Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
54055, м. Миколаїв, вул. Заводська, 11 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
08.04.2009 р. 08.04.2009 11:50 № 2а - 221/09/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мавродієва М.В. при секретарі судового засідання Богза Н. А. вирішив адміністративну справу
за позовомДПІ у Ленінському районі м. Миколаєва, вул. Гмирьова, 1/1,Миколаїв,54028
доСпілка багатодітних сімей Ленінського району, вул. Херсонське шосе, 32, кв. 90,Миколаїв,54024
за участю представників:
від позивача: Матвєєв Є.В. довіреність № 977/10/10-007 від 04.02.2009 р.;
від відповідача: не з’явився.
пропро скасування державної реєстрації,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до господарського суду з заявою про припинення юридичної особи відповідача, на підставі ст.11 Закону України «Про державну податкову службу», посилаючись на те, що громадська організація не подає звітності до ДПІ з моменту реєстрації (більше одного року), і про причину ненадання звітності не повідомляє.
Відповідач відзив не надав, заперечень проти позовних вимог не висловив, представник у судове засідання не з’явився, незважаючи на те, що відповідно до ч.5 ст.107 КАС України був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.
Згідно свідоцтва про реєстрацію об’єднання громадян №113 Спілка багатодітних сімей Ленінського району м.Миколаєва зареєстрована як об’єднання громадян 22.09.1995.
Відповідач узятий на облік в органах державної податкової служби 29.01.1996 за №00208044.
З дати реєстрації у ДПІ організація не подає податкової звітності, що підтверджується актом ДПІ у Ленінському районі №13/15-10/23614118 від 04.12.2008.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів(обов’язкових платежів).
Підпунктом 7.11.12 п.7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»передбачено, що центральний державний податковий орган встановлює порядок обліку і подання податкової звітності про використання коштів неприбуткових організацій та вирішує питання про виключення організацій з реєстру неприбуткових організацій і оподаткування їх доходів у разі порушення положень цього Закону та інших законодавчих актів про неприбуткові організації.
Наказом ДПА України від 11.07.1997р. №233, зареєстрованим у міністерстві юстиції України 06.08.1997р. за №290/2094, затверджено Порядок складання звіту «Про використання коштів неприбуткових установ і організацій»(надалі Порядок), який застосовується установами й організаціями, що включені до реєстру неприбуткових організацій та установ з присвоєнням ознаки неприбутковості (п.1.2 Порядку).
Відповідно до п.1.3 Порядку податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями складається за визначеною формою і подається неприбутковою установою за кожний звітний період.
Згідно ж п.1.5 Порядку у звіті зазначаються усі передбачені в ньому показники наростаючим підсумком з початку календарного року. У разі не заповнення того чи іншого рядка через відсутність операції (суми) цей рядок прокреслюється.
Звіт використання коштів неприбутковими установами й організаціями має статус податкової декларації, оскільки цей документ подається до контрольного органу у терміни та за формою, встановленими законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та сплата податку (п.1.11 ст.1 Закону України від 21.12.2000 року №2181- ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»).
Довідка ДПІ у Ленінському р-ні м.Миколаєва свідчить, що заборгованості у відповідача перед бюджетом немає.
Згідно довідок Управління ПФУ у Ленінському районі, Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Ленінському районі м.Миколаєва, Ленінської районної виконавчої дирекції Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість відповідача перед державними цільовими фондами також відсутня.
Пунктом 2 ст.38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»передбачено, що підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до п.17 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу»податкові органи мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.
23.02.2009 ДПІ у Ленінському р-ні м.Миколаєва, винесено розпорядження про звернення до суду про припинення юридичної особи –відповідача, згідно п.8.6 Інструкції про порядок обліку платників податку, затвердженої Наказом ДПА України від 19.02.1998р. № 80.
Відповідно до ст.11, ч.1 ст.71 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та таким, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.11, 70, 71, 86, 159-163, 167, 254 КАСУ, адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Припинити юридичну особу- Спілка багатодітних сімей Ленінського району м.Миколаєва (54024, м.Миколаїв, Херсонське шосе, 32, кв. 90, код ЄДРПОУ 23614118) зареєстровану Управлінням юстиції Миколаївської області 22.09.1995 за №113.
3. Постанову для виконання надіслати Державному реєстратору Миколаївського міськвиконкому, якого зобов'язати повідомити суд про виконання рішення.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала
Суддя М.В. Мавродієва