
Справа № 404/362/20
Номер провадження 3/404/159/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2020 року суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда Бурко Руслан Володимирович, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки - НОМЕР_1 ,
за ст. 188-50 КУпАП, суд,-
В С Т А Н О В И В :
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії № 1 від 15.01.2020 року, ОСОБА_1 15.01.2020 року у АДРЕСА_2 , зачинившись в автомобілі разом із сином ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відмовилась надати спеціалістам Управління з питань захисту прав дітей Міської ради м. Кропивницького для проведення оцінки рівня безпеки дитини відповідно до п. 9 Порядку взаємодії органів місцевого самоврядування, закладів та установ під час забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров`ю, затвердженого постановою КМУ від 03.10.2018 р. № 800, чим вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188-50 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно зі ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 256 цього ж Кодексу у протоколі про адміністративне правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 188-50 КУпАП. У протоколі про адміністративне правопорушення не вказана частина статті 188-50 КУпАП, хоча ці відомості згідно ст. 256 КУпАП є обов`язковими.
Разом з тим, слід зазначити, що стаття 188-50 КУпАП містить дві частини і тому, враховуючи те, що суддя районного суду при розгляді справ про адміністративне правопорушення може діяти виключно в межах складеного протоколу про адміністративне правопорушення, відсутність у вищезазначеному протоколі відносно ОСОБА_1 вказівки на конкретну частину статті 188-50 КУпАП позбавляє суддю можливості розглянути вищевказаний адміністративний матеріал по суті.
Крім того, об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.188-50 КУпАП полягає в невиконанні законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування, недопущення тим із батьків або тим з інших членів родини, з яким проживає дитина, або особою, яка проживає з таким із батьків (дитиною), посадових (службових) осіб органу опіки та піклування до обстеження умов проживання дитини, створення перешкод посадовим (службовим) особам органу опіки та піклування при здійсненні інших покладених на них законом повноважень.
Отримана інформація про дитину, яка перебуває у складних життєвих обставинах, та достовірність підстав для взяття її на облік, за винятком документально засвідчених відомостей, які надійшли від органів внутрішніх справ, територіальних органів Державної пенітенціарної служби України, прокуратури та судів, перевіряються відповідною службою у справах дітей, зокрема, шляхом обстеження умов проживання дитини (у разі проживання дитини в закладі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - його відвідання), під час якого особлива увага приділяється умовам проживання, виховання та розвитку дитини, ставленню до неї батьків або осіб, які їх замінюють, та найближчого соціального оточення дитини. Для обстеження умов проживання дитини служба у справах дітей протягом трьох робочих днів залучає центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, а в разі скоєння фізичного, психологічного, сексуального, економічного насильства над дитиною, жорстокого поводження з нею або існування реальної загрози його вчинення – невідкладно (протягом доби), для здійснення екстреного втручання в ситуацію (п.1 ст.4 Порядку ведення службами у справах дітей обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 20 січня 2014 № 27 (далі - Порядок)).
За змістом складеного протоколу вбачається, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, а саме, не допустила спеціалістів Управління з питань захисту прав дітей Міської ради м. Кропивницького для проведення оцінки рівня безпеки ОСОБА_2 .
Між тим, протокол не містить повного викладу суті адміністративного правопорушення, зокрема, не вказано з яких підстав відповідно до Порядку було здійснено виїзд з метою проведення оцінки рівня безпеки ОСОБА_2 .
Таким чином направлений до суду протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимог ст. 256 КУпАП, а тому зібрані матеріали по справі про адміністративне правопорушення підлягають поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст. 188-50, ст.ст. 283, 284, 285 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.188-50 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 разом з матеріалами справи повернути до Управління з питань захисту прав дітей Міської ради м. Кропивницького для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровського районного суду м.Кіровограда Р. В. Бурко