Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2010 р. справа № 2а-18556/08/0570
час прийняття постанови: 09-45 год.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Стирана В.В.
при секретарі Цургановій Г.В.,
за участю:
позивача – Ноздрьова С.В.,
представника позивача – Гришиної М.М.,
представника відповідача – не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду адміністративну справу за позовом Прокурора Київського району міста Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі міста Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ларіні» про стягнення заборгованості перед бюджетом,
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Київського району міста Донецька в інтересах держави в особі Державна податкова інспекція у Київському районі міста Донецька звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ларіні» по стягнення заборгованості перед бюджетом.
В обґрунтування позову вказав, що з 27.03.2008 року працівниками ДПІ у Київському районі міста Донецька було проведено перевірку щодо контролю з здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу кафе «Ларіні», розташованого за адресою: місто Донецьк, вул. Жмури, буд.1, що належить ТОВ «Ларіні», за підсумками якої було складено акт № 05640100/23-4 від 23.08.2008 року та винесені рішення про застосування фінансових санкцій № 0002102343/0-11081/10/23-213 від 28.05.2008 року та № 0002092343/0-11082/10/23-413 від 28.05.2008 року.
Загальний розмір штрафних санкцій складає 5871 грн.
На момент звернення до суду штрафні санкції не сплачені.
Просив стягнути з відповідача на користь бюджету суму у розмірі 5871 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, свою позицію мотивувала аналогічно викладеному у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, від нього не надходило повідомлення про причини неприбуття в судове засідання або клопотання про відкладення розгляду справи. Таким чином, неявка представника відповідача в судове засідання є без поважних причин. Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому суд вважає, що неприбуття представника відповідача в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні зібрані в справі докази в їх сукупності, вважає встановленим наступне.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, дослідивши в судовому засіданні зібрані в справі докази в їх сукупності, вважає встановленим наступне.
На підставі п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено функції представництва інтересів держави у суді.
Відповідно до ч. 2 ст. 36-1 ЗУ «Про прокуратуру» підставою представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб. Що вчиняються у відносинах між ними або державою.
ТОВ «Ларіні» - є юридичною собою, зареєстрованою виконавчим комітетом виконавчим комітетом Донецької міської ради 27.09.1999 року.
Свою діяльність відповідач здійснює на підставі Статуту ТОВ «Ларіні» (нова редакція), затвердженого загальними зборами Учасників Протокол № 01 від 05.06.2007 року.
Відповідач знаходиться на обліку у ДПІ у Київському районі міста Донецька як платник податків.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач ДПІ у Київському районі міста Донецька є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
На підставі ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позивачем 27.03.2008 року ДПІ у Київському районі міста Донецька було проведено перевірку відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу СПД ТОВ «Ларіні» у кафе, розташованому за адресою: місто Донецьк, вул. Жмури, буд.1.
Так, ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
За результатами перевірки ДПІ у Київському районі міста Донецька складений акт № 05640100/23-4 від 28.03.2008 року, яким встановлено порушення відповідачем пп. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме: проведення розрахункових операцій без використання реєстратора розрахункових операцій на суму 201,20 грн., невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі коштів, яка зазначено у денному звіті реєстратора розрахункових операцій на суму 565 грн., не забезпечення збереження фіскального чеку, реалізація та зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору.
Пунктами 1, 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
У відповідності до ст. 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Позивачем за порушення вищевказаних вимог законів були прийняті рішення про застосування до ТОВ «Ларіні» винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002092343/0-11082/10/23-413 від 28.05.2008 року на суму 4171 грн.
Абзацом 13 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Позивачем за порушення вищевказаних вимог законів були прийняті рішення про застосування до ТОВ «Ларіні» винесене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002102343/0-11081/10/23-413 від 28.05.2008 року на суму 1700 грн.
Зазначені рішення відповідачем були оскаржені у судовому порядку.
Як вбачається із постанови Донецького окружного адміністративного суду від 14.10.2009 року, яке набрало законної сили, у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Ларіні» до Державної податкової інспекції у Київському районі міста Донецька про скасування рішення від 28.05.2008 року № 0002092343/0-11082/10/23-413 про застосування фінансових санкцій у сумі 4171 грн. та про скасування рішення від 28.05.2008 року № 0002102343/0-11081/23-413 про застосування фінансових санкцій у сумі 1700 грн., відмовлено у повному обсязі.
Таким чином, судом надано правову оцінку правомірності застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та Закону України ««Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Згідно ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до ст.ст.2,9 Бюджетного Кодексу України надходження від штрафів та фінансових санкцій входять до складу бюджету України та підлягають стягненню відповідними органами, яким відповідно до закону надано право стягування до бюджету податків,зборів (обов’язкових платежів) та інших надходжень до складу яких належить зокрема система органів податкової служби.
Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми санкцій з відповідача до Державного бюджету України.
Таким чином, з відповідача на користь держави 5871 грн.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В : Позов Прокурора Київського району міста Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі міста Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ларіні» про стягнення заборгованості перед бюджетом, задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ларіні» (83007, місто Донецьк, вул. Буслаєва, буд. 31, кв.5, ЄДРПОУ 30546614):
- на користь державного бюджету (р/р 3110104700006, одержувач Державний
бюджет Київського району, ОКПО 34687001, ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21080900) штрафні санкцій у розмірі 4171 (чотири тисячі сто сімдесят одна) грн. згідно рішення про застосування штрафних (санкцій) № 0002092343/0-11082/10/23-413 від 28.05.2008 року,
- на користь державного бюджету (р/р 31118106700006, одержувач Державний
бюджет Київського району, ОКПО 34687001, ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081100) штрафні санкцій у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. згідно рішення про застосування штрафних (санкцій) № 0002102343/0-11081/10/23-413 від 28.05.2008 року.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено 28 січня 2010 року у присутності представника позивача та прокурора.
Повний текст постанови виготовлено 01 лютого 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Стиран В.В.