Постанова № 8733409, 15.03.2010, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2010
Номер справи
2а-504/10/0370
Номер документу
8733409
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2010 рокуСправа № 2а-504/10/0370

Волинський окружний адміністративний суд в складі:

          головуючого - судді Волдінера Ф.А.,

при секретарі судового засідання Шафранюк І.Ф.,

за участю представника позивача Потурай С.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідівдо сільськогосподарського виробничого кооперативу "Дружба" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 1373,38 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Волинське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідівзвернулося з позовом до сільськогосподарського виробничого кооперативу "Маяк" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 1373,38 грн.

Позов обґрунтовується тим, що згідно поданого відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік останнім було допущене порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. В зв’язку з цим позивачем до відповідача було застосовано адміністративно-господарську санкцію в сумі 1259,38 грн., яку він у визначений строк в добровільному порядку не сплатив, що дало підставу для нарахування пені в сумі 114,00 грн. станом на 09.02.2010 року. Всього сума несплаченої адміністративно-господарської санкції та пені на день подачі позову становить 1373,38 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача в примусовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав наведених у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не прибув повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, причини неприбуття до суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за її відсутності не заявив.

Суд вважає за можливе розглядати справу по суті за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд вважає, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з наступних підстав.

Згідно частини 1, 2 статті 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (далі – Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Судом встановлено, що згідно поданого сільськогосподарським виробничим кооперативом "Маяк" рядка 01 звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік, середньооблікова чисельність штатних працівників відповідача у 2008 році фактично складала 32 чол., з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність складає 0 чол. Відповідно до статті 19 Закону, норматив для працевлаштування відповідачем інвалідів складає 1 особа, який відповідачем не виконаний.

Відповідно до частини 1 статті 20 Закону, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Згідно з пунктом 2 “Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року за №70, роботодавці самостійно обчислюють та сплачують суму адміністративно-господарських санкцій до 15 квітня року, що настає за роком, в якому відбулося порушення нормативу робочих місць.

В судовому засіданні було встановлено, що Волинським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів було направлено до сільськогосподарського виробничого кооперативу "Дружба" 01.04.2009 року повідомлення про заборгованість та про необхідність її сплати в термін до 15 квітня 2009 року, а 14.08.2009 року була надіслана претензія. Відповідач самостійно суму адміністративно-господарських санкцій не сплатив.

Відповідно до частини 2 статті 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені в розмірі 120 відсотків річної облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Згідно з поданим позивачем розрахунком вартості робочого місця, розміру суми адміністративно-господарських санкцій і пені, сума адміністративно-господарської санкції становить 1259,38 грн., а сума пені – 114,00 грн. Всього відповідач повинен сплатити до бюджету суму в розмірі 1373,38 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідачем у 2008році було допущене порушення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, тому позовні вимоги Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про стягнення суми адміністративно-господарської санкції та пені підлягають до задоволення в повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАСУ у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статей 19,20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з сільськогосподарського виробничого кооперативу "Дружба" (с.Тур, Ратнівського району Волинської області, ідентифікаційний код 03738108) на користь Держави в особі Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів в дохід Державного бюджету ( Держбюджет Ратнівського району, код платежу 50070000, номер рахунку 31218230700320, ідентифікаційний код 21740439, банк ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014) адміністративно-господарські санкції в сумі 1259,38 грн. (тисяча двісті п’ятдесят дев'ять гривень тридцять вісім копійок) і пеню в сумі 114,00 грн. (сто чотирнадцять гривень), всього 1373,38 грн. (тисяча триста сімдесят три гривні тридцять вісім копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається позивачем протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі, тобто з 19 березня 2010 року, а відповідачем – з дня отримання ним копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя                                                                                                     Ф.А. Волдінер