Рішення № 87316529, 29.01.2020, Костопільський районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
29.01.2020
Номер справи
564/2072/19
Номер документу
87316529
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 564/2072/19

29 січня 2020 року м. Костопіль

Костопільський районний суд Рівненської області в складі:

головуючий суддя Цвіркун О. С.

з участю секретаря Забейди А.В.

позивача - ОСОБА_1 , представника позивача - адвоката Голуба В.А., відповідачів - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , представника відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 - адвоката Євгеюка О.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Костопіль справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_2 , Державного реєстратора Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Рівненської області Салійчук Ілони Михайлівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача державного реєстратора Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Рівненської області Салійчук Ілони Михайлівни - Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідачів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, в якому просив суд скасувати державну реєстрацію права власності на нерухоме майно - квартиру загальною площею 90,9 кв.м. житлова площа 36,3 кв.м., за адресою АДРЕСА_1 , на праві приватної спільної часткової власності за ОСОБА_3 (розмір частки 1/5), ОСОБА_4 (розмір частки 1/5), ОСОБА_5 (розмір частки 1/5), ОСОБА_6 (розмір частки 1/5), ОСОБА_2 (розмір частки 1/5), проведену на підставі рішення державного реєстратора Салійчук І.М. (Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Рівненської області) про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 44992433 від 09.01.2019 15:12:53.

В обґрунтування позовних вимог позивач покликається на те, що він є власником квартири АДРЕСА_2 на праві приватної власності на підставі договору дарування від 08.10.2004 року, який зареєстрований у КП «Рівненське обласне БТІ» 08.11.2004 року. Зазначає, що існування державної реєстрації прав власності відповідачів на сусідню квартиру АДРЕСА_3 порушує його права та охоронювані законом інтереси, як власника суміжної квартири АДРЕСА_4 , оскільки реконструкція квартири АДРЕСА_5 проведена з порушенням відповідних державних будівельних норм, стандартів і правил, що загрожує нормальному користуванню позивачем квартирою №2. На підставу обґрунтування позовних вимог покликається на те, що на підставі рішення головного інспектора будівельного нагляду сектору по роботі з дозвільними документами від 03.04.2019 року № 35-гбн, наказом Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненської області № 35 від 03.04.2019 року скасовано декларацію про готовність до експлуатації об`єкта від 26.12.2018 року №РВ141183601050 на об`єкт: «реконструкція частини житлового будинку (квартири) та будівництво господарської будівлі по АДРЕСА_1 », на підставі якої державний реєстратор Салійчук І.М. прийняла рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 44992433 від 09.01.2019 15:12:53 та проведено державну реєстрацію права власності на об`єкт житлової нерухомості - квартиру загальною площею 90,9 кв.м., житлова площа 36,3 кв.м., за адресою АДРЕСА_1 , на праві приватної спільної часткової власності за ОСОБА_3 (розмір частки 1/5), ОСОБА_4 (розмір частки 1/5), ОСОБА_5 (розмір частки 1/5), ОСОБА_6 (розмір частки 1/5), ОСОБА_2 (розмір частки 1/5).

Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задоволити з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_2 та їх представник - адвокат Євгеюк О.Є. в судовому засіданні просили суд відмовити у позові ОСОБА_1 з підстав зазначених у відзиві на позов. Зокрема, представник відповідачів зазначив, що право власності у відповідачів на реконструйовану квартиру АДРЕСА_3 із добудовою виникло після проходження належної законодавчої процедури, яка включала в себе реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт та реєстрації декларації про готовність до експлуатації об`єкта, без жодного зауваження з боку департаменту ДАБІ в Рівненській області, а також наступної державної реєстрації права власності на спірний об`єкт нерухомості. Щодо посилання позивача про те, що декларація про готовність до експлуатації об`єкта, будівництво якого здійснено на підставі будівельного паспорта за №РВ11183601050 на об`єкт «Реконструкція частини житлового будинку (квартири) та будівництво господарської будівлі по АДРЕСА_1 », зазначив, що після реєстрації права власності на збудований об`єкт нерухомості на підставі зареєстрованої декларації про готовність об`єкту до експлуатації, остання вичерпує свою дію фактом виконання, та виключає можливість віднесення такого об`єкту до самочинного в силу його узаконення, а відтак, не може визнаватись законною перевірка контролюючого органу такого об`єкта та акти, оформлені за результатами державного архітектурно-будівельного контролю. Таким чином, після реєстрації відповідачами права власності на реконструйовану частину житлового будинку (квартири) та будівництва господарської будівлі по АДРЕСА_1 на підставі зареєстрованої декларації про готовність об`єкту до експлуатації № РВ11183601050 від 26.12.2018 р., остання вичерпала свою дію фактом виконання, в зв`язку з чим оскаржуваною декларацією будь-які права або охоронювані законні інтереси позивача не порушуються, а скасування реєстрації такої декларації не буде нести будь-яких правових наслідків.

Відповідач державний реєстратор Салійчук І.М. в судове засідання не з`явилася, просила суд розгляд справи здійснювати у її відсутності. У поданому на адресу суду відзиві просила суд відмовити позивачу у задоволенні позову в повному обсязі з тих підстав, що вона, як державний реєстратор, приймаючи рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) за ОСОБА_3 (розмір частки 1/5), ОСОБА_4 (розмір частки 1/5), ОСОБА_5 (розмір частки 1/5), ОСОБА_6 (розмір частки 1/5), ОСОБА_2 (розмір частки 1/5), на об`єкт житлової нерухомості - квартиру загальною площею 90,9 кв.м., житлова площа 36,3 кв.м., за адресою АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 17393672256234, індексний номер 44992433, діяла у межах повноважень, у спосіб та на підставі Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Відповідачі ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 в судове засідання не з`явилися, про час і місце розгляду справи повідомлялися належним чином у встановленому законом порядку, про причини неявки суду не повідомили.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача державного реєстратора Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Рівненської області Салійчук Ілони Михайлівни - Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради в судове засідання не з`явився, просив суд проводити розгляд справи у його відсутності. У поданих на адресу суду поясненнях зазначили, що державний реєстратор Салійчук І.М. здійснючи державну реєстрацію права власності на спірне нерухоме майно відповідачів, діяла у межах повноважень, у спосіб та на підставі Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Зазначили, що позовна заява не містить жодних доводів та обґрунтувань щодо безпідставності прийнятого державним реєстратором Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Салійчук І.М. рішення позивачем не наведено.

Суд заслухавши пояснення сторін, всебічно та об`єктивно дослідивши матеріали справи, прийшов до переконання, що позов не підлягає до задоволення, з таких підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Згідно ч. 1, 2 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Положенням статті 391 ЦК України передбачено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

За змістом ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Встановлено, що позивач ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 на праві приватної власності на підставі договору дарування від 08.10.2004 року, який зареєстрований у КП «Рівненське обласне БТІ» 08.11.2004 року.

Сусідня квартира АДРЕСА_3 , загальна площа 90,9 кв.м., житлова площа 36.3 кв.м., належить на праві спільної часткової власності відповідачам ОСОБА_3 (1/5), ОСОБА_4 (1/5), ОСОБА_5 (1/5), ОСОБА_6 (1/5) та ОСОБА_2 (1/5), що підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна (а.с. 4-5).

За Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна вбачається, що підставами виникнення права власності відповідачів на квартиру АДРЕСА_3 є: технічний паспорт, серія та номер: 10566, виданий 12.12.2018, видавник: КП «Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації» Рівненської обласної ради; свідоцтво про право власності на житло, серія та номер: б/н, виданий 30.12.1993 року, видавник - Костопільська міська рада народних депутатів; декларація про готовність об`єкта до експлуатації, серія та номер: РВ141183601050, виданий 26.12.2018 року, видавник - Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області

Державна реєстрація права власності відповідачів на нерухоме майно, а саме на квартиру АДРЕСА_3 , загальна площа 90,9 кв.м., житлова площа 36.3 кв.м., була проведена на підставі рішення державного реєстратора Салійчук І.М. (Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Рівненської області) про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер: 44992433 від 09.01.2019 15:12:53.

Позивач зазначає, що державна реєстрація прав власності відповідачів на сусідню квартиру АДРЕСА_3 порушує його права та охоронювані законом інтереси, як власника суміжної квартири АДРЕСА_4 , оскільки реконструкція квартири АДРЕСА_5 проведена з порушенням відповідних державних будівельних норм, стандартів і правил, що загрожує нормальному користуванню позивачем квартирою №2.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 2 вказаного закону Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) - єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об`єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Якщо законодавством передбачено прийняття в експлуатацію нерухомого майна, державна реєстрація прав на таке майно проводиться після прийняття його в експлуатацію в установленому законодавством порядку, крім випадків, передбачених статтею 31 цього Закону.

Частиною 3 статті 10 Закону передбачено, що державний реєстратор:

- встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:

- відповідність обов`язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом;

- відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав;

- відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах;

- наявність обтяжень прав на нерухоме майно;

- наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов`язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації.

Відповідно до частини 1, 2 статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав проводиться в такому порядку:

1) прийняття/отримання документів для державної реєстрації прав, формування та реєстрація заяви в базі даних заяв;

2) виготовлення електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та їх розміщення у Державному реєстрі прав;

3) встановлення черговості розгляду заяв, зареєстрованих у базі даних заяв;

4) перевірка документів на наявність підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень;

5) прийняття рішення про державну реєстрацію прав (у разі відсутності підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав);

6) відкриття розділу в Державному реєстрі прав та/або внесення до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідних відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об`єкти та суб`єктів цих прав;

7) формування витягу з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав для подальшого використання заявником;

8) видача/отримання документів за результатом розгляду заяви.

Перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав, та порядок державної реєстрації прав визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Згідно з частиною 4 статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державній реєстрації підлягають виключно заявлені речові права на нерухоме майно та їх обтяження, за умови їх відповідності законодавству і поданим/отриманим документам.

Пунктом 14 частини 1 статті 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачено, що державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться на підставі інших документів, що відповідно до законодавства підтверджують набуття, зміну або припинення прав на нерухоме майно.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 року №1127 затверджено Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - Порядок).

Цей Порядок визначає умови, підстави та процедуру проведення відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, об`єкти незавершеного будівництва та їх обтяжень, перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов`язки суб`єктів у сфері державної реєстрації прав, а також умови, підстави та процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна.

Згідно пункту 45 Порядку для державної реєстрації права власності у зв`язку із зміною суб`єкта такого права в результаті реконструкції об`єкта нерухомого майна, у тому числі в результаті переведення об`єкта нерухомого майна із житлового у нежитловий або навпаки подаються:

1) документ, що посвідчує право власності на об`єкт нерухомого майна до його реконструкції (крім випадків, коли право власності на такий об`єкт вже зареєстровано в Державному реєстрі прав);

2) документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта;

3) технічний паспорт на об`єкт нерухомого майна;

4) письмова заява або договір співвласників про розподіл часток у спільній власності на реконструйований об`єкт нерухомого майна (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, що набувається у спільну часткову власність);

5) договір про спільну діяльність або договір простого товариства (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, реконструкція якого здійснювалась у результаті спільної діяльності).

Документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта, не вимагається у разі, коли реєстрація такого документа здійснювалася в Єдиному реєстрі документів.

У такому разі державний реєстратор відповідно до наданих заявником у відповідній заяві відомостей про реєстраційний номер документа, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта, обов`язково перевіряє наявність реєстрації такого документа в Єдиному реєстрі документів, відсутність суперечностей між заявленими правами та відомостями, що містяться в цьому Реєстрі.

З витребуваних судом матеріалів реєстраційної справи № 173936725634 на об`єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 , вбачається, що зазначена реєстраційна справа містить всі документи передбачені Порядком, а саме свідоцтво про право власності на житло, технічний паспорт на квартиру АДРЕСА_3 , декларацію про готовність до експлуатації об`єкта, заява співвласників та витяги з ДРРПП на нерухоме майно про реєстрацію права власності (а.с.177-189).

Судом встановлено, що декларацію № РВ141183601050 про готовність до експлуатації об`єкта, будівництво якого здійснено на підставі будівельного паспорта - реконструкція частини житлового будинку (квартири) та будівництво господарської будівлі по АДРЕСА_1 , на підставі якої 09.01.2019 року державним реєстратором Салійчук І.М. було прийнято рішення про державну реєстрацію права власності на спірне майно відповідачів, було зареєстровано Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області 26.12.2018 року.

З`ясовано, що на підставі рішення головного інспектора будівельного нагляду сектору по роботі з дозвільними документами від 03.04.2019 року №35-гбн, наказом Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області № 35 від 03.04.2019 року скасовано декларацію про готовність до експлуатації об`єкта від 26.12.2018 року №РВ141183601050 на об`єкт: «реконструкція частини житлового будинку (квартири) та будівництво господарської будівлі по АДРЕСА_1 ».

Однак, на момент прийняття державним реєстратором Салійчук І.М. рішення про державну реєстрацію декларація була чинною.

Таким чином, встановлено, що станом на 09.01.2019 року у державного реєстратора були відсутні законні підстави для відмови в здійсненні державної реєстрації права власності на нерухоме майно - квартиру загальною площею 90,9 кв.м. житлова площа 36,3 кв.м., за адресою АДРЕСА_1 за ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_2 .

З вищевикладеного вбачається, що державний реєстратор управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Салійчук І.М., приймаючи рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) за ОСОБА_3 (розмір частки 1/5), ОСОБА_4 (розмір частки 1/5), ОСОБА_7 (розмір частки 1/5), ОСОБА_6 (розмір частки 1/5), ОСОБА_2 (розмір частки 1/5) на об`єкт житлової нерухомості - квартиру загальною площею 90,9 кв.м., житловою площею 36,3 кв.м., яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1739367256234, індексний номер 44992433, діяла у межах повноважень, у спосіб та на підставі Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

В обгрунутвання позовних вимог позивач покликався на те, що, оскільки, рішенням головного інспектора будівельного нагляду сектору по роботі з дозвільними документами від 03.04.2019 року №35-гбн, наказом Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області № 35 від 03.04.2019 року скасовано декларацію про готовність до експлуатації об`єкта від 26.12.2018 року №РВ141183601050 на об`єкт: «реконструкція частини житлового будинку (квартири) та будівництво господарської будівлі по АДРЕСА_1 », то підлягає і скасуванню державна реєстрація права власності на нерухоме майно - квартиру загальною площею 90,9 кв.м. житлова площа 36,3 кв.м., за адресою АДРЕСА_1 , на праві приватної спільної часткової власності за ОСОБА_3 (розмір частки 1/5), ОСОБА_4 (розмір частки 1/5), ОСОБА_5 (розмір частки 1/5), ОСОБА_6 (розмір частки 1/5), ОСОБА_2 (розмір частки 1/5), проведену на підставі рішення державного реєстратора Салійчук І.М. (Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Рівненської області) про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 44992433 від 09.01.2019 15:12:53.

Однак, після реєстрації права власності на збудований об`єкт нерухомості, на підставі зареєстрованої декларації про готовність об`єкта до експлуатації, остання вичерпує свою дію фактом виконання та виключає можливість віднесення такого об`єкта до самочинного з огляду на його узаконення.

Таким чином, після реєстрації права власності на реконструйовану частину житлового будинку (квартири) та будівництва господарської будівлі по АДРЕСА_1 на підставі зареєстрованої декларації про готовність об`єкта до експлуатації № РВ141183601050 від 26.12.2018 року, остання вичерпала свою дію фактом виконання, цією декларацією будь-які права або охоронювані законні інтереси позивача не порушуються, а скасування реєстрації декларації не має будь-яких правових наслідків.

Факт скасування дозвільних документів на будівництво після реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна не тягне за собою скасування права власності.

Вказана правова позиція міститься, зокрема, у постановах Верховного Суду від 19.09.2018 р. у справі №804/1510/16, від 02.10.2018 р. у справі №465/1461/16 а та від 12.06.2019 року у справі № 916/1986/18.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими, безпідставними та такими, що не підлягають до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 81, 141, 247, 258, 264-265, 268, 273 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_2 , Державного реєстратора Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Рівненської області Салійчук Ілони Михайлівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача державного реєстратора Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Рівненської області Салійчук Ілони Михайлівни - Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Рівненського апеляційного суду через Костопільський районний суд Рівненської області шляхом подачі апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , АДРЕСА_6 .

Відповідачі:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 , АДРЕСА_7

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , АДРЕСА_8

ОСОБА_5 , АДРЕСА_1 , АДРЕСА_7

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстроване місце проживання, АДРЕСА_9 , АДРЕСА_7

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , АДРЕСА_8

Державний реєстратор Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Рівненської області Салійчук Ілона Михайлівна, місце перебування майдан Просвіти, 2, м. Рівне, 33028.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача державного реєстратора Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради Рівненської області Салійчук Ілони Михайлівни - Управління забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради, код ЄДРПОУ 39111404, майдан Просвіти, 2, м. Рівне, 33028.

Повний текст рішення складено 03.02.2020 року.

СуддяО. С. Цвіркун