугілля», за результатами якої виявлені порушення вимог пп. 2 п. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», яке виразилось у неповній та несвоєчасній сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
У ході перевірки встановлено, що протягом 2005 - 2009 років при виплаті заробітної плати найманим працівникам нараховані страхові внески, що належать до сплати не сплачувались, у результаті чого виникла недоїмка у розмірі 7808,26 грн., що підтверджується актом від 25 грудня 2009 року № 195.
Оскільки недоїмка станом на 25 грудня 2009 року, відповідачем сплачена не була, тому на вказану суму нараховано пеню у розмірі 87,43 грн.
Відповідачу запропоновано добровільно сплатити кошти, про що на його адресу направлено рішення про стягнення простроченої заборгованості від 28 грудня 2009 року №7, однак кошти сплачені не були.
Просив стягнути з відповідача недоїмку у розмірі 7 808,26 грн. та пеню розмірі 87,43 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Представник відповідача позов визнав в повному обсязі та зазначив, що заборгованість на вказану суму дійсно існує.
Судом встановлено, що з 18 грудня 2009 року по 25 грудня 2009 року Добропільським міським центром зайнятості – робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття проведено перевірку своєчасності та повноти сплати страхових внесків відокремленого підрозділу «Управління матеріально-технічного постачання» державного підприємства «Добропіллявугілля» за період з 01 червня 2005 року по 30 вересня 2009 року, за результатами якої складено акт від 25 грудня 2009 року № 195, в якому вказувалося на порушення вимог пп. 2 п. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», яке виразилось у неповній та несвоєчасній сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
У ході перевірки встановлено, що протягом вказаного періоду при виплаті заробітної плати найманим працівникам нараховані страхові внески, що належать до сплати, не сплачувались, у результаті чого виникла недоїмка з 31 липня 2009 року по 30 вересня 2009 року у розмірі 7 808,26 грн.; на суму недоїмки нараховано пеню розмірі 87,43 грн.
Відповідачу запропоновано добровільно сплатити кошти, про що на його адресу направлено рішення про стягнення простроченої заборгованості від 28 грудня 2009 року №7, однак сума коштів сплачена не була.
Сума заборгованості відображена в акті звірки, проведеної станом на 01 жовтня 2009 року.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю), починаючи з 1 січня 2001 року – дня набуття чинності вказаним Законом повинні сплачувати внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за найманих працівників у порядку та в розмірах, передбачених Законом.
Частиною 2 ст. 35 вказаного Закону визначено, що роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми.
Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Статтею 39 вказаного закону визначено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Суб’єктом владних повноважень за порушення вимог законодавства на несплачену суму недоїмки правомірно нараховано пеню в порядку та розмірі, що відповідав вимогам законодавства.
Оскільки протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми страхових внесків та нарахованої контролюючим органом пені сплачені не були, тому вони підлягають стягненню з відповідача.
Відповідно до ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Добропільського міського центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до державного підприємства «Добропіллявугілля», третя особа відокремлений підрозділ «Управління матеріально-технічного постачання» державного підприємства «Добропіллявугілля» ,про стягнення коштів задовольнити.
Стягнути з державного підприємства «Добропіллявугілля» на користь Добропільського міського центру зайнятості суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі суми страхових внесків (недоїмки) в розмірі 7 808 (сім тисяч вісімсот вісім) грн. 26 коп. на р/р 37174302900035 код платежу 50040200 - страхові внески 0,6%, в ГУ Державного казначейства України в Донецькій області МФО 834016, код ЄДРПОУ 23126132, та пеню в розмірі 87 (вісімдесят сім) грн. 43 (сорок три) коп. на р/р 37171305900035 код платежу 5004050 в ГУ Державного казначейства України в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 23126132.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Логойда Т. В.