Постанова № 8734130, 26.02.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.02.2010
Номер справи
2а-3324/10/0570
Номер документу
8734130
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 лютого 2010 р.                                                                       справа № 2а-3324/10/0570

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Логойди Т. В.

при секретарі                                                  < Призвище секретаря >

Кузнецова К.В.,

з участю представника позивача Сорокіної Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі міста Маріуполя Донецької області до товариства з обмеженою відповідальністю «Маріупольський центр технічного обслуговування» про стягнення коштів,

в с т а н о в и в :

У лютому 2010 року Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі міста Маріуполя Донецькій області звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що ТОВ «Маріупольський центр технічного обслуговування» має заборгованість перед бюджетом на загальну суму 7 619,67 грн., а саме:

1) з податку на прибуток в сумі 313,37 грн., яка утворилась внаслідок несплати штрафу за неподані податкові декларації: повідомлення-рішення від 06 липня 2009 року № 0003181500 на суму 170 грн., повідомлення-рішення від 02 вересня 2009 року № 0004221500 на суму 170,0 грн. У зв’язку з переплатою на суму 26,62 грн. залишок несплаченого штрафу складав 313,37 грн.;

2) з податку на додану вартість в сумі 327,05 грн., яка утворилась внаслідок несплати штрафу за неподані податкові декларації: повідомлення-рішення від 06 липня 2009 року № 0003191500 на суму 170 грн., повідомлення-рішення від 02 вересня 2009 року № 0004231500 на суму 170,0 грн. У зв’язку з переплатою на суму 12,95 грн. залишок несплаченого штрафу складав 327,05 грн.;

3) з комунального податку в сумі 326,40 грн., яка утворилась внаслідок несплати штрафу за неподані податкові звітності: повідомлення-рішення від 06 липня 2009 року № 0001091530 на суму 170 грн., повідомлення-рішення від 02 вересня 2009 року № 0001441530 на суму 170,0 грн. У зв’язку з переплатою на суму 13,60 грн. залишок несплаченого штрафу складав 326,40 грн.;

4) несплата штрафних санкцій на суму 6 652,85 грн., визначених прийнятими на підставі акту перевірки від 04 листопада 2008 року № 1962/05/83/23/13479731 рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 18 листопада 2008 року №0009422308 на суму 2 927,85 грн., рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 18 листопада 2008 року №0009432308 на суму 3 725 грн., які залишені в силі постановою Донецького окружного адміністративного суду від 19 лютого 2009 року по справі № 2а-36376/08/0570.

Просила стягнути з ТОВ «Маріупольський центр технічного обслуговування» виниклу заборгованість в загальній сумі 7 619,67 грн. по кожному податку окремо.

У зв’язку з відсутністю належного фінансування судів повідомлення осіб, які беруть участь у справі, здійснювалися в порядку, встановленому ст. 38 Кодексу адміністративного судочинства України, по телефону, про що складені довідки-телефонограми.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.

Враховуючи наведене суд вирішує справу на підставі наявних у справі доказів.

Судом встановлено, що ТОВ «Маріупольський центр технічного обслуговування» є юридичною особою і як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Орджонікідзевському районі міста Маріуполя Донецькій області. Є платником податку на додану вартість.

У червні 2009 року податковим органом проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності товариством, за результатами якої складено акт від 16 червня 2009 року № 816/15-011/13479731, в якому вказувалося на порушення товариством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання податкової декларації з податку на прибуток підприємства, з податку на додану вартість та звітності з комунального податку за 1 квартал 2009 року, граничний строк подання яких сплинув 12 травня 2009 року.

На підставі акту прийняті податкові повідомлення-рішення: від 06 липня 2009 року № 0003181500, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 170 грн., від 06 липня 2009 року № 0003191500, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями з податку на додану вартість в розмірі 170 грн., від 06 липня 2009 року № 0001091530, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями з комунального податку в розмірі 170 грн.

Через відсутність адресата за адресою вказані повідомлення-рішення розміщені на дошці податкових оголошень, про що складено акт від 16 липня 2009 року №0130/15-011/13479731.

Суму не сплачено і вона набула статусу податкового боргу.

У серпні 2009 року податковим органом проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності товариством, за результатами якої складено акт від 17 серпня 2009 року № 1087/15-011/13479731, в якому вказувалося на порушення товариством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання податкової декларації з податку на прибуток приватних підприємств за 1 півріччя 2009 року та розрахунку по комунальному податку за 2 квартал 2009 року, граничний строк подання яких сплинув 10 серпня 2009 року.

На підставі акту прийняті податкові повідомлення-рішення: від 02 вересня 2009 року № 0004221500, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 170 грн., та від 02 вересня 2009 року № 0001441530, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями з комунальному податку в розмірі 170 грн.

У серпні 2009 року податковим органом проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності товариством, за результатами якої складено акт від 21 серпня 2009 року № 1107/15-011/13479731, в якому вказувалося на порушення товариством п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими», а саме неподання податкової декларації з податку на додану вартість за 2 квартал 2009 року, граничний строк подання якої сплинув 10 серпня 2009 року.

На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення від 02 вересня 2009 року № 0004231500, яким визначено суму податкового зобов’язання за штрафними санкціями з податку на додану вартість в розмірі 170 грн.

Через відсутність адресата за адресою вказані повідомлення-рішення від 02 вересня 2009 року розміщені на дошці податкових оголошень, про що складено акт від 22 вересня 2009 року №184/15-011/13479731.

Суму не сплачено і вона набула статусу податкового боргу.

Податкові повідомлення-рішення платником податків оскаржені не були.

У зв’язку з переплатою, яка містилася в картці платника податків, а саме з податку на прибуток на суму 26,62 грн., з податку на додану вартість - 12,95 грн., з комунального податку - 13,60 грн., заборгованість по вказаним податкам складала:

- з податку на прибуток - 313,37 грн.,

- з податку на додану вартість - 327,05 грн.,

- з комунального податку - 326,40 грн.

В порядку, передбаченому ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачу направлялися податкові вимоги: перша - від 04 серпня 2009 року №1/189, друга - від 08 вересня 2009 року №2/205, які через неможливість вручення через відсутність адресата за адресою розміщені на дошці податкових оголошень, про що складено відповідні акти.

09 жовтня 2009 року прийнято рішення №59 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу.

Вказані заходи не призвели до сплати податкового боргу.

Податковим органом проведено перевірку за дотриманням суб’єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 04 листопада 2008 року № 1962/05/83/23/13479731, в якому вказувалося на порушення п.п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», п. 2.6. Постанови Правління Національного банку України № 637 від 15 грудня 2004 року «Про затвердження положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні», а саме: не проведення розрахункової операцій через реєстратор розрахункових операцій на суму 745 грн., не оприбуткування у касі готівкових коштів на загальну суму розрахунків 585,57 грн.

Додатками до акту перевірки є: опис готівкових коштів на місці проведення розрахункової операції, Х-дений звіт, пояснювальна.

На підставі акту прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 18 листопада 2008 року №0009422308, яким на відповідача накладено штраф в сумі 2927,85 грн., рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 18 листопада 2008 року №0009432308, яким на відповідача накладено штраф в сумі 3 725 грн. Рішення отримане відповідачем 22 листопада 2008 року.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 19 лютого 2009 року по справі № 2а-36376/08/0570 в задоволенні позову ТОВ «Маріупольський центр технічного обслуговування» до Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі міста Маріуполя Донецької області до про визнання недійсними рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 18 листопада 2008 року №0009422308 та від 18 листопада 2008 року №0009432308 – відмовлено. Постанова набрала законної сили.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону вони мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Оскільки платник податків не подавав декларації та податкові звітності у встановлений законом строк, тому контролюючий орган правильно наклав на нього штрафи в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.

Рішення податкового органу, в якому визначені суми штрафних санкцій, в порядку, передбаченому законодавством, до контролюючого органу оскаржені не були.

Відповідачем не надано доказів сплати штрафних санкцій.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Виходячи з вимог законодавства несплачені суми накладених контролюючим органом штрафних санкцій є податковим боргом, який підлягає примусовому стягненню з відповідача.

Рішення податкового органу про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 18 листопада 2008 року №0009422308, яким на відповідача накладено штраф в сумі 2927,85 грн., та від 18 листопада 2008 року №0009432308, яким на відповідача накладено штраф в сумі 3 725 грн. були предметом перевірки в судовому порядку, за наслідками перевірки їх правомірності суд прийшов до висновку про те, що вони прийняті на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України.

Судове рішення в адміністративній справі між тими самими особами набрало законної сили, у зв’язку з чим обставини, встановлені ним відповідно до ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для звільнення від доказування.

Суб’єктом владних повноважень за порушення вимог законодавства до відповідача правомірно застосовані фінансові санкції в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.

Оскільки протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи штрафні (фінансові) санкції, застосовані за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», сплачені не були, тому вони підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі міста Маріуполя Донецької області до товариства з обмеженою відповідальністю «Маріупольський центр технічного обслуговування» про стягнення коштів задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Маріупольський центр технічного обслуговування» (код ЄДРПОУ 13479131) на користь держави заборгованість в сумі 7619,67 грн., а саме:

- в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток 313 (триста тринадцять) грн. 37 (тридцять сім) коп. на р/р № 31115009700054, одержувач - бюджет Орджонікідзевського району м. Маріуполя, код одержувача 34686694, банк одержувача - ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу - 11021000;

- в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 327 (триста двадцять сім) грн. 05 (п’ять) коп. на р/р 31117029700054, одержувач - бюджет Орджонікідзевського району м. Маріуполя, код ЗКПО 34686694, банк: ГУДКУ у Донецької області, МФО: 834016, код платежу 14010100;

- в рахунок погашення податкового боргу з комунального податку 326 (триста двадцять шість) грн. 40 (сорок) коп. на р/р № 33219828700054, одержувач - бюджет Орджонікідзевського району м. Маріуполя, код отримувача 34686694, банк одержувача - ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу – 16010200;

- фінансові санкції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в сумі 6652 (шість тисяч шістсот п’ятдесят п’ять) грн. 85 (вісімдесят п’ять) коп. на рахунок № 31117104700054, одержувач - бюджет Орджонікідзевського району м. Маріуполя, банк одержувача - ГУ ДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код ЗКПО 34686694, код платежу 3021080900.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                       Логойда Т. В.